Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Salsa Kursu

Bu Renkli Dünyayı Çok Sevecekler!

Latin Rüzgarı Çocuklarınızın Yaşamını Değiştirecek! Sanat Akademi Çocuk Salsa Kursu

Sağlıklı bir gelişim için çocuklarınızın yaşamına hareket katmak, yeni aktiviteler keşfetmelerini sağlayarak biraz hayata karışmalarını sağlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Çocuk salsa kursu ile dans etmeyi seven, aktif çocuklar yetiştiriyoruz…

Bırakın, biriken enerjilerini çocuk salsa kursları ile atsınlar, dans etmenin keyfini yorulduklarını hissedene kadar çıkarsınlar! Yeni arkadaşlar ve keyifli bir çocuk salsa eğitimi programıyla güzel vakit geçirmelerini sağlayın!

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi’de çocuklarınıza özgürce dans edebilecekleri bir alan yaratıyor, sosyalleşmeleri ve en iyi dans figürlerini sergilemeleri için rahat ve güven veren bir ortam sunuyoruz…

Çocuk salsa kursu çocukların dans becerilerine sağladığı katkının yanı sıra eşli bir dans olması sayesinde sosyal becerilerini geliştirmelerine de destek oluyor.

çocuk salsa kursu

Tüm Çocuk Salsa Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Salsa Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı salsa ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, temel dans ve salsa bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle uyumlu hareket etme, beden ve nefes kontrolü, salsa adımları, dönüşleri, hareketleri ve koreografileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Salsa Kursu Sanat Akademi’de!

Latin müziklerinin canlı ve harekete geçiren ritimlerine salsa figürleri ile eşlik ederken çocuklarınız çok eğlenecek! Siz de bu fırsatı kaçırmayın, çocuklarınız uzman salsa eğitmenlerinden, Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış çocuk salsa dersleri ile öğrenme hızlarına, ilgi alanlarına ve grup dinamiğine göre şekillenen bir çocuk salsa eğitimi almanın ayrıcalığını yaşasın…

çocuk salsa kursu eğitmenleri

Ünlü Salsa Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan çocuk salsa eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk salsa kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk salsa kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz çocuk salsa kursu tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk salsa kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk salsa kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk salsa kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk salsa eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk salsa eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk salsa kursları

Salsa ile Sosyalleşmenin Tam Zamanı!

Çocuklarınızın yeni arkadaşlar edinmeye, güvenilir bir ortamda sosyalleşmeye mi ihtiyacı var? Son zamanlarda farklı bir aktivite mi yapmak istiyor?

Latin danslarının en hareketlisi ile dans etmeyi çocuklarınız çok sevecek! Keyifle sosyalleşecekleri ve eğlenecekleri aynı zamanda farklı bir aktivite yaparak akranları ile kaynaşabilmenin keyfini çıkaracaklar! Okul ve sınav stresinden uzakta, salsanın keyifli müzikleri ile bedenlerini harekete geçirecek ve aktif bireyler olarak yetişecekler!

Çocuklarının daha sosyal bireyler olması için ailelerin ilk tercihleri arasında yer alan salsa ile siz de çocuklarınızı farklı bir dünya ile tanıştırabilirsiniz!

Yalnızca Zihinleri Değil, Bedenleri de Rahatlayacak!

Çocuklar için salsa kursu programlarının yararları yalnızca çocuklarınızı sosyalleştirmek için değil! Salsa, fiziksel olarak daha sağlıklı bireyler olmalarına da katkı sağlıyor.

Hareketli dansların bedeninize birçok yararı var! Çocuklarınız da hareketsiz bir yaşamın getirdiği hantallıktan dans ederek kurtulacak ve çok daha sağlıklı bireyler haline gelecekler! Kan dolaşımları hızlanacak, kasları güçlenecek, bedenleri esneklik ve dayanıklılık kazanacak! Eğer çocuklarınızın zihin ve fiziksel olarak daha güçlü ve sağlıklı bireyler olmalarını istiyorsanız, vakit kaybetmeden onları salsa ile tanıştırın...

Dans etmenin faydaları her yaştan insan için oldukça önemli! Çocuk salsa dersleri de çocuklarınızın hem keyif alacağı hem de kendilerini her yönden geliştirebilecekleri bir alan...

çocuk salsa eğitimi
çocuk salsa eğitimleri

Erken Yaşta Sanat Sevgisi Kazansınlar!

Sanat Akademi’de her yaştan çocuğa göre eğitim var! Çocuklarınızın stresi geride bırakacağı ve keyifle dans etmeyi öğreneceği çocuk salsa kursu sizleri bekliyor!

