Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Müzik Konservatuvar

Yetenek Sınavları İçin Hazırlanıyoruz!

Devlet Konservatuvarına Öğrenciler Yetiştiriyoruz... Sanat Akademi Konservatuvara Hazırlık Kursu

Geleceğinizi müzikle şekillendirmek, yeteneklerinizi akademik bir eğitimle desteklemek, konservatuvar eğitimi alarak müziğinizi zirveye taşımak mı istiyorsunuz? Konservatuvara hazırlık kursu tam size göre!

Güzel Sanatlar, Sahne Sanatları ve Konservatuarların müzik bölümlerine hazırlanan müzik tutkunu gençlere kapsamlı bir eğitim veriyor, yetenek sınavlarına hazırlanmalarını sağlayarak tutkularını gerçekleştirmelerine destek oluyoruz!

Siz de Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursu ile yetenek sınavlarında başarılı olmak için hemen hazırlanmaya başlayın!

Yetenek sınavlarına konservatuvara hazırlık eğitimi ile hazırlanan öğrencilerin %70’i sınavda diğer öğrenci adaylarından daha başarılı sonuçlar elde ediyor.

müzik konservatuvar

Tüm Konservatuvara Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 40 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Konservatuvara Hazırlık Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi ve müzik teorisi, uygulamalı vokal ve enstrüman dersleri, gamlar – arpejler – aralıklar, sesin doğru kullanımı, doğru solunum, diyafram kullanımı, doğru duyum, Türk Müziği, müzik tarihi, müzik türleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Konservatuvara Hazırlık Kursu Sanat Akademi

Yeteneğinizin sınırları yok! Gerçek potansiyelinizi açığa çıkarmak ve hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız konservatuvara hazırlık kursu ile müzik bölümü yetenek sınavlarına hazırlanın! Uzman müzik eğitmenlerimiz, Avrupa standartlarında bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış konservatuvara hazırlık eğitimi programımızla tanışın! Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu Sanat Akademi’de öğrenme hızınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre eğitimler alın…

müzik konservatuvara hazırlık kursu eğitmenleri

Ünlü Müzik Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta müzisyenleri arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere idol olan eğitmenlerden konservatuvara hazırlık eğitimi alma fırsatı

Eğitmenlerimiz »
konservatuvara hazırlık kursu müzik

%100 Öğrenme Garantisi

Konservatuvara hazırlık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı müzik konservatuvar kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı konservatuvara hazırlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında konservatuvara hazırlık kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların konservatuvara hazırlık eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden konservatuvara hazırlık eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

konservatuvara hazırlık kursları

Yeteneklerinize Yatırım Yapın!

Yetenekleriniz doğrultusunda bir akademik eğitimle gelecekte adını duyuran bir müzisyen olmak istemez misiniz?

Konservatuara hazırlık kursları ile yeteneklerinizin, hedeflerinizin ve hayallerinizin peşinden koşma şansını kaçırmayın, Türkiye’nin en iyi sanat ve müzik okulu Sanat Akademi’nin yetenek sınavlarına hazırlanın, müzik yolculuğunuza bir adım önde başlayın, yetenek sınavları ve sonrası için şimdiden hazır olun!

Geleceğin başarılı müzik tutkunları Sanat Akademi’de bir araya gelerek yarına hazırlanıyor! Siz de bu fırsatı kaçırmayın...

Yarının Yıldızları Akademi’de Buluşuyor!

Konservatuara hazırlık eğitimi esnasında yetenekleriyle öne çıkan gençlerimizi erken yaşta keşfediyor, onları müziğin büyülü dünyasında attıkları her adımda destekliyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursu programlarımızı düzenlerken öğrencilerimizin potansiyellerinin ne derece büyük olduğunu göz ardı etmiyor, geleceğin yıldızlarının müzik dünyasına hazırlanmalarını sağlayacak konservatuvara hazırlık eğitimleri almalarını sağlıyor, yetenek sınavlarına hazırlanmakla yetinmiyoruz.

Siz de konservatuvara hazırlık eğitimi ile yarına güçlü bir şekilde hazırlanmak istiyorsanız en doğru adres Sanat Akademi!

konservatuvara hazırlık eğitimi
konservatuvara hazırlık eğitimleri

Heyecanınızı Kontrol Etmeyi Öğrenin!

