Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Tango Kursu

Dans Tutkusunu Tango ile Tanıyacaklar!

Estetiğin Dansı Tango Çocuklarınıza Yeni Dünyaların Kapısını Açacak! Sanat Akademi Çocuk Tango Kursu

Bedenlerini harekete geçirmekle kalmasınlar, aynı zamanda yeni kültürler de tanısınlar mı istiyorsunuz? Çocuklarınızın Latin ateşiyle tanışmalarını sağlayacak çocuk tango kursu o halde ilginizi çekecek!

Çocuklar için tango kursu programımız ile çocuklarınız Latin danslarının en asillerinden birini öğrenecek ve akranları arasında farklılığı, bilgisi, yeteneği ile öne çıkacak! Çocuklarınıza duygularını dansla ifade etme şansı vermeye ne dersiniz?

Kas ve kemik yapıklarını destekleyen figürler ve gelişimi çok yönlü destekleyen çocuk tango eğitimi ile Sanat Akademi ailesinin parçası olun, çocuklarınızın dans sevgisini ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürün!

Çocuk tango kursu, özellikle omurgayı çalıştırdığı için gelişim dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan omurga ağrıları ve bozukluklarına iyi gelir, çocuklarınıza dik bir duruş kazandırır.

Görsel ALT Başlığı

Tüm Çocuk Tango Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Tango Kursu 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı tango ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren; temel dans ve tango bilgisi, müzik ve ritim kulağı, dans sırasında müzikle uyumlu hareket etme ve adım atma, beden koordinasyonu, doğru solunum, tango teknikleri, dönüşleri, adımları ve hareketli konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Tango Kursu Sanat Akademi

Keyifle öğrenecekleri, kostümleri ve figürleri ile en ilgi çekici danslardan biri olan tango ile çocuklarınız dans etmenin tadını çıkarsın diyorsanız, uzman tango eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış çocuk tango dersleri ile öğrenme hızlarına, ilgi alanlarına ve grup dinamiğine göre şekillenen bir çocuk tango eğitimi programımız ilginizi çekecek!

çocuk tango kursu eğitmenleri

Ünlü Tango Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan çocuk tango eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk tango kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk tango kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz çocuk tango kursu tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk tango kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk tango kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk tango kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk tango eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk tango eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk tango kursları

Çocuklarınızı Hareketsizlikten Kurtarın!

Çocuklarınız son zamanlarda hareketsiz ve sürekli sıkılgan mı geliyor? Sizler ve çocuklarınız için en iyi çözümlerden bir tanesi tabii ki dans!

Çocuklarınızın keyifli bir aktiviteye başlaması sizin için önemliyse, onların da biraz eğlenmeye ve hareket etmeye ihtiyaçları varsa çocuk tango kursu programlarını değerlendirebilirsiniz! Çocuklarınız dans etmeyi çok sevecek ve yeni arkadaşlıklar kurabileceği güvenli bir ortamda çok eğlenecek… Çocuklar için tango dersleri yalnızca onları eğlendirmekle kalmıyor aynı zamanda sosyalleşmelerini de sağlıyor!

Daha sağlıklı bir beden için hareket şart! Sanat Akademi çocuk tango kursu ise sizlere bunu sağlıyor! Çocuklarınız için en keyifli aktivitelerden biri olan dans ile daha mutlu günlere!

Duruş Bozukluklarının Önüne Geçiyor!

Dans etmenin faydaları saymakla bitmez! Çocuklarınız için en keyifli aktivitelerden biri olan tango aynı zamanda onların bedenlerinin de sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlıyor.

Çocuklarınız dans ederek birçok sağlık sorununun etkisini en aza indirecek; sırt ağrıları, ergenlik ağrıları, duruş bozuklukları çocuk tango kursu ile daha iyi olacak! Aynı zamanda dans ederek kan dolaşımları hızlanacak, daha sağlıklı bir bedene sahip olacaklar! Sanat Akademi’de her yaştan çocuğun istek ve ihtiyacına uygun dans eğitimi bulunuyor! Siz de ailemize katılarak çocuklarınız için en iyisini tercih edebilirsiniz!

Sanat Akademi Tango kursu ile çocuklarınızı daha sağlıklı yarınlara hazırlayın! Eğlenirken öğrenecekleri ve gelişecekleri bir yolculuğa adım atın…

çocuk tango eğitimi
çocuk tango eğitimleri

En Sosyal Çocuklar Akademi’de Yetişiyor!

