Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu

Hayallerindeki Okul İçin Tam Destek!

Geleceğe Birlikte Hazırlanalım! Sanat Akademi Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu

Resme ve görsel sanatlara olan ilgisini ve yeteneğini erken yaşta fark eden çocuklarınızı doğru eğitimlerle hayallerindeki okula yönlendirmek istemez misiniz? Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile bu fırsata sahipsiniz!

Çok geç kalmadan çocuklarınızın yeteneklerini değerlendirmesini sağlayın, uzman eğitmenler ve Avrupa standartlarında bir eğitim programı ile güzel sanatlar liselerine hazırlanmaya başlasınlar, yetenek sınavlarından istedikleri sonucu alsınlar!...

Sanat Akademi’nin deneyimli ve alanında uzman kadrosuyla çocuklarınızı geleceğe hazırlayın, yarının sanatçılarını birlikte yetiştirelim...

Her yıl güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu resim

Tüm Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı resim, karakalem çalışmaları, renk egzersizleri, sulu boya ve yağlı boya teknikleri, resimde perspektif, resimde kompozisyon, ışık ve gölgelendirme, büst ve tors çizimleri, portre çizim etütleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Sanat Akademi

Yeteneklerini göz ardı etmeyin! Çocuklarınızın hayallerini gerçeğe dönüştürmek, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile yetenek sınavlarına hazırlanmalarını sağlamak istiyorsanız güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu resim bölümü için uzman eğitmenlerimiz, Avrupa standartlarında bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programımızla tanışın! Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu Sanat Akademi’de çocuklarınızın öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere idol olan eğitmenlerden güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi alma fırsatı

Eğitmenlerimiz »
güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi

Yeteneklerine Yatırım Yapın!

Yetenekleri doğrultusunda bir eğitimle geleceğin başarılı ve altyapısı sağlam sanatçılarını yetiştirmek, onları yarına hazırlamak istemez misiniz?

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile çocuklarımızı en başta yetenek sınavlarının zorlu sorularına karşı deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde hazırlıyor, bununla birlikte hayallerinin peşinden gidecekleri süreçte ihtiyaç duyacakları tüm kazanımları becerileri arasına eklemelerine destek oluyoruz.

Geleceğe sanatla yürümek isteyen çocuklarımıza güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile hayallerine giden yola adım atma şansı veriyoruz!

Geleceğin Sanatçılarını Eğitiyoruz!

Yetenekleri ve hayal güçleriyle fark yaratan çocukları güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile keşfediyor, sanat okullarına ve dünyasına kazandırıyoruz.

Sanat Akademi ailesi olarak öğrencilerimizin geleceğin sanatçıları olduğunun bilinci ve sorumluluğuyla hareket ediyor, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programımızı yalnızca yetenek sınavlarını kazandırmaya değil, çocuklarımızın gerçek potansiyelini açığa çıkarmaya yönelik hazırlayarak onlara yetenekleri doğrultusunda bir gelecek sunmayı hedefliyoruz.

Yetenekleri ve iletişim becerileri ile öne çıkan sanat tutkunu gençler yetiştiriyor, geleceğe kazandırıyoruz…

güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri
güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi

Sanatla İlham Veriyoruz!

Çocuklarımızı sınava hazırlanan birer rakipten ziyade sanatlarına tutkun bireyler olarak yetişmesine özen gösteriyor, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile büyülü bir dünyayı tanımalarına imkan veriyoruz.

Türkiye’nin en iyi sanat okulu ve çocukların en sevdiği sanat merkezi olarak geleceğin yetişkinlerini erken yaştan sanatın güzellikleriyle tanıştırıyor, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu başta olmak üzere farklı sanat dallarında verdiğimiz onlarca kursla çocuklarımıza ilham oluyor, Sanat Akademi’yi sanatseverler için büyük bir aile haline getiriyoruz.

