Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Karikatür Kursu

Neşeli Çizgiler, Mutlu Çocuklar!

Hayata Gülmeyi Öğreniyoruz! Sanat Akademi Çocuk Karikatür Kursu

Çocuklarınızın yaşamına biraz gülümseme katmak istemez misiniz? Çocuk karikatür kursu ile erken yaşta sanatın güler yüzüyle tanışmalarını sağlayın, sanatla mizah yapmayı öğrensinler, hayata mizahla baksınlar!

Güler yüzlü, çizim yeteneğiyle birlikte mizah yeteneği de gelişmiş, sosyalleşmeyi ve eğlenmeyi bilen bireyler yetiştiriyor, mutlu bir geleceği bugünden inşa ediyoruz! Siz de çocuk karikatür kursu ile ailemizin bir parçası olmaya ne dersiniz?

Çocuklarınız Sanat Akademi’nin eğlenceli atmosferinde çocuk karikatür kursu ile dünyaya mizah gözlükleriyle bakmaya başlayacaklar!

Çocuklar için karikatür kursu ile minikler erken yaşta sanatın mizahi ve protest yönüyle tanışıyor, dünyanın olumsuzlarına karşı sanatla yanıt vermeyi öğreniyor.

çocuk karikatür kursu

Tüm Çocuk Karikatür Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 24 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Çocuk Karikatür Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup karikatür sanatının tarihçesi, dünyadan ve ülkemizden karikatür örnekleri, örnek karikatürlerin analiz edilmesi, görsel okur yazarlık, karikatür çizim teknikleri, figür çizimleri, reel çizim ve karikatür arasındaki farklar gibi konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Çocuk Karikatür Kursu Sanat Akademi

Çocuklarınıza gülmeyi öğretmek için en doğru adres Sanat Akademi! Gelişimlerini mizahla desteklemek istiyorsanız uzman çocuk karikatür kursu eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış çocuk karikatür eğitimi programımızla tanışın! Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu Sanat Akademi’de çocuklarınızın öğrenme hızına, ilgisine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın…

çocuk karikatür kursu eğitmenleri

Ünlü Karikatür Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta karikatür sanatçıları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere idol olan eğitmenlerden çocuk karikatür eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
çocuk karikatür kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Çocuk karikatür kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı çocuk karikatür kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı çocuk karikatür kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında çocuk karikatür kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların çocuk karikatür eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden çocuk karikatür eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuk karikatür eğitimi

Daha Fazla Gülümseme…

Yaşamlarında yeni bir renge ihtiyaçları olduğunu düşünüyor, olumsuzluklara karşı gülümseyebilmeyi çocuklarınıza öğretmek mi istiyorsunuz?

Eğer sıkıcı ve sıradan bir yaşam döngüsüne eğlence katmak, çocuklarınıza hayata sanatla ve mizahla bakmayı öğretmek, en zor durumları bile mizahla aşmalarını sağlamalarına destek olmak için çocuk karikatür dersleri ile çocuğunuzun gelişimine şans tanıyabilir, çizim sanatının güler yüzlü tarafıyla tanışmalarını teşvik edebilirsiniz.

Sosyal ve eğlenceli bir sanat ortamında miniklerin mizah ve resim tutkusunu açığa çıkarıyor, hayatı seven bireyler yetiştiriyoruz!

Dünyaya Mizah Gözlüklerinden Bakıyoruz!

Çocuklarımızın boş zamanlarına değer katıyor, kendilerine vakit ayırarak yeteneklerinin farkına varmalarını sağlıyoruz.

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi’de uzman eğitmenler eşliğinde sosyalleşmelerine imkan veriyor, yeni arkadaşlar edinirken aynı zamanda hayal güçlerinin sınırlarını birlikte keşfetmelerine olanak tanıyoruz. Oyunla sanatı bir araya getiriyor, dünyaya mizah gözlüklerimizi takarak bakıyoruz…

Sanat Akademi çocuk karikatür kursları ile sanat sevgisini ve karikatür tutkusunu çocuklarımıza erken yaşlarda aşılıyoruz!

çocuk karikatür eğitimleri
çocuk karikatür dersleri

Neşe Saçan Karelere İmza Atıyoruz!

Çizgilerimize hicvin ve mizahın renkliliğini katıyor, güldüren karelere imza atarak dünyayı karikatürize etmeyi öğreniyoruz!

Çocuk karikatür kursları çocuklarımıza yaşamları boyunca boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ayrıcalıklı bir hobi kazandırdığı gibi hayata ve olumsuzluklara bir mizahçının gözleriyle bakmayı öğretiyor. Sanat Akademi çocuk karikatür kursları ile geleceğin güler yüzlü yetişkinlerini, bugünün ise yaratıcı ve mutlu çocuklarını yetiştiriyor!