Sanat Akademi olarak çocuklarımızın istek ve ihtiyaçlarını önemsiyor ve onları en uygun eğitimler ile tanıştırıyoruz! Çocuk dans kursları ile çocuklarımızın dans tutkusunu ortaya çıkarıyoruz!

İhtiyaçlarına ve ilgi alanlarına yönelik çocuk tango dersleri ile gelişimlerine katkı sunuyor, Latin ezgileriyle yaşamlarına hareket katıyor, hayata karışmalarını sağlıyoruz! Eğlenceli tango figürlerini Sanat Akademi’nin keyifli atmosferiyle bir araya getiriyor, dans sevgisiyle çocuklarımızı buluşturuyor, yaşıtlarıyla sosyalleşebilecekleri güvenli bir ortam yaratıyoruz.

Her yaştan çocuğumuzun dans sevgisini pekiştiriyor, sosyal ve aktif bireyler olmaları için çocuk tango kursları ile onları teşvik ediyoruz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi - Eğitimin Tek Adresi!

Çocuğunuzun yaşamına renk katmak için yeni bir aktivite bulmaya onu teşvik etmek istiyor, ancak neyin ilgisini çekeceğinden emin olamıyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk tango kursu programını belirleyelim, eğlenirken öğrenecekleri ve yeni kazanımlarla kendilerini geliştirecekleri, sosyalleşmelerine imkan sağlayan aile sıcaklığında bir ortamda çocuk tango dersi almalarını sağlayalım.

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk tango eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk tango kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk tango dersleri veriyoruz.

çocuk tango kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk tango kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk tango kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Çocuk Tango Kursu ile Çocuklarınızın Neşesine Neşe Katın!

Keyifli dans figürleri, yeni arkadaşlıklar ve eğlenceli anlarla çocuklarınızın hayatına dokunmak, onlara hem faydalı hem de tadını çıkaracakları bir hobi armağan etmek istemez misiniz? Gelin, bir kahvemizi için, çocuklarınıza en uygun çocuk tango kursu programını belirleyelim!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle çocuk tango kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk tango kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk tango eğitimi programını belirleyelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk tango kursları

Enerjilerini Yönlendirin!

Fazla enerjilerini tango ile atmaya teşvik edin hem eğlenmelerine imkan verecek hem de gelişimlerine katkı sağlayacak yeni bir hobi edinmelerini sağlayın!

Kayıt Ol »

İlgi Alanlarını Çeşitlendirin!

Boş vakitlerini yalnızca teknolojiyle doldurmalarına seyirci kalmak yerine çocuk tango kursu ile daha güzel vakit geçirebilecekleri aktiviteler olduğunu çocuklarınıza gösterin!

meb ruhsatlı çocuk tango kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Tango Kursu

Sanat Akademi çocuk tango eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk tango kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk tango dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk tango eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk tango dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk tango kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Tango Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk tango kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk tango dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, çocuk tango kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Uygulamalı çocuk tango kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk tango eğitimi
çocuk tango eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Tango Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk tango eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 430’un üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk tango kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk tango eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk tango eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarının hayattan keyif almasını kim istemez! Siz de Avrupa standartlarında bir çocuk tango eğitimi ile çocuklarınıza güzel vakit geçirebilecekleri farklı aktiviteler olduğunu gösterin, boş vakitlerine değer katın!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk tango kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk tango eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik dansçıların sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk tango dersi
çocuk tango dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk tango eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk tango kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk tango eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Tango Kursu Yorumları

Çocuklarınıza Kulak Verin!

Kendilerini yalnız, mutsuz ve özgüvensiz hissederek büyümelerine izin vermeyin!

Tangoyla Tanıştırın!

Çocuk tango kursları ile eğlenceli ve neşe saçan bir dünyayı tanımalarını sağlayın…

Hayatlarına Dokunun!

Gelişimlerini çok yönlü çocuk tango dersleri ile destekleyin, geleceklerine etki edin!

çocuk tango kursu mezunları

430 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk tango eğitimleri verdik.

Çocuk tango dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk tango kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye Tango dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk tango eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Çocuk tango kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen çocuklarımızı ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler bekliyor.

Başta çocuklar için tango eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk tango kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk tango eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk tango kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk tango kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk tango dersi sunuyoruz!

Çocuk tango kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk tango kursu olarak öğrencilerimizin tango başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Sanat Akademi’de minikler yalnızca dans etmeyecek, sosyal ve kültürel aktivitelerle dolu Sanat Akademi bünyesinde sanatın büyüleyici atmosferini erken yaşlarda deneyimleme fırsatı yakalayacak!...

