Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Şan ve Solfej Kursu MEB Onaylı

En Değerli Enstrümanınızın Vokaliniz Olduğunu Unutmayın!

Daha Güzel Şarkı Söyleyin, İletişim Becerilerinizi Güçlendirin! Sanat Akademi Şan ve Solfej Kursu

Arkadaşlarınız sürekli sesinizin ne kadar güzel olduğundan mı bahsediyor? Şarkı söyleme yeteneğinizi veya iletişim becerilerinizi güçlendirmek, sesinizin doğru kullanarak öne çıkmak mı istiyorsunuz? MEB onaylı şan kursu tam size göre!

Şan kursları sizlere eğlenceli bir kurs bir programının yanı sıra sizlere yeteneklerinizi keşfetme ve potansiyelinizi açığa çıkarma şansı sunuyor hem şarkı söylerken hem de konuşurken vokalinizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğretiyor!

Sanat Akademi’de uzman eğitmenler ve vokal koçları eşliğinde geleceğin başarılı vokalistlerinden veya iletişimcilerinden biri olmaya hazır mısınız?

Şan kursu; yalnızca şarkı söylemeyi öğrenmenizi değil, vokalinizi doğru kullanmaya başlayarak iletişim yeteneklerinizi de güçlendirmenizi de sağlayacak, etkileyici ses tonunuzla iş ve sosyal yaşamda öne çıkacaksınız!

şan ve solfej kursu

Tüm Şan ve Solfej Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Şan Kursu haftada 1 gün 2 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, nefes egzersizleri, doğru solunum, diyafram kullanımı, gamlar ve arpejler, oktav çalışmaları, LCM vokal metodu, inici ve çıkıcı gam egzersizleri, piyano eşliğinde şarkı söyleme uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Şan ve Solfej Kursu Sanat Akademi

Sesiniz ve iletişim becerilerinizi geliştirerek iş ve sosyal yaşamda fark edilirliğinizi arttırmak istemez misiniz? Sanat Akademi ailesine katılın, uzman şan eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış şan dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir şan eğitimi alın!

şan ve solfej kursu eğitmenleri

Ünlü Şan Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ünlü vokalistlere yol göstermiş vokal koçlarından şan eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
şan kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Şan kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı şan ve solfej kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı şan kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında şan kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların şan eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden şan eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

şan kursu

Özgüveninizi Mi Yitirdiniz?

İletişim yeteneklerinizin zayıf olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kendinizi doğru ifade edememek kendinize olan güveninizi azaltıyor mu?

Müziğin her şeye bir çaresi var! Eğer siz de farklı yönlerinizi keşfetmek, potansiyelinizi açığa çıkarmak, ses tonunuzla dikkatleri üzerinize toplayarak özgüveninizi geri kazanmak istiyorsanız şan ve solfej kursu programımıza göz atın. Şan kursları ile sanatseverlere hayatlarını değiştirme ve kendilerine güvenme fırsatı yaratıyoruz.

Eğer mutlu ve yeteneklerinin farkında bir insan olarak iş ve sosyal yaşamınıza devam etmek istiyorsanız kendinize yatırım yapın!

Öne Çıkın, Fark Yaratın!

İyi bir vokal kullanımı yalnızca müzisyenler için önemli değil! İş dünyasından pek çok insan sesini doğru kullanmaya önem veriyor...

Geleceğinizde yönetici pozisyonuna geçmeyi mi planlıyorsunuz? Ekibinizi daha iyi motive etmek için iletişim becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Şan eğitimi yalnızca vokalistler değil, yöneticiler ve liderler için de önemli. Şan dersleri ile vokalinizi doğru kullanmayı öğrenin, sözcüklere hükmeden bir lider olun!

Sanat Akademi’de yalnızca sanatçıları değil, geleceğe yön vermek isteyen iş dünyasının yıldızlarını da ağırlıyoruz...

solfej kursu
şan kursları

Vokaliniz Sizi Sahnelere Taşısın!

Kariyerinize müzisyen olarak devam etmek istiyorsanız Sanat Akademi’de elbette size de yer var! Yeteneklerinize bizimle birlikte yatırım yapın.

Vokalinizi doğru bir şan eğitimi ile şekillendirerek geleceğin başarılı solistleri arasına adınızı yazdırmaya ne dersiniz? Unutmayın, en değerli enstrümanınız sesinizdir! Müzik dünyasında yalnızca sesinizle büyülü bir yere sahip olabilir, vokalinizle insanların kalplerine dokunabilir, ruh hallerini değiştirebilirsiniz.

