Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Viyolonsel Kursu

Boyundan Büyük Bir Enstrümanla Harikalar Yaratacaklar!

Müziğin Büyüsüne Kapılacaklar... Sanat Çocuk Viyolonsel Kursu

Müzik tutkusu yaş ve sınır dinlemiyor! Siz de çocuklarınıza keyifli bir hobi edindirmeye ne dersiniz? Çocuk viyolonsel kursları ile çocuğunuzun boyundan büyük bir enstrümanla harikalar yarattığına tanıklık edeceksiniz.

Yaşamlarına renk katmak mı istiyorsunuz? Farklılıklarıyla öne çıkmalarını sağlayacak, gelişimlerini desteklerken aynı zamanda sanatsal bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı olacak bir aktivite keşfetmeleri için onları teşvik edin!

Aydınlık bir geleceği müziğe gönül vermiş uzman ve deneyimli eğitmenlerimizle inşa ediyor, çocuklarımıza ayrıcalıklı bir çocuk viyolonsel eğitimi sunuyoruz.

Çocuk viyolonsel kursu; çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir ortam sunarak özgüven kazanmalarına yardımcı oluyor, özgün düşünceler geliştirmekten çekinmemelerini sağlıyor!

çocuk viyolonsel kursu

Tüm Çocuk Viyolonsel Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Viyolonsel Kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, viyolonselin tarihçesi, viyolonselin orkestradaki işlevi, majör ve minör gamlar, doğru viyolonsel pozisyonu, viyolonsel repertuvarı, deşifre çalışmaları, teknik ve stil egzersizleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Viyolonsel Kursu Programı

Kendilerini gerçekleştiren çocuklar daha mutlu ve daha özgüvenli! Siz de çocuklarınıza onları desteklediğinizi hissettirmek, fiziksel, zihinsel ve sosyal beceriler kazandırmak istiyorsanız Sanat Akademi ile tanışın, çocuklarınız uzman viyolonsel eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanmış bir çocuk viyolonsel kursu ile öğrenme hızlarına, ilgi düzeylerine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk viyolonsel kursu eğitmenleri

Ünlü Viyolonsel Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü virtüözlerden çocuk viyolonsel eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk viyolonsel kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk viyolonsel kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk viyolonsel kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk viyolonsel kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk viyolonsel kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk viyolonsel eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk viyolonsel eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk viyolonsel kursları

İletişim Becerileri Gelişecek!

Çocuklarınızın içine kapanık büyümesini istemiyor, kendilerini ifade ederken özgüvenli olmalarını mı arzuluyorsunuz?

İyi dinleyiciler aynı zamanda iyi iletişimcilerdir! Siz de çocuk viyolonsel kursları ile çocuklarınıza odaklanma ve dinleme alışkanlığı kazandırın, gerek yaşıtlarıyla gerekse yetişkinlerle iletişim kurarken kendilerine çok daha fazla güvenmeye başlasınlar, duygularını ve kendilerini ifade ederken çekinmesinler!

Çocuklarınız müzikle büyüsün, hem bugün hem de gelecekte iletişim becerileriyle öne çıksın, fark yaratsınlar!

Yaratıcılıklarını Göstersinler!

Çocuk viyolonsel kursları ile kendilerine güven kazanan minik müzisyenler yaratıcılıklarını sergilemekten çekinmiyor!

Sanat Akademi’nin hayal gücünü harekete geçiren atmosferinde çocuklarımızı yaratıcılıklarını ve yeteneklerini göstermeye teşvik ediyor, kendi sanatlarını keşfederek hayatı sanatla güzelleştirmelerine olanak tanıyoruz. Geleceği sanatla inşa etmek için biz yetişkinlere çok iş düştüğünün farkında olarak çocuk viyolonsel kursu ile çocuklarımıza kendilerini müzikle ifade etmeyi öğretiyoruz…

Siz de çocuk viyolonsel kursu ile çocuklarınızın potansiyelini açığa çıkarın, yeteneklerini sergilerken onları hayranlıkla izleyin!

