Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ebru Kursu

Hayal Gücünüzü Renklerin Dünyasında Şekillendirin!

Türk Sanatlarının En Zarifiyle Sabrın ve Emeğin Değerini Öğrenin! Sanat Akademi Ebru Kursu

Hayatın yorucu koşturmacası içinde kendinizi yorgun ve yıpranmış mı hissediyorsunuz? Biraz dinlenmek, huzur bulmak ve kendinize zaman ayırmak tek istediğiniz şey mi? O halde ebru kursu tam size göre!

Emek ve sabır gibi değerleri sanatla keşfedeceğiz bir ebru kursu Sanat Akademi’de sizleri bekliyor. Hayranlık uyandıran bir kültürel yolculuğa çıkacak, sanatın baş döndüren dünyasını renkli su damlalarıyla keşfedecek, derslerimizin her dakikasından keyif alacağız.

Ebru kursları ile dünyaya Sanat Akademi’nin ayrıcalıklı atmosferinden bakabileceğiniz yeni bir pencere açmaya ne dersiniz?

Ebru kursu ile iş temposunun yoğunluğundan, okuldan ve sınav stresinden uzaklaşabileceğiniz, ruhunuzu dinlendiren keyifli bir aktivite keşfedeceksiniz!

ebru kursu

Tüm Ebru Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 18 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Ebru kursu programı haftada 1 gün 1.5 saatten 12 haftalık bir program olup ebru sanatına giriş, ebru sanatının kökenleri, ebru sanatının ustaları, ebru teknikleri, ebru sanatında karşılaşılan zorluklar ve çözümleri, ebru sanatında kullanılan malzemeler, ebru sanatında boyama türleri gibi konuların yer aldığı bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Ebru Kursu Sanat Akademi

Renklerin dünyasına adım atarak hayatın koşturmacalarından biraz olsun uzaklaşacağınız, kendinizi ve ruhunuzu dinleyeceğiniz bir ebru kursu için hazır mısınız? Sanat Akademi ailesinin bir parçası olun, uzman ebru eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış ebru dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir ebru eğitimi alın!

ebru kursu eğitmenleri

Ünlü Ebru Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü sanatçılardan ebru eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
ebru kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Ebru kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı ebru kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı ebru kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında ebru kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların ebru eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden ebru eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

ebru kursları

Monotonluktan Kurtulun!

İşler, sınavlar, koşturmacalar ve sorumluluklar derken günleriniz istemediğiniz bir tekdüzelikte mi geçmeye başladı?

Kendinizi mutsuz hissetmekten kurtulmak mı istiyorsunuz? Yaşamınız monoton bir döngüye hapsolduysa bu hapisten çıkmak sizin ellerinizde... Ebru dersleri ile renklerin geçişine kendinizi bırakmak, sanatın büyüleyici dünyasına adım atmak, Türkiye’nin en iyi sanat okulu Sanat Akademi’de yeni bir insan olmak istemez misiniz?

Ebru kursları ile boş zamanlarınıza değer katacağınız keyifli bir aktiviteye merhaba deyin, gündelik rutininizi tazeleyin!

Dünyaya Sanatla Bakın!

Gerçek bir sanat merkezinin sosyal ve eğlenceli ortamında tutkunuzu yeniden keşfetmeye ne dersiniz?

Ayrıcalıklı bir hobi edinin, potansiyelinizin farkına varın, ebru kursları ile hayal gücünüzün sınırlarını keşfedin. Sanat Akademi’nin dinamik ve sanat dolu atmosferinde yeni arkadaşlar edinin, sosyalleşin, her şeyi dışarıda bırakın, iş, okul ve gündelik yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize huzurlu bir boyut yaratın...

Ebru eğitimi ile dünyaya sanatla bakmanın yeni bir formunu keşfedin, hayatınızı renklendirmeyi öğrenin!..

ebru eğitimi
ebru eğitimleri

Mutluluğu Yeniden Keşfedin!

Koşturmacalara ve sorumluluklara hapsolmak zorunda değilsiniz! Ebru kursu kendinize zaman ayırmanız için mükemmel bir fırsat...