Sanat Akademi’de şan ve solfej eğitimi kapsamında geleceğin başarılı şarkıcılarını ve vokalistlerini yetiştiriyoruz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Vokalinizin sizi yeni ve büyüleyici bir dünyaya götürmesine izin verin! Şan kursları ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürün... Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun şan kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir şan eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun şan kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre şan eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan şan dersleri veriyoruz.

şan kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi şan dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Şan kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Şan eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Onaylı Şan Kursları ile Gerçek Potansiyelinizi Keşfedeceksiniz!

Merak etmeyin, güzel şarkı söylemek de başarılı bir iletişimci olmak da sonradan öğrenilebilir! Yeter ki vokal kullanımınızı geliştirmek için harekete geçin!.. Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun şan eğitimi planını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi şan ve solfej kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik şan eğitimi programını belirleyelim, müziğin ve başarılı bir iletişimin sırlarını birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
şan kursu

Yeteneklerinize Kulak Verin!

Kendinizi ve potansiyelinizi hafife almayın, şan ve solfej kursu ile gerçek “siz”i açığa çıkarın, sesinizle tüm dinleyicilerinizi büyülemeyi öğrenin!

Kayıt Ol »

Sahnelerin Yıldızı Olun!

Hayallerinizi gerçekleştirmek için şan kursu ile ilk adımı atın, uzman eğitmenlerimiz ve vokal koçlarımızın önerileriyle şarkı söyleme yeteneğinizi sahnede geliştirin!

meb ruhsatlı şan ve solfej kursu

MEB Ruhsatlı Şan ve Solfej Kursu

Sanat Akademi şan eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir şan kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun şan dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız şan eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı şan dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Şan kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Şan ve Solfej Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız şan kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı şan dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, şan kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Vokalinizi geliştirmenin en iyi yolu sahneden geçer! Her dakikasından keyif alacağınız bir şan kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla şan derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı şan eğitimi
şan eğitimleri

Uluslararası Standartta Şan ve Solfej Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan şan eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz şan kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, şan eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, şan eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Şan dersleri ile vokalinizi kısa sürede beklentilerinizden çok daha yukarı taşıyor, sahne ve stüdyo ortamında şarkı söyleme deneyimi kazanmanızı sağlıyor, ses renginize uygun bir repertuvar oluşturmanız için destek oluyoruz!

Eğitim Danışmanlığı

Şan kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Şan eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem vokal özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, vokal koçları, koroları ve müzik stüdyolarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

şan dersi
solfej eğitimleri

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara, müzik tutkusunu gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere MEB onaylı şan kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun solfej eğitimleri belirliyoruz.

MEB onaylı solfej kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi şan kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Solfej eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece şan kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için şan kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

şan dersleri

Şan ve Solfej Kursu Yorumları

Sesinizle Etkileyin!

Yarattığınızı izlenimi güçlendirmek, imajınızın en önemli parçalarından birine yatırım yapmak istemez misiniz?

İletişim Becerilerinizi Güçlendirin!

Şan kursları ile kendine güvenen, başarılı bir iletişimci haline gelin, ses tonunuz ve konuşmanızla dikkat çekin!

Dinleyicileri Büyüleyin!

Siz şarkı söylerken tüm dinleyiciler can kulağı sizi dinlesin, şan kursu ile etkileyici bir vokale sahip olun!

şan ve solfej kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize şan eğitimleri verdik.

Şan dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel şan kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye şan dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir şan eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Şan kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta şan eğitimi olmak üzere müzikten oyunculuğa, danstan baleye, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Şan ve solfej kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

şan eğitimleri
sosyal etkinlikler şan ve solfej kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi şan kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir şan dersi sunuyoruz!

Şan kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi şan kursu olarak öğrencilerimizin farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ünlü vokal koçları ve usta müzisyenlerle düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Sanat Akademi’de yalnızca vokalinizi geliştirecek şan ve solfej kursları almakla kalmayacak, gerçekleştirdiğimiz sürpriz kültürel ve sosyal aktivitelerle sanat dolu bir dünyanın tadını çıkaracaksınız!

Sanat Cafe

Şan eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece şan eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
solfej eğitimleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Şan kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, vokal koçları ve şan kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle şan eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, vokal koçları, koro şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik şan eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve vokal kullanımının püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik şan eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Sesimizi doğru kullanmayı ustasından öğreniyoruz!

