Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

6 Yaş Resim Kursları – Okula Daha Özgüvenli Başlasınlar!

Okul Öncesinde Gelişimini Tamamlaması İçin 6 Yaş Resim Eğitimi Almasını Sağlayın!

Okul öncesi dönem çocuğunuzun gelişimsel açıdan en fazla ilerleme kaydettiği dönemdir. Bu yüzden çok yönlü gelişimini destekleyecek 6 yaş kursları arayışına girmiş olabilirsiniz. Öyleyse sizin için güzel bir haberimiz var! 6 yaş resim kursları ile çocuğunuzun birçok yönden gelişim sağlamasına katkıda bulunabilirsiniz. Peki ama hayal gücü engellenecek mi?

Birinci sınıfa başlamadan önce çocuğunuzun tüm bilişsel becerilerde üstün özellikler kazanmasını istiyorsanız ya da sadece ilkokulda zorlanmaması için gelişmesini arzuluyorsanız 6 yaş resim eğitimi önemli olacaktır. Ancak resim eğitimi deyince hayal gücünün etkileneceğinden korkuyorsanız, 6 yaş resim kursu programlarıyla hayal gücünün zarar görmeyeceğini, sadece sanat duyarlılığı ve hayata dair beceriler kazanacağını söyleyebiliriz. Öyleyse 6 yaş resim kursları neler öğretiyor, neden veriliyor ve kazanımları neler oluyor, gelin birlikte detaylarına bakalım!

6 Yaş Resim Eğitimi Neden Verilir? – 3-6 Yaş Resim Eğitimi Gerekli Mi?

Çocuğunuzun henüz okula başlamaması, 3-6 yaş resim eğitimi gerçekten gerekli mi sorusunu gündeme getiriyor. Öyleyse size 6 yaş resim kursu programlarının tam da bu yaşa özel olarak hazırlandığı bilgisini verelim. Yani buradaki amaç, çocukların doyasıya, kendi hayal güçlerine göre yaptıkları resimleri şekillendirmek değil. 6 yaş resim eğitimleri tamamen çocuklarınızın çoklu gelişimini desteklemek adına veriliyor. Peki bunu nasıl yapıyor?

Çocuğunuz 6 yaş resim dersleri alarak birçok resim tekniğini öğreniyor ve aralarından sevdiği tekniği seçerek çizimlerini yapabiliyor. Tabii sevdiği tekniği bulabilmesi için tüm teknikleri öğrenmesi gayet yerinde bir uygulama. Pastel boyaları kullanma ya da kuru boyaları tercih etme konusunda seçim yapmayı da böylece öğreniyor. Dilediği açıdan kendini ifade edebiliyor. 

Sanatın ne demek olduğunu, insan ruhuna nasıl iyi geldiğini de yaşayarak öğrenebileceğini biliyor muydunuz? Ayrıca yaşıtlarıyla iletişim kurmayı öğreniyor, sosyalleşiyor, eğleniyor, renkleri kavrıyor… 6 yaş resim dersi almasının işte böyle güzel etkileri bulunuyor. Eleştirel bir bakış açısı, sorumluluk duygusu, empati yeteneği de bunlardan sadece birkaçı…

6 yaş resim kursu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde çok daha fazla ebeveyn tarafından tercih ediliyor. Bu yüzden en çok büyükşehirlerde bu yaş grubu için eğlenceli sanat etkinlikleri ve resim kursları bulmak çok daha kolay.

6 Yaş Resim Eğitimleri ve Kazanımları – Çocuklar İçin Resim Kursu Önemli!

Okula henüz başlamamış olan çocuğunuzun 6 yaş resim kursları sayesinde birçok kazanım elde edebileceğini artık biliyorsunuz. Peki bu kazanımlar neler? Çocuğunuzu yönlendirmek isteyeceğiniz 6 yaş resim kursu programlarının kazanımları şöyle:

  • Çocuklar 6 yaş resim dersleri ile el ve göz koordinasyonlarını güçlendirecekler.

  • 6 yaş kursları arasında en çok tercih edilen resim kursu programlarıyla tutma, kavrama gibi küçük kas becerisi geliştiren etkinliklerde pratiklik kazanacaklar.

  • Dokuları, renkleri ve biçimleri öğrenecekler.

  • Dikkat süreleri uzayacak ve konsantrasyon becerilerini geliştirecekler.

  • Sanatsal çalışmaları anlamlandırabilecekler.

  • 6 yaş resim eğitimleri alarak kendilerini çizim yoluyla ifade edebilmeyi öğrenecekler.

  • Soyut ve somut kavramları daha net çizgilerle ayırt edebilecekler. 

  • 6 yaş resim eğitimi sayesinde çok boyutlu algılama yetenekleri kazanacaklar. 

  • Eleştirel düşünme becerileri kazanacaklar.

Okula başlamadan önce çocuğunuzun 6 yaş resim kursları ile birbirinden değerli kazanımlar elde etmesini diliyorsanız mutlaka iyi eğitim veren bir kurs ortamından yararlanmalısınız. 

Sanata Değer Veren Bir Kurumdan Eğitim Almasını Sağlayın! –  6 Yaş Resim Kursları İstanbul

Sınırsızca gelişim göstermesini istediğiniz çocuğunuzun 6 yaş resim kursları ile kendine değer katabileceğini bilmelisiniz. Yapabileceklerinin farkına varan çocuğunuzda görülecek özgüven gelişimi, inanın her şeye değecek. Kendisini okul yaşamında da başarılar elde ederken bulacak. Çünkü hem kalem tutmayı, boyaları kavramayı 6 yaş resim kursu programları sayesinde öğrenecek hem de duygusal açıdan gelişim gösterecek, sosyalleşecek. 

Çocuğunuz için iyi eğitim veren, sanatla iç içe bir kurum arıyorsanız, sanatın sınırlandırılmaması gerektiğini savunan bir ortam arzuluyorsanız Sanat Akademi’nin 6 yaş resim kursları ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir. Çocuğunuza özel geliştirilen en etkili 6 yaş resim dersleri hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44