Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Dersleri

Yeni Okulunuzda Sizi Neler Bekliyor? – Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Dersleri

Uzun bir lise hazırlık dönemi ve yetenek sınavlarında alacağınız başarılı sonuçların ardından gireceğiniz güzel sanatlar lisesi resim bölümünde sizi nelerin beklediğini merak etmeniz son derece doğaldır. Biz de öğrencilerimizin ve anne babaların bu merakını gidermek için güzel sanatlar lisesi resim bölümü dersleri hakkında bilgi vermek istedik.

Öğrenciler kimi zaman güzel sanatlar lisesi dersleri hakkında diğer liselere göre oldukça farklı oldukları gibi bir yanılgıya kapılır. Ancak vurgulamak gerekir ki güzel sanatlar lisesi görsel sanatlar dersleri arasında da temel bilim dersleri olan matematik, Türk dili ve edebiyatı gibi dersler bulunmaktadır. Bunların dışında güzel sanatlar lisesi resim bölümü dersleri ise şu şekildedir…

İlk Yıl Kültür Derslerine Odaklanılıyor! – Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Dersleri

9. sınıf güzel sanatlar lisesi dersleri genel itibariyle bölüm fark etmeksizin ortaktır. Bu yılda daha çok temel bilim ve kültür derslerine odaklanılır. Böylelikle öğrencilerin hem lise seviyesinde edinmesi gereken temel bilime yönelik bilgilere hem de sanatsal farkındalığa sahip olması sağlanır. 9. sınıf güzel sanatlar lisesi resim bölümü dersleri arasında; Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, İnkılap Tarihi, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sağlık Bilgisi, Felsefe, Yabancı Dil, Trafik ve İlk Yardım gibi temel derslerin yanı sıra Müze Eğitimi, Genel Sanat Tarihi, Çağdaş Dünya Sanatı, Estetik, Temel Sanat Eğitimi gibi konular yer alır.

Elbette yukarıda saydığımız güzel sanatlar lisesi resim bölümü dersleri ilerleyen yıllara dağıtılabilir. Sınıf ilerlemesiyle birlikte görsel sanatlar bölümü dersleri arasına Desen, Artistik Anatomi, Anatomik Desen, İki Boyutlu Atölye, Üç Boyutlu Atölye, Grafik Tasarım, Sanat Eserleri Analizi, Türk İslam Sanatı Tarihi, Geleneksel Türk Sanatları, İmgesel Resim, Özgün Baskı Resim, Heykel, Seramik, Mozaikte Eski Teknik ve Yeni Teknoloji, Görsel Algılama ve Renk, Güzel Sanatlar Semineri, Sanat Tarihi, Desende Özel Konular, Sanat Felsefesi gibi konularda eklenir.

Diğer Bölümlerde Neler Var? – Güzel Sanatlar Lisesi Dersleri

Güzel sanatlar lisesi resim bölümü dersleri hakkında bilgi verdiğimize göre kısaca diğer güzel sanatlar lisesi dersleri hakkında konuşmanın da faydalı olacağına inanıyoruz. Güzel sanatlar lisesi dersleri için diğer bölümlerde öğrenci adaylarını şu dersler bekliyor:

  • Müzik Bölümü – Güzel Sanatlar Lisesi Dersleri

Müzik bölümü öğrencileri için güzel sanatlar lisesi dersleri seçtikleri okula göre şekillense de genel itibariyle güzel sanatlar dersleri arasında; Müzik Teorisi, Müzik Teknolojileri, Türk Müziği Tarihi, Batı Müziği Tarihi, Türk İslam Müziği, Diksiyon Ve Beden Dili, Ses Eğitimleri, Kulak Egzersizleri, Melodik Hafıza Çalışmaları gibi konuların olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hemen hatırlatalım müzik bölümü için öğrencilerin enstrüman veya ses eğitimi almak üzere seçim yapma şansı da bulunmaktadır.

  • Tiyatro Bölümü – Güzel Sanatlar Lisesi Dersleri

Tiyatro bölümü için de güzel sanatlar lisesi dersleri ilk yıl itibariyle daha çok kültür dersleri ve temel bilimler odaklıdır. Bunun ardından ise öğrencilere; oyunculuk, ses ve nefes eğitimleri, pandomim, tiyatro kuramları, dramaturji gibi temel başlıklar ışığında tiyatro eğitimi verildiği görülmektedir. 

  • Sinema & TV Bölümü – Güzel Sanatlar Lisesi Dersleri

Diğer bölümlere benzer şekilde Sinema-TV bölümü güzel sanatlar lisesi dersleri için de bölüm odaklı derslere 10. sınıfta geçilmektedir. Sinema-TV bölümü öğrencilerinin karşılaşacağı güzel sanatlar lisesi dersleri; sinema kurgusu, kameramanlık, yapımcılık, film analizi, dijital kurgu, senaryo vb. konuları içerir.

Yeteneklerinizi Şekillendirmek İçin Hazır Mısınız?

İster çocuğunuzu güzel sanatlar lisesi resim bölümü için yetenek sınavlarına hazırlıyor olun isterseniz de güzel sanatlar lisesi okumasa bile yeteneklerini geliştirmesi için ona fırsat sağlamaya çalışın! Sanat Akademi güzel sanatlara hazırlık kursları ve çocuk resim eğitimleri ile çocuklarınızın gerçek potansiyellerini açığa çıkarıyoruz.

Siz de Türkiye’nin en çok tercih edilen sanat okulu Sanat Akademi ailesinin bir parçası olun, çocuklarınızın hayallerini birlikte gerçeğe dönüştürelim, ülkemizin yetenekli sanatçılarının arasına katılacak yeni isimleri çocuk sanat kursları ile şimdiden yetiştirmeye başlayalım! 

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44