Siz de Sanat Akademi’nin özgür düşünmeyi ve yaratıcılığı teşvik eden ortamında çocuk karikatür kursu ile gelişimlerini destekleyin, fark yaratan çocuklar yetiştirin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Olumsuzluklara karşı çok daha kolay mücadele edebilen, yaratıcı çözümlerle problemlerin üstesinden gelebilen çocuklar yetiştirmek ve sanatla hayatlarında fark yaratmak için Sanat Akademi’de sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun çocuk karikatür kursu programını belirliyoruz.

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın ilgi alanlarını belirlemek ve en uygun çocuk karikatür eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre çocuk karikatür kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan çocuk karikatür dersleri veriyoruz.

çocuk karikatür kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuk karikatür kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk karikatür kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Çocuk Karikatür Kursu ile Çocuklar Olumsuzluklara Karşı Gülmeyi Öğreniyor!

Hayatları boyunca karşılaşacakları olumsuzluklarla daha kolay başa çıkabilen bireyler yetiştirmek için çocuk karikatür kursu almak istiyorsanız gelin, Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip çay/kahve ikram edelim, çocuklarınıza armağan etmek istediğiniz eğitim hakkında konuşalım. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, tiyatro atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Çocuk karikatür kursu programımızı inceleyin, çocuklarınıza özel karikatür eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi çocuk karikatür kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik çocuk karikatür eğitimi programını belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
çocuk karikatür kursları

Gülümsemelerini Arttırın!

Erken yaşta hayata mizahla bakabilmeleri için çocuk karikatür kursu almaya yönlendirin, çocuklarınız sanatın en neşeli haliyle tanışsınlar!

Kayıt Ol »

Eleştirel Düşünmeyi Öğretin!

Çocuklar için karikatür kursu ile sorgulayan, eleştirel düşünmeyi bilen, karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler üretebilen çocuklar yetiştirin, geleceği bugünden inşa edin!

meb ruhsatlı çocuk karikatür kursu

MEB Onaylı Çocuk Karikatür Kursu

Sanat Akademi çocuk karikatür eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sanat kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir çocuk karikatür kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun çocuk karikatür dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk karikatür eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için resim sergileri başta olmak üzere görsel sanatların tüm alanlarına dair sergi gezileri, atölye çalışmaları ve uygulamalı çocuk karikatür dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Çocuk karikatür kursu kapsamında uzman eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, en doğru eğitim metodu için öğrenme hızlarını ve ilgi alanlarını analiz etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Çocuk Karikatür Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız çocuk karikatür kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı çocuk karikatür dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin ve misafir karikatür sanatçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunarak gelişimlerine destek oluyoruz!

Görsel algılarını ve çizim yeteneklerini geliştirecek egzersizler, öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlayan uygulamalı çocuk karikatür dersleri ve çocuk karikatür kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz!

Teoriği değil pratiği öğretiyor, uygulamalı çocuk karikatür kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı çocuk karikatür eğitimi
çocuk karikatür eğitimleri

Uluslararası Standartta Çocuk Karikatür Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan çocuk karikatür eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 350’nin üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk karikatür kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, çocuk karikatür eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, çocuk karikatür eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklara hitap eden bir karikatür kursu için çocuk karikatür eğitimi içeriklerimizi dünyanın en iyi karikatür okullarının pedagojik yaklaşımlarını inceleyerek düzenliyor, karikatür sanatının neşesini en iyi şekilde çocuklarımıza yansıttığımızdan emin oluyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Çocuk karikatür kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Çocuk karikatür eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini analiz ediyor, gelişimlerini yakından takip ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen sanat atölyeleri, ajansları, tasarım stüdyoları ve markalarıyla çalışmasını istiyorsanız, gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve sanat dünyasına kazandırılmalarını sağlayalım…

çocuk karikatür dersi
çocuk karikatür dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Çocuk karikatür eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece çocuk karikatür kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta karikatür olmak üzere dans, bale, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Çocuk karikatür eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Çocuk Karikatür Kursu Yorumları

Gülümsemeyi Öğretin!

Çocuklarınızın yaşamına mutluluk katmak, hayattan keyif aldıklarını görmek istemez misiniz?

Karikatür Kursları ile Tanıştırın!

Sanat, mizah ve oyunun bir araya geldiği bir ortamda çocuk karikatür eğitimi alsınlar!

Dünyaya Mizahla Bakmayı Öğretin!

Olumsuzluklara karşı tepkilerini göstermeyi, sorgulamayı ve eleştirel düşünmeyi öğrensinler!

çocuk karikatür kursu mezunları

350+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize çocuk karikatür eğitimleri verdik.

Çocuk karikatür dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel çocuk karikatür kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye çocuk karikatür dersleri verdik.

