Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Müzikal Oyunculuk Kursu

Oyunculuk Becerilerinizi Geliştirin!

Sahnede Olmanın Keyfini Dans Ederek ve Şarkı Söyleyerek Çıkarın! Sanat Akademi Müzikal Oyunculuk Eğitimi

Her role girebilen ve müzikal sahnelemekten zevk alan bir oyuncu olmak ister misiniz? Sanat Akademi müzikal oyunculuk kursu ile oyunculuk deneyiminizi bambaşka bir yere taşıyın!

Oyunculuk yapıyor, mesleğiniz için kendinizi geliştirmek ve müzikallerin büyülü dünyasına adım atmak istiyorsanız hayal ettiğiniz sahne sizi bekliyor! Diksiyon ve beden dilinden nefes kontrolüne, dans etmekten şarkı söylemeye kadar mesleğinizin tüm detaylarına hakim olacağınız bir eğitim sonunda kariyer fırsatlarını daha iyi değerlendireceksiniz.

Oyunculuk yeteneklerinizi çeşitlendireceğiniz, eğlenceli ve samimi bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden müzikal oyunculuk eğitimi almanın tadını çıkarın!

Her yıl müzikal oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

fotoğrafçılık kursu

Tüm Müzikal Oyunculuk Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Müzikal Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, diksiyon ve beden dili kullanımı, şan ve solfej, dans ve hareket, topluluk önünde rol yapma, tiyatro ve sinema müzikal oyunculuk teknikleri, karakter okuma ve sahneleme konuları içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Müzikal Oyunculuk Kursu Sanat Akademi

Kariyerinizi renklendirmek ve oyunculuğun farklı alanlarında uzmanlaşmak istiyorsanız müzikal oyunculuk kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel müzikal oyunculuk kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza, ilginize ve grup dinamiğine göre müzikal oyunculuk eğitimleri alın!

müzikal oyunculuk kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden nitelikli bir müzikal oyunculuk eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
müzikal oyunculuk kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Müzikal oyunculuk kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı müzikal oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

Mesleğinizle ilgili eğitim aldığınızı belgeleyen, müzikal oyunculukta uzmanlaştığınızın göstergesi olacak MEB onaylı müzikal oyunculuk kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında müzikal oyunculuk kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların müzikal oyunculuk eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden müzikal oyunculuk dersi alarak suça ortak olmayın!

müzikal oyunculuk eğitimi

Oyunculuk Becerileriniz Gelişsin!

Sahne sanatlarına dair her şeyi öğrenmek, müzikal oyunculuk hakkında teorik ve pratik bilgi sahibi olarak farklı rollere hayat vermek istiyorsanız eğitim almanın tam sırası…

Müzikal oyunculuk kursları ile doğru telaffuz ve konuşmayı öğrenebilir, şarkı söyleyebilir, dans edebilir, müzikallerde etkileyici performanslar canlandırabilirsiniz. Tiyatro sahnesinin hakimi olmak, beyaz perdenin müzikal yapımlarında yer almak için oyunculuk becerilerinizi geliştireceğiniz müzikal oyunculuk kurslarından yararlanın.

Yerinde sayan bir oyuncu olmaktansa mesleğinizin her alanında yer alabilecek bir profesyonel olmanın tadını çıkarın.

Tercih Edilen Bir Oyuncu Olun!

Sahnede dans etmeyi ve şarkı söylemeyi bilen bir oyuncu her zaman daha çok projede yer alır. Siz de yeteneklerinizi geliştirerek beğenilen bir oyuncu olabilirsiniz.

Müzikal oyunculuk kursu sayesinde sesinizi geliştirerek şarkı söylemeyi öğrenecek, dans etmede deneyim kazanarak yeteneklerinizi gösterme fırsatı bulacak, yönetmenlerin aklındaki ilk isimlerden biri olacaksınız. Sahnede devleşeceğiniz bir performans için sahip olmanız gereken tüm bilgi birikimine ve deneyime ulaşmak için ilk adımı atın…

Sinema ve dizi projelerini kaçırmamak, sahnesinin en keyifli müzikallerinde yer almak sizin için bir hayal olmasın!

müzikal oyunculuk eğitimleri
müzikal oyunculuk dersi

Sahnelerde Parlayın!

Tiyatroda, televizyon dizilerinde ya da sinemada başarılı bir oyuncu olarak akılda kalıcı performanslar sergilemek istiyorsanız vakit kaybetmeyin!

