Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

1250 TL'den Başlayan Gitar Kursları - Gitar Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ücretsiz Gitar Kursu Olur Mu?

Gitar çalmak isteyen ve yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan birçok insan kendilerine uygun bir gitar kursu arayışına girer. Eğitim kalitesi, konum, eğitmenler gibi faktörler gitar kursu ücretleri üzerinde etkiliyken aynı zamanda gitar kursu fiyatları da gitar çalmayı öğrenmek isteyenler için önemli faktörlerdendir.

Gitar kursu fiyatları neye göre belirleniyor kısaca bakalım;

  • MEB Ruhsatı
  • Eğitmen Kadrosu
  • Gitar Kursu Deneyimi
  • Sınıf Mevcudu
  • Gitar Kursu Konumu

Yukarıda saydığımız kriterler bir gitar kursu için en temel ve önemli özelliklerin başında gelmektedir. Aslında doğrudan sizlerin nasıl bir eğitim alacağınızı ya da kaliteli bir süreç yaşayıp yaşamayacağınızı da bu temel ölçütler belirleyebilir. Doğrudan gitar kursu fiyat belirleme aşamasına da etki eden bu kıstaslar ile kurumların arasındaki farklılıklar ortaya çıkar.

Ücretsiz gitar eğitimi veren kişiler ya da kurumlar sizlere iyi bir eğitim süreci yaşama garantisi vermiyorken gitar kursu ücretleri ile kafanızda soru işareti bırakan ancak çok daha iyi gitar eğitimleri almanızı ve yeteneklerinizde en iyi şekilde ilerlemenizi sağlayacak gitar kursları ile daha mutlu olacak ve neler yapabileceğinizi göreceksiniz!

O halde gitar kursu ücret politikaları üzerinde etkili olan bu maddelere biraz daha yakından bakalım.

1250 TL - 2000 TL Arasındaki Gitar Kurslarının Eğitimleri Nasıl?

İstanbul'da gitar kursları oldukça yaygın ve bu çeşitlilik, aylık 1000 - 1250 TL gibi başlangıç fiyatlarıyla karşınıza çıkabilir. Hatta online gitar kurslarının ücretleri daha da ekonomik olabiliyor. Ancak, gitar kursu fiyatları bu aralıkta olan kursların genel olarak beklentilerinizi tam olarak karşılayamayabileceği bir gerçek. Özel bir program veya öğretmenin bireysel ilgisi arıyorsanız, bu kurslar size göre olmayabilir.

Gitar kursu fiyatları 1250 – 2000 TL arası değişen kurslarda genellikle grup eğitimleri ön planda olurken, pratik dersleri az olabilir. MEB standartlarını karşılamayan sınıflar, deneyimsiz eğitmenler gibi faktörlerle karşılaşmanız olasıdır. Küçük sınıflar, ulaşımı zor olan bir konum veya sosyal alanlardan yoksun ortamlarla karşılaşabilirsiniz.

Evet, 1250 TL ile 2000 TL arasında gitar eğitimi alabilirsiniz, ancak bu fiyat beklentilerinizin karşılayabileceği anlamına gelmeyebilir. Çünkü ucuza gitar dersi olmaz… Gitar kursu fiyatları 1250 TL olan bir kursa kaydolmayı düşünüyorsanız ilk olarak kurumun MEB ruhsatına sahip olup olmadığını sorgulayın.

2500 - 3750 TL Gitar Kursu Fiyatları Normal mi?

Ortalama bir gitar kursunun fiyatı 2500 – 3750 TL olabilir. Standartları karşılayan bu kurumlarda eğitmenler daha deneyimlidir ve eğitim kalitesine önem verilir. Gitar kursu fiyatları bu aralıktaki eğitim kurumları, bütçesini zorlamak istemeyen fakat daha nitelikli bir eğitim arayanlar için uygun olabilir. Ancak yine de tam anlamıyla sizin ve çocuklarınızın beklentilerini karşılamak konusunda eksik kalabilirler. Özel ders imkanları, sosyal alanları, ilgi ve alaka yeterli gelmeyebilir.

4000 - 5000 TL Aralığındaki Gitar Kursları Neler Sunuyor?

Gitar kursu fiyatları açısından en iyi kursların 4000 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Tam bir müzik okulu olarak nitelendirebileceğimiz bu kurumlar, öğrencilerinin memnuniyetini önemseyen, deneyimli eğitmenlerle çalışan gitar kurslarıdır.

Gitar kursu fiyatları bu aralıktaki kurslar genellikle MEB ruhsatı olan, donanımlı sınıflara ve deneyimli, profesyonel eğitmenlere sahip olma eğilimindedir. Fiyatları biraz yüksek olsa da geniş sınıflar, samimi personeller, rehberlik hizmetleri, merkezi konumlar, otopark, bahçe ve kafe gibi ek imkanlar sunabilirler.