Siz de Sanat Akademi ailesine katılın, çocuklarınızın gerçek sanat merkezinde sanatla dolu bir geleceğe adım atmasına olanak tanıyın…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Çocuklarınızın ilgi alanlarına, hayallerine ve hedeflerine kulak verdiğinizi göstermek, yeteneklerini geliştirecek bir güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile yarına hazırlamak istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programını belirleyelim, gelişimlerini birlikte destekleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyoruz.

güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu ile Geleceğin Sanatçılarını Yetenek Sınavlarına Hazırlıyoruz!

Yetenek sınavlarından istedikleri sonucu elde etmeleri ve hayallerinin okulunda sanat eğitimi almaları için çocuklarınıza destek olmak istiyorsanız gelin, bir kahvemizi için, çocuklarınıza en uygun güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programını belirleyelim!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle güzel sanatlar liselerine hazırlık öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programını belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

Eğlenerek Öğrensinler!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile yeni arkadaşlar edinecekleri ve keyifle vakit geçirecekleri bir kurs ortamında yetenek sınavlarına hazırlansınlar!

Kayıt Ol »

Hayallerinin Okulunu Kazanmalarına Destek Olun!

Yetenek sınavlarında sıklıkla sorulan sorular ve konu başlıklarını göz önüne alarak hazırladığımız güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programı ile çocuklarınızın bir adım öne geçmesini sağlayın!

meb ruhsatlı güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

MEB Onaylı Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu

Sanat Akademi güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sanat kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları ve uygulamalı güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu kapsamında uzman eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, en doğru eğitim metodu için öğrenme hızlarını ve ilgi alanlarını analiz etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin, misafir ressam ve sanatçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunarak gelişimlerine destek oluyoruz!

Görsel algılarını ve çizim yeteneklerini geliştirecek teorik anlatımlar, uygulamalı çizim egzersizleri, yetenek sınavlarında sorulan sorulara yönelik alıştırmalar, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan yıl sonu sergileri ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz!

Teoriği değil pratiği öğretiyor, uygulamalı güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi
güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri

Uluslararası Standartta Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 600’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarımızın gelecek hedeflerine ve hayallerine ulaşmasını sağlamak üzere uzman eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla ders içeriklerimizi sürekli güncelliyor, yetenek sınavlarında sorulan güncel konu başlıklarının yanı sıra dünyanın en iyi sanat okullarının müfredatlarını da yakından takip ederek programımızı hazırlıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini analiz ediyor, gelişimlerini yakından takip ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen sanat atölyeleri, ajansları, tasarım stüdyoları ve markalarıyla çalışmasını istiyorsanız, gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve sanat dünyasına kazandırılmalarını sağlayalım…

güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi
güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta resim olmak üzere dans, bale, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Yorumları

Yeteneklerine Yatırım Yapın!

Çocuğunuzun hayallerini gerçekleştirdiğini, gerçek bir sanatçı olduğunu görmek istemez misiniz?

Yetenek Sınavlarında Başarılı Olsunlar!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile yetenek sınavlarında bir adım öne geçsinler!

Farklarını Göstersinler!

Ayrıcalıklı bir güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile kendilerini geliştirsinler!

güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu mezunları

600+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize güzel sanatlar liselerine eğitimleri verdik.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi dışında yeni aktivitelerle tanışacakları ve sanatın büyüsünü keşfedecekleri onlarca keyifli kurs çocuklarımızı bekliyor!

Başta güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu olmak üzere görsel sanatlar ve sahne sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için çocuklara özel dans ve bale kursları, resim ve fotoğraf eğitimi, tiyatro ve oyunculuk dersleri ve müzik kursları veriyor, Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmalarını sağlıyoruz!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri
sosyal etkinlikler güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere farklı görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunu çocuklarımızı profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile çocuklarımız yalnızca hayallerinin okulunu kazanmak için yetenek sınavlarına hazırlanmakla kalmıyor, Sanat Akademi’nin ayrıcalıklı ortamında farklı sanat dallarını tanıma imkanı da yakalıyor!