Sanat Cafe

Çocuk tango eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk tango eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak tango ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk tango dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk tango kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar, tango sanatçıları ve çocuk tango kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk tango eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk tango eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik eğitimler almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

çocuk tango workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için tango eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Tango Kursu Detaylı Eğitim Programı

Okul dışı aktivitelerle çocuklarınızın boş vakitlerine değer katmak, gelişimlerini desteklemek için onları yeni aktivitelere teşvik etmek istiyorsanız çocuk tango kursu tam size göre! Detaylı çocuk tango kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlayın!

Çocuk tango kursu programının çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Fiziksel egzersiz yapmalarına imkan verir,
 • Farkındalıklarını arttırır,
 • Gündelik hayatlarına renk katar,
 • Beden esnekliğini ve gücünü arttırır,
 • Yeni kültürlerle tanışmalarına sağlar,
 • Gelişim döneminde karşılaşılabilecek fiziksel ve ruhsal sorunların etkisini azaltır,
 • Hafızaya ve zihinsel gelişime katkı sağlar,
 • Sosyalleşmek için keyifli bir ortam yaratır,
 • Duruş bozukluklarının önüne geçer,
 • Çocukların yaşamına enerji katar,
 • Psikomotor gelişimi hızlandırır,
 • Kol ve bacak koordinasyonunu geliştirir,
 • Sırt ve bacak kuvvetini arttırır,
 • Kas dayanıklılığına katkı sağlar,
 • Kas potansiyeline olumlu yönde etki eder,
 • Vücut dengesini geliştirir,
 • Ruhsal açıdan terapi etkisi yaratır.

Tango müziklerini tanıyor ve kendimizi tangonun ritmine alıştırıyoruz! Çocuklarımızla birlikte tango müziğini yorumluyor, adımlarımızı doğru atmaya özen gösteriyoruz. 2. Hafta Çocuk Tango Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Tango Müzikleri
 • Arjantin Tango Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Tango Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2. hafta çocuk dersleri ile sonunda tango müziklerine aşina bir şekilde hareket etmeye başlıyor, temel adımları öğreniyoruz.

Dans etmek yalnızca ritimli adımlar atmak değildir! Çocuklarımız bu hafta beden dilini dans sırasında daha etkin kullanmayı öğreniyor; bir bütün olarak dans etmeye başlıyoruz. 3. Hafta Çocuk Tango Kursu Programı:
 • Temel Tango Adımları
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
  • Bakışlar
  • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Partner ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Tango Tutuş Pozisyonları
 • Tango Adımları
 • Tango Dönüşleri
 • Tango’da Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
Tango kıyafetlerini yakından tanıyor, 3. hafta tango eğitimi sonunda artık tangoya bir bütün olarak yaklaşmayı öğreniyoruz.

Tango koreografileri ile tekniğimizi geliştiriyor, partnerimizle birlikte hareket etmeyi öğreniyoruz! 4. Hafta Çocuk Tango Kursu Programı:
 • Partner Yönlendirme ve Takip
 • Tango Walk
 • Progressive Side Step
 • Brush Tap
 • Closed Promonade
 • Open Promonade
 • Back Corte
 • Basic Reverse Turn
 • Open Reverse Turn
 • Rock On Left Foot
 • Rock On Fight Foot Figürü
4. hafta çocuk tango kursları ile tango figürlerini adımlarımıza; beden dilimize ve koreografilerimize uyarlıyoruz. Tekniğimizi detaylandırıyor, figürlerimizin estetiğine yoğunlaşıyoruz.

Arjantin tango ile çocukların farklı bir tango kültürünü öğrenmesini sağlıyor; figürlerimizi çeşitlendiriyoruz! 5. – 8. Hafta Çocuk Tango Kursu Programı:
 • Arjantin Tango Temel Adımları
 • Arjantin Tango Duruş ve Tutuş Pozisyonu
 • Arjantin Tango Dansında Yönlendirme ve Takip
 • Arjantin Tango Figürleri
 • Ocho Adalente
 • Ocho Adelante Con Salida
 • Ocho Atras
 • Gancho
 • Ocho
 • Cortada
 • Boleo
 • El Calecita
 • Planeo
 • Giro Enrosque
 • Lapiz
 • Sacaa
 • Barrida
 • Volcada
 • Soltada
 • Colgada
 • Arjantin Tango Figürlerini Birleştirme
 • Tango Dansında Yaratıcı Figür Kombinasyonları
8. hafta çocuk tango kursları sonunda tango yapmak için tüm temel bilgilere hakim bir şekilde kursumuza devam ediyor, adımlar, figürler, dönüşler giderek çeşitlenmişken koreografimize çalışmayı ihmal etmiyoruz.

