Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Modern Dans Kursu

Kural Yok, Özgürlüğü Keşfedin!

Sınırsız ve Stressiz Dans Ediyoruz! Sanat Akademi Modern Dans Kursu

Gündelik yaşamın stresinden biraz uzaklaşmanın zamanı gelmedi mi? Koşturmacalar arasında kendinizi kaybolmuş ve enerjinizi kaybetmiş mi hissediyorsunuz? Keyifli ve enerji dolu bir aktiviteye ihtiyacınız mı var?

Modern dans kursu ile bedeninizin sınırlarını keşfetmeye ne dersiniz? Sosyal bir ortamda doğaçlama figürlerden modern dans tekniklerine geniş bir çerçevede dans etmeyi öğrenecek ve bedenizini serbest bırakacaksınız!

Bedenin keşfi ve doğru kullanımından kondisyona, esneklikten dengeye, koordinasyondan doğaçlamaya kadar farklı konuların yer aldığı modern dans eğitimi programlarımıza katılın, dans ile hayatınızı renklendirin!

Modern dans özellikle özgür ve akıcı figürleri ile duygularını dans ederek ifade etmeyi amaçlayanlara hitap ediyor. Zihninizi ve bedeninizi modern dansın rahat koreografileri ile dinlendirebilir, yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

modern dans kursu

Tüm Modern Dans Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Modern Dans Kursu; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı modern dans ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, modern dans bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle birlikte adım atma ve hareket etme, beden ve nefes kontrolü, stres yönetimi, modern dans hareketleri, adımları, dönüşleri, teknikleri ve koreografileri başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Modern Dans Kursu Sanat Akademi

Hayat yalnızca ofiste veya evde bilgisayar veya televizyon ekranına bakmaktan, arkadaşlarınızla çıkıp bir yerlerde oturmaktan ibaret değil! Eğer gerçekten yaşadığınızı hissetmek istiyorsanız biraz hareket etmeli, uzman modern dans eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış modern dans dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir modern dans eğitimi almalısınız.

modern dans kursu eğitmenleri

Ünlü Dans Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan modern dans eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
modern dans kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Modern dans kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı modern dans kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı modern dans kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında modern dans kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların modern dans eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden modern dans eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

modern dans kursları

Biraz Hareketlenin!

Sıradan günler geçirmekten çok mu sıkıldınız? Hayatınızın sürekli aynı döngüde gitmesi hoşunuza gitmiyor mu? Kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir alan mı arıyorsunuz?

Tekdüze bir yaşamda olduğunuzu fark ettiğinizden beri çok mu mutsuzsunuz? Kendiniz için bir iyilik yapmak istiyor ancak ne olduğunu bulamıyor musunuz? Biraz hareketlenmek iyi olur diyorsanız, pistte ruhunuzu yansıtmanızı sağlayacak harika bir yol biliyoruz: modern dans eğitimi! Kendinizi müziğin ritmine bıraktığınız anda sizler için yeni bir sayfa açılacak!

Modern dans kursu ile kendinizi ifade etmenin ve zihninizi dinlendirmenin en güzel yolunu keşfedeceksiniz! Monotonluktan kurtulacak, günlerinizi renklendireceksiniz!

Farkı Hemen Hissedeceksiniz!

Dans etmeye başladığınız ilk andan itibaren kendinizde birçok değişikliği hissedecek ve her zaman dans etmek isteyeceksiniz! Bunaltıcı günleri ardınızda bırakarak yarın için ruhunuzu dinlendireceksiniz!

Modern dansın özgür ruhu ile yalnızca eğlenmeyecek ya da dinlenmeyeceksiniz! Aynı zamanda hem bedeninizi hem de hayata bakışınızı geliştireceksiniz! Hayatınıza modern dansı katarak çok daha renkli günlere uyanacak ve daha dinç olduğunuzu hissedeceksiniz… Bedeniniz dans ile yeniden şekillenirken zihniniz sorun ve stresten uzaklaşacak!

Yeteneklerinizi keşfedecek ve farklı bir bakış açısı yakaladığınızı göreceksiniz! Modern dans dersleri hayatınıza bir danstan çok daha fazlasını katacak...

modern dans eğitimi
modern dans eğitimleri

Modern Dans Kursu Sizlere İyi Gelecek!

Sanat Akademi’de geçirdiğiniz her modern dans dersi sizlere yeni bir yön verecek ve çok daha nitelik sahibi, ayrıcalıklı bir hobi edinmiş bireyler olacaksınız!