Sanat Cafe

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi ressamlarından ve görsel sanatların diğer alanlarında öne çıkan isimlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu öğrencilerimizin çizimlerini ünlü ressamlar, tasarımcılar ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, atölye çalışmalarını, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri düzenliyoruz. Resim sergileri ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

güzel sanatlar liselerine hazırlık workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Hayallerini gerçekleştirmeleri için biraz desteğe ihtiyacı var! Siz de çocuklarınızın güzel sanatlar liselerinde eğitim alarak eğitim hayatlarını sanatla şekillendirmelerini, yeteneklerinin onları gerçek bir sanatçıya dönüştürmelerini istiyorsanız güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi almalarını sağlayın!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programının çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Yetenek sınavlarında öne çıkmalarını sağlar,
 • Hayallerinin okulunda eğitim almaları için gelişimlerini destekler,
 • Resme olan ilgilerini detaylandırır,
 • Akademik yolculuklarını destekler,
 • Yeteneklerini geliştirir,
 • Çizim becerilerine yenilerini eklemelerini sağlar,
 • Sanatın teorik ve pratik yönlerini öğretir,
 • Sanatsal bir bakış açısı kazandırır,
 • Eksiklerini gidermelerini sağlar,
 • Yetenek sınavlarında sıklıkla sorulan konulara hazırlanmalarını sağlar,
 • Yetenek sınavlarına psikolojik olarak da hazırlanmalarını destekler,
 • Resimle betimleme yeteneklerini güçlendirir,
 • Görsel sanatlara dair ufuklarını genişletir,
 • Görsel farkındalıklarını arttırır.

Yolculuğumuzun ilk adımında resim sanatının temellerine odaklanıyor, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile kendimizi resimle ifade etmeyi öğreniyoruz. 1. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Sıcak ve sevecen bir ortamda güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile geleceğe hazırlanıyor, sağlam bir temelle işe başlıyoruz…

Temel teknikleri karakalem uygulamaları ile birleştirecek, görsel sanatlarda biçim olgusuna daha yakından bakacağız! 2. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile 2 ayın sonunda kompozisyon kurallarını öğreniyor, tekniğimizi ortaya çıkarıyoruz.

Bu kez portre çalışmaları yapacağız! Yetenek sınavlarında en çok sorulan sorular arasındaki portreler artık sorun olmayacak. 3. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Karakalem Portre Çalışmaları
 • Portrenin Tanımı
 • Portrenin Özellikleri
 • Portre Nasıl Çizilir?
 • Portre Çizerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Baş Çizimi
 • Göz Çizimi
 • Burun Çizimi
 • Farklı Açılardan Burun Çizimi
 • Dudak Çizimi
 • Farklı Açılardan Dudak Çizimi
 • Kadın Portre Çizimi
 • Erkek Portre Çizimi
 • 1/3 Yandan Portre Çizimi
 • Sınır Çizgilerinin Belirlenmesi
 • Dış Hat Çizimleri
 • Karakalem Portre Çizimlerinde Gölgelendirme
 • Yüz Gölgelendirme
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri yalnızca yetenek sınavları için değil, sonrası için de birçok kazanımı çocuklarımızın becerileri arasına ekleyecek.

Renkleri tanımak için sulu boya takımlarımızı alıyor, kendi renklerimizi yaratmayı deniyoruz! 4. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
4. ay güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonunda sulu boya kullanarak renkler yaratmayı öğreneceğiz.

Sulu boya setlerimizi rafa kaldırıyor, bu defa yağlı boya çalışmalarına geçiyoruz! 5. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Renkleri tanımadan ressam olunmaz! Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile yalnızca yetenek sınavlarına değil, sonrasına da hazırlanıyoruz!

