Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Karikatür Kursu

Hayata Gülmeyi Sanatla Öğrenin!

Sanatın Protest Yönünü Tanıyın! Sanat Akademi Karikatür Kursu

Usta karikatüristlerin karelerini okurken kendinizin de benzer işler çıkardığını hayal ediyor, yaratıcılığınızla insanları güldürmek mi istiyorsunuz? O halde karikatür kursu ile mizah yeteneğinizi çizimle buluşturmaya ne dersiniz?

Dünyaya ve gündeme mizahla bakmayı öğrenmek istiyorsanız daha fazla vakit kaybetmeyin, karikatür sanatının ustalarından mizahın ve çizimin püf noktalarını öğrenme fırsatını kaçırmayın, hayatınıza biraz gülümseme katın…

Sürpriz aktiviteler ve keyifli içeriklerle dolu bir karikatür sizi bekliyor, Sanat Akademi’nin ayrıcalıklarla dolu dünyasına adım atın!

Karikatür eğitimi ile duyguları göstermenin en etkili yollarından biri olan mizah yeteneğinizi geliştirecek, çizimlerinize düşüncelerinizi aktarmayı öğrenecek, kendinizi ifade edeceksiniz!

karikatür kursu

Tüm Karikatür Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 24 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Karikatür kursu; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup karikatürün tarihi, ülkemizdeki karikatür ekolleri ve ünlü karikatüristlerin çalışmalarından örnekler, dünyadaki karikatür ekolleri, karikatür analizi, görsel farkındalık, karikatürde mizanpaj, karikatür çizimleri, figür çizimleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Karikatür Kursu Sanat Akademi

Usta karikatür sanatçılarından işin sırlarını öğrenmek, keyifli bir sanat atmosferinin tadını sonuna kadar çıkarmak ve sanatla gülümsemeyi öğrenmek istiyorsanız Sanat Akademi ailesinin bir parçası olun, uzman karikatür eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış karikatür dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir karikatür eğitimi alın!

karikatür kursu eğitmenleri

Ünlü Karikatür Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü sanatçılardan karikatür eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
karikatür kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Karikatür kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı karikatür kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı karikatür kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında karikatür kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların karikatür eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden karikatür eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

karikatür eğitimi

Hayata Gülümseyin!

Sorumluluklarınızın altında ezildiğinizi hissediyor, mutsuzlukla başa çıkmakta zorlanıyorsanız koşuşturmacalara ara vermenizin zamanı gelmiş demektir.

İş, okul ve diğer sorumluluklarınızın yarattığı monoton döngüden kurtulmak için bir adım atmaya ne dersiniz? Bunun için yalnızca potansiyelinizi keşfetmeli, kendinize vakit ayırmalısınız. Cevabınız evetse vakit kaybetmeden Sanat Akademi ile tanışın, ilgi alanlarınıza en uygun karikatür eğitimi programını planlayalım. Hayata mizahla bakmanın sırlarını öğrenin.

Sanat Akademi’nin büyülü ortamında alacağınız karikatür dersleri hayatınıza sanatın gülümsemesini katacak…

Dünyaya Mizahla Bakın!

İster yeni bir hobi edinin ister profesyonel bir karikatürist olmayı hedefleyin. Sanat Akademi’de aradığınızı bulacaksınız.

Gündelik hayatın stresinden uzaklaşarak dünyaya ve gündeme mizah gözlükleriyle bakmaya hazır mısınız? Her anından keyif alacağınız bir karikatür sizi bekliyor... Sosyal ve kültürel aktivitelerle zenginleştirdiğimiz karikatür kursu ile hayatın ve sanatın tadını çıkarıyor, aynı zamanda yeteneklerimizi geliştiriyoruz!

Siz de kendiniz için keyifli bir aktivite arayanlardansanız karikatür kursları ile Sanat Akademi’ye adım atmak size iyi gelecek!

karikatür eğitimleri
karikatür dersi

Neşenizi Çizgilere Sığdırın!

Çizgilerinize mizahın rengini katın, karikatür dersleri sonrasında insanları güldüren ve düşündüren karelere imza atmaya başlayın.

Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz ayrıcalıklı bir hobi veya yeteneklerinizi profesyonelliğe taşıyabileceğiniz mesleki bir altyapı... Karikatür eğitimleri ile geleceğin mizah dolu sanatçılarını yetiştiriyor, Sanat Akademi’de potansiyel sahibi sanat tutkunlarını bir araya getiriyor, geleceği birlikte inşa ediyoruz.

Karikatür tutkunuzun hayatınızda daha fazla yere sahip olmasını istiyorsanız hemen eğitim danışmanlarımızla görüşerek size uygun karikatür kursu programını belirleyin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sanatın güler yüzünü yaşamın aktüelliğiyle birleştirdiğimiz, mizahın protest yönünü asla görmezden gelmediğimiz, keyifli olduğu kadar eleştirel düşünmeyi ve sorgulamayı öğreten bir karikatür kursu sizi bekliyor! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun karikatür kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir karikatür eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun karikatür kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre karikatür eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan karikatür dersleri veriyoruz.

karikatür kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi karikatür dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Karikatür kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Karikatür eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Karikatür Kursları ile Hem Güldürmeyi Hem de Sorgulamayı Öğreneceksiniz!

Güldürürken düşündüren, gündemi en mizahi yerinden yakalayan, dünyayı sanatla değiştiren bir karikatürist olmak için ilk adımı atmak istemez misiniz? İster profesyonel olmak ister yeni bir hobi edinmek isteyin, gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun karikatür eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle karikatür kursu öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de profesyonel eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi karikatür kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik karikatür eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, karikatür sanatının büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
karikatür kursları

Yeteneklerinizi Geliştirin!

Karikatür sanatının ustalarından gülümseten çizimlerin sırlarını öğrenin, karikatür kursları ile mizahınızı ve çizim becerinizi geliştirin!

Kayıt Ol »

Karikatürist Olmak İçin İlk Adımı Atın!

Geleceğin başarılı karikatüristleri arasına adınızı yazdırmak için ilk adımı karikatür kursu ile atın, mizahınızla şekillenen kareler insanlara ilham versin!

meb ruhsatlı karikatür kursu

MEB Ruhsatlı Karikatür Kursu

Sanat Akademi karikatür eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sanat kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir karikatür kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders ekipmanlarımız ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun karikatür dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız karikatür eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Karikatür kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Karikatür Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız karikatür kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı karikatür dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, ev ödevleri, uzman karikatür eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Görsel becerilerini ve el yatkınlıklarını geliştirecek atölye çalışmaları gerçekleştiriyor, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan küçük karikatür dergileri hazırlıyor, karikatür kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Her dakikasından keyif alacağınız bir karikatür kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla karikatür derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı karikatür eğitimi
karikatür eğitimleri

Uluslararası Standartta Karikatür Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan karikatür eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 300’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz karikatür kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, karikatür eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, karikatür eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Karikatür kursları ile öğrencilerimizin sanatlarını yakından tanımalarını sağlamak üzere dünyanın en iyi sanat okulları ve karikatür topluluklarını takip ederek içeriklerimizi bolca örnek ve yenilikçi metotlarla zenginleştiriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Karikatür kursu ile karikatür sanatına yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen sanatseverlere eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Karikatür eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen karikatür sanatçıları, ressamları, tasarımcıları, sanat atölyeleri, ajansları ve tasarım stüdyoları ile çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, karikatür ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım.

karikatür dersi
karikatür dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Karikatür eğitimi sonrası görsel sanatlara gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece karikatür kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta karikatür olmak üzere resim, bale, dans, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için karikatür kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Karikatür Kursu Yorumları

Hayata Gülümseme Katın!

Sıkıcı rutininizin dışına çıkmak, farklı şeyler deneyimlemek istemez misiniz?

Karikatür Kursu ile Tanışın!

Sanatın mizahi yönünü karikatür kursları ile keşfedin, dünyaya mizah penceresinden bakın!

Çizimlerinizle Görünür Olun!

Karikatür kursu ile kendinizi kısa sürede geliştirin, karelerinizle insanları güldürün, sorgulatın!

karikatür kursu mezunları

300+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize karikatür eğitimleri verdik.

Karikatür dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel karikatür kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye karikatür dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir karikatür eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Karikatür kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta karikatür eğitimi olmak üzere resimden fotoğrafçılığa, müzikten oyunculuğa, danstan baleye kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuvara hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Karikatür kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

karikatür eğitimleri
sosyal etkinlikler karikatür kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi karikatür kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir karikatür dersi sunuyoruz!

Karikatür kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi karikatür kursu olarak öğrencilerimizin karikatür başta olmak üzere sanatın farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında sanatçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Karikatür kursları ile öğrencilerimizin çizim ve mizah yeteneklerini geliştirirken bir yandan hayata ve sanatın diğer alanlarına dair perspektiflerini de genişletmelerine destek oluyor, sosyal ve kültürel aktivitelerle her ana değer katıyoruz.

Sanat Cafe

Karikatür eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece karikatür eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak karikatür dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
karikatür dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi karikatüristleri ve görsel sanatların uzmanlarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Karikatür kursu öğrencilerimizin becerilerini, potansiyellerini ve çalışmalarını ünlü karikatür sanatçıları, çizerler ve karikatür kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle karikatür eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü karikatüristleri, çizerleri ve görsel sanatların farklı alanlarında kendisini kanıtlamış duayen isimleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi sanatın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta sanatçıların sadece eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik karikatür eğitimleri düzenliyoruz. Karikatür kursları ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü karikatüristler ve eğitmenlerden sanatın ve karikatür yapmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik karikatür eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını sanata adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Karikatür yapmayı ustasından öğreniyoruz!

karikatür workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Karikatür eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Karikatür Kursu Detaylı Eğitim Programı

Çizgileriyle gülümseten ve sorgulatan yetenekli bir karikatürist olmak veya yalnızca karikatür sanatıyla boş vakitlerinize değer katmak için hazır mısınız? Detaylı karikatür eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman karikatür eğitmenlerinden karikatür kursu alma şansını kaçırmayın!

Karikatür kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Çizim yeteneğinizi geliştirir,
 • Hayata mizahla bakmayı öğretir,
 • Mizah sanatının inceliklerini öğretir,
 • Dünyadan ve ülkemizden farklı karikatür ekollerini tanırsınız,
 • Karikatür mizanpajına uygun çizim yapmayı öğrenirsiniz,
 • Eğlenceli bir hobi edinirsiniz,
 • Profesyonel bir karikatürist olma yolunda ilk adımı atarsınız,
 • Sanatın farklı yönlerini keşfedersiniz,
 • Sanat algınız gelişir,
 • Görsel farkındalığınız artar,
 • Gündelik hayatla sanatın kesişim noktalarını keşfedersiniz,
 • El becerinizi geliştirirsiniz,
 • Kendi çizim stilinizi oluşturmaya başlarsınız,
 • Kendinizi sanatla ifade etmeyi öğrenirsiniz.

Önceliğimiz temel çizim bilgilerimize odaklanmak ve karikatür sanatının ne olduğuna yakından bakmak olacak! 1. Ay Karikatür Kursu Programı:
 • Karikatür Nedir?
 • Karikatürün Tarihçesi
 • Resim ve Mizah İlişkisi
 • Karikatür Çiziminde Kullanılan Malzemeler
 • Çizgi Çalışmaları
 • Geometrik Şekillerle Alıştırmalar
 • Karikatürde Basit Figürler
 • Basit Figür Çizim Egzersizleri
 • Basit Kafa Çizim Egzersizleri
 • Karikatürde Kare Kullanımı
Karikatür eğitimi ile daha ilk aydan özgüvenimizi kazanıyor, çizimlerimde kendi stilimizi yakalamaya başlıyoruz.

Bu bölümümüzde pratiklerimizi yavaş yavaş zorlaştırmaya başlayacak, eğlenceli pratiklerle hızlı bir gelişim göstereceğiz. 2. Ay Karikatür Kursu Programı:
 • Karikatürde Kafa Çizimi
 • Karikatürde Figür Çizimi
 • Mimikler ve Beden Dili
 • Dünyadan ve Ülkemizden Karikatür Örnekleri
 • Örnek Karikatürlerin Analizi
 • Örnek Egzersizler
 • El Çizim Teknikleri
 • Ayak Çizim Teknikleri
 • Çizim Duygusunu Ortaya Çıkarma
 • Reel Çizim ve Karikatürize Çizim Arasındaki Farklar
 • Reel Figürlerine Karikatürize Edilmesi
2. ay karikatür eğitimi sonunda gündelik hayattan olay ve figürleri karelerimize nasıl taşıyacağımızı öğreneceğiz!