Modern dans kursları ile canlanan bedeniniz sizlere daha aktif günlerin kapısını açacak ve enerjinizi yalnızca dans pistinde değil, hayatınızın her alanında gösterecek, iş hayatında daha motivasyonu yüksek, sosyal hayatta eskisinden çok daha aktif ve eğlenceli bir insana dönüştüğünüzü fark edeceksiniz…

Gelin, birlikte dans edelim! Modern dans kursları ile büyüleyici bir ortamda yaratıcılığınızı açığa çıkaracak bir atmosferin parçası olun!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Doğaçlama dans figürleri ile hayal gücünüzü bedeninize yansıtmak, sosyalleşmek ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte doyasıya dans etmenin tadını çıkarmak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun modern dans kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir modern dans eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun modern dans kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre modern dans eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan modern dans dersleri veriyoruz.

modern dans kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi modern dans dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Modern dans kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Modern dans eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Modern Dans Kursu ile Kendinizi Dansla İfade Etmeyi Öğrenin!

Artık duygularınızı ifade ederken çekinmeyecek, modern dans kursu ile sosyal ve keyifli bir atmosferde kendinize güven kazanarak kendinizi en doğru şekilde anlatabileceksiniz. Siz de yaşamınıza anlamlı bir dokunuşta bulunmak istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun modern dans eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi modern dans kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik modern dans eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
modern dans kursları

Yaratıcılığınızı Gösterin!

Dans edin, rahatlayın, hayatın koşturmacalarından modern dans kursu ile uzaklaşın, stresinizi ve kaygılarınızı geride bırakın!

Kayıt Ol »

Anın Tadını Çıkarın!

Modern dans kursları ile çağdaş dans figürleri ve müzikleri eşliğinde unutulmaz anılar biriktirin, yaşamınızda renkli bir sayfa yaratın, hayatınıza mutluluk katın!

meb ruhsatlı modern dans kursu

MEB Ruhsatlı Modern Dans Kursu

Sanat Akademi modern dans eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir modern dans kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun modern dans dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız modern dans eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı modern dans dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Modern dans kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Modern Dans Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız modern dans kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı modern dans dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, modern dans kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir modern dans kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı modern dans eğitimi
modern dans eğitimleri

Uluslararası Standartta Modern Dans Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan modern dans eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 310’un üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz modern dans kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, modern dans eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, modern dans eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Modern dans eğitimleri ile öğrencilerimize çağdaş dans ve sanatın dünyasını deneyimleme fırsatı sunuyor, keyifli bir modern dans kursu programını güncel içerikler ve ilgi çekici uygulamalarla sizlere sunuyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Modern dans kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Modern dans eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

modern dans dersi
modern dans dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Modern dans eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece modern dans kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için modern dans kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Modern Dans Kursu Yorumları

Dansla Özgürleşin!

Kendinizi ve duygularınızı dansla ifade etmek, bedeninizin sınırlarını aşmak istemez misiniz?

Hayal Gücünüzü Piste Yansıtın!

Yaratıcılığınızı bedeninizle sergilemeyi modern dans kursları ile öğrenin, figürlerinizle büyüleyin!

Özgüveninizi Arttırın!

Doğaçlama dans figürleri ile kim olduğunuzu gösterin, modern dans kursu ile çekingenliği üzerinizden atın!

modern dans kursu mezunları

310+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize modern dans eğitimleri verdik.

Modern dans dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel modern dans kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye modern dans dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir modern dans eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Modern dans kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta modern dans eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Modern dans kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

modern dans eğitimleri
sosyal etkinlikler modern dans kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi modern dans kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir modern dans dersi sunuyoruz!

Modern dans kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi modern dans kursu olarak öğrencilerimizin modern dans başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Yaratıcılığınızı destekleyen ve sizi kendinizi ifade etmeye teşvik eden modern dans eğitimleri ile doyasıya dans edip eğlenirken hayatın ve sanatın diğer alanlarını da ihmal etmiyor, kültürel ve sosyal aktivitelerle her anımıza değer katıyoruz.

Sanat Cafe

Modern dans eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece modern dans eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak modern dans ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
modern dans dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Modern dans kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve modern dans kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle modern dans eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik modern dans eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik modern dans eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

modern dans workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Modern dans eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Modern Dans Kursu Detaylı Eğitim Programı

Bedeninizi keşfetmenizi sağlayacak, sosyal ve keyifli bir atmosferde hem dansın hem de gündelik yaşamın sınırlarını ortadan kaldıracak bir modern dans kursu için en doğru adrestesiniz! Detaylı modern dans eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden salsa kursu alma şansını kaçırmayın!

Modern dans kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Yaratıcılığı destekler,
 • Özgüven kazanmanıza yardımcı olur,
 • Kendinizi doğru ifade etmeyi öğretir,
 • Duygularınızı dışa vurmanızı sağlar,
 • Bedeninizin sınırlarını keşfedersiniz,
 • Vücut sıkılığını arttırır,
 • Güzel vakit geçirmenizi sağlar,
 • Sosyalleşir, yeni arkadaşlıklar kurarsınız,
 • Unutulmaz anlar deneyimlersiniz,
 • Keyifli anılar biriktirirsiniz,
 • Ruh halinizi olumlu yönde etkiler,
 • Stresten ve kederden uzaklaşırsınız,
 • Motivasyonunuzu arttırır,
 • İç disiplin kazandırır.