Sırada perspektif çalışmaları var! Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu yolculuğumuzu perspektif çalışmaları ve basit objelerle sürdürüyoruz. 6. – 7. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Perspektif Türleri
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Ufuk Çizgisi
 • Bakış Noktası
 • Kaçış Noktası
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Tek Kaçışlı Perspektif
 • İki Kaçışlı Perspektif
 • Üç Kaçışlı Perspektif
 • Natürmort Çizimler
 • Köşeli Nesnelerin Çizimi
 • Oval Nesnelerin Çizimi
 • Yuvarlak Nesnelerin Çizimi
 • Çoklu Nesnelerin Çizimi
Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile öğrencilerimizin çizimini teknik açıdan kusursuzlaştırıyor, yetenek sınavları için özgüven kazanmalarını sağlıyoruz…

Geometrik çizim çalışmalarıyla tekniğimizi kusursuzlaştırıyoruz! Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi özgüven kazandıran egzersizlerle devam ediyor. 8. – 9. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Geometrik Şekiller Çizim Egzersizleri
 • Temel İzdüşüm Düzlemleri
 • Temel İzdüşüm Bölgeleri
 • Objelerin İzdüşümleri
 • Görünüş Çeşitleri
 • Kesit Görünüşler
 • Kesit Alma Kuralları
 • Ölçülendirme Elemanları
 • Ölçülendirme Sistemleri
 • Ölçülendirme Çeşitleri
 • Çizim Geometrilerinin Ölçülendirilmesi
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile becerilerini geliştiren çocuklarımız giderek daha fazla özgüven kazanıyor!

Son ayımızda genel tekrar yapacak, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi boyunca edindiğimiz tüm kazanımların kalıcı olduğundan emin olacağız! 10. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Çizgi Çalışmaları
 • Ton Çalışmaları
 • Geometrik Form Çizimleri
 • Obje Etütleri
 • Doğa Etütleri
 • Natürmort Çizimleri
 • Klasik Büst Çizimleri
 • Klasik Tors Çizimleri
 • Portre
 • Ayrıntı ve Figür Etütleri
 • Artistik Anatomi Dersleri
 • Model Çalışmaları
 • Artistik Perspektif Dersleri
 • İç Mekan ve Dış Mekan Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Serbest Çalışmalar
10 aylık güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri ile artık yetenek sınavlarını için hazırız!

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı – 600’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 600’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı

Yeteneklerini erken yaşta fark etmiş öğrencilerimizle güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanıyoruz! Siz de çocuğunuzun hayallerini gerçekleştirmesine katılmak için Sanat Akademi ailesine katılın, güzel sanatlar liselerini kazanacaklarından emin olun...

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu; haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı resim, karakalem çalışmaları, renk egzersizleri, sulu boya ve yağlı boya teknikleri, resimde perspektif, resimde kompozisyon, ışık ve gölgelendirme, büst ve tors çizimleri, portre çizim etütleri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programımızı resim yetenekleriyle geleceğini şekillendirmek ve yetenek sınavlarında başarılı olarak güzel sanatlar liselerinde eğitim almak isteyen öğrenciler için özel olarak hazırladık!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler, kendilerine yöneltilen sorulara çok daha özgüvenli yanıtlar vermekte, sınav heyecanını ve stresini çok daha başarılı bir biçimde yönetebilmekteler.

güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan güzel sanatlar liselerine hazırlık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Florya, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Bahçelievler, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Ataköy, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Yeşilköy, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Zeytinburnu, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Avcılar olarak hizmet veren güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu, güzel sanatlar lisesi resim bölümü için hazırlanan gençlere teknik ve pratik bilgileri verirken uygulamalı programları ile gelişimlerinin takip edilmesini sağlar. Uzman eğitmenlerden alınan Desen Çizimleri, Model Çalışmaları, Anatomi Çizimleri, İç ve Dış Mekan Perspektif Çizimleri, İmgesel Kompozisyon Çalışmaları, öğrencinin tercih ettiği bölümlere yönelik yapılan çalışmalar ve kavramsal olarak işlenen Sanat ve Resim Tarihi Dersleri ile yoğun bir süreçten sonra sınavlardan başarılı sonuçların alınması sağlanır.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi
güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu fiyatları

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Hayallerini gerçekleştirmeleri için güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile çocuklarına destek olan aileler sanatın farklı yönlerini keşfetmelerini sağlamak üzere farklı kurslar almaya devam ediyor! Siz de çocuğunuzun gelişimi için farklı kurslar arıyorsanız ailelerin çocukları için seçtikleri diğer kurslarımıza göz atın!

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile geleceğini şekillendiren yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

198

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 990 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44