Yetenek sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız yalnızca yeteneklerinizi geliştirmek için çalışmanız yetmez!

Jüri karşısında gerçek performansınızı gösterebileceğinizden emin olmak için heyecanınızı kontrol etmeyi öğrenmeli, stres yönetimini iyi bilmelisiniz! Konservatuvara hazırlık kursları ile öğrencilerimizin sahne deneyimi kazanmasını sağlayarak müziğin heyecanını yaşamalarını sağlıyor, heyecan ve stres yönetimi becerisi kazandırıyoruz!

Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursları ile yetenek sınavlarına hazırlanan gençler; kendilerine çok daha fazla güveniyor!

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Müzikal eksiklerinizi giderecek, iletişim becerilerinizi geliştirecek, kendinizi doğru ifade etmeyi ve gerçek performansınızı tüm zorluklara rağmen sergilemeyi öğreneceksiniz! Siz de yetenek sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun konservatuvara hazırlık kursu programını belirleyelim, müzik yolculuğunuza eşlik edelim!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun konservatuvara hazırlık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre konservatuvara hazırlık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan konservatuvara hazırlık dersleri veriyoruz.

konservatuvara hazırlık kursu müzik

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi konservatuvara hazırlık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Konservatuvara hazırlık kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Konservatuvara hazırlık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Konservatuvara Hazırlık Kursları ile Hayallerinize Ulaşmak İçin Çalışmaya Başlayın!

Geleceğinizi tutkunuzla şekillendirmek istiyorsanız vakit kaybetmeden hazırlanmaya başlamalı, hayallerinize kavuşmak için eksiklerinizi gidermelisiniz! Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun konservatuvara hazırlık eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi müzik konservatuvar kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik konservatuvara hazırlık eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, geleceğe birlikte hazırlanalım!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
konservatuvara hazırlık kursu müzik

Eksiklerinizi Giderin!

Temel müzik bilginizi, ses ve enstrüman hakimiyetinizi konservatuvara hazırlık kursları ile gözden geçirin, eksiğiniz kalmasın!

Kayıt Ol »

Kendinize Daha Çok Güvenin!

Yetenek sınavlarında gerçek performansınızı ortaya çıkarmak için konservatuvara hazırlık kursu ile kendinize ve birikiminize daha fazla güvenmeye başlayın!

meb ruhsatlı müzik konservatuvar kursu

MEB Ruhsatlı Konservatuvara Hazırlık Kursu

Sanat Akademi konservatuvara hazırlık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir konservatuvara hazırlık kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun konservatuvara hazırlık dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız konservatuvara hazırlık eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne şovları ve uygulamalı konservatuvara hazırlık dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Konservatuvara hazırlık kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Konservatuvara Hazırlık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız konservatuvara hazırlık kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı konservatuvara hazırlık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, ses tasarımı ve duyuma yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve kabin çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan miks ve mastering uygulamaları, konservatuvara hazırlık kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Teoriği değil pratiği öğretiyor, uygulamalı konservatuvara hazırlık kursları ve yetenek sınavlarında en çok sorulan sorulara yönelik özel derslerle ihtiyaç duyduğunuz eğitimi aldığınızdan emin oluyoruz.

uygulamalı konservatuvara hazırlık eğitimi
konservatuvara hazırlık eğitimleri

Uluslararası Standartta Konservatuvara Hazırlık Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan konservatuvara hazırlık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 1000’in üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz konservatuvara hazırlık kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, konservatuvara hazırlık eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, konservatuvara hazırlık eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursu ile geleceğin sanatçılarını yetiştirdiğimizin bilinciyle hareket ediyor, öğrencilerimizi yalnızca yetenek sınavlarına değil, sahnelere ve sanat dünyasına da hazırlamayı ihmal etmiyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Konservatuvara hazırlık kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Konservatuvara hazırlık eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem müziğe yatkınlıklarını hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, orkestraları, koroları, stüdyoları ve yapım şirketleri ile çalışmak istiyorsanız, gelin, yeteneklerinizi birlikte yönlendirelim ve sanat dünyasına hazırlanmanızı sağlayalım…

konservatuvara hazırlık dersleri
konservatuvara hazırlık kursu fiyatları

Kariyer Danışmanlığı

Müzik tutkusunu akademik bir eğitimle gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere konservatuvara hazırlık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun konservatuvara hazırlık eğitimleri belirliyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Konservatuvara hazırlık eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece konservatuvara hazırlık kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için konservatuvara hazırlık kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

konservatuvara hazırlık dersi

Konservatuvara Hazırlık Kursu Yorumları

Vakit Kaybetmeyin!

