Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Öğrencilerin Sosyal Gelişimi Nasıl Sağlanır?

Öğrenciler İçin Kişisel Gelişim Kursları Nelerdir?

Lise ve üniversitede öğrenim gören öğrencilerin pek çoğu, dönem dönem konsantrasyon eksikliği, odaklanamama, ders çalışmak istememe, motivasyon kaybı ve başarı korkusu gibi durumlar yaşayabilir. Özellikle hayatlarını etkileyen ve gelecekteki meslek seçimlerini yapmalarını sağlayan üniversite sınavı gibi önemli bir stres kaynağının varlığını da düşünürsek bu tarz gelgitler yaşamaları, normal olarak değerlendirilebilir.

Öğrenciler için kişisel gelişim kursları, tam da bu noktada onların performanslarını yükseltme, gelişimlerine destek olma, motivasyonlarını artırma ve ders çalışma isteklerini yerine getirme noktasında yararlı oluyor. Peki, öğrenciler için kurslardan hangileri, nelere daha iyi geliyor, öğrenmek ister misiniz?

Öğrenciler İçin Kurslardan Hangisini Tercih Etmeliyim?

Öğrenciler için kurslardan bahsedeceğimiz yazımıza girerken lise ve üniversitede öğrenim gören öğrencilerin yaşadığı problemlerden söz etmiştik. Ancak elbette ki ilköğretim öğrencilerinin de odaklanamama, konsantrasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı ve düşük başarı gibi durumlarla karşılaşması çok olası. Bu noktada öğrenciler için kurslardan hangisinin tercih edilmesi gerektiğine değinmeden önce onların neye ihtiyacı olduğunu anlamaları ve farkındalıklarını geliştirmeleri daha önemli. Bu durumu en iyi şöyle açıklayabiliriz:

Dikkat dağınıklığı mı yaşıyorsunuz?

Dikkatinizi derslerinize ve öğretmenlerinize vermekte güçlük çekiyor, kendinizi ders sırasında sürekli olarak resim çizerken, telefonla uğraşırken, arkadaşınızla sohbet ederken ya da uyuklarken buluyorsanız dikkat eksikliği probleminizi çözebilmeniz için öğrenciler için kişisel gelişim kurslarından Farkındalık ve Motivasyon Eğitimini inceleyebilir, bu kişisel gelişim eğitimi ile odaklanma probleminizi aşabilirsiniz.

Bir türlü başarılı olamıyor musunuz?

Çok çalışmanıza rağmen sınavlardan, sözlülerden ve performans ödevlerinden bir türlü iyi notlar alamıyor, öğretmenlerinizin gözünde yükselemiyorsanız çalışma stilinizde bir yanlışlık olabilir. Çok yönlü düşünmeden, pratik yapmadan ya da ezberleyerek başarıya ulaşılamaz. Belki de değiştirmeniz gereken bir şeyler vardır… Başarıya ulaşamama probleminizi çözebilmeniz için öğrenciler için kurslardan Farkındalık ve Motivasyon eğimlerini alabilirsiniz.

Hiç arkadaşınız yok mu?

Okul arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle iletişim kurmakta güçlük çekiyor, ya yanlış anlaşılıyor ya da bir türlü kendinizi olduğunuz gibi ifade edemiyorsanız yaşadığınız iletişim sorununu çözmek için hiç vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Eğer bu sorunu şimdiden çözmezseniz profesyonel yaşamda çok daha güç durumlarla karşılaşabilirsiniz. İletişim kuramama probleminizi çözebilmeniz için öğrenciler için kurslardan İletişim Becerileri Kursu, Etkili İletişim ve İmaj Kursu ve Diksiyon Kursunu deneyimleyebilirsiniz.

Sürekli bir şeyleri yetiştirmeye mi çalışıyorsunuz?

Sınavlardan en son çıkan siz mi oluyorsunuz? Ya da öğretmeninizin çözmenizi istediği bir soruda en son siz mi parmak kaldırıyorsunuz? Zamanınızı verimli kullanamadığınız için arkadaşlarınızın gerisinde kalmanıza hiç gerek yok. Zaman Yönetimi Eğitimi ile birlikte tüm ödevlerinizi, sınavlarınızı ve sorumluluklarınızı arkadaşlarınızla eş zamanlı olarak tamamlayabilirsiniz.

Sunum yapmak sizin için her şeyden daha mı zor?

Sunum yaparken insanların sürekli olarak sizi izleyecek olması, sizi geriyor mu? Ya yanlış bir şey söylersem, ya gülünç duruma düşersem diye düşünmekten bir türlü projenize yoğunlaşamıyor musunuz? Hem başarılı bir sunum yapabileceğiniz hem de sunum sırasında kendinizi çok daha özgüvenli hissedebileceğiniz Etkili Sunum Teknikleri Eğitimine katılarak öğrenciler için kişisel gelişim kurslarından yararlanarak başarılarınızı destekleyebilirsiniz.

Akıcı konuşamıyor musunuz? 

Öğretmeninizle konuşurken ya da tahtaya kalktığınız zamanlarda, heyecanlanıyor ve bu heyecanı konuşmanıza mı yansıtıyorsunuz? “Her şeyi deniyorum ancak heyecanımı kontrol edip bir türlü istediğim gibi konuşamıyorum.” diyorsanız öğrenciler için kurslardan size en uygun olanları; Diksiyon Kursu, Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi ve İletişim Becerileri Kursu.

Okul Yaşamını Kendiniz İçin Zorlaştırmayın…

Kişisel gelişim kursları ile okul hayatınızı güçleştiren, başarıya ulaşmanızı engelleyen ya da size kendinizi kötü hissettiren tüm durumların kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. Elde ettiğiniz başarılara ek olarak kişisel gelişim kursu sertifikası ile gelecekteki kariyerinize de olumlu bir şekilde yön verebilirsiniz.

Öğretmenlerinizin ve arkadaşlarınızın gözünde pozitif, iyi iletişim kurabilen, başarılı, enerjik ve sistematik biri olarak görünebilmek, ideal bir öğrenci olarak en zor sınavların, sözlülerin bile üstesinden gelmek için kişisel gelişim kursuna başvurabilir, kişisel gelişim eğitimleri ile kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

[widget-192]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44