Çocukların ilgi alanlarına göre düzenlediğimiz çocuk salsa dersi içerikleri ile erken yaşta sanata ilgi duymalarını sağlıyor, nitelikli bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyor, dans kültürü ve sanatsal bir bakış açısı kazanmalarına destek oluyor, aktif bireyler olarak yetişmeleri için onları dansa ve hareket etmeye teşvik ediyoruz.

Çocuklarınız için güvenli bir ortam, samimi bir atmosfer, uzman eğitmenler ve keyifli dans derslerinden yararlanabilir ve yeni ilgi alanları keşfetmelerini sağlayabilirsiniz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Dans eden çocuklar daha mutlu! Çocuklarınızın salsa yaparak enerjilerini mutluluğa dönüştürmesine ne dersiniz? Keyifli bir hobi armağan ederek çocuklarınızı mutlu etmek istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk salsa kursu programını belirleyelim…

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk salsa eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk salsa kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk salsa dersleri veriyoruz.

çocuk salsa kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk salsa kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk salsa kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Latin Ezgileri Kanlarını Kaynatacak! Sanatın En Dinamik Haliyle Çocuklarınızın Gelişimine Katkı Sağlayan Bir Çocuk Salsa Kursu Sizi Bekliyor…

Türkiye’nin en çok tercih edilen çocuk salsa kursu için Sanat Akademi’yi ziyaret etmeye ne dersiniz? Nasıl bir salsa eğitiminin çocuklarınızı beklediğini merak ediyorsanız, gelin bir kahvemizi için, eğitim merkezimizi, salsa kursu dersliklerimizi, ders materyallerimizi, Sanat Cafe’mizi ve sosyal alanlarımızı kendi gözlerinizle görün, çocuk salsa dersi eğitmenlerimizle tanışın!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle çocuk salsa kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk salsa kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk salsa eğitimi programını belirleyelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk salsa kursları

Yaşamlarında İz Bırakalım!

İlgi alanlarına uygun çocuk salsa dersleri, eğlenceli aktiviteler ve yeni arkadaşlıklarla çocuklarınızın unutulmaz anılar biriktirmesini sağlayalım!

Kayıt Ol »

Özgüvenlerini Salsa ile Geliştirin!

Okul yaşamlarında ve geleceklerinde başarılı, sosyal hayatta özgüveniyle öne çıkan, sanatsal bir bakış açısı ve eleştirel düşünme becerisine sahip çocuklar yetiştirmek için çocuk salsa kursu ile tanışın!

meb ruhsatlı çocuk salsa kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Salsa Kursu

Sanat Akademi çocuk salsa eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk salsa kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk salsa dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk salsa eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk salsa dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk salsa kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Salsa Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk salsa kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk salsa dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, çocuk salsa kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Uygulamalı çocuk salsa kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk salsa eğitimi
çocuk salsa eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Salsa Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk salsa eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 600’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk salsa kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk salsa eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk salsa eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarınızın yeni hobiler kazanmasına destek olmanın en iyi yolu çocuk salsa kursu! Erken yaşlardan itibaren çocuk salsa kursları gibi keyifli aktivitelerle tanışan çocuklar, gelecek yaşamlarında da yeni deneyimlerle karşılaşmaktan çekinmiyor, hayatlarında yeniliklere daha fazla yer açıyor!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk salsa kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk salsa eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik dansçıların sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk salsa dersi
çocuk salsa dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk salsa eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk salsa kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk salsa eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Salsa Kursu Yorumları

Yaşamlarına Renk Katın!

Çocuklarınızın aynı şeyleri yapmaktan sıkıldığını mı hissediyorsunuz?

Onları Salsa ile Tanıştırın!

Çocuk salsa kursları ile yeni arkadaşlar edinsinler, hayatın ritmini değiştirsinler…

Kendi Hızlarında Öğrensinler!

Çocuklarınızın seviyesine, ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun çocuk salsa dersleri almalarını sağlayın!

çocuk salsa kursu mezunları

600 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk salsa eğitimleri verdik.

Çocuk salsa dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk salsa kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye Salsa dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk salsa eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Çocuk salsa kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen çocuklarımızı ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler bekliyor.

Başta çocuklar için salsa eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk salsa kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk salsa eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk salsa kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk salsa kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk salsa dersi sunuyoruz!