çocuk viyolonsel eğitimi
çocuk viyolonsel eğitimleri

Gelişimlerini Destekliyoruz!

Sanat Akademi’de çocuk viyolonsel kursu başta olmak üzere tüm çocuk kurslarımızda çocuklarımızın gelişimsel kazanımlarına önem veriyor, çoklu gelişim sağlayan uygulamalarla fiziksel ve zihinsel gelişimi bir araya getiriyoruz.

Çocuk viyolonsel eğitimi ile erken yaşta sanat ve müzikle tanışmalarını sağlayın; gelişimlerini çok yönlü bir biçimde ele alan çocuk viyolonsel kursları ile kazanımlarının arasına yenilerini eklesinler, yaşıtları arasında hemen öne çıksın, fark edilsinler! Başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin sırrı Sanat Akademi’de…

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi’de çocuk viyolonsel dersleri ile çocuklarımıza yalnızca müziği öğretmiyor, yaşama pozitif bakmalarını sağlayacak sıcak bir aile ortamı vadediyoruz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Geleceğin başarılı, mutlu, özgüvenli ve sanatsal bir bakış açısına sahip bireylerini yetiştirmek için şimdiden harekete geçin, dünyalarını ve hayal güçlerini müzikle genişletin! Gelin, tüm bunlar ve daha fazlası için sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk viyolonsel kursu programını belirleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuk viyolonsel eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk viyolonsel kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk viyolonsel dersleri veriyoruz.

çocuk viyolonsel kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk viyolonsel kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk viyolonsel kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Çocuk Viyolonsel Kursu ile Hayal Güçlerini Harekete Geçiriyoruz!

Eğlenceli uygulamalar, keyifli sosyal ve kültürel aktiviteler, uygulama ağırlıklı ders içerikleri ile çocuklarımızın müziği ve sanatı sevmesini sağlıyor, ayrıcalıklı bir sanat atmosferini solumalarını sağlıyoruz. Siz de çocuklarınızın bu sıcak ailenin bir parçası olmasını istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk viyolonsel kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel viyolonsel eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk viyolonsel kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk viyolonsel eğitimi programını belirleyelim, keyifli bir hobi kazanmalarına destek olalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk viyolonsel kursları

Dikkat Sürelerini Arttırın!

Müzikle çocuklarımıza iç disiplin ve çalışma azmi kazandırıyor, çocuk viyolonsel kursu dikkat ve konsantrasyon sürelerini arttırıyoruz!

Kayıt Ol »

Özgüvenleri ile Öne Çıksınlar!

Çocuk viyolonsel kursları ile yeteneklerinin ve kendilerinin farkında çocuklar yetiştiriyor, öne çıkmaktan korkmayan, yaratıcı ve üretici bireyler olmalarını destekliyoruz!

meb ruhsatlı çocuk viyolonsel kursu

MEB Ruhsatlı Çocuk Viyolonsel Kursu

Sanat Akademi çocuk viyolonsel eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Sanat Akademi çocuk viyolonsel eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk viyolonsel kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik teknolojileri ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk viyolonsel dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk viyolonsel eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı çocuk viyolonsel dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk viyolonsel kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Viyolonsel Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk viyolonsel kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk viyolonsel dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek egzersizler ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan sahne gösterileri, çocuk viyolonsel kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Viyolonsel çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Uygulamalı çocuk viyolonsel kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk viyolonsel eğitimi
çocuk viyolonsel eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Viyolonsel Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk viyolonsel eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk viyolonsel kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk viyolonsel eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk viyolonsel eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Gelişimsel kazanımlarla zenginleştirdiğimiz bir çocuk viyolonsel kursu programıyla çocuklarımızın Avrupa’nın ve dünyanın en iyi müzik okullarını aratmayacak bir viyolonsel eğitimi almalarını sağlıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk viyolonsel kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk viyolonsel eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmasını istiyorsanız gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve minik müzisyenlerin sanat dünyasına kazandırılmasını sağlayalım…

çocuk viyolonsel dersleri
çocuk viyolonsel dersi

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk viyolonsel eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk viyolonsel kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta müzik olmak üzere dans, bale, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk viyolonsel eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Viyolonsel Kursu Yorumları

Yaşamlarına Renk Katın!