Modern dans figürleri ile bedenimizin sınırlarını ortadan kaldırmak istiyorsanız önce bedenimizi tanımalıyız. 1. Hafta Modern Dans Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Bedeni ve Alanı Hissetme
 • Nefes ve Hareket Kontrolü
 • Beden Uzuvları Üzerinde Çalışmalar
 • Floor Work Hareketleri
 • Floor Work Esneme ve Beden Farkındalığı
 • Warmup (Isınma) Hareketleri
 • Temel Pozisyonlar
 • Temel Kol ve Bacak Hareketleri
 • Bedeni Kuvvetlendirme ve Esnetme Hareketleri
 • Cool Down (Soğuma)
1. hafta modern dans eğitimi ile dans için ihtiyacınız olan esnekliğe ve farkındalığa kavuşmuş olacaksınız…

Modern dans müziklerine kulak veriyor, bedenimize ilham verecek ezgiler eşliğinde dans ediyoruz. 2. Hafta Modern Dans Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanılır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziğe Göre Hareket Etme
 • Müziği Dinleme ve Hissetme
 • Warmup (Isınma)
 • Temel Hareketler ile Bedeni Hazırlama
 • Sahne Duruşu
 • Mimik ve Jestleri Kullanma Becerisi
 • Bacak ve Karın Kaslarını Kuvvetlendirme
 • Denge Çalışmaları
 • Ekiple Uyum İçinde Hareket Etme
 • Eğitmeni Takip Etme
 • Köşeden İlerleyen Hareketler
 • Temel Jumplar (Sıçramalar)
 • Dönüş Hazırlıkları
 • Cool Down (Soğuma)
2. hafta modern dans eğitimi sonunda modern dansın derinlerine inmeden önce ihtiyacınız olan ritim duygusu ve müzik bilgisini kazanmış olacaksınız!

Sıçrıyoruz ve zıplıyoruz… Modern dans eğitimi ile duygularımızı ifade ediyor, bedenimizin müziğin ritmine kapılıp gitmesine izin veriyoruz! 3. – 4. Hafta Modern Dans Kursu Programı:
 • Warmup (Isınma)
 • Floor Work Hareketleriyle Derse Hazırlanma
 • Spiral Roll
 • Temel Kuvvetlendirme ve Esneme Hareketleri
 • Temel Jumplar (Sıçramalar)
 • Dönüş Hazırlıkları
 • Köşeden İlerleyen Hareketler
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Bedeni Müziğe Uygun Olarak Özgürce Hareket Ettirme
 • Beden Sınırlarını Araştırma
 • Beden Farkındalığı
 • Nefes Hareket Uyumu
 • Cool Down (Soğuma)
3. - 4. hafta modern dans dersleri ile birlikte bedensel farkındalığın yanına çevresel farkındalığı da ekliyor, sahneyle bir bütün oluyoruz.

Modern dans tekniklerinden seviyemizi biraz daha ileri taşıyor, müzik eşliğinde sıçrıyor, dönüşler gerçekleştiriyoruz. 5. – 8. Hafta Modern Dans Kursu Programı:
 • Warmup (Isınma)
 • Temel Hareketlerle Derse Hazırlık
 • Bedeni Kuvvetlendirme ve Esnetme Hareketleri
 • Ekiple Uyum İçinde Hareket Etme
 • Köşeden İlerleyen Hareketler
 • Mirror Technique
 • Nefes ve Beden Kontrolü
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Dönüş Çalışmaları
 • Jump (Sıçramalar)
 • Kombinasyonlarla Koreografiye Giriş
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dansın Psikolojisi
 • İfade Becerileri
 • Dans İle Duygu Aktarımı
 • Modern Dans Styling
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Cool Down (Soğuma)
8. hafta modern dans kursları sonunda tekniğinizin ilerlediğini ve artık daha rahat hareket edebildiğinizi fark edeceksiniz.