Geleceğinizi müzikle şekillendirmek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye başlayın!

Yetenek Sınavlarında Farkınızı Gösterin!

Konservatuvara hazırlık kursları ile tüm eksiklerinizi giderin, potansiyelinize şaşırmalarını sağlayın!

Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Yetenek sınavları ve sonrası için konservatuvara hazırlık kursu ile hazırlanın, hedeflerinize bir adım daha yaklaşın!

konservatuvara hazırlık kursu mezunları

1000+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize konservatuvara hazırlık eğitimleri verdik.

Konservatuvara hazırlık dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel konservatuvara hazırlık kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye konservatuvara hazırlık dersleri verdik.

Tamamen size özel, ilgi alanlarınıza, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir konservatuvara hazırlık eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına vakit kaybetmeden siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Konservatuvara hazırlık eğitimi dışında yeni aktivitelerle tanışacağınız ve sanatın büyüsünü keşfedeceğiniz onlarca keyifli kurs siz bekliyor!

Başta konservatuvara hazırlık kursu olmak üzere sahne sanatları ve görsel sanatların farklı alanlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için dans ve bale kursları, müzik ve fotoğraf eğitimi, tiyatro ve oyunculuk dersleri veriyor, Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, öğrencilerimizin dünyaya sanat penceresinden bakmalarını sağlıyoruz!

Konservatuvara hazırlık kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata daha fazla yer ayırın!..

konservatuvara hazırlık eğitimleri
sosyal etkinlikler müzik konservatuvar

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir konservatuvara hazırlık dersi sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi konservatuvara hazırlık kursu olarak öğrencilerimizin müzik başta olmak üzere farklı sahne sanatlarının ve görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve stüdyo ve sahne uygulamaları ile müzik tutkunlarını profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursları ile yalnızca hayallerinizin okulunu kazanmak için yetenek sınavlarına hazırlanmanızı sağlamakla kalmıyor, Sanat Akademi’nin ayrıcalıklı ortamında farklı sanat dallarını tanımanıza da imkan yaratıyoruz!

Sanat Cafe

Konservatuvara hazırlık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece konservatuvara hazırlık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik ve sahne sanatları dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
konservatuvara hazırlık dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden, vokal koçlarından, virtüözlerinden ve sahne sanatlarının diğer alanlarında öne çıkan isimlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksiklerimizi usta önerilerle tamamlıyoruz!

Konservatuvara hazırlık kursu öğrencilerimizin performanslarını ünlü müzisyenler, vokal koçları ve konservatuvara hazırlık kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, sahne ve stüdyo çalışmalarını, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle konservatuvara hazırlık eğitimi yolculuğumuza şekil verirken öğrencilerimizin bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, virtüözleri ve sahne sanatlarının farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminize destek oluyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik konservatuvara hazırlık eğitimleri düzenliyoruz. Müzik dinletileri ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden müziğin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik konservatuvara hazırlık eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından konservatuvara hazırlık kursları almanızı sağlayarak müzik kariyeriniz boyunca yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenize imkan veriyoruz!

konservatuvara hazırlık workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Konservatuvara hazırlık eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Konservatuvara Hazırlık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Hedeflerinize ulaşmak ve hayallerinizin okulunda müzik eğitimi almak için adım atın, daha fazla zaman kaybetmeyin! Detaylı konservatuvara hazırlık kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerimizden konservatuvara hazırlık kursu alma şansını kaçırmayın!

Konservatuvara hazırlık kursu programının öğrencilerimize kazandıracakları;
 • Kendinize güveninizi arttırır,
 • Temel müzik bilgisine dair eksiklerinizi gidermenizi sağlar,
 • Yetenek sınavlarında öne çıkmanıza yardımcı olur,
 • Başarı şansınızı arttırır,
 • Hayallerinizin okulunda okumanıza olanak verir,
 • Vokal ve enstrüman hakimiyetinizi geliştirir,
 • Müzikal duyumunuz gelişir,
 • Müzik kulağınız ve ritim algınızı geliştirir,
 • Temel terminolojiye hakim olursunuz,
 • Müzik ve sanat tarihi hakkında bilginiz olur,
 • Müzik türlerini daha iyi tanırsınız,
 • İşitsel farkındalığınız artar,
 • Yetenek sınavlarına psikolojik bakımdan da hazırlanmanızı sağlar,
 • Heyecan ve stres yönetimini öğretir.

