Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

7 Yaş Resim Kursları – Eğlencenin Tadını Çıkarırken Öğrensinler!

Şematik Dönemde Özgürce Gelişimi Destekleyen 7 Yaş Resim Eğitimi İle Tanışın!

Sanatla ilgili bir çocuğunuz mu var veya siz mi onun sanatla ilgilenmesini istiyorsunuz? Sanatın içinde yer alması ve aynı zamanda da kendini eğlenerek geliştirmesi için 7 yaş resim kursları almasını sağlayabilirsiniz. Yeteneklerini keşfetmesinin yanı sıra kendini daha net ifade edebilmek için birden fazla resim tekniğini öğrenmesini ve hangisini çok seviyorsa hayal gücünü yansıtmak için o tekniği kullanmasını istiyorsanız 7 yaş resim eğitimi almasını destekleyebilirsiniz. 

Aileler genellikle çocuklarını kurslara 7 yaşında göndermenin henüz erken olduğunu düşünüyorlar. Bu durumun hayal gücünü sınırlandıran bir durum olmasından endişeleniyorlar. Ancak 7 yaş resim dersleri tam olarak çocuklara nasıl resim yapmaları gerektiğini söylemek için verilmiyor. Bu dersler, çocukların yeni teknikler öğrenmesini, bu teknikleri kullanırken hayal güçlerini daha fazla geliştirmelerini, sanata dair farklı bir bakış açısı kazanmalarını sağlıyor.

7 Yaş Resim Eğitimi Neden Verilir? – Çocuklar İçin Resim Kursu Neden Gerekir?

İlkokula yeni başlamış çocuğunuz varsa 7-9 yaş döneminin sanat çalışmalarında şematik dönem olduğunu bilmelisiniz. Çocuğunuz şematik dönem içerisindeyken algılayış biçimlerinde bazı farklılıklar da görülmeye başlanır. Sadeleştirme ve basitleştirme dönemi olarak da ifade edilen şematik dönemde çocuklar şekil kavramı konusunda çok daha fazla gelişirler. İnsan figürleri çizerlerken ayrıntılara girerler, figürlerin gözlerini, ağızlarını, ellerini hatta parmaklarını çizerler. Birbirinden ayrı çizimler yerine kompozisyon kurarlar, perspektif konusunda iyi olmasalar bile yer çizgisini ihmal etmezler. İşte yaşlara göre değişen bu özellikler, çocuğunuzun resim becerilerini ortaya koyar. 7 yaş resim kursları ile pratiklik kazanan çocuğunuz bu dönemde gösterilmesi gereken özellikleri gösterecektir. 

Şematik dönemin özelliklerini pek tabii kurs eğitimi almadan da gösterecektir. Ancak 7 yaş resim eğitimi aldığında hayal gücü gelişecek, yetenek gelişimi sağlayacak. Ayrıca 7 yaş kursu programı ona yeni resim teknikleri öğretecek, bu da hayal gücünü yansıtırken dilediği tekniği kullanabilmesini sağlayacak. Kuru boyaları, pastel boyaları, sulu boyaları nasıl en güzel haliyle kullanması gerektiğini, fırçaların nasıl olması gerektiğini ve resim gereçleriyle ilgili her detayı öğrenecek. Böylece okuldaki resim derslerine tam bir donanımla katılabilecek.

7 yaş resim dersi ile çocukların sanata daha yatkın olmaları da sağlanıyor. Severek yaptıkları serme sürekli maruz kalmaları ruhlarına iyi geliyor ve odaklanma sürelerini de uzatıyor. Bu yüzden çocuğunuz için 7 yaş resim eğitimleri hakkında ciddi düşünmelisiniz. Kim bilir, belki de geleceğin sanatçısı sizin çocuğunuzdur… Bunu mutlaka destekleyin. Peki, 7 yaş resim kursları ile hangi kazanımları elde edebilir?

7 Yaş Resim Eğitimleri ve Kazanımları – Çocuklar İçin Resim Kursu Ne İşe Yarar?

Sanatçı çocuklar yetiştirmenin ötesinde, 7 yaş resim kursu programları yaşa özel gelişim kazanımları sağlaması açısından oldukça değerlidir. Siz de çocuğunuzun 7 yaş resim dersi alarak hangi becerileri edineceğini merak ediyorsanız şunlara göz atın:

  • 7 yaş kursları arasında çocuğunuzu en çok eğlendirecek ve keyif almasını sağlayacak olan kursu seçmek istiyorsanız mutlaka 7 yaş için resim kursu programlarını tercih etmelisiniz. 

  • 7 yaş için resim kursu çocukların akranlarıyla sosyalleşmesini sağlar, iletişim yeteneklerini geliştirir.

  • Kalem tutma konusunda daha becerikli olurlar.

  • El ve göz koordinasyonları gelişir.

  • Sanata farklı bakış açılarıyla bakmayı öğrenirler.

  • Çevreyi algılamalarını sağlayacak görsel algıları gelişir.

  • 7 yaş resim dersleri alan bir çocuk, almayanlara göre daha uzun dikkat sürelerine sahiptir. Odaklanma becerileri çok daha fazla gelişir.

  • 7 yaş resim eğitimi alarak sınırsız şekil ve renk becerisine sahip olabilirler. Renk tonlarını kolaylıkla algılarlar.

  • Görsel hafızaları güçlenir. 

  • Eleştirel yaklaşımlar geliştirirler. 

Çocuğunuzun okul dönemini de rahatlıkla atlatmalarını sağlayacak olan 7 yaş resim kursları, çocuklar için resim kursu arayışındaysanız doğru bir yolda olduğunuzu ifade ediyor. Onların gelişimini mutlaka destekleyin. 

İçindeki Sanatçıyı Ortaya Çıkarmasını Sağlayın! – 7 Yaş Resim Dersi Alsın!

Kalemi ve kâğıdı çok seven çocuğunuzun disiplinli bir şekilde çalışmasını, iyi odaklanmasını, el ve göz koordinasyonunu sağlamasını istiyorsanız 7 yaş resim kursu almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede güçlü sanat becerileri ortaya çıkar ve resim tekniklerinin hepsini bilir. Aynı zamanda arkadaşlarına da öğretmeye çalıştığını fark edebilirsiniz. İşte bu özgüveni kazanabilmesi için 7 yaş resim eğitimi almasını desteklemelisiniz. 

Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle çocuklar için en iyi resim kursu programlarını hazırlıyoruz. Çocukların bu yolla sosyalleşmelerini destekliyoruz. Eğer siz de eğitimlerimizi incelemek isterseniz Sanat Cafe’mize gelip misafirimiz olabilirsiniz veya eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44