Tamamen çocuklarınıza özel, ilgilerine, öğrenme hızlarına ve yeteneklerine göre şekillenen bir çocuk karikatür eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına onların da katılmalarını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Çocuk karikatür eğitimi dışında yeni aktivitelerle tanışacakları ve sanatın büyüsünü keşfedecekleri onlarca keyifli kurs çocuklarımızı bekliyor!

Başta çocuklar için karikatür kursu olmak üzere görsel sanatlar ve sahne sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için çocuklara özel dans ve bale kursları, karikatür ve fotoğraf eğitimi, tiyatro ve oyunculuk dersleri, müzik kursu ve güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyor, Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmalarını sağlıyoruz!

Çocuk karikatür kursu sonrası çocuklarınızın ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümelerine destek olun.

çocuklar için karikatür eğitimi
sosyal etkinlikler çocuk karikatür kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi çocuk karikatür kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir çocuk karikatür dersi sunuyoruz!

Çocuk karikatür kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi çocuk karikatür kursu olarak öğrencilerimizin karikatür başta olmak üzere görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle karikatür tutkunu çocuklarımızı karikatür sanatçılarıyla bir araya getiriyoruz.

Çocuk karikatür kursları ile dünyadan ve ülkemizden öne çıkan örnekleri incelerken yalnızca karikatür sanatıyla yetinmiyor, sanatın farklı dallarıyla da tanışmayı ihmal etmiyor, kendimizi her yönden geliştiriyoruz!

Sanat Cafe

Çocuk karikatür eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuklarınızın nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece çocuk karikatür eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak karikatür ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
çocuklar için karikatür kursu

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi karikatür sanatçılarından ve görsel sanatların diğer alanlarında öne çıkan isimlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Çocuk karikatür kursu öğrencilerimizin çizimlerini ünlü karikatür sanatçıları, ressamlar, tasarımcılar ve çocuk karikatür kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, atölye çalışmalarını, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle çocuk karikatür eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü karikatür sanatçıları, ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta karikatüristlerin eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik çocuk karikatür eğitimleri düzenliyoruz. Karikatür çalışmaları ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden karikatür sanatının püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik çocuk karikatür eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından çocuk karikatür kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

çocuk karikatür workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için karikatür eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Çocuk Karikatür Kursu Detaylı Eğitim Programı

Hayal güçleriyle dünyayı değiştirebileceğine ve kendilerine inanan çocuklar yetiştirmek, mizahla hayatlarına anlamlı bir dokunuşta bulunmak istiyorsanız detaylı çocuk karikatür kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden çocuk karikatür eğitimi almalarını sağlayın!

Çocuk karikatür kursu programının çocuklarımıza kazandıracakları;
 • Hayata mizahla bakmayı öğretir,
 • Ruh hallerini olumlu yönde etkiler,
 • Olumsuz durumlarda bile mutlu olmanın yollarını gösterir,
 • Sanatın protest yönüyle tanışmalarını sağlar,
 • Eleştirel düşünme becerisi kazandırır,
 • Sorgulamayı öğretir,
 • Problem çözme becerisi kazandırır,
 • Yaratıcı düşünme yeteneğini geliştirir,
 • Çizim yetenekleriyle mizahı harmanlamalarını sağlar,
 • Karikatür sanatının temellerini öğretir,
 • Zihinsel gelişimlerini destekler,
 • Sosyal becerilerini arttırır,
 • Okul başarısına destek olur,
 • Gündelik hayatı sanatla yorumlamayı öğretir.

3 aylık çocuk karikatür kursu programımızın ilk ayında temel çizim bilgilerimize odaklanıyoruz. 1. Ay Çocuk Karikatür Kursu Programı:
 • Karikatür Nedir?
 • Karikatürün Tarihçesi
 • Resim ve Mizah İlişkisi
 • Karikatür Çiziminde Kullanılan Malzemeler
 • Çizgi Çalışmaları
 • Geometrik Şekillerle Alıştırmalar
 • Karikatürde Basit Figürler
 • Basit Figür Çizim Egzersizleri
 • Basit Kafa Çizim Egzersizleri
 • Karikatürde Kare Kullanımı
Çocuk karikatür eğitimi ile ilk ayımızda temel becerilerimizi geliştirecek, kendimize güvenimizi arttıracağız!

Çocuk karikatür dersleri ile 2. ayımızda yeni uygulamalar ve egzersizler yapacak, kolaydan zora pratiklerle tekniğimizi geliştireceğiz. 2. Ay Çocuk Karikatür Kursu Programı:
 • Karikatürde Kafa Çizimi
 • Karikatürde Figür Çizimi
 • Mimikler ve Beden Dili
 • Dünyadan ve Ülkemizden Karikatür Örnekleri
 • Örnek Karikatürlerin Analizi
 • Örnek Egzersizler
 • El Çizim Teknikleri
 • Ayak Çizim Teknikleri
 • Çizim Duygusunu Ortaya Çıkarma
 • Reel Çizim ve Karikatürize Çizim Arasındaki Farklar
 • Reel Figürlerine Karikatürize Edilmesi
Çocuk karikatür eğitimi ile geçen 2 ayın sonunda çocuklarımız karikatür karelerini kendi mizahlarıyla doldurmayı öğrenecek.

Çocuk karikatür kursları ile son ayımızda öğrendiklerimizi kalıcı hale getirmek için bolca egzersiz yapacağız. 3. Ay Çocuk Karikatür Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Perspektif Bilgisi
 • Oran ve Orantı
 • Kompozisyon ve Bakış Açısı
 • Desen ve Sayfa Tasarımı
 • Karakter Yaratma
 • Farklı Durumlar İçin Yüz İfadeleri
 • Karakterleri Karikatürize Etme
 • Hareketleri Komikleştirme
 • Çinileme
 • Renklendirme
3 ay sonunda çocuk karikatür eğitimleri ile hayata mizahla bakmayı öğrenen çocuklarımız; mizah anlayışlarını çizimlerine yansıtır hale gelecek!

Çocuk Karikatür Kursu Programı – 350’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 350’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Çocuk Karikatür Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz çocuk karikatür kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Çocuk Karikatür Kursu Programı

Çocuklarınızın sanatın güler yüzüyle tanışmasını, yeni bir ilgi alanı keşfetmesini, mizah duygusu kazanmasını istiyorsanız en doğru adrestesiniz! Sanat Akademi’de çocuklarınızı keyifli bir karikatür eğitimi bekliyor!

Çocuk karikatür kursu; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup karikatür sanatının tarihçesi, dünyadan ve ülkemizden karikatür örnekleri, örnek karikatürlerin analiz edilmesi, görsel okur yazarlık, karikatür çizim teknikleri, figür çizimleri, reel çizim ve karikatür arasındaki farklar gibi konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Çocuk karikatür kursu programımızı çocuklarımıza yaşama mizahla bakmayı öğretmek, mizah duygusu kazanmalarını sağlamak ve geleceğin karikatüristlerine ilham olmak için özel olarak hazırladık!

Çocuk karikatür kursu; çocukların mizah duygularını geliştirerek sosyal becerilerini arttırmasını ve yaşıtlarıyla daha kolay iletişim kurmasını sağlar!

çocuk karikatür eğitimi

Çocuk Karikatür Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Çocuk karikatür kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı çocuk karikatür kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Çocuk Karikatür Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak çocuk karikatür kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Çocuk karikatür kursu eğitmen kadromuz; karikatür başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü karikatür sanatçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, karikatür sanatçıları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı isimlerini bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak çocuk karikatür eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için karikatür kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Çocuklar için karikatür kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk karikatür kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi çocuk karikatür kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için karikatür kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Çocuk karikatür kursu Florya, çocuk karikatür kursu Bahçelievler, çocuk karikatür kursu Ataköy, çocuk karikatür kursu Yeşilköy, çocuk karikatür kursu Zeytinburnu, çocuk karikatür kursu Avcılar olarak hizmet veren çocuk karikatür kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Çocuk karikatür kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Çocuk karikatür kursu sınıflarımızı, çocuklarımızın yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Çocuk karikatür kursu ile öğrencilerimiz çizim yeteneklerini geliştirerek mizahi güçlerinin farkına varacaklar. Dünyadan ve ülkemizden farklı karikatür örneklerini inceleyerek karikatür sanatını daha yakından geliştirecekler. Ayrıca kişiliklerini geliştirecekler aktivitelerle yeni bir hobi edinecek, keyifli bir sosyal ortamın parçası olacak, yeni insanlarla tanışacak, çocuk karikatür eğitimi ile birlikte sosyal ve mutlu bireyler olarak yetişecekler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
çocuk karikatür kursu fiyatları

Çocuk Karikatür Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Çocuk Karikatür Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Çocuklarının mizahla tanışmasını sağlayan, hayata güler yüzle bakmasını destekleyen aileler ilgi alanlarını keşfederek farklı kurslar almalarını teşvik etmeyi sürdürüyor! Siz de çocuğunuzun gelişimi için çocuk karikatür kursu dışında farklı kurslar arıyorsanız ailelerin çocukları için seçtikleri diğer kurslarımıza göz atın!

Çocuk Karikatür Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Çocuk karikatür kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, çocuk karikatür kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Çocuk karikatür eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında çocuk karikatür kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Çocuk karikatür kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

350+

Mezun Öğrenci

Çocuk karikatür kursu ile yeni ilgi alanları keşfetmiş yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

167

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 835 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44