Ebru dersleri ile kendi renklerinizi bulun, kalbinizin rengini çalışmalarınıza yansıtın... Keyifli aktiviteler ve sürpriz etkinliklerle süslediğimiz ebru kursu programımızdan yararlanarak yaşamınızın yalnızca zorundalıklardan ibaret bir hale gelmesinin önüne geçin, sanatın farklı formlarını keşfedin, hayata bakışınız değişsin!

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek isteyenlerin ortak adresi Sanat Akademi’de ebru kursu ile kendinizi ve mutluluğu yeniden keşfedin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Beklentilerinize ve hedeflerinize göre şekillenen bir ebru eğitimi ile boş vaktinizin her bir anını en iyi şekilde değerlendirmek istemez misiniz? Yanıtınız evetse gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ebru kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir ebru eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun ebru kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre ebru eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan ebru dersleri veriyoruz.

ebru kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi ebru dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Ebru kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Ebru eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Ebru Kursları ile Geleneksel Sanatlarımızı Tanımaya Başlayın!

Türk el sanatlarının ve kültür dünyasının geniş vadisine ebru kursları ile ilk adımı atın, ölümsüz sanatlarımızı alanının en iyilerinden öğrenin! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun ebru eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi ebru kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik ebru eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, ebru sanatının büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
ebru kursları

Renklere Hayat Verin!

Renk geçişleriyle hayal gücünüzü şekillendirmenin tüm inceliklerini öğrenin, ebru kursları size kendinizi sanatla ifade etmeyi öğretsin!

Kayıt Ol »

Zihninizi Rahatlatın!

Ebru kursları ile büyülü bir dünyaya adım atın, güncelik koşturmacaların ve stresinden yarattığı olumsuzluklardan kurtulun, rahatlamanızı sağlayan keyifli bir hobi edinin!

meb ruhsatlı ebru kursu

MEB Ruhsatlı Ebru Kursu

Sanat Akademi ebru eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sanat kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ebru kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders ekipmanlarımız ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun ebru dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız ebru eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Ebru kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Ebru Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız ebru kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı ebru dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, ev ödevleri, uzman ebru eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Görsel becerilerini ve el yatkınlıklarını geliştirecek atölye çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan ebru sergileri, ebru kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Her dakikasından keyif alacağınız bir ebru kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla ebru derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı ebru eğitimi
ebru eğitimleri

Uluslararası Standartta Ebru Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan ebru eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz ebru kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, ebru eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, ebru eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Ebru kursu ile geleneksel Türk sanatlarının öğrencilerimize aktarımını sağlarken güncel ve geleneksel metotları bir araya getiriyor, yalnızca ebru yapmayı öğretmekle yetinmeyerek bir kültürün taşıyıcılığını yapıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Ebru kursu ile ebru sanatına yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen sanatseverlere eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Ebru eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen ebru sanatçıları, ressamları, tasarımcıları, sanat atölyeleri, ajansları ve tasarım stüdyoları ile çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, ebru ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım.

ebru dersi
ebru dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Ebru eğitimi sonrası geleneksel sanatlara gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece ebru kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta ebru olmak üzere resim, bale, dans, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için ebru kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Ebru Kursu Yorumları

Kendinize Zaman Ayırmayı Hak Ettiniz!

Yıl boyunca iş, okul ve diğer tüm sorumluluklarınıza odaklandınız! Biraz da kendinize zaman ayırmaya ne dersiniz?

Geleneksel Türk Sanatlarını Keşfedin!

Ebru kursları ile Türk dünyasının ölümsüz sanatlarından birini tanımaya başlayın, sonsuz bir kültür havzasına adım atın!

Huzur Bulun, Rahatlayın!

Yaşamın getirdiği tüm yorgunluktan ve stresten ebru kursu ile kurtulun, rahatlatıcı bir aktiviteyle rahatladığınızı hissedin!

ebru kursu mezunları

500+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize ebru eğitimleri verdik.

Ebru dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel ebru kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye ebru dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir ebru eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Ebru kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta ebru eğitimi olmak üzere resimden fotoğrafçılığa, müzikten oyunculuğa, danstan baleye kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuvara hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Ebru kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

ebru eğitimleri
sosyal etkinlikler ebru kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi ebru kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ebru dersi sunuyoruz!