Müzikal oyunculuk eğitimleri sonunda tiyatro sahnesinde ya da beyaz perdede müzikal rollerini sergilerken yeteneklerinizle dikkat çekecek ve adından söz ettiren bir oyuncu olabileceksiniz. Türk ve yabancı müzikallerde yer alarak kariyerinize yeni başarılar ekleyeceksiniz. Mesleğinizin networkünü oluşturarak tanınan bir oyuncu olacaksınız.

Profesyonel oyuncuyum demek için sahnede olmak gerek! Sahne deneyimi edineceğiniz müzikal oyunculuk eğitimleri için akademiye gelin…

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Oyunculuğa dair her ayrıntıyı merak ediyorsanız, müzikal sahnelerinde yer almak istiyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun müzikal oyunculuk kursu programını belirleyelim. Müzikal oyunculuk kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, ilgi alanınıza ve merakınıza göre müzikal oyunculuk eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun müzikal oyunculuk eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre müzikal oyunculuk kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir müzikal oyunculuk eğitimi veriyoruz.

müzikal oyunculuk kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Müzikal oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Müzikal Oyunculuk Kursları Sizi Bekliyor! Kariyerinize Yeni Bir Yön Vermeye Ne Dersiniz?

Türkiye’nin en çok tercih edilen müzikal oyunculuk kursu Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, müzikal oyunculuk atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Müzikal oyunculuk kursu programımızı inceleyin, size özel müzikal oyunculuk eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi müzikal oyunculuk kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik müzikal oyunculuk kursu programını belirleyelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
fotoğrafçılık kursları

Müzikallerde Yer Alın!

Hayalini kurduğunuz müzikal sahnesindeki yerinizi alın, keyifli karakterlere can verin, dans edin, şarkı söyleyin!

Kayıt Ol »

Yeteneğinizle Büyüleyin!

Müzikal oyunculuk kursu ile yeteneklerinizi geliştirin, sesinizle, dansınızla ve oyunculuk becerilerinizle izleyenleri büyüleyin.

meb ruhsatlı müzikal oyunculuk kursu

MEB Ruhsatlı Müzikal Oyunculuk Kursu

Sanat Akademi müzikal oyunculuk eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzikal oyunculuk kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir müzikal oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan müzikal oyunculuk eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan müzikal oyunculuk eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yılsonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Müzikal oyunculuk kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Müzikal Oyunculuk Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız müzikal oyunculuk kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı müzikal oyunculuk dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerden performanslarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal oyunculuk yeteneklerinizi sergileyeceğiniz sahne uygulamaları, yıl sonu gösterileri ve kariyer danışmanlığı ile her zaman yanınızdayız!

Müzikal oyunculuk kursları ile hem oyunculuk becerilerinizi geliştirecek hem de sosyal hayatta fark edilmenizi sağlayacak özgüven ve ifade becerileri kazanacaksınız.

uygulamalı müzikal oyunculuk eğitimi
müzikal oyunculuk eğitimleri

Uluslararası Müzikal Oyunculuk Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan müzikal oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 350’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz müzikal oyunculuk eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, müzikal oyunculuk eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, müzikal oyunculuk eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Hem keyifli hem de güvenli bir ortamda müzikal oyunculuk eğitimi almanız için eğitim merkezimizin imkanlarını geliştirmeye ve çeşitlendirmeye özen gösteriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Müzikal oyunculuk kursu ile yeteneklerinizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmayı istiyorsanız size özel eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Müzikal oyunculuk eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Müzikal oyunculuk ve tiyatro projeleri, TV ve sinema yapımları hakkında bilgi vererek sektöre nasıl adım atacakları konusunda yol gösteriyoruz.

müzikal oyunculuk dersi
müzikal oyunculuk dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Müzikal oyunculuk eğitimi sonrası sahneye gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece müzikal oyunculuk kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Mesleklerinde ve hayatlarında fark yaratmak isteyen öğrencilerimize dans, müzik, resim, fotoğraf ve diğer müzikal oyunculuk eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Müzikal oyunculuk eğitimi sonrasında da sizlere değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Müzikal Oyunculuk Kursu Yorumları

Müzikallerde mi Yer Almak İstiyorsunuz?

Dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çok seven bir oyuncuysanız bu eğitim tam size göre!

Eğitiminizi Alın!

Müzikal oyunculuk eğitimleri ile oyunculuk tekniğinizi geliştirin, yeni beceriler kazanın.

Müzikal Performansınızı Sergileyin!

Yeteneğinizi sahnede görün, kariyerinizin yönünü farklı yollara çevirerek deneyim kazanın.

müzikal oyunculuk kursu mezunları

350 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize müzikal oyunculuk eğitimleri verdik.