Monoton bir yaşam sürmelerinin önüne geçmek için çocuklarınıza bir hobi armağan edin!

Kendilerini Tanısınlar!

Çocuk viyolonsel kursları ile bilişsel ve fiziksel yeterliliklerinin farkına varmalarını sağlayın!

Müzikle Mutlu Olsunlar!

Hayatları boyunca keyif alabilecekleri bir hobi kazandırın, sorunları müzikle aşsınlar!

çocuk viyolonsel kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk viyolonsel eğitimleri verdik.

Çocuk viyolonsel dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk viyolonsel kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye viyolonsel dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk viyolonsel eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk viyolonsel kursu dışında ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri, yeni aktiviteler keşfedecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler çocuklarımızı bekliyor.

Başta çocuklar için viyolonsel eğitimi olmak üzere müzikten dansa, oyunculuktan baleye resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50 sanat eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Türkiye’nin en kapsamlı çocuklar için sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmanızı sağlıyoruz.

Çocuk viyolonsel kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuk viyolonsel eğitimleri
sosyal etkinlikler çocuk viyolonsel kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk viyolonsel kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk viyolonsel dersi sunuyoruz!

Çocuk viyolonsel kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; konser etkinlikleri, müzik dinletileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk viyolonsel kursu olarak öğrencilerimizin viyolonsel başta olmak müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında isimlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve sahne şovları ile amatör müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Çocuk viyolonsel kursları ile müziğin büyülü dünyasını keşfederken bir yandan da sosyal ve kültürel aktivitelerle farklı sanat dallarını tanıma fırsatı yakalayacak, eğlenecek, sosyalleşecek, sanatı sevecekler!

Sanat Cafe

Çocuk viyolonsel eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk viyolonsel eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuk viyolonsel dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk viyolonsel kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler ve çocuk viyolonsel kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk viyolonsel eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta müzisyenleri sadece dinlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk viyolonsel eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden viyolonsel püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk viyolonsel eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Viyolonsel çalmayı ustasından öğreniyoruz!

çocuk viyolonsel workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için viyolonsel eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Viyolonsel Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çocuklarınızı müzikle yetiştirmek, yaşamlarında gerçek bir fark yaratmak için Sanat Akademi en doğru adres! Siz de çocuk viyolonsel kursu ile çocuklarınıza kendilerini keşfedecekleri, müziği ve hayatı tanıyacakları, yeni insanlarla tanışacakları bir aktivite armağan etmek istiyorsanız detaylı çocuk viyolonsel kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden çocuk viyolonsel eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk viyolonsel kursu programının çocuklarımıza kazandırdıkları:
 • Vücutlarının güçlenmesini sağlar,
 • Müzikal birikimlerini arttırır,
 • Müzik kulağı, duyum ve ritim algısını geliştirir,
 • Farkındalıklarını arttırır,
 • Öz kimliklerine dair bilinçleri gelişir,
 • Sağlıklı bir gelişim imkanı sunar,
 • Sosyal beceriler kazandırır,
 • Yeteneklerini geliştirir,
 • Sanat sevgisi aşılar,
 • Yaratıcı ve eleştirel düşünmenin önemini kavratır,
 • Temel müzik bilgisi edindirir,
 • Okuma hızlarını arttırır,
 • Hafıza, dikkat ve konsantrasyon gibi bilişsel becerileri destekler,
 • El ve vücut koordinasyonunu geliştirir,
 • Zamanı doğru kullanmayı öğretir,
 • Öğrenme isteği aşılar,
 • Stres atmalarına yardımcı olur.