Kazanımlarımızı kalıcı hale getirmek için karikatür kursları ile son ayımızda bol bol tekrar ve uygulama yapacağız. 3. Ay Karikatür Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Perspektif Bilgisi
 • Oran ve Orantı
 • Kompozisyon ve Bakış Açısı
 • Desen ve Sayfa Tasarımı
 • Karakter Yaratma
 • Farklı Durumlar İçin Yüz İfadeleri
 • Karakterleri Karikatürize Etme
 • Hareketleri Komikleştirme
 • Çinileme
 • Renklendirme
Karikatür kursu programımızı eğlenceli egzersizlerle tamamlıyor, çarpıcı karelerin sırlarını öğrenerek derslerimizin sonuna geliyoruz.

Karikatür Kursu Programı – 300’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 300’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Karikatür Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz karikatür kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Karikatür Kursu Programı

Mizah becerinizi iyi hesaplanmış, çarpıcı çizimlerle buluşturmaya, insanları çizgilerinizle yakalamaya ve harekete geçirmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse karikatür kursu programımıza göz atın, kaleminizle güldürmeye başlayın!

Karikatür kursu; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup karikatürün tarihi, ülkemizdeki karikatür ekolleri ve ünlü karikatüristlerin çalışmalarından örnekler, dünyadaki karikatür ekolleri, karikatür analizi, görsel farkındalık, karikatürde mizanpaj, karikatür çizimleri, figür çizimleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Karikatür kursu programımızı mizah ve çizime olan yatkınlığını değerlendirerek keyifli bir hobi edinmek veya geleceğin başarılı karikatüristlerinden biri olmak üzere ilk adımı atmak isteyen her yaştan sanatsever için özel olarak hazırladık!

Karikatür kursu; çizim becerilerinin yanı sıra mizah duygusuna sağladığı katkı ile iletişimsel yeteneklerinizi güçlendirmekte, sosyal ve profesyonel yaşamda öne çıkmanıza yardımcı olmaktadır.

karikatür eğitimi

Karikatür Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Karikatür kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı karikatür kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Karikatür Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak karikatür kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Karikatür kursu eğitmen kadromuz; karikatür başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü karikatür eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, karikatüristler, çizerler ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak karikatür eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Karikatür kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Karikatür kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Karikatür kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi karikatür kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan karikatür kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Karikatür kursu Florya, karikatür kursu Bahçelievler, karikatür kursu Ataköy, karikatür kursu Yeşilköy, karikatür kursu Zeytinburnu, karikatür kursu Avcılar olarak hizmet veren karikatür kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Karikatür kursu çizim ve mizah becerilerinizi geliştirmesinin yanı sıra sosyal, iletişimsel, görsel ve psikolojik pek çok fayda barındırmaktadır. Karikatür kursları mizah duygunuzu geliştirerek profesyonel ve sosyal yaşamda iletişiminizle öne çıkmanızı sağlar. Bunun yanı sıra görsel farkındalığınızı önemli ölçüde arttıran karikatür eğitimi; hayata da sanat ve mizah gözlükleriyle bakmanızı destekler. Ayrıca karikatür eğitimi; yorucu iş veya okul yaşamının içerisinde size keyifli bir aktivite gerçekleştirme imkanı vererek psikolojinizi de olumlu yönde etkiler.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
karikatür kursu fiyatları

Karikatür Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Karikatür Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Yaşamın gergin ve stresli koşturmacalarına karikatür kursları ile ara vererek dünyaya sanatla gülümsemeyi öğrencilerimiz Sanat Akademi’de farklı sanat dalları ve ilgi alanları keşfetmeyi sürdürüyor! Siz de karikatür kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Karikatür Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Karikatür kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, karikatür kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Karikatür eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında karikatür kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Karikatür kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

300+

Mezun Öğrenci

Karikatür kursu ile yaşamlarına renk katan yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

272

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.360 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44