Ebru kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi ebru kursu olarak öğrencilerimizin ebru başta olmak üzere sanatın farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında sanatçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Ebru kursları ile öğrencilerimize hayatın ve sanatın farklı yönlerini tanıyabilecekleri bütüncül bir aktivite imkanı sunuyor, yalnızca ebru yapmayı değil, hayata sanat perspektifinden bakmayı öğretiyoruz.

Sanat Cafe

Ebru eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece ebru eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak ebru dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
ebru dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi ebru sanatçıları ve görsel sanatların uzmanlarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Ebru kursu öğrencilerimizin becerilerini, potansiyellerini ve çalışmalarını ünlü ebru sanatçıları, ressamlar, tasarımcılar ve ebru kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle ebru eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ebru sanatçıları, ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarında kendisini kanıtlamış duayen isimleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi sanatın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta sanatçıların sadece eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik ebru eğitimleri düzenliyoruz. Ebru kursları ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden sanatın ve ebru yapmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik ebru eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını sanata adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Ebru yapmayı ustasından öğreniyoruz!

ebru workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Ebru eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Ebru Kursu Detaylı Eğitim Programı

Geleneksel Türk sanatlarının sonsuz dünyasına adım atarak yeni bir kültürü tanımak ve hayatınızda yeni bir boyut açmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Detaylı ebru eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman ebru eğitmenlerinden ebru kursu alma şansını kaçırmayın!

Ebru kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Zihninizi boşaltır,
 • Stresten uzaklaşmanızı sağlar,
 • Ruhunuzu dinlendirir,
 • Yorgunluğu alır,
 • Kendinizi tazelersiniz,
 • İş veya okul hayatına motivasyonunuz artmış bir şekilde dönersiniz,
 • Odaklanmanızı arttırır,
 • Yeni bir hobi edinirsiniz,
 • Hayatınıza renk katar,
 • Geleneksel sanatlarımızı tanımaya başlarsınız,
 • El becerilerinizi geliştirir,
 • Sabır ve emek gibi değerleri öğretir,
 • Yaratıcılığınızı arttırır,
 • Kendinizi sanatla ifade edersiniz.

Ebru sanatının tarihine göz atıyor, ilk ay ebru dersleri ile yolculuğumuza sanatımızın klasik dönemiyle başlıyoruz... 1. Ay Ebru Kursu Programı:
 • Ebru Nedir?
 • Ebru Sanatının Kökenleri
 • Ebru Sanatının Geçmişteki Ustaları
 • Ebru Sanatının Yaşayan Ustaları
 • Ebru Sanatında Kullanılan Malzemeler
  • Tekne
  • Kıvam Artırıcılar
  • Öd
  • Boyalar
  • Ebru Fırçaları
  • Kağıt
 • Kıvam Arttırıcıların Ayarlanması
 • Ebru Sanatında Renk
 • Renk Geçişleri
 • Ebru Boyama Çeşitlerine Giriş
Ebru eğitimi ile bir ay sonunda hayal gücünüzü işlemenin heyecanına kapılacak, renklerle yeni bir dünya kurmak isteyeceksiniz!

Yolculuğumuza ebru türlerini tanıyarak devam edecek, öte yandan kendi stilimizi bulmaya çalışacağız. 2. Ay Ebru Kursu Programı:
 • Ebru Çeşitleri
 • Battal Ebru
 • Zemin Battal
 • Tarz-ı Kadim
 • Somaki Battal
 • Serpmeli Battal
 • Mustafa Düzgünman Usulü
 • Ethem Efendi Usulü
 • Gelgit Ebru
 • Şal Ebrusu
 • Taraklı Ebru
 • Ebru Sanatında Sık Kullanılan Çiçekler
 • Çiçek Tasvirinde Renklerin Ayarlanması
Ebru eğitimleri ile kısa sürede geleneksel ebru sanatının tekniklerini öğrenecek, kendi tasvirlerinize hayat vermeye başlayacaksınız.