İlk olarak temellerimizi sağlam atacağız. Çocuk viyolonsel kursu programımızın ilk iki haftasında enstrümanımızı yakından tanıyacak, müziğin temellerine giriş yapacağız. 1. – 2. Hafta Çocuk Viyolonsel Kursu Programı:
 • Viyolonsel Nedir?
 • Viyolonselin Tarihçesi
 • Viyolonselin Orkestradaki İşlevi
 • Yay Çalışmaları
 • Doğru Yay Tutuşu
 • Doğru Oturma Pozisyonu
 • Sol El Egzersizleri
 • Pizzicato
 • Majör Gamlara Giriş
 • Minör Gamlara Giriş
 • Boş Telde Yay Hakimiyeti
2 haftalık çocuk viyolonsel dersleri ile çocuklarımız hem sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacak hem de eğlenceli bir yolculuk için hazırlıklarını yapmış olacak!

Çocuk viyolonsel eğitimi ile ilk ayımızı tamamlarken çocuklarımıza yalnızca müzikal kazanımları değil, yaşamları boyunca yararlanacakları beceriler kazandırmaya devam ediyoruz. 3. – 4. Hafta Çocuk Viyolonsel Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • 2'li Aralık Çalışmaları
 • 3'lü Aralık Çalışmaları
 • 5'li Aralık Çalışmaları
 • Majör Arpejlere Giriş
 • Minör Arpejlere Giriş
 • Rigadon Teknik Çalışmaları
 • Açık Pozisyon Çalışmaları
 • Kapalı Pozisyon Çalışmaları
 • Uç Yay Çalışmaları
 • Kök Yay Çalışmaları
 • Ritim Çalışmaları
 • Klasik Dönemden Eser Etütleri
Çocuk viyolonsel eğitimi ile bir ayın sonunda minikler nota okumayı öğrenecek ve batı müziğinin önemli eserlerini tanımaya başlayacak.

Artık öğrendiklerimizi pratiğe dökme zamanı geldi! Çocuk viyolonsel kursları ile 2. ayımızda daha zorlu ve bir o kadar da eğlenceli uygulamalar bizi bekliyor. 2. – 3. Ay Çocuk Viyolonsel Kursu Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Suzuki Metodu
 • Gamların Pekiştirilmesi
 • Arpejlerin Pekiştirilmesi
 • LCM Metodu
 • Müzikalite Egzersizleri
 • Entonasyon Çalışmaları
 • Yay Hakimiyeti Çalışmaları
Çocuklarımızın fiziksel yeterliliklerine göre doğru çalma tekniklerini gösteriyor, çocuk viyolonsel kursları ile yeteneklerini en iyi şekilde kullanmayı öğretiyoruz!

Etkinlikler, sahne çalışmaları ve egzersizlerle unutulmaz anılar biriktirdiğimiz çocuk viyolonsel kursu yolculuğumuza dönemsel etütlerle devam ediyoruz. 4. – 7. Ay Çocuk Viyolonsel Kursu Programı:
 • Barok Dönem Viyolonsel Repertuvarı
 • Klasik Dönem Viyolonsel Repertuvarı
 • Romantik Dönem Viyolonsel Repertuvarı
 • Modern Dönem Viyolonsel Repertuvarı
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikalite Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
Çocuklarımıza yalnızca teorik ve pratik bilgiler aktarmakla yetinmiyor, çocuk viyolonsel kursu ile müzik ve sanat kültürlerini de genişletiyoruz.

Yeteneklerimizi yeni eserlerle test edeceğiz! Çocuk viyolonsel kursları ile son üç ayımızda odağımızda repertuvar çalışmaları yer alıyor. 8. – 10. Ay Çocuk Viyolonsel Kursu Programı:
 • Majör Tiersleri
 • Minör Tiersleri
 • Armoni Egzersizleri
 • Melodi Egzersizleri
 • Entonasyon Temizliği
 • Stil Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Standart Orkestra Repertuvarı
 • Oda Müziği Repertuvarı
 • Çift Ses Gam Çalışmaları
 • LCM Repertuvar Egzersizleri
10. ay itibariyle çocuk viyolonsel eğitimi yolculuğumuzu tamamlıyor, çocuklarımıza yaşamları boyunca güzel vakit geçirebilecekleri ayrıcalıklı bir hobi kazandırıyoruz!

