Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Resim Kursu

İçinizdeki Ressamı Keşfedin!

Hobilerinize Zaman Ayırın! Sanat Akademi Resim Kursu

Hayatınızın giderek renksizleşiyor mu? Kendinizi yalnızca sorumluluklarını yerine getiren bir robot gibi mi hissetmeye başladınız? Yaptıklarınızdan keyif alamıyor, zihninizi boşaltmaya ihtiyaç mı duyuyorsunuz? O halde esim kursu kesinlikle ilginizi çekecek!

Sanat Akademi resim kursları ile resim sanatını ve kendinizi keşfetmenize olanak tanıyor! Hayatınızı renklendirmek için daha fazla beklemeden harekete geçin, fırçanızı elinize alın ve dünyanızı güzelleştirmeye başlayın!..

Türkiye’nin en iyi sanat okulunda keyifli bir resim kursu ile sanatın büyüleyici dünyasına adım atmaya hazır mısınız?

"Resim yapmak, günlük tutmanın bir diğer yoludur." Pablo Picasso

resim kursu

Tüm Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Resim kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları ve akrilik boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Resim Kursu Sanat Akademi

Görsel algınızı geliştirecek, sosyalleşerek hayata karışmanızı sağlayacak, gündelik rutininizi renklendirecek bir resim kursu ile yaşama sanat penceresinden bakmaya hazır mısınız? Ailemizin bir parçası olun, uzman resim eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış resim dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir resim eğitimi alın!

resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ünlü ressamlardan resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Resim kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında resim kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların resim eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden resim eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

resim eğitimi

Hayatın Sıradanlığına Renklerle Dur Deyin!

İş hayatının değişmeyen monotonluğu, aileniz, eşiniz, çocuklarınız ve bütün bu sorumluluklar... Kendinize ne zaman ayıracaksınız?

Tekdüze ve sıkıcı bir yaşamın döngüsüne hapsolmuş gibi hissediyor, bir türlü kurtulamıyor musunuz? Stresinizi atacak yeni bir aktiviteye mi ihtiyacınız var? Bir hedefiniz yokmuş gibi mi hissediyorsunuz? Eğer tüm bunlara yanıtınız evetse daha fazla vakit kaybetmeden Sanat Akademi resim kursu ile tanışın, kendinize ve yaşamınıza değer katın.

Gerçek bir sanat merkezinin keyifli ortamında alacağınız resim kursları ile hayatı yeniden sevmeye başlayacaksınız...

Tutkularınız İçin Geç Değil!

Ayrıcalıklı bir hobiniz olsun, yeteneklerinizin farkına varın, resim kursu ile hayata farklı bir perspektiften bakın...

Sanatın büyüsüyle hayal gücünüzün sınırlarını keşfedecek, özgüveninize ve potansiyelinize kendiniz de şaşıracaksınız! Üstelik Sanat Akademi resim kursları yalnızca derslerden ibaret değil. Kültürel ve sosyal etkinliklerimizde unutulmaz anılar biriktirecek, sosyalleşecek, sanat merkezli yeni arkadaşlıklar kuracaksınız...

Hayatınızı değiştirmek sizin ellerinizde! Sanat Akademi resim kursları ile kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz bir dünyaya bugün adım atın!

resim eğitimleri
resim dersleri

Hayal Gücünüzü Açığa Çıkarın!

Hayal gücünüzü görsel sanatlara çevirmeye başlamak için resim kursları ile küçük bir adım atmanız yeterli!

Yeni bir hobi edinmek, kariyerinizde değişiklik yapmak, boş zamanlarınızı değerlendirmek... Hepsi Sanat Akademi’de mümkün! Resim kursları ile sergilerden müze gezilerine, model çizimlerinden sanat tarihi seminerlerine kadar renkli aktiviteler bulacağınız keyifli bir ortamda eğitim almanın tadını çıkarın!

Gerçek “siz” keşfedilmeyi bekliyor! Resim kursu ile yaratıcılığınızı özgürce sergileyebileceğiniz bir dünyaya merhaba deyin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Her dakikasından keyif alacağınız, ilgi çekici ders içeriklerinin yanı sıra kültürel ve sosyal aktivitelerle dolu bir resim kursu almaya ne dersiniz? Yanıtınız evetse gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun resim kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun resim kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan resim dersleri veriyoruz.

resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Resim Kursları ile Hayatınızı Güzelleştirecek İlk Adımı Atın!

Sıkıcılığın ve monotonluğun sizi esir aldığı gündelik döngünüzden sıyrılmanızın tam zamanı! Resim kursları ile boş vakitlerinizde gerçekten keyif alacağınız bir aktivite edinin, hayatınızı değiştirmeye başlayın! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun resim eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi piyano kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, resim sanatının büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
resim kursları

Fırçanızı Elinize Alın!