Tercih edeceğiniz bölüme göre konservatuvara hazırlık kursu programımızı şekillendiriyor, ses veya enstrüman odaklı konservatuvara hazırlık dersleri işliyoruz.

Konservatuvara hazırlık kursu programımızda; ses sınavı için hazırlanmak isteyen öğrencilerimizle Şarkı Söyleme Çalışmaları yapıyor, öğrencinin ses temizliğini ve oktav genişliğini gösterecek düzeyde seçilen bir Okul Şarkısı, Halk Şarkısı veya Lied Örneği seslendirerek esere yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Enstrüman sınavı içinse öğrencinin enstrümana fiziksel yatkınlığını ölçüyor, varsa okulun belirlediği etüt ve eserlere paralel olarak yolculuğumuza başlıyoruz.

Konservatuvar hazırlık kursu programı kapsamında öğrencilerimize ihtiyaç duydukları eğitimi doğru metotlarla sunduğumuzdan emin oluyoruz.

Hayallerinize giden yolculuğumuzun ilk iki haftasında konservatuara hazırlık dersleri ile temel becerilerimize odaklanıyoruz. 1. - 2. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Nefes Egzersizleri
 • Uzun Cümlelerle Nefes Çalışmaları
 • Sesi Güçlendirme Çalışmaları
 • Doğru Tonlama
 • Vurgulama Çalışmaları
 • Diksiyon Alıştırmaları
 • Hitabet
 • Topluluk Önünde Konuşma
 • Topluluk Önünde Beden Dili Kontrolü
Yetenek sınavları bizi temel konularda yanıltamayacak! Konservatuara hazırlık kursları ile en zor sorulara bile hazır olacağız...

Bu defa da temel müzik bilgimize göz atıyor, eksiklerimiz varsa gideriyoruz... 3. - 4. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Müzikte Ses
 • Müzikte Nota
 • Ses ve Nota İlişkisi
 • Ses Yüksekliği
 • Ses Şiddeti
 • Ses Sürekliliği
 • Sesin Tınısı
  • İnce Sesler
  • Kalın Sesler
  • Orta Sesler
 • Notaların Porte Üzerinde Gösterimi
 • Notaların Harfle Gösterimi
 • Müzikte Anahtarlar ve İşlevleri
 • Farklı Anahtarlarda Notaların Konumu
Bir aylık konservatuvar eğitimi sonunda müziğin evrensel dilini öğrenecek, sesinizi ve iletişim becerilerinizi etkili kullanmaya başlayacaksınız.

Uygulamalarımızı giderek zorlaştırıyor, konservatuvara hazırlık kursu ile adımlarımızı hızlandırmaya başlıyoruz. 5. - 6. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Müzikte Vuruş
 • Müzikte Ölçü
 • Vuruş Sayılarına Göre Notalar
 • Nota Değerleri
 • Sus İşaretleri ve Değerleri
 • Nokta ve Uzatma Bağı
 • Porte Üzerinde Ölçü Gösterimi
 • Ölçülerin Vuruş Sayıları
Konservatuvara hazırlık eğitimleri ile her geçen gün kendimizi geliştiriyor, müzikle kendimizi ifade ederken çok daha rahat hareket ediyoruz.

Nota okumayı öğrendiğimize göre konuyu daha da derinleştirmenin zamanı geldi! Bu bölümümüzde armoni kavramına odaklanacak, majör ve minör sesleri tanıyacağız. 7. - 8. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Müzikte Dizi
 • Müzikte Gam
 • Modlar
 • Arızalar
 • Değiştirici İşaretler
 • Aralıklar
 • Tamperaman Sistem
 • Diyatonik Sesler
 • Kromatik Sesler
 • Anarmonik Sesler
 • Paralel Gamlar
 • Tam Aralıklar
 • Minör – Majör Kavramı
 • Eksiltilmiş Aralıklar
 • Artırılmış Aralıklar
 • Diziler ve Dereceleri
 • Majör Dizilerin Oluşturulması
 • Minör Dizilerin Oluşturulması
Yetenek sınavlarında müzik teorisine dair hiçbir soru hayallerimize ulaşmamızı engelleyemeyecek! Konservatuvara hazırlık kursu ile bu konuları kolaylıkla cevaplayabiliyor olacağız.