Çocuk Viyolonsel Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Viyolonsel Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk viyolonsel kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Viyolonsel Kursu Programı

Çocuklarımıza Ansamble, Orkestra ve Oda Müziği repertuvarları ile zengin bir çocuk viyolonsel kursu programı sunuyor, müzikal okur yazarlıklarını geliştirmenin yanı sıra dünya müziğinin en seçkin eserleriyle iç içe bir yolculuğa çıkmalarına fırsat veriyoruz!

Çocuk viyolonsel kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, viyolonselin tarihçesi, viyolonselin orkestradaki işlevi, majör ve minör gamlar, doğru viyolonsel pozisyonu, viyolonsel repertuvarı, deşifre çalışmaları, teknik ve stil egzersizleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk viyolonsel kursu programı; çocukların müzikal algılarını geliştirmek, yeteneklerini keşfetmelerine ve kendilerini tanımalarına yardımcı olmak, keyifli bir aktiviteyle yaşamlarına renk katmak için özel olarak hazırlanmıştır.

Viyolonsel çalmak; çocukların müzikal algılarıyla birlikte kendilerine ve çevrelerine dair farkındalıklarını arttırmakta, kimliklerini oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

çocuk viyolonsel eğitimi

Çocuk Viyolonsel Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk viyolonsel kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk viyolonsel kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Viyolonsel Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk viyolonsel kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk viyolonsel kursu eğitmen kadromuz; alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı orkestra çalışmalarında yer almış, sahne deneyimine ve akademik birikime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk viyolonsel eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde viyolonsel çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için viyolonsel kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için viyolonsel kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk viyolonsel kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk viyolonsel kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için viyolonsel kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk viyolonsel kursu Florya, 10 - çocuk viyolonsel kursu Bahçelievler, çocuk viyolonsel kursu Ataköy, çocuk viyolonsel kursu Yeşilköy, çocuk viyolonsel kursu Zeytinburnu, çocuk viyolonsel kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk viyolonsel kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk viyolonsel kursu ve diğer çocuk müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk viyolonsel kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk viyolonsel kursu ile müzikal farkındalıklarını geliştiren çocuklar duyum ve ritim algılarını daha iyi bir noktaya taşımakta, müzikal okur yazarlık kazanmaktadır. Bunun dışında fiziksel gelişimlerine destek olan çocuk viyolonsel kursları ile kas ve kemik yapıları güçlenmekte, vücut koordinasyonları artmaktadır. Aynı şekilde bilişsel kazanımlar da içeren çocuk viyolonsel eğitimi, mantıksal ve yaratıcı düşünme becerisi kazandırma, çocuklara sorgulamayı öğretmektedir. Sosyal ve keyifli bir ortamda gerçekleştirdiğimiz çocuk viyolonsel kursu ile miniklerin aynı zamanda iletişim becerileri de güçlenmekte, sosyal ve okul yaşamlarında çok daha sağlıklı iletişim kurarak öne çıkmaktadırlar.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk viyolonsel kursu fiyatları

Çocuk Viyolonsel Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Viyolonsel Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Çocuklarının sağlıklı gelişimine önem veren ve çocuk viyolonsel kursu ile gelişimlerine katkı sağlayacak bir aktivite gerçekleştirmeleri için onları yönlendiren aileler ilgi alanlarına göre farklı Sanat Akademi kurslarından yararlanmaya devam ediyor! Siz de çocuklarınızın gelişimlerini sanatla desteklemek istiyorsanız ailelerin çocukları için en çok tercih ettiği diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Viyolonsel Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk viyolonsel kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk viyolonsel kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk viyolonsel eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk viyolonsel kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk viyolonsel kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Çocuk viyolonsel kursu ile hayatında müziğe yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

142

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 710 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44