Müzikal oyunculuk dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah müzikal oyunculuk kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulan Türkiye’nin en güncel müzikal oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Kaliteli bir müzikal oyunculuk eğitimi alarak zamanınızı ve paranızı boşa harcamak istemiyorsanız Sanat Akademi’nin deneyimi ile tanışın, ihtiyaçlarınıza uygun bir müzikal oyunculuk kursuna katılın.

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Müzikal oyunculuk eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Müzikal oyunculukla birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, ister özel ders alın, Sanat Akademi’de yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek, özgüveninizi ve ifade becerilerinizi artıracaksınız!

Müzikal oyunculuk kursu sonrası merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, sanatla iç içe olmaya devam edin…

müzikal oyunculuk eğitimleri
sosyal etkinlikler müzikal oyunculuk kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi müzikal oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Müzikal oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile keyifli geziler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Müzikal oyunculuk kursu öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, hayatın stresinden ve koşturmacasından uzaklaşacağınız bir müzikal oyunculuk kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanın.

Sanat Cafe

Müzikal oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece müzikal oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzikal oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Müzikal oyunculuk kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
müzikal oyunculuk dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksiklerinizi usta önerilerle tamamlıyoruz!

Müzikal oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle müzikal oyunculuk eğitimimize şekil verirken ufkunuzu genişleterek sahne sanatlarına olan tutkunuzu hep canlı tutuyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik müzikal oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan müzikal oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğreneceğiniz müzikal oyunculuk eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Beğenilen oyunculardan tiyatro ve sinema oyunculuğuna dair ilgi çekici bilgiler edineceğiniz, keyifli ve öğretici müzikal oyunculuk dersleri sizi bekliyor…

müzikal oyunculuk kursu workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Müzikal oyunculuk eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Müzikal Oyunculuk Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tiyatro ve kamera önü oyunculuğun detaylarına hakim olmak isteyen, oyunculuğa yeteneği olup olmadığını görmeyi deneyimlemeyi düşünen herkesi müzikal oyunculuk kurslarımıza bekliyoruz! Siz de müzikal oyunculuk kursu programımızı inceleyerek hayalini kurduğunuz eğitimi alabilir, adınızı yeni yetenekler arasına yazdırabilirsiniz.

Müzikal oyunculuk kursunun kazandıracakları;
 • Tiyatro ve sinema oyunculuğu hakkında teorik ve pratik bilgi kazandırır,
 • Sahne deneyimi kazandırır,
 • Topluluk önünde rahat hareket etme becerisi kazandırır,
 • Heyecan ve stres kontrolü sağlamayı öğretir,
 • Benlik bilinci ve beden farkındalığı oluşturur,
 • Kişinin yaratıcı ve eleştirel düşünmesini sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir,
 • Sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini geliştirir,
 • Kişinin kendini daha doğru ve sağlıklı ifade etmesini sağlar,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • İşbirliği yapma becerilerini geliştirir,
 • Toplu yaratım sürecinin verdiği hazzı tatma imkanı verir,
 • Gelecek hedeflerini daha sağlıklı ve bilinçli oluşturmasına yardımcı olur.

İyi bir müzikal oyuncusu olmak için öncelikle akıcı ve anlaşılır bir diksiyona sahip olmanız gerek! 1. – 2. Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Nefes Geliştirme Teknikleri
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
2.hafta müzikal oyunculuk eğitimi ile müzikalleri başarıyla seslendirecek konuşma becerisi kazanacak, sahnede kendinizi dinletmeyi öğreneceksiniz.

Sesimizi ve nefesimizi kullanmayı öğreniyoruz! Müzikal sergilerken ihtiyacımız olacak kaslarımızı güçlendiriyor, sesimizi kontrol ediyoruz…3. – 4.Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
 • Uzun Cümlelerle Konuşma Çalışmaları
 • Şiir ve Hikayelerle Konuşma Çalışmaları
 • Doğal Konuşma
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Yan Yana Çeşitli Seslerden Yapılan Yanlışlar Üzerine Çalışmalar
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
4.hafta müzikal oyunculuk kursları ile sahnede rahatça diyalog sürdürebilecek, dans ederken ya da şarkı söylerken nefesinizi doğru kullanabileceksiniz.

