Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

1250 TL'den Başlayan Keman Kursları - Keman Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Seçtiğiniz Keman Kursu Ücretleri Aslında Sizlere Ne Söylüyor?

Keyifli bir hobi sahibi olmak ve müzikle ilgilenmek isteyenlerin her biri kendilerine ve ilgi alanlarına uygun bir müzik kursu arayışına girmektedir. Keman kursları ise müziğe ilgisi olanların yoğun olarak tercih ettiği müzik kurslarının başında gelmektedir. Kendilerine uygun ve iyi bir eğitim almak isteyenlerin ise ilk hedeflerinden biri uygun keman kursu fiyatları ile en iyi keman eğitimi sürecini yaşamaktır.

Ancak eğitim sektöründe birbirinden farklı özelliklere sahip birçok kurum bulunsa da her keman kursu aynı eğitim kalitesi ve yöntemi ile öğrencilerine hizmet sunamaz. Ortaya bu noktada keman kursu fiyatları arasında bir farklılık çıkar ve keman çalmak, bütçelerini iyi bir şekilde kullanmak isteyenler seçimlerini en faydalı şekilde yapmayı amaçlar. Keman kursu fiyatları aynı zamanda sizlere verilen keman eğitimi hakkında ipuçları da verir. 

Keman kursu fiyatları üzerinde hangi faktörler etkili oluyor kısaca göz atalım,

  • MEB ruhsatı bulunması
  • Deneyim süresi
  • Eğitmen kadrosunun yeterliliği 
  • Keman kursu konumu
  • Hedefiniz ve Seviyeniz 

Gibi nitelikler, seçtiğiniz keman kursları fiyat politikası üzerinde etkili olmaktadır. Ancak bu etkiler nasıl olur, neden keman kursu fiyatları bu kriterlerden etkilenir detaylıca bakmakta fayda var.

1250 TL - 2000 TL Arasındaki Keman Kursları Nasıl Bir Eğitim Veriyor?

İlk olarak söyleyelim, iyi bir keman kursu 1000 TL olmaz! Keman kursu fiyatları ortalama aylık 4000 TL’den başlamalı. Keman kursu ücretleri 1250 – 2000 TL arasında olan kurumlar, sizlere yeterli bir eğitim sunamayabilirler. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz kaçak eğitim firmaları arasında olabilirler, eğitmenleri deneyimsiz olabilir, sınıflar dar ve kalabalık olabilir, kurs sonu sertifika almanız dahi hayal olur.

Keman kursu fiyatları olarak 1250 - 2000 TL arasında bir ücret gördüğünüzde mutlaka kurumun MEB ruhsatını ve eğitim içeriğini sorgulayın. Ucuz fiyat veren keman kurslarından eğitim programlarını nasıl oluşturduklarını, sizle ne kadar ilgilendiklerini inceleyin, sadece fiyat odaklı kurumlara gitmeyin.

2500 - 3750 TL Keman Kursu Fiyatları Normal mi?

Keman kursu fiyatları olarak 2500 - 3750 TL aralığında rakamlar da ortalama kursları temsil eder. Eğer bütçeniz kısıtlı ise tercih edebilirsiniz elbette. Eğitmenleri daha deneyimli ve keman kursu programları daha doludur. Yine de keman kursu ücretleri, kurumun imkanlarının çok fazla olmadığını, rehberlik ve ders telafi imkanı sunmadığını, sosyal alanlarının kısıtlı olduğunu ve konumunun merkeze çok yakın olmadığını gösterir, dikkat edin.

4000 - 5000 TL Aralığındaki Keman Kursları Neler Sunuyor?

İstanbul'da keman dersleri genellikle 4000 - 5000 TL aralığında seyreder. Bu keman kursu fiyatları dilimindeki kurslar geniş imkanlar sunar ve çocuklar ile yetişkinler için keman eğitimi sağlar. MEB ruhsatlı olan bu kurumlar, deneyimli eğitmen kadrolarına sahiptir, geniş ve temiz sınıflarla birlikte kaliteli eğitim malzemeleri sunarlar. Ancak yüksek fiyatlar kaliteli eğitimi garanti etmez, bu sebeple kursun içeriği ve eski öğrencilerin yorumları da göz önünde bulundurulmalıdır.

4000 - 5000 TL arasındaki keman kursları, ders telafisi, rehberlik hizmetleri, sosyal aktiviteler, otopark gibi imkanlar sunabilir. Eğer bu keman kursu fiyatları size yüksek geliyorsa, yıllık programlardan yararlanma seçeneğini düşünebilirsiniz. Eğitiminizi 3 ya da 9 aylık satın alırsanız daha ekonomik bir ödeme yaparsınız.

Özel Keman Dersi Ücretleri 6000 TL'den Başlıyor!

Özel keman dersleri genellikle 6000 TL'den başlar. Bu tür özel derslerde, öğretmeninizin size ya da çocuğunuza tamamen odaklanacağı, özel ilgi ve daha hızlı öğrenme imkanı bulabileceğiniz bir ortam olabilir. Özel derslerde bol tekrar ve ilgi sayesinde memnuniyetiniz artabilir. Grup keman kursu fiyatları daha ekonomik olsa da özel keman dersleri daha kalıcı öğrenme sağlar.