Çocuk salsa kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk salsa kursu olarak öğrencilerimizin salsa başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Salsa figürleri çocuklarınızın yaşamında etkisini hemen hissettirecek! Yine de bununla yetinmiyor, çocuk salsa kursu dışında çocuklarımıza sanatın farklı alanlarını keşfetme imkanı sağlıyor, tadını çıkaracakları keyifli bir ortam sunuyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk salsa eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk salsa eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak salsa ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk salsa dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk salsa kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar, salsa sanatçıları ve çocuk salsa kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk salsa eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk salsa eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik eğitimler almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

çocuk salsa workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için salsa eğitimi ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Salsa Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarımızın duruş ve postür şekillerini düzeltecek, müzik ve ritim algılarını geliştirecek, bedensel farkındalık kazanmalarını sağlayacak, temel salsa figürlerinin yanı sıra keyifli bir ortamda yeni arkadaşlar edinmenin ve güzel vakit geçirmenin keyfini çıkarmalarına imkan verecek ayrıcalıklı bir çocuk salsa eğitimi sizleri bekliyor! Siz de çocuk salsa kursu programımı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlayın!

Çocuk salsa kursu programının çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Farklı kültürleri tanımalarını sağlar,
 • Beden algılarını ve koordinasyonlarını geliştirir,
 • Doğru duruş ve postür şekilleri kazandırır,
 • Formda kalmalarını sağlar,
 • Fiziksel gelişimlerini destekler,
 • Kas kütlesini arttırır,
 • Vücut esnekliğine katkı sağlar,
 • Beden dilini, jest ve mimik kullanımını öğretir,
 • Duygularını sanat aracılığıyla ifade etmelerini sağlar,
 • Yeni ilgi alanları edinmelerine yardımcı olur,
 • Merak ve keşif duygusunu geliştirir,
 • Yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmelerine imkan verir,
 • Okul ve sınav stresinden uzaklaştırır,
 • Okul dışı öğrenme sağlayarak okul başarısını arttırır,
 • Müzik kulağını ve ritim algısını geliştirir,
 • İletişimsel ve sosyal kazanımlar edinmelerini sağlar,
 • Eğlenmenin yeni yollarını öğretir.

Bedenimizi salsanın hareketli ritmlerine hazırlıyoruz, beden farkındalığı kazanıyor ve salsanın hareketli figürleri ile eğlenmeye başlamadan önce bedenimizi esnetiyoruz! 1. Hafta Çocuk Salsa Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
Artık hareketsizliğe son! Çocuk salsa dersleri ile yaşamlarına dinamizm katacak, her adımda daha çok eğlenecekler…

Dans edeceğimiz salsa müziklerini tanıyor ve ritim duygumuzu geliştiriyoruz. 2. Hafta Çocuk Salsa Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Salsa Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Salsa Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
Çocuk salsa kursları ile her geçen gün müzikle uyumlu hareket etmekte daha başarılı hale geliyor, adımlarımızı ritme uyduruyoruz.

Salsa, yalnızca bedenimizi hareket ettirmekten ibaret değil! Jest ve mimiklerimizi etkin kullanmalı, duygularımızı figürlerimizle ifade etmeliyiz. 3. Hafta Çocuk Salsa Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Eş İle Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Salsa Adımları
 • Salsa Dönüşleri
 • Salsada Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3. hafta çocuk salsa eğitimi ile dans ve koreografi için önemli olan bileşenleri öğreniyor ve dansımızı zenginleştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Salsa dönüşlerine giriş yapıyor, salsanın adım ve dönüş varyasyonlarını öğreniyor ve keyifle dans etmeye başlıyoruz! 4. Hafta Çocuk Salsa Kursu Programı:
 • Temel Salsa Adımları,
 • Salsa Stilleri
  • Porto Riko Stili
  • New York Stili
  • Mambo Stili
  • Küba Stili
  • Miami Stili
 • Salsa Duruş ve Postür Çeşitleri
 • Sahne Kullanımı
 • Salsa Temel Adımları
 • Vuruşlar
 • Müzik ve Ritim Olgusu
  • Cross Body Lead Teknikleri
  • Cross Body Inside Turn ve Varyasyonları
  • Cross Body Outside Turn ve Varyasyonları
  • Swing Turn (Coca Cola) ve Varyasyonları
Çocuk salsa kursları ile dansımıza yeni figürler ekliyor, salsa tekniğimizi süslüyoruz!

Dansımızda arkadaşlarımızla uyumlu dans etmeyi öğreniyor ve salsanın kıvrak figürlerini koreografi içinde uygulamayı öğreniyoruz. 5. – 8. Hafta Çocuk Salsa Kursu Programı:
 • Erkek ve Kadın Figürleri
 • Temel Tutuşlar
 • Temel Dönüşler
  • Sağdan ve Soldan Dönüş
  • Inside Turn
  • Outside Turn
  • Adios
 • Cross Body Lead (Yer Değiştirme)
 • Beden Hareketleri
  • Ayak Hareketleri
  • El ve Kol Hareketleri
  • Kalça Hareketleri
  • Omuz Hareketleri (Shoulder Check)
 • Sombrero (Şapka Kombinasyonu)
 • Nefes Kontrolü
 • Heyecan ve Stres Kontrolü
 • Zamanlama ve Koordinasyon
 • Partneri Yönlendirme
 • Eşli Çalışmalar
 • Eş İle Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
Kıpır kıpır figürler öğrenmeye devam ediyor, çocuk salsa dersleri ile tekniğimizi geliştiriyoruz.