Modern dans sürecimizin sonuna yaklaşırken tekniklerimizi koreografi içerisinde uyguluyor ve sahnede yeteneklerimizi sevdiklerimize gösterme imkanı buluyoruz! 9. – 12. Hafta Modern Dans Kursu Programı:
 • Warmup (Isınma)
 • Temel Hareketlerle Derse Hazırlık
 • Kuvvetlendirme ve Esneme Hareketleri
 • Nefes ve Beden Kontrolü
 • Beden ve Alan Farkındalığı
 • Dönüşler
 • Köşeden İlerleyen Hareketler
 • Jumps (Sıçramalar)
 • Denge Hareketleri
 • Developpe ve Kick Hareketleri
 • Floor Work
 • Doğaçlama
 • Alan Kullanma
 • Koreografi Çalışmaları
 • Nefes ve Beden Kontrolü
 • Tüm Bedeni Çalıştırmak ve Hissetmek
 • Koordinasyon Hareketleri
 • İlerleyen Zıplama Hareketleri
 • Bedeni Esnetme
 • Koreografi
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • Nefes ve Stres Kontrolü
 • Dans İle Duygu Aktarımı
 • Modern Dans Styling
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Cool Down (Soğuma)
Modern dans kursu ile bedeninizle olan bağınız güçlenecek, doğaçlama kabiliyetiniz artarken dans etmenin ne kadar keyifli bir uğraş olduğunu deneyimlemiş olacaksınız.

Modern Dans Kursu Programı – 310’un Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 310’un üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Modern dans Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz modern dans kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Modern Dans Kursu

Duygularınızı bedeninizle yansıtmanızı sağlayacak modern dans eğitimleri Sanat Akademi’de sizi bekliyor! Modern dans ile dansın kalıplarını kırmış ve kendinizi en etkileyici şekilde ifade etmeyi öğrenmiş olacaksınız...

Modern dans kursu; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı modern dans ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, modern dans bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle birlikte adım atma ve hareket etme, beden ve nefes kontrolü, stres yönetimi, modern dans hareketleri, adımları, dönüşleri, teknikleri ve koreografileri başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Modern dans kursu programı; yaratıcılığını açığa çıkarmak, hayal gücünü geliştirmek, duygularını dansla ifade etmek, sosyal bir ortamda güzel vakit geçirmek ve dans yeteneklerini keşfetmek isteyen her yaştan birey için özel olarak hazırlanmıştır.

Modern dans kursu; fiziksel bir aktivite olarak bedeninize sağladığı kazanımların yanı sıra doğaçlama ağırlıklı figürleri ile yaratıcılığınızı açığa çıkarmanızı ve kendinize daha fazla güvenmenizi de sağlamaktadır.

modern dans eğitimi

Modern Dans Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Modern dans kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı modern dans kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Modern dans Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak modern dans kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Modern dans kursu eğitmen kadromuz; modern dans başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak modern dans eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Modern dans kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Modern dans kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, modern dans kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi modern dans kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan modern dans kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Modern dans kursu Florya, modern dans kursu Bahçelievler, modern dans kursu Ataköy, modern dans kursu Yeşilköy, modern dans kursu Zeytinburnu, modern dans kursu Avcılar olarak hizmet veren modern dans kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Modern dans kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak modern dans kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi modern dans kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Modern dans kursu; fiziksel egzersizlerle yaratıcılığı destekleyen koreografileri bir araya getiren modern dans tekniği dolayısıyla bedeninizi esnetmenizi, kaslarınızı güçlendirmenizi ve kalori yakmanızı sağladığı gibi yaratıcılık ve hayal gücünün gelişimi, özgüven, duyguların ifadesi gibi zihinsel kazanımlar da sağlamaktadır. Aynı zamanda sosyal bir ortamda gerçekleştirilen modern dans kursları; dans tutkunlarının psikolojik açıdan da kazanımlar elde ettiğini göstermektedir. Modern dans eğitimi ile hobileri arasına eğlenceli bir aktivite ekleyen bireyler, sosyal yaşamlarında daha aktif ve daha mutlu, iş yaşamlarında ise daha motive ve daha verimli olmaktadır.

Modern dans; katı kurallar ve sınırlara sahip olmadığı ve daha çok doğaçlama figürlere dayandığı için kolayca öğrenilebilecek bir danstır. Balenin sabit dans literatürüne bir tepki olarak doğan modern dans; dansçıların daha özgür olması gerektiği düşüncesini dans dünyasında kabul edilir bir görüş haline getirmiştir. Elbette profesyonel bir dansçı haline gelmek için uzun bir dans geçmişi ve modern dans eğitimi gereklidir. Yine de kısa süreli bir modern dans kursu ile hobi seviyesinde dans etmeyi öğrenebilir, kendi figürlerinizi sergilemeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
modern dans kursu fiyatları

Modern Dans Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Modern Dans Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Kendilerini dans ederek ifade etmeyi seven ve modern dans kursu ile yaşamlarında fark yaratan öğrencilerimiz, farklı hobi kursları ile boş vakitlerine değer katmaya devam ediyor. Siz de modern dans kursu dışında farklı eğitimlerle ayrıcalıklı bir hobi edinmek istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Modern Dans Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Modern dans kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, modern dans kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Modern dans eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında modern dans kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Modern dans kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

310+

Mezun Öğrenci

Modern dans kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

271

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.355 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44