En keyifli sahne gösterilerinden birine imza atmak için çalışmalarımıza başlıyoruz. Tango müzikleri ile pistte harikalar yaratmak için koreografimizi çalışmaya son hızla devam ediyoruz! 9. – 12. Hafta Çocuk Tango Kursu Programı:
 • Ocho Adalente
 • Ocho Adelante Con Salida
 • Ocho Atras
 • Gancho
 • Ocho
 • Cortada
 • Boleo
 • El Calecita
 • Planeo
 • Giro Enrosque
 • Lapiz
 • Sacaa
 • Barrida
 • Volcada
 • Soltada
 • Colgada
 • Arjantin Tango Figürlerini Birleştirme
9. – 12. hafta çocuk tango dersleri sonunda sahnede ailelerimiz ile tango koreografimizi paylaşıyoruz! Çocuklar için tango kursu sırasında öğrendiklerimizi büyük bir keyif ve başarı duygusu ile sergileyerek kursumuzu sonlandırıyoruz.

Çocuk Tango Kursu Programı – 430’un Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 430’un üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Tango Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk tango kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Çocuk Tango Kursu Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı?

Çocuklarınız için farklı kültürleri öğrenebilecekleri ve beden gelişimlerine faydalı, aktif bir şekilde katılabilecekleri bir aktivite mi arıyorsunuz? Çocuk tango kursu tam size göre!

Çocuk tango kursu 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı tango ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren; temel dans ve tango bilgisi, müzik ve ritim kulağı, dans sırasında müzikle uyumlu hareket etme ve adım atma, beden koordinasyonu, doğru solunum, tango teknikleri, dönüşleri, adımları ve hareketli konularını içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk tango kursu programını her yaştan çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarına yanıt vermek, dans ederek eğlenebileceklerini yeni bir aktivite keşfetmelerini ve yaşıtlarıyla sosyalleşmelerini sağlamak üzere özel olarak hazırladık!

Çocuk tango kursu çocuklarınızın kas ve iskelet sistemini doğru şekilde destekleyen postürleri öğreterek yanlış duruş kaynaklı gelişimsel problemlerin ve sağlık sorunlarının riskini minimuma indirmektedir.

çocuk tango eğitimi

Çocuk Tango Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk tango kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk tango kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Tango Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk tango kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk tango kursu eğitmen kadromuz; tango başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk tango eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için tango kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için tango kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk tango kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk Tango kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için tango kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk tango kursu Florya, çocuk tango kursu Bahçelievler, çocuk tango kursu Ataköy, çocuk tango kursu Yeşilköy, çocuk tango kursu Zeytinburnu, çocuk tango kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk tango kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk tango kursu ve diğer çocuk dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak çocuk tango kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Tango dik durmayı gerektiren bir dans olarak çocuklarınızın gün boyu okulda ya da evde farkında olmadan sergiledikleri duruş bozukluklarına iyi gelecektir. Dolayısıyla çocuk tango kursu çocuklarınızın kas ve iskelet sisteminin çok daha sağlıklı gelişmesine olanak tanıyacak ve onları çok daha sağlıklı bireyler haline getirecektir. Aynı zamanda tango müzik ve ritim duygularını geliştirecek ve çocuklarınızın adım koordinasyonunu arttıracaktır. Ayrıca çocuklara yaşıtlarıyla sosyalleşme imkanı veren çocuk tango kursları; iletişimsel ve sosyal kazanımlar için de tercih edebileceğiniz bir programdır.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk tango kursu fiyatları

Çocuk Tango Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Tango Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çocuklarının okul ve ders çalışma ortamlarının bedenlerine karşı oluşan olumsuz etkisini en aza indirmeye çalışan aileler için en uygun danslardan biri olan tango ile çocuklar çok daha sağlıklı bir bedene kavuşuyor! Çocuklarının dans ederek büyümesini isteyen ailelerin, çocuklarının ilgi alanlarına göre seçtiği diğer kurslara siz de bir göz atın!

Çocuk Tango Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk tango kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk tango kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk tango eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi çocuk tango kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk tango kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

430+

Mezun Öğrenci

Çocuk tango kursu ile kendisini dansın ritmine kaptıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

170

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 850 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44