Gitar kursu fiyatları bu aralıktaki kursların, ders telafisi alma gibi avantajları da olabilir. Yani, gelişmiş ve deneyimli bir gitar kursu arıyorsanız, genellikle daha geniş bir bütçe ayırmanız gerekebilir.

Özel Gitar Dersi Ücretleri 6000 TL'den Başlıyor!

Özel gitar derslerinin fiyatları genellikle grup derslerinden farklılık gösteriyor. İstanbul'da özel gitar dersi fiyatları genellikle 6000 TL'den başlıyor. Eğer özel ders alarak daha fazla pratik yapmayı ve eğitmeninizle daha fazla etkileşimde bulunmayı planlıyorsanız, bu durumda biraz daha geniş bir bütçeye ihtiyacınız olabilir.

Çocuk Gitar Kursları ile Yetişkin Gitar Kursları Ders Ücretleri Arasında Fark Var mı?

Öğrencinin yaşına veya seviyesine bağlı olarak, özel ve grup gitar dersleri arasındaki fiyat farkı genellikle çok büyük değil. Kaliteli bir gitar eğitimi için 4500 TL gibi bir başlangıç fiyatı görebilirsiniz ve bu fiyat 6500 TL'ye kadar çıkabilir. Çocuklar için olan kursların fiyatları genellikle biraz daha uygun olabilir. Tüm bunların dışında iyi bir gitar kursundan eğitim almak istiyorsanız aşağıdaki kriterlere de dikkat etmenizi öneriyoruz... 

MEB Ruhsatı Var Mı?

Bir kurumun MEB ruhsatı o kurumda verilen gitar kursu fiyatları üzerinde etkilidir. Gitar eğitimi almak isteyenler için her ne kadar ucuz gitar eğitimleri çekici gelse de MEB ruhsatlı, uzman eğitmenlere sahip ve deneyimli, eğitim içerikleri ve kurum standartları düzenli olarak MEB tarafından denetlenen kaliteli gitar kurslarından eğitim almak gitar eğitim için çok daha iyi bir etki verecektir. Gitar kursu fiyatları bu nedenle MEB ruhsatından etkilenir.

Eğitmen Kadrosu Nasıl?

Gitar kursu almak isteyenlerin kendilerine sorması gereken soruların başında seçtikleri kurumun eğitmen kadrosunun nasıl olduğu gelmelidir. Gitar eğitimi fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer kriter de gitar eğitmenlerinin niteliği ve deneyimidir. Alanında uzman ve isim yapmış gitar eğitmenleri

İle çalışmak sizlere iyi bir eğitim deneyimi sunarken gitar kursu ücretleri de buna göre şekillenir.

Gitar Kursu Deneyimi Kaç Yıl?

Gitar kursu programlarında kurumun deneyim sahibi olması, gitar eğitimi ücretleri üzerinde etkilidir. Bunun sebebi ise deneyimsiz kurumların hem isimlerini duyurmak istemesi hem de henüz öğrenci yetiştirmek için gerekli niteliğe sahip olamaması nedeniyle gitar kursu ücretleri üzerinde beliğin bir artış yapamamasıdır.

Gitar Kursu Konumu Nerede?

Gitar kursu konumu da gitar eğitimi fiyatları üzerinde etkili olan önemli kriterlerin başında gelir. Gitar eğitimi için gerekli olan kurum içi faktörlerin yanı sıra kurumun çevresinde bulunan kolay ulaşım imkanları, sosyal alanlar ve güvenli yapılar da gitar kursu fiyatları üzerinde etkili olabilir. Dolayısıyla gitar eğitimi veren kurumlar arasında seçim yaparken düşünmeniz gereken bir özellik de gitar kursunun nerede konumlandığıdır, eğer gitar kursu ücretleri üzerinde düşünerek ücra bir lokasyonda bulunan gitar eğitimi merkezlerinden birini tercih ederseniz eğitiminizden soğuyabilir ve farklı problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Gitar Kursu Fiyatları Değil, Eğitim Kalitesi Önceliğimizdir!

Gitar eğitim sektöründe birçok farklı özelliklere sahip gitar eğitimi merkezi bulunsa da gitar kursu fiyastları son noktada eğer verilen eğitimi karşılamıyorsa gitar çalmak isteyenlerin tercihleri değişiyor ve farklılaşıyor. Ancak kaliteli bir gitar eğitimi almak isteyenler olarak gitar kursu fiyatları üzerinde etkili olan kriterlere dikkat ederseniz hem zamanınızı ve paranızı boşa harcamamış hem de daha bilinçli bir şekilde araştırmanızı tamamlamış olursunuz!

MEB onaylı bir kurum olarak Sanat Akademi 15 yıllık deneyimi ve Avrupa standartlarında uygulamalı gitar eğitim sistemi ile en iyi gitar kursu fiyatları ile en kaliteli eğitimi veriyor! Eğer gitar öğrenmeyi samimi ve keyifli bir ortamda istiyorsanız, Sanat Akademi ailesine hemen katılın!

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44