şan ve solfej workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Şan eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Şan Kursu Detaylı Eğitim Programı

Daha güzel şarkı söylemek, daha etkili bir konuşmacı olmak, sesinizi doğru kullanmayı öğrenmek istiyorsanız Sanat Akademi sizin için en iyi tercih! detaylı şan eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve şan eğitmenlerinden şan kursu alma şansını kaçırmayın!

Şan kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Sesinizi doğru kullanmayı öğrenirsiniz,
 • İletişim yeteneklerinizi geliştirirsiniz,
 • Ses tonunuzla dikkat çekersiniz,
 • İş yaşamında öne çıkarsınız,
 • Özgüven kazanırsınız,
 • Sosyal yaşamda insanlarla daha kolay etkileşime geçersiniz,
 • Kendinizi doğru ifade etmeyi öğrenirsiniz,
 • Duygularınızı sesinize yansıtmayı öğrenirsiniz,
 • Nefes hakimiyetiniz artar,
 • Doğru solunum becerisi edinirsiniz,
 • Diyafram kullanımını öğrenirsiniz,
 • Daha güzel şarkı söylemeye başlarsınız,
 • Temel müzik bilgisi edinirsiniz,
 • Müziğin kurallarını öğrenir, sesinizi bu yönde şekillendirirsiniz,
 • Sahne ve stüdyo deneyimi kazanırsınız,
 • Ünlü solistler ve vokal koçlarından işin püf noktalarını öğrenirsiniz.

İşe önce müziğin temellerinden başlıyor, nota okumayı öğreniyoruz. 1. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Porte
 • Ölçü
 • Ölçü Çizgisi
 • Sol Anahtarında Notalar
 • Suslar ve Değerleri
 • 2/4’lük Ölçü
 • 3/4’lük Ölçü
 • 4/4’lük Ölçü
 • 6/8’lik Ölçü
 • Tartımlar
 • Arızalar
 • Kulak Çalışmaları
 • Pop Vokal Bölümü İçin London College Of Music (LCM)
 • Pop Vokal Metodu Gamlar
 • Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Aralık Tanımlama
 • Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Parçalar ve Korrepetisyon
 • Klasik Vokal Bölümü İçin LCM Klasik Vokal Metodu
Şan kursları ile müziğin dilini anlamaya başlayacak, vokalinizi notalara göre kullanmayı öğreneceksiniz.

London College of Music şan metodu ile pratikler yapacak, vokalimizi esnetirken teorik bilgimizi arttırmayı da ihmal etmeyeceğiz. 2. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Temel Müzik İşaretleri
 • Temel Ritim İşaretleri
 • Nota Değerleri
 • Gamlar
 • Aralıklar
 • Lavignac 1/A Metodu
 • Bona Metodu
 • LCM Pop Vokal Metodu Gamlar
 • LCM Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Aralık Tanımlama
 • Majör Akor Tanımlama
 • Minör Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • LCM Metodu
 • Ritim Tekrarlama
 • Zamanlama Çalışmaları
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Ezgisel Cümle Tekrarlama
2. seviyenin sonuna geldiğimiz şan dersleri ile müzikal okur yazarlık kazanıyor ve sesimize uygun şarkıları ayırt etmeyi öğreniyoruz.

Müziğin söz dizimi diyebileceğimiz gamlara ve arpejlere geçiyor, oktav çalışmaları yapıyoruz. 3. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Temel Nüans Terimleri (p-pp-ppp, F-FF-FFF)
 • Nüanslar
  • MP
  • MF
  • Crescendo
  • Decrescendo
 • Temel Ritim Terimleri
  • Ritardando
  • Rallartando
  • Fermata
 • LCM Metodu (Grade 3)
 • Lavignac 1/A
 • Bona
 • LCM Pop Vokal Metodu Gamlar
 • LCM Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Aralık Tanımlama
 • Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Parçalar ve Korrepetisyon
 • Klasik Vokal Bölümü İçin LCM Klasik Vokal Metodu
 • Parçaların Müzikal ve Teknik Çalışmaları
 • Oktav Çalışmaları
 • Aralıkların Farklı Seslerde Pekiştirilmesi
Şan ve solfej kursu ile geçirdiğimiz 3 bölümden sonra sevdiğiniz şarkıları kendi sesimizden dinlemek için kayıtlar yapacak, gelişimimizi gözlemleyeceğiz.

