Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ailece Yapılacak Hobiler mi Arıyorsunuz?

Ailenizle Hoş Vakit Geçirmek İçin Yapabileceğiniz 7 Hobi

Ailece yapılacak hobilerle birlikte hoşça vakit geçirmek ister misiniz? Özellikle çalışan ebeveynlerin evlerine ve ailelerine çok fazla vakit ayıramadıkları bir gerçek. Büyüklerin yoğun iş hayatı, küçüklerin ise okuldan arta kalan zamanlarda bilgisayarda vakit geçirmeleri, zamanla aile arasında iletişim kopuklukları yaşanmasına sebep olabiliyor. 

Aile ile yapılacak aktiviteler evde hem eğlenceli bir ortam yaratıyor hem de aile üyelerine ortak bir paylaşım yapmanın mutluluğunu yaşatıyor. Peki, ailenin tüm fertlerine uyan ve herkesi mutlu eden hobilere nasıl karar verebilirsiniz. Cevabı burada!

Ailece Keyif Alacağınız Etkinliklere Zaman Ayırın!

Tüm gün odasından çıkmayan bir çocuğunuz mu var? Ya da eşiniz sürekli telefonuyla meşgul oluyor ve sizinle hiç ilgilenmiyor mu? Ailece yapılacak hobilerle siz de aile bağlarınızı güçlendirebilir, birbirinize vakit ayırmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ailece Yapılacak Hobiler: Kutu Oyunları

Televizyon, telefon ve tabletleri kapatıyoruz! Dilerseniz Tabu ile yasaklı kelimeleri söylememek için yarışın dilerseniz de Monopoly ile birbirinizden en yüksek kiraları toplayın! 

Ailece Yapılacak Hobiler: Sessiz Sinema

Aile içinde iki gruba ayrılın ve sessiz sinemaya başlayın! Filmleri birbirinize anlatmaya çalışırken hem bol bol gülecek hem de çok eğleneceksiniz!

Ailece Yapılacak Hobiler: Kitap Okuma Geceleri

Dilerseniz aile üyelerinizle aynı kitapla dilerseniz de farklı kitaplarla okuma gecenizi başlatabilir, okuduklarınızla ilgili değerlendirme ve eleştirilerle birbirinizin bakış açılarını geliştirebilirsiniz.

Ailece Yapılacak Hobiler: Yemek Yapma

Haydi, hep birlikte mutfağa! Aile içi etkinliklerden en keyiflisi, yemek yapma olabilir. İsterseniz birlikte yeni bir yemek keşfedebilir isterseniz de yaptığınız yemeğe her biriniz farklı bir dokunuş katabilirsiniz. Hatta aile içinde bir yemek yarışması düzenleyebilir ve birbirlerinize puanlar verebilirsiniz.

Ailece Yapılacak Hobiler: Dekorasyon

Aile hobilerinden bir diğeri de hep birlikte evinize yeni dokunuşlar kazandırmanız olabilir. Bu noktada evinizde gerekli olan bir tamiratı yapabilir ya da yeni ve farklı bir şeyler deneyebilirsiniz. Mutfak dolaplarını boyayabilir, çeşitli süslemelerle balkonunuzda rengarenk ve cıvıl cıvıl bir ortam yaratabilirsiniz.

Ailece Yapılacak Hobiler: Tiyatro

Aile boyu yapılacak hobilerden biri de evde küçük bir gösteri hazırlamak. Aile hobileri içinde çocukların yapmaktan en çok keyif aldığı aktivite bu olabilir. İsterseniz var olan bir oyunu birlikte canlandırabilir isterseniz de yaratıcılığınızı kullanarak yeni bir oyun yazabilirsiniz. Basit kostümler ve dekorlarla evinizde gerçek bir tiyatro ambiyansı yaratabilir, keyifli ve etkileşimli bir ortam kurabilirsiniz.

Ailece Yapılacak Hobiler: Sinema Gecesi

Tüm ışıklar kapansın! Televizyon karşısında aile üyelerinden yalnızca birine hitap eden programlarla vakit öldürmek yerine herkesin severek ve isteyerek katılacağı sinema geceleri düzenleyebilirsiniz. İmkanınız varsa bir projeksiyon cihazı alarak filmi duvara yansıtabilir ve gerçek bir sinema ortamı yaratabilirsiniz. Aile boyu yapılacak hobilerden en keyiflisi olan sinema gecelerini, kült olmuş filmlerle başlatabilirsiniz. Mısır patlatmayı da unutmayın!

Aile İçi Etkinliklerle Daha Güçlü İletişim Kurabilirsiniz!

Ailece keyif alacağınız etkinlikleri planlamadan önce bu programa uyacağınıza ve haftanın bir gününü muhakkak aile hobilerine ayıracağınıza dair sözleşebilir hatta bunun için eğlenceli bir anlaşma da imzalayabilirsiniz.

Aile hobileri ile birbirine önem ve değer veren, güçlü bağlara sahip olan ve ortak zevkleri bulunan bir aile yapısına sahip olabilir, bu konuda herkese ilham verebilirsiniz. Belli periyotlarla aile hobilerinizi değiştirebilir, yeni ve eğlenceli fikirleri deneyebilirsiniz.

[widget-186]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44