Kendi figürlerimizi gösterme zamanı! “Shine” tekniğini öğreniyor ve özgün figürlerimizi sergileme imkanı buluyoruz… 9. – 12. Hafta Çocuk Salsa Kursu Programı:
 • Open Break
 • Koplex Kol
 • Under Arm Turn
 • Stop on X ve Varyasyonları
 • Walkaround Combination ve Varyasyonları
 • Trick Varyasyonları
 • Akrobatik Varyasyonları
 • Ara Ritim Varyasyonları
 • Salsa Dönüş Teknikleri
 • Shine Tekniği
 • Salsada Koreografi
Çocuk salsa dersleri ile geçen 12 hafta sonunda figürlerimiz, shine tekniğimiz ve birbirinden renkli kıyafetlerimiz ile sahneye çıkarak ailemiz ve sevdiklerimizi hayran bırakıyoruz!

Çocuk Salsa Kursu Programı – 600’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 600’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Salsa Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk salsa kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Salsa Kursu Programı

Hareketli figürleri, rengarenk dans kıyafetleri ve birbirinden canlı müzikleri ile salsa, çocuklarınıza dansı sevdirecek en güzel dans türlerinden biri! Siz de çocuk salsa kursu ile çocuklarınızın bu eğlenceli dünyaya adım atmasını istemez misiniz?

Çocuk salsa kursu; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı salsa ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, temel dans ve salsa bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle uyumlu hareket etme, beden ve nefes kontrolü, salsa adımları, dönüşleri, hareketleri ve koreografileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk salsa eğitimi programı; sosyalleşebilecekleri keyifli bir ortamda çocuklarımızın yeni arkadaşlıklar kurmaları, yaratıcılıklarını sergilemeleri ve gelişimlerine katkı sağlayacak fiziksel ve zihinsel kazanımlar edinmeleri için özel olarak hazırlanmıştır.

Dans, sanatların en güzeli, en hareketlisi, en güzelidir; çünkü hayattan soyutlama değildir, bizzat hayatın kendisidir! Havelock Ellis.

çocuk salsa dersi

Çocuk Salsa Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk salsa kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk salsa kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Salsa Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk salsa kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk salsa kursu eğitmen kadromuz; salsa başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk salsa eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için salsa kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için salsa kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk salsa kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk Salsa kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için salsa kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk salsa kursu Florya, çocuk salsa kursu Bahçelievler, çocuk salsa kursu Ataköy, çocuk salsa kursu Yeşilköy, çocuk salsa kursu Zeytinburnu, çocuk salsa kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk salsa kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk salsa kursu ve diğer çocuk dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak çocuk salsa kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk salsa kursu ilk olarak gelişim döneminde sıklıkla ortaya çıkabilen duruş ve postür bozukluklarının önüne geçmesi bakımından büyük önem taşır. Çocuk salsa kursları ile bedensel farkındalık kazanan çocuklar, böylelikle gündelik yaşamlarında da çok daha özgüvenli ve doğru bir duruşa sahip olur. Bunun dışında çocuk salsa dersleri ile Latin müziklerinin renkli dünyasını tanıyan çocukların müzik kulakları ve ritim algıları da gelişir. Ayrıca çocuk salsa eğitimi; çocukların eğlenerek ve dans ederek sosyalleşebilecekleri ideal bir ortam yaratmasıyla da çocuk gelişimini destekler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk salsa kursu fiyatları

Çocuk Salsa Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Salsa Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Kıpır kıpır ruhu ile çocukların en sevdiği danslar arasında gelen salsa, çocuk salsa kursu programları ile dans etmek isteyen her yaştan çocuğun yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor! Salsa müziğin canlı ve enerjik ritimleri ile çocuklarının dans tutkusu kazanmasını, kas ve kemiklerinin daha kuvvetli olmasını isteyen ailelerin, çocuklarının ilgi alanlarına göre seçtiği diğer kurslara siz de bir göz atın!

Çocuk Salsa Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk salsa kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk salsa kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk salsa eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi çocuk salsa kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk salsa kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Çocuk salsa kursu ile kendisini dansın ritmine kaptıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

165

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 825 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44