Sıra geldi dans eğitimine… Sahnede dans etmeyi öğrenerek yetenekli bir müzikal oyuncusu olacaksınız! 5. – 6.Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Duruş – Postür
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar)
 • Müzik ve Ritim Algısı
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Müzik Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müzik Eşliğinde Beden ve Adım Çalışmaları
 • Sahne Kullanımı
 • Modern ve Çağdaş Danslar
 • Müzikallerde En Çok Kullanılan Dans Türleri ve Teknikleri
 • Temel Dans Adımları
 • Ayak ve Kol Hareketleri
 • Baş, Omuz ve Kalça Hareketleri
 • Sahnede Dans Etme Teknikleri
 • Dans ve Drama
 • Sahne Dövüşü
 • Solo Performanslar
 • Eşli Çalışmalar
6.hafta müzikal oyunculuk kursları ile müzikal oyunların olmazsa olmazı dans koreografilerini sergileyecek temel dans etme becerisi kazanmış olacaksınız.

2 hafta sürecek solfej eğitimiyle sesiniz güzel olsun ya da olmasın müzikal oyunlarda şarkı söyleme becerisi ve deneyimi kazanacaksınız! 7. – 8. Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Kulak Çalışmaları
 • Aralık Duyumu (Tek ses, çift ses, üç ses, dört ses)
 • Ezgisel İşitme (Melodik Hafıza)
 • Ritimsel İşitme (Ritimsel Hafıza)
 • Ritimsel Okuma (Mono Okuma)
 • Deşifre (Majör ve ilgili minör tonlarda yapılan deşifre çalışmaları)
 • Dikte (2/4, 3/4 ve 4/4 ölçülerinde, kalın la ve ince mi aralığında arızalı ve arızasız dikte çalışmaları)
 • Sesi Geliştirme Çalışmaları
 • Doğru Şarkı Söyleme Teknikleri
 • Sahnede Şarkı Söyleme ve Nefes Kontrolü
 • Müzikal Metin Okuma
 • Müzikal Oyun İçin Şarkı Söyleme Alıştırmaları
8.hafta müzikal oyunculuk dersleri sonunda sesinizi daha esnek kullanabilecek, şarkı söyleyebilecek, başarılı bir müzikal oyuncusu olmak için bir adımı daha geride bırakmış olacaksınız.

Müzikal oyun parçalarını sahneleme deneyimi kazanacağınız, uygulama ağırlıklı 2 haftalık eğitimimiz başlıyor! 9. – 10.Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Diyalog
 • Oyunculuk Yeteneği
 • Hayal Edilen Bir Nesneyle Olan İlişkiler
 • Gözlem Alıştırmaları
 • Dikkati Toplama Alıştırmaları
 • Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Sahne Uygulaması
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Rol Arkadaşıyla Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Türk Oyunlarından Diyalog Çalışmaları
 • Yabancı Oyunlardan Diyalog Çalışmaları
 • Küçük Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
10.hafta müzikal oyunculuk eğitimi sonunda rol arkadaşlarınızla bir sahneyi canlandırabilecek deneyime ulaşacak, bu deneyiminizi müzikal oyunlarda kullanacaksınız.

Müzikaldeki rolümüzü okumayı öğreniyor, sahne çalışmaları ile müzikalin duygusunu yaşamaya ve yansıtmaya devam ediyoruz! 11. - 12. Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Bir Karakteri Genel Çizgileriyle Canlandırma Çalışmaları
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Yoğunlaşabilme ve Enerji Kontrolünün Kazanılması
 • Beden Dili
 • Mimik Çalışmaları
 • Doğaçlama
 • Rol Seçimi
 • Hareket
 • Soluk Alma – Duruş
 • Sahne Çalışmaları
 • Pandomim
 • Günlük Konuşma Dili – Sahne Dili
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirad Çalışmaları
 • Müzikal Sahne Çalışmaları
12.hafta müzikal oyunculuk kursu sonunda karakteri içselleştirmeyi öğrenerek dans etme ve sahnede şarkı söyleme becerilerinizi geliştireceksiniz.

Müzikal oyunculuk becerilerimizi yoğun sahne uygulamaları ile gösterme zamanı! Türk ve yabancı müzikalleri sahnelemeye yoğunlaşıyoruz! 13. – 14. Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Dünyadaki En İyi Müzikal Tiyatro Eserleri
 • Müzikal Tiyatronun Kuralları
 • Ses ve Nefesin Müzikal Tiyatrodaki Önemi
 • Diksiyon Eğitiminde Öğrenilen Ses ve Nefes Tekniklerinin Canlandırılması
 • Göğüs Tonları ve Canlandırılması
 • Kısa Öykü Canlandırma Çalışmaları
 • Farklı Doğaçlama Oyunlarının Uygulanması
 • Tirat Üzerinde Çalışmalar
 • Yabancı Oyunlar Üzerine Çalışmalar
  • Show Boat, Oklahoma!, West Side Story, Hair, A Chorus Line, Notre Dame de Paris
 • Türk Oyunları Üzerine Çalışmalar
  • Cibali Karakolu, Lüküs Hayat, Damdaki Kemancı
14.hafta müzikal oyunculuk dersleri sonunda mesleğinizde deneyim kazanmış, yerli ve yabancı müzikalleri sahneleyebilecek beceriye erişmiş olacaksınız.