Yetenek sınavları için yalnızca teorik bilgi yetmez! Pratiğimizi geliştirmeye ilk olarak ses çalışmalarıyla başlıyoruz. 9. - 10. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Sesin Volümünün Artırılması
 • Sesin Volümüyle Oynama
 • Konuşma ve Şarkı Söylemede Nefes Tekniklerinin Önemi
 • Konuşma ve Şarkı Söyleme Esnasında Olası Problemler
 • Beden Dili ve Ses Tonu İlişkisi
 • Artikülasyon
 • Fonetik
 • Seslerin Sınıflandırılması
 • Erkek Sesleri ve Kadın Sesleri
Konservatuvara hazırlık eğitimleri ile duygularımızı ve mesajımızı dinleyiciye sesimizi doğru kullanarak aktarmayı öğreniyoruz.

Sesimizi eğitmeye devam ediyoruz. Bu defa konularımız arasında sağlıklı sesletimle birlikte melodi ve tekerleme gibi uygulamalar var. 11. - 12. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Dil Geliştirme Çalışmaları
 • Çene Geliştirme Çalışmaları
 • Dudak Çalıştırma Çalışmaları
 • Vokal Eğitiminde Dikkat Edilecek Hususlar
 • Şarkıcı ve Konuşmacılar Açısından Solunum
 • Larenksin Açılması
 • Kafa Sesi
 • Falset
 • Kafa Sesi ve Falset Arasındaki Farklar
 • Şan Teknikleri
 • Yumuşak Damak Çalışmaları
Eğlenceli egzersizler içeren 11 ve 12. hafta konservatuvara hazırlık eğitimleri ile iletişim becerilerimiz gittikçe güçleniyor!

Piyano eşliğinde derslerimizi sürdürecek, duyumumuzu geliştireceğiz. 13. - 15. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Piyanoda Ölçüler
  • 2/4’lük Ölçüler
  • 3/4’lük Ölçüler
  • 4/4'lük Ölçüler
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • Kulak Çalışmaları
 • Temel Müzik Terimleri
 • Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Tek Ses Sesletim Alıştırmaları
 • Çift Ses Sesletim Alıştırmaları
 • Üçlü Akor Sesletim Çalışmaları
 • Ezgi Tekrarlama Egzersizleri
 • Ritim Çalışmaları
 • Majör Gamlarda Etütler
 • Minör Gamlarda Etütler
Konservatuvara hazırlık eğitimi ile 15 hafta sonunda en zorlu akorlarda bile doğru duyumu yakalamaya başlayacağız.

Her yetenek sınavında Türk Müziği sorulur! Konservatuara hazırlık eğitimi programımıza biz de Türk Müziği ile devam edeceğiz. 16. - 18. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Türk Müziğinde Makamlar
 • Türk Müziğinde Diziler
 • Ölçü ve Tartımlar
 • Makam Transpozisyonları
 • Enstrüman Eşliğinde Vokal Çalışmaları
 • Usuller
  • Ana Usuller
  • Aksak Usuller
  • Birleşik Zamanlı Usuller
 • Farklı Usullerde Eser İcrası
 • Türk Sazları Eşliğinde Eser İcrası
Müziğin farklı türlerine eğiliyor, yetenek sınavlarında en farklı sorulara bile yanıt verebilmek için kendimizi hazırlıyoruz.

Yetenek sınavlarına artık çok az süre var! Son iki haftamızda öğrendiklerimizi pekiştirmek için egzersizler yapıyor, geçmiş konuları tekrar ediyoruz. 19. - 20. Hafta Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı:
 • Piyano Eşliğinde Vokal Egzersizleri
 • Melodi Alıştırmaları
 • Ritim Alıştırmaları
 • Tek Ses Sesletim Alıştırmaları
 • Çift Ses Sesletim Alıştırmaları
 • Üçlü Akor Sesletim Çalışmaları
 • Türk Sazlarıyla Eser İcrası
 • Ses Kontrolüne Yönelik Egzersizler
 • Teorik Bilgilerin Tekrarı
20 haftalık konservatuvara hazırlık eğitimi yolculuğumuzu tamamlıyor, geleceğin yıldızlarına yetenek sınavları için kapsamlı bir programla destek oluyoruz!

Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı – 1000’in Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 1000’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Konservatuvara Hazırlık Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz konservatuvara hazırlık kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı

Konservatuar eğitimi almak istiyor ancak yetenek sınavlarını geçemeyeceğinizden endişe mi ediyorsunuz? Sınava çok az kaldı ve hala eksikleriniz mi var? Yetenek sınavlarına Sanat Akademi’nin uzman eğitmen kadrosuyla hazırlanmaya ne dersiniz?

Konservatuvara hazırlık kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi ve müzik teorisi, uygulamalı vokal ve enstrüman dersleri, gamlar – arpejler – aralıklar, sesin doğru kullanımı, doğru solunum, diyafram kullanımı, doğru duyum, Türk Müziği, müzik tarihi, müzik türleri gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Konservatuvara hazırlık kursu programı; güzel sanatlar ve sahne sanatları fakültelerinin veya devlet konservatuvarlarının müzik bölümünde eğitim almak için yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenci adaylarına özel olarak hazırlanmıştır.

Konservatuvara hazırlık eğitimi geleceğin müzisyenlerine yetenek sınavlarından sonrası için de hazırlanma imkanı veriyor, temel eksiklerini gidererek geleceğin işini en iyi şekilde müzisyenleri arasında olmalarını destekliyor.

konservatuvara hazırlık eğitimi

Konservatuvara Hazırlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Konservatuvara hazırlık kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı konservatuvara hazırlık kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Konservatuvara Hazırlık Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak konservatuvara hazırlık kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Konservatuvara hazırlık kursu eğitmen kadromuz; müzik başta olmak üzere sahne sanatlarının farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzik eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan uzmanlar, müzisyenler, enstrüman virtüözleri, piyanistler, gitaristler ve vokal koçları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak konservatuvara hazırlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Konservatuvara hazırlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Konservatuvara hazırlık kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Konservatuvara hazırlık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi konservatuvara hazırlık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan konservatuvara hazırlık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Konservatuvara hazırlık kursu Florya, konservatuvara hazırlık kursu Bahçelievler, konservatuvara hazırlık kursu Ataköy, konservatuvara hazırlık kursu Yeşilköy, konservatuvara hazırlık kursu Zeytinburnu, konservatuvara hazırlık kursu Avcılar olarak hizmet veren konservatuvara hazırlık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Konservatuvara hazırlık kursu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Konservatuvara hazırlık kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve gelişim düzeylerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle gelişiminize katkı sağlayacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Konservatuvara hazırlık kursu; ortaöğretimden mezun olan ve lisans eğitimini güzel sanatlar, sahne sanatları fakültelerinde veya devlet konservatuvarlarının müzik bölümünde almak isteyen öğrenci adayları için yetenek sınavlarına hazırlanma fırsatı sunar. Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan ve temel müzik bilgisi ve müzik teorisi, uygulamalı vokal ve enstrüman dersleri, gamlar – arpejler – aralıklar, sesin doğru kullanımı, doğru solunum, diyafram kullanımı, doğru duyum, Türk Müziği, müzik tarihi, müzik türleri gibi konu başlıklarını içeren konservatuvara hazırlık derslerimiz; yetenek sınavlarında başarılı olmanızı sağlamak ve sonrası için de birikiminizi arttırmak üzere hazırlanmıştır.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
müzik konservatuvar kursu fiyatları

Konservatuvara Hazırlık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Konservatuvara Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Konservatuvara hazırlık kursları ile hedeflerine doğru sağlam adımlarla ilerleyen öğrencilerimiz müziğin ve sanatın farklı alanlarını Sanat Akademi’de tanımaya devam ediyor! Siz de konservatuvara hazırlık kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Konservatuvara Hazırlık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Konservatuvara hazırlık kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, konservatuvara hazırlık kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Konservatuvara hazırlık eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında konservatuvara hazırlık kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Konservatuvara hazırlık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

1000+

Mezun Öğrenci

Konservatuvara hazırlık kursu ile kariyerini müzikle şekillendiren yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

251

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.255 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44