Hayal gücünüzü tuvale aktarmayı resim kursları ile öğrenin, dünyaya ve hayata sanatın perspektifinden bakmayı Akademi’de öğrenin!

Kayıt Ol »

Hikayenizi Resimle Anlatın!

Duygularınızı, kendinizi ve öykünüzü resim sanatının incelikleriyle anlatmayı öğrenin, resim kursu ile zihninizi boşaltın, kendinize daha fazla güvenmeye başlayın!

meb ruhsatlı resim kursu

MEB Ruhsatlı Resim Kursu

Sanat Akademi resim eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir resim kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir resim kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders ekipmanlarımız ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun resim dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız resim eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu sergileri, atölye çalışmaları ve sergi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Resim kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Resim Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız resim kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı resim dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, çizim ve boyama tekniğinizi geliştirmeye yönelik ev ödevleri, uzman resim eğitmenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Görsel becerilerini ve el yatkınlıklarını geliştirecek atölye çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan resim sergileri, resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Her dakikasından keyif alacağınız bir resim kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla resim derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı resim eğitimi
piyano eğitimleri

Uluslararası Standartta Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, resim eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Resim dersi içeriklerimizi öğrencilerimizin istek ve beklentilerini göz önüne alarak sürekli güncelliyor, sizlere en iyi resim kursu deneyimini sunduğumuzdan emin olmak için programlarımızı yenilemeyi ihmal etmiyoruz!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Resim kursu ile resim sanatına yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen sanatseverlere eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Resim eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen ressamları, tasarımcıları, sanat atölyeleri, ajansları ve tasarım stüdyoları ile çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, resim ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım.

resim dersi
resim dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Resim eğitimi sonrası sanata ve resme gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece resim kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta resim olmak üzere bale, dans, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için resim kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Resim Kursu Yorumları

Resim Kursu ile Tanışın!

Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü açığa çıkarabileceğiniz keyifli bir hobi edinin!

Görsel Algınız Gelişsin!

Resim kursları ile görsel okur yazarlığınızı geliştirin, detayları çok daha kolay fark etmeye başlayın!

Odaklanmanızı Arttırın!

Resim kursu ile odaklanma ve dikkat sürenizi arttırın, profesyonel yaşamınızda daha başarılı olun!

resim kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize resim eğitimleri verdik.

Resim dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye resim dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir resim kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Resim kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta resim eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, dramadan fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuvara hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Resim kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

resim eğitimleri
sosyal etkinlikler resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir resim dersi sunuyoruz!

Resim kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sergi organizasyonları, müze gezileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi resim kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere sanatın farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında sanatçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, atölyeler ve buluşma organizasyonları ile amatör sanatseverleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Resim kursu kapsamında her anınızı değerli kılmak için yalnızca resim dersleri ile yetinmiyor, derslerimizin yanına sosyal ve kültürel aktiviteler ekliyor, keyifli organizasyonlar düzenleyerek anın tadını çıkarıyoruz!

Sanat Cafe

Resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece resim kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
resim dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi ressamları ve görsel sanatların uzmanlarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Resim kursu öğrencilerimizin çizim ve boyama becerilerini, çalışmalarını ünlü ressamlar, tasarımcılar, çizerler ve resim kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle resim eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları, çizerleri ve görsel sanatların farklı alanlarında kendisini kanıtlamış duayen isimleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi sanatın ustalarıyla destekliyoruz.

Resim kursu ile usta ressamların sadece eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik resim eğitimleri düzenliyoruz. Resim kursları ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden sanatın ve resim yapmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik resim eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını sanata adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Resim yapmayı ustasından öğreniyoruz!

resim kursu workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Resim eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

İçinizdeki ressamı açığa çıkarmanın zamanı geldi! Siz de keyifli bir atmosferde resim kursları ile hayatınıza neşe katmak istiyor, gündelik rutininizi renklendirmeyi arzuluyorsanız detaylı resim eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden resim kursu alma şansını kaçırmayın!

Resim kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Görsel algınızı geliştirir,
 • Detayları çok daha kolay fark edersiniz, farkındalığınız artar,
 • Güzel vakit geçireceğiniz bir hobi edinirsiniz,
 • Boş vakitlerinize değer katarsınız,
 • Sanatsever insanlarla dolu bir ortamda sosyalleşirsiniz,
 • İletişim becerileriniz güçlenir,
 • Zihninizin rahatlamasını sağlar,
 • Resme ve tasarıma olan becerinizi keşfedersiniz,
 • Sanata dair ilginiz uyanır,
 • Yaşamınızda sanata yer ayırırsınız,
 • Rahatlarsınız,
 • İş hayatında motivasyonunuz artar,
 • Daha mutlu bir insan olursunuz,
 • Kendinize güveniniz artar.

Resim kursu yolculuğumuza resim sanatının temellerini öğrenerek başlıyor, malzemelerimizi yakından tanıyoruz. 1. Ay Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Resim kursları ile keyifli bir serüvene hazır olun. Yeni arkadaşlar edinecek, unutulmaz anılar biriktireceğiz...

Kalemlerimizi elimize almanın vakti geldi! Resim dersleri ile karakalem çalışmalarına geçiyor, çizim becerimizi geliştiriyoruz. 2. – 3. Ay Resim Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Artık çizimlerinizde kompozisyon oluşturmaya başlayacak, resim dersleri ile resmin temel prensiplerini öğreneceksiniz.

Hayal gücümüzü açığa çıkarıyoruz! Resim eğitimi yolculuğumuzun 4. ayında yaratıcılığımızın sınırlarını keşfedeceğiz... 4. Ay Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Resim kursu yolculuğumuzun 4. ayında farklı temalarda çizimler yaparak işin pratiklerini kavramaya başlayacağız.

Bu bölümümüzde sulu boya çalışmaları yapacak, renkleri yakından tanıyacağız. 5. – 6. Ay Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
6. ay sulu boya eğitimi sonunda renkleri nasıl oluşturabileceğimizi ve kullanabileceğimizi öğreniyoruz...

Sulu boyadan sonra bir de yağlı boya ile çalışmayı deneyelim, bakalım hayal gücümüzü ne oranda tuvale yansıtabileceğiz? 7. – 8. Ay Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Sulu boya ve yağlı boya kullanımı ile geçen 4 aylık resim dersleri sonunda renkler bizim için bir gizem olmaktan çıkacak!

Sırada akrilik boya var! Son iki aylık bölümümüzde akrilik boya kullanarak kendi çalışmalarımızı yapacağız. 9. – 10. Ay Resim Kursu Programı:
 • Akrilik Boya Tekniği
 • Akrilik Boya Malzemeleri
 • Akrilik Fırçalarının Özellikleri
 • Akrilik Altı Dolgu Malzemeleri
 • Spatula ve Palet Kullanımı
 • Temizlik Bezleri
 • Akrilik Boya İçin Tuval Hazırlama
 • Tuval Gerginliği
 • Palet Üzerinde Renk Oluşturma Egzersizleri
10 aylık keyifli bir resim kursu yolculuğunun ardından programımızı tamamlıyor, resim sanatının inceliklerini öğrenirken eğlenmeyi ve anın tadını çıkarmayı da ihmal etmiyoruz!

Resim Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Resim Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz resim kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Resim Kursu Programı

Gündelik telaşlara, iş ve okul hayatının yorgunluğuna ve hayatın tekdüzeliğine dur diyecek, tutkularımızın ardından gideceğiz! Siz de iş, okul ve ev döngüsünden kurtulmak, yeteneklerinize ve kendinize vakit ayırmak istiyorsanız resim kursu programımıza göz atın!

Resim kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup resim sanatına giriş, resimde kompozisyon, resimde perspektif, karakalem egzersizleri, resimde renk kullanımı, sulu boya uygulamaları, yağlı boya uygulamaları ve akrilik boya uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Resim kursu programı; resim sanatının inceliklerini keşfederek keyifli bir hobi edinmek, boş vakitlerine değer katmak, iş ve okul yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırlanmıştır.

Resim eğitimi ile yalnızca ilgi duyduğunuz sanatın detaylarını öğrenmekle kalmayacak, sanatla uğraşmanın yarattığı terapi etkisi ile sosyal ve profesyonel yaşamınızda çok daha mutlu ve başarılı bir insan haline geleceksiniz!

resim eğitimi

Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi resim kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı resim kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Resim Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Resim kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Resim kursu Florya, resim kursu Bahçelievler, resim kursu Ataköy, resim kursu Yeşilköy, resim kursu Zeytinburnu, resim kursu Avcılar olarak hizmet veren resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Resim kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Resim kursu ile resim yapmanın rahatlatan ve mutlu eden etkisi ile tanışacak, var olan hobilerinizi geliştirme şansına kavuşacak, ilgi alanlarınızı geliştirmiş olacak, resim yapmanın inceliklerini ve yöntemlerini öğrenecek, öğrendiklerinizi kurs sonu resim sergilerimizde sergileme imkanı bulacak, kendinizi daha rahat ifade etmeye başlayacaksınız. Sosyal ve keyifli bir ortamda boş vakitlerinize değer katmanız için özel olarak düzenlediğimiz resim kursu programımızda; gündelik yaşamın rutininden kurtulacak, yaşamınıza yeni renkler katacaksınız.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
resim kursu fiyatları

Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Resim kursu ile hayatını renklendiren, sanatın büyüsünü keşfeden ve boş vakitlerine değer katan öğrencilerimiz Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de resim kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Resim Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Resim kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, resim kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında resim kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Resim kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Resim kursu ile yaşamlarına renk katan yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

550

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.750 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44