Sahnelerin yıldızı olmaya çok az kaldı! Başarılı bir müzikal oyuncusunun sahip olması gereken tüm bilgi ve deneyimi edindiniz… 15. – 16. Hafta Müzikal Oyunculuk Kursu Programı:
 • Oyunculuk Yeteneği
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Çeşitli Oyun Sahnelerinden Çalışmalar
 • Türk Oyunlarından Diyalog Çalışmaları
  • Yangın Var, Sidikli Kasabası
 • Yabancı Oyunlardan Diyalog Çalışmaları
  • Les Miserables, The Phantom of The Opera, Cats, Wicked, Rent
 • Bilgi ve Kazanımların Değerlendirilmesi ve Yorumlanması
16 haftalık müzikal oyunculuk eğitimi biterken diksiyonunu ve beden dilini etkili kullanabilen, sahnede dans etme ve şarkı söyleme becerisine sahip, rolünü en iyi şekilde sergileyebilecek bir oyuncu olarak mezun olacaksınız.

Müzikal Oyunculuk Kursu Programı – 350’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 350’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi Müzikal oyunculuk Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz müzikal oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Müzikal Oyunculuk Kursu Programı

Oyuncusunuz ancak müzikal oyunlarda sahne almak mı istiyorsunuz? Ya da tamamen vakit geçirme ve hobi amaçlı oyunculuk eğitimleri mi arıyorsunuz? Sanat Akademi müzikal oyunculuk kursu sizi bekliyor!

Müzikal oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, diksiyon ve beden dili kullanımı, şan ve solfej, dans ve hareket, topluluk önünde rol yapma, tiyatro ve sinema müzikal oyunculuk teknikleri, karakter okuma ve sahneleme konuları içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Bu program; oyunculuk becerilerini geliştirmek isteyen amatör ve profesyonel oyuncular ile müzikal oyunculuk tekniklerini merak eden sahne tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl müzikal oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

müzikal oyunculuk eğitimi

Müzikal Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak Müzikal Oyunculuk Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Müzikal oyunculuk kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Müzikal oyunculuk Kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Müzikal oyunculuk kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak oyunculuğu amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediklerine, ilgi ve meraklarına göre almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Müzikal oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Müzikal oyunculuk kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun müzikal oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Müzikal oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi müzikal oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Müzikal oyunculuk kursu Florya, müzikal oyunculuk kursu Bahçelievler, müzikal oyunculuk kursu Ataköy, müzikal oyunculuk kursu Yeşilköy, müzikal oyunculuk kursu Zeytinburnu, müzikal oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren müzikal oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Müzikal oyunculuk kursu; oyunculuk becerilerini geliştirmek isteyenler için tiyatro ve sinema müzikal tekniklerini öğrenebilecekleri, sahne kullanımından beden diline, şarkı söylemeden dans etmeye kadar kapsamlı bir programa sahiptir. Müzikal oyunculuk eğitimleri ile müzikallerde yer alacak bilgi ve beceriye ulaşırsınız. Ancak öğrendiklerinizi uygulamak ve deneyim kazanmak için oyuncu seçmelerine katılmalı, tiyatro ve filmlerde yer almalısınız. Kendinizi oyunculuk alanında geliştirmek için kariyer fırsatlarını sürekli takip etmeli ve farklı eğitimlerle becerilerinizi çeşitlendirmelisiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
müzikal oyunculuk kursu fiyatları

Müzikal Oyunculuk Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Müzikal Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Profesyonel oyuncu olmak isteyenler ya da sahnede olmayı sevenler müzikal oyunculuk eğitimi sonrasında farklı eğitimlerimizi de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği oyunculuk kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Müzikal Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Müzikal oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Müzikal oyunculuk kursu merkezimizi, eğitim salonlarımızı, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Müzikal oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi müzikal oyunculuk kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Müzikal oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

350+

Mezun Öğrenci

Müzikal oyunculuk eğitimi alarak kariyerini renklendiren yüzlerce profesyonel oyuncu.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

184

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 920 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44