Keman kursu fiyatları için İstanbul'da ortalamalar bunlar. Dilerseniz bir de bu fiyatları belirleyen etkenlere göz atalım. Keman kursu fiyatları açısından belirleyici olan durumlar neler bakalım. 

MEB Ruhsatı Bulunması

Bir keman kursu fiyat belirleme aşamasında, bir müzik eğitimi merkezi için en etkili olan faktörlerden bir tanesi kurumun MEB ruhsatının bulunmasıdır. Bunun nedeni ise, verilen eğitimin ve kurumun düzenli aralıklarla denetlenmesi ve eğitim sisteminin Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartlarında olmasıdır. Keman kursu ücretleri bu nedenle MEB ruhsatı bulunan ve bulunmayan kurumlarda değişkenlik gösterir. MEB ruhsatlı keman kursları çok daha güvenilir iken MEB ruhsatı bulunmayan keman kursları ile ucuz keman kursu alıyorum diye paranızı ve vaktinizi kalitesiz eğitimler ile boşa harcayabilirsiniz.

Deneyim Süresi

En iyi keman kursu fiyatları ile en kaliteli eğitimi almak istiyorsanız bütçenizi buna göre ayarlayıp deneyimli bir kurum ile çalışmalısınız. Keman kursu fiyatları açısından bakıldıında deneyimsiz kurslar henüz öğrencilerine yerleşmiş bir eğitim planı ile hizmet veremeyecekleri için keman kursu ücretleri, deneyimli keman kursları ile aynı düzeyde olamaz. Ancak, deneyimsiz ve henüz eğitim sistemi yerleşmemiş kurumlarda her ne kadar ucuz keman kursu alsanız da eğtiim kalitesi sizleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Eğitmen Kadrosunun Yeterliliği

Eğitmen kadrosunun niteliği ve donanımı, bir keman kursu için oldukça önemlidir. Dolayısıyla keman kursu fiyatları belirlenirken eğitmen kadrosunu kimlerin doldurduğu da önemli bir faktördür. Eğitmen kadrosu keman kursu ücretleri üzerinde etkili olsa da aynı zamanda iyi bir eğitim almanızı sağlar. Özellikle vaktinin, parasının ve hevesinin boşa gitmesini istemeyen ve keman çalmayı arzulayanlar, MEB onaylı kursları tercih edebilir. Bunun sebebi ise MEB onayı bulunan keman kursları her zaman bünyelerinde sertifikalı eğitmen bulundurması zorunluluğudur.

Keman Kursu Konumu

Keman kursu ücretleri üzerinde en etkili kriterler arasında keman kursunun nerede bulunduğu yer alıyor. Ucuz keman kursu fırsatları ile sizlere keman eğitimi veren kurumlar her ne kadar bütçe olarak istediğiniz gibi olsa da, hem konum hem de eğitim kalitesi olarak isteklerinizi karşılamayacaktır. Dolayısıyla merkezi bir konumda bulunan, ulaşım imkanları daha kolay olan, çevresi güvenilir olan keman kursları fiyat açısından ücra noktalarda bulunan ve tekinsiz olan keman kurslarına oranla nispeten daha yüksek olsa da farklı sıkıntılar çekmemeniz mümkün değildir. 

Hedefiniz ve Seviyeniz 

Keman kursu ücretleri yalnızca kurumun kendi özellikleri ile ilgili değildir. Sizin seçimleriniz ve hedefleriniz de keman kursu fiyatları üzerinde oldukça önemlidir. Neden olduğunu açıklayalım, keman kursları hem grup eğitimleri hem de özel dersler sunar. Her iki keman eğitimi programının fiyatı farklı olacaktır. Aynı zamanda hangi seviyede eğitim göreceğiniz de keman kursu fiyatları üzerinde etkilidir çünkü her seviyenin çalışma süresi ve eğitim programı birbirinden farklıdır. 

Yeteneklerinizi Güvenilir Kurslar İle Geliştirin; Paranızı Boşa Harcamayın!

Eğer kendinizi müzikle ifade etmek, yaşamınıza keyifli bir hobi katmak, müzikle dünyanızı değiştirmek istiyorsanız keman kursu fiyatları hakkında düşünmeye başlamadan önce eğitim alacağınız kurumun gerçekten kaliteli olup olmadığını anlamaya çalışın, aksi takdirde hem paranızı hem de vaktinizi boşa harcayabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız kriterlerin keman kursu fiyatları ve eğitim kalitesi hakkında sizlere fikir vereceğine inanıyoruz. Eğitim alacağınız kurumlara bu başlıklarla ilgili sorular yöneltin, geçmiş öğrencilerinin yorumlarını inceleyin, artı ve eksileri hakkında kursa kayıt olmadan önce bilgi almaya çalışın!

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44