Ebru kursları ile teknemize hakimiyetimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz. Son ay ebru dersleri ile yeni türler tanıyacak, kazanımlarımızı kalıcı hale getirmek için egzersizler yapacağız. 3. Ay Ebru Kursu Programı:
 • Bülbülyuvası Tekniği
 • Kumlu ve Kılçıklı Ebru
 • Hafif Ebru
 • Çift Baskılı Ebru
 • Hatip Ebrusu
 • Yazılı Ebru
 • Zeminsiz Çiçekli Ebru Çalışmaları
 • Ebru Desen Denemeleri
 • Dalgalı Ebru
 • Ebrunun Kumaşa Uygulanışı
 • Ebrunun Seramiğe Uygulanışı
 • Uygulamada Sık Karşılaşılan Güçlükler ve Çözümleri
3 aylık ebru eğitimi yolculuğumuzun sonuna gelirken kendimize ayrıcalıklı bir hobi ediniyor, özel bir sanatın inceliklerini öğreniyoruz!

Ebru Kursu Programı – 500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Ebru Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz ebru kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Ebru Kursu Programı

Yaratıcılığınızı renk geçişleriyle açığa çıkarmaya, hayata ufak bir ara vermeye ne dersiniz? Eğer ebru sanatının inceliklerini öğrenmek sizin de ilginizi çekiyorsa ebru kursu programımıza vakit kaybetmeden göz atın!

Ebru kursu programı haftada 1 gün 1.5 saatten 12 haftalık bir program olup ebru sanatına giriş, ebru sanatının kökenleri, ebru sanatının ustaları, ebru teknikleri, ebru sanatında karşılaşılan zorluklar ve çözümleri, ebru sanatında kullanılan malzemeler, ebru sanatında boyama türleri gibi konuların yer aldığı bir eğitim programıdır.

Ebru kursu programı; geleneksel Türk sanatlarına ilgi duyan, ebru yapmayı öğrenmek, ayrıcalıklı bir hobi edinmek ve boş vakitlerine değer katmak isteyen her yaştan sanatsever için özel olarak hazırlanmıştır.

Ebru kursu; uzmanların özellikle ruhsal bakımdan faydaları nedeniyle önerdiği aktivitelerin başında gelmektedir. Ebru kursu gibi aktiviteler gündelik yaşamın yarattığı yorgunluğu ve stresi azaltarak bireyin rahatlamasını sağlamaktadır.

ebru eğitimi

Ebru Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Ebru kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı ebru kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Ebru Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak ebru kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Ebru kursu eğitmen kadromuz; ebru başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü ebru eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ebru sanatçıları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak ebru eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Ebru kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Ebru kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Ebru kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi ebru kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan ebru kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Ebru kursu Florya, ebru kursu Bahçelievler, ebru kursu Ataköy, ebru kursu Yeşilköy, ebru kursu Zeytinburnu, ebru kursu Avcılar olarak hizmet veren ebru kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Ebru kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ebru kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Ebru kursu ile eğer geleneksel Türk sanatlarına ilgi duyuyorsanız öğrenmeye başlamak için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun dışında ebru kursları özellikle psikolojik etkileri ile öne çıkan aktivitelerden biridir. Ebru yaparak zihninizi rahatlatacak, iş ve okul yaşamının yarattığı stresten uzaklaşacak, kendinizi ve ruhunuzu hem dinleyecek hem de dinlendirecek bir aktivite edinebilirsiniz. Nitekim araştırmalar ebru eğitimi almanın iş yaşamında motivasyonu ve başarıyı; sosyal yaşamda ise mutluluğu arttırdığını göstermektedir.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
ebru kursu fiyatları

Ebru Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Ebru Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Hayatın yorucu ve stresli rutinine ebru kursları ile ara veren öğrencilerimiz sanatın diğer yönlerini Sanat Akademi’de keşfetmeyi sürdürerek yaşamlarına yeni renkler katmaya devam ediyor. Siz de ebru kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Ebru Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Ebru kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, ebru kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Ebru eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında ebru kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Ebru kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Ebru kursu ile yaşamlarına renk katan yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

985

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 4.925 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44