Biraz da enstrüman eşliğinde pratik yapalım! Piyanomuz eşliğinde egzersizler yapacak, şarkı söylemeyi deneyeceğiz. 4. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Lavignac 1/A
 • Bona
 • Üç Sesli Akorlar ve Çevrimleri
 • Üç Bemollü Çıkıcı Gam Çalışması
 • Üç Bemollü İnici Gam Çalışması
 • Üç Bemollü Çıkıcı Arpej Çalışması
 • Üç Bemollü İnici Arpej Çalışması
 • Yedi Sesli Akorlar ve Çevrimleri
 • Eksik Yedili Akorlar
 • Dominant Yedili Akorlar
 • Fa Anahtarı ve İlgili Parçalar
 • LCM Pop Vokal Metodu
Şan dersleri ile sesiniz güçlendikçe kendinize olan güveniniz de artmaya başlayacak, şarkı söylerken çok daha rahat hareket edeceksiniz!

Sahneye çıkmadan iyi bir vokalist olup olmadığınızı bilemezsiniz! Bu bölümümüzde sahne çalışmalarına odaklanıyoruz. 5. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Fontaine Metodu
 • Lavignac 2/A
 • Üçüncü Çizgi Do Anahtarları
 • Dördüncü Çizgi Do Anahtarları
 • Üç Bemollü İnici ve Çıkıcı Gam Çalışmaları
 • LCM Pop Vokal Metodu
 • Majör 2, Majör 3, Tam 4, Parçaların Seçilmesi Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Tam 5, Majör 6, Majör 7 Çalışmaları
 • Akor Tanımlama
 • Ritim Tekrarlama
 • Melodik Cümle Tekrarlama
 • Parçalar ve Korrepetisyon
5. seviye şan dersleri sonunda vokal becerilerimizin yanı sıra sahne hakimiyetimizi de geliştirmiş olacağız.

Artık parça seçimi için nelere dikkat etmemiz gerektiğine göz atabiliriz. Bu bölümümüzde repertuvar çalışmalarına giriş yapıyoruz. 6. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Fontaine
 • Lavignac 2/A
 • Lavignac 3/A
 • LCM Pop Vokal Metodu
 • Parçaların Seçimi Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • LCM Metodu Ritim Tekrarlama
 • LCM Metodu Zaman Tanımlama
 • LCM Metodu Ezgisel Cümle Armonize Etmek
 • LAVIGNAC Volume 3’ e Giriş
 • LCM Metodu Kadans Tanımlama
 • Egzersizlerin Pekiştirilmesi
6. seviye şan dersleri ile yalnızca vokal becerilerimize odaklanmayacak, farklı müzik kültürlerini tanımak için repertuvarımızı geniş tutacağız…

7. seviyemizde bilgilerimizin kalıcı olması için geçmiş konuları daha zorlu pratiklerle tekrar edeceğiz. 7. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • Lavignac 3/A
 • LCM Pop Vokal Metodu Gamlar
 • LCM Pop Vokal Metodu Arpejler
 • Blues Gamı İnici-Çıkıcı ve Legato
 • Blues Gamı İnici-Çıkıcı ve Artiküle Hali
 • Naturel Minör Gam
 • İnici-Çıkıcı ve Legato
 • Parçaların Seçimi
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Parçaların Müzikal ve Teknik Çalışmaları
 • Parçanın Korrepetisyon Eşlik Çalışmaları
 • Tüm Parçaların Tekrarı
Şan dersleri ile 7. seviyenin ardından vokalinizin özelliklerini daha iyi biliyor olacak, şarkı seçiminizi buna göre yapacaksınız.

Son bölümümüzde kurs sonu sınavımız ve sahne gösterimiz için hazırlanacak, şarkı söyleme yeteneğimizi kusursuzlaştıracağız. 8. Seviye MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı:
 • LAVIGNAC 3
 • LCM Metodu (Grade 8)
 • Parçaların Seçimi
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Parçaların Müzikal ve Teknik Çalışmaları
 • Parçanın Korrepetisyon Eşlik Çalışmaları
 • Majör Gamın 13. Dereceye Kadar İnici-Çıkıcı, Yavaş-Hızlı ve Bağlı Çalışılması
 • Artiküle Çalışması
 • Kromatik Gamın İnici-Çıkıcı, Yavaş-Hızlı Tempo ve Bağlı Çalışılması
 • Kromatik Gamın, Minör Arpejin, Majