Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kişisel Gelişim Sertifikası Nedir? Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eksiklerinizi Giderin, Artılarınızı Güçlendirin, Her Zaman Dikkat Çeken Olun! – Kişisel Gelişim Sertifikası Nedir?

Başarılı bir kariyere sahip olmak için günümüzde yalnızca mesleki bilgi ve birikimin yeterli olmadığını eminiz kariyerinin zirvesinde olan pek çok isim kabul edecektir. Geçmişte belki bu mümkün olsa bile rekabetin giderek arttığı günümüzde mesleki birikiminizin yanına kişisel gelişiminize önem verdiğinizi gösterecek bir şeyler de eklemeniz gerekecektir. Nitekim kişisel gelişim sertifikası almak da bunun en iyi yollarından biri olsa gerektir.

Yine de kişisel gelişim sertifikası ne işe yarar gibi bir soruya yalnızca bununla yanıt vermeyi denemek, muhtemelen büyük bir haksızlık olur. Eğer siz de kişisel gelişim sertifikasının yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımıza göz atmanızı öneririz. Aşağıda kişisel gelişim sertifikası ne işe yarar sorusuna daha detaylı yanıt vermeye çalıştık.

Gelişiminize Destek Olacak! – Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Her şeyden önce kişisel gelişim sertifikası almak için öncesinde aldığınız eğitimin ve başarıyla tamamladığınız kurs sürecinin size sunacağı katkıları göz ardı etmemelisiniz. Kişisel gelişim sertifikası yalnızca belli kapıları açmanızı sağlayacak bir kağıttan ibaret değildir. Aksine iş hayatından sosyal yaşama kadar her alanda size katkı sunacak bir eğitim aldığınızın göstergesidir. 

Özgeçmişinizi Güçlendirir! – Kişisel Gelişim Sertifikasının Yararları

Kişisel gelişim kursu sertifikası ile yapabileceğiniz şeylerden biri de elbette özgeçmişinizi güçlendirmektir. Özellikle iş hayatına yeni girecek kişiler için kişisel gelişim sertifikası gerçek bir anahtar vazifesi görebilir. İşverenlerin çoğu zaman yeni çalışanlar hakkında endişeli olmasının nedeni gelişime kapalı, yalnızca üniversiteden aldığı mesleki bilgiyle yetinen kişilerle karşılaşmaktan korkmalarıdır. Buna karşılık kişisel gelişim sertifikası tam aksine böyle bir insan olmadığınızı gösterir ve fark edilmenizi sağlar.

Rekabette Bir Adım Öne Geçmenize Destek Olur! – Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi günümüzün profesyonel dünyasında rekabet giderek artmaktadır ve bu rekabette öne geçmek için küçük detayların bile son derece büyük bir önemi vardır. Günümüzde ciddi bir uzmanlığa gerek duyulan pozisyonlar için dahi yapılan başvuruların ne kadar fazla olduğunu düşünürseniz kişisel gelişim sertifikası sahibi olmanız sizin farkınızı göstermesi açısından ekstra önem taşır.

Özgüven Kazandırır! – Kişisel Gelişim Sertifikasının Faydaları

Kişisel gelişim kursu sertifikası yalnızca değerli bir çalışan olduğunuzu işverenlere kanıtlamak için önemli değildir. Bunun yanında kendinize de başarılı biri olduğunuzu kanıtlamanızın ve özgüven kazanmanızın en önemli yardımcılarındandır. Sürekli gelişime açık bir birey olmak ve yeni kazanımlarla beceri setinizi genişletmek kendinize duyduğunuz inancı da arttıracaktır.

Teoriden Pratiğe Geçmenizi Sağlar! – Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğer bildiklerini uygulamaya aktaran, iş görüşmelerinde heyecanlanarak gerçek birikimini aktarmakta sıkıntı yaşayan biriyseniz kişisel gelişim sertifikası işin pratiğine önem verdiğinizi göstermesi açısından da önemlidir. Unutmayın ki iş dünyasında çoğu zaman birikim değil, iş bitiricilik değer görür ve kişisel gelişim kursu sertifikası almış olmanız buna hazır olduğunuzu gösterir.

Kişisel Gelişim Kursu Sertifikası Nasıl Alınır? Hangi Kurumdan Aldığınız Önemli Mi?

Kişisel gelişim sertifikası almak için eğitim programlarından yararlanabileceğiniz pek çok farklı kurum vardır. Yüz yüze eğitimlerin yanı sıra eğer vaktiniz yoksa online kişisel gelişim kursları düzenleyen birçok farklı kurum ve eğitmen de bulmanız mümkündür. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus olduğunu da hemen hatırlatalım…

Kişisel gelişim sertifikanızın resmi ve özel kurumlarda gerçek anlamda bir geçerliliğe sahip olması için MEB ruhsatlı bir kurumdan MEB onaylı kişisel gelişim kursu sertifikası almanız gerektiğini unutmamalısınız. Katılım sertifikası veya farklı isimlerle aldığınız belgelerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur ve çoğu zaman özel kurumlar için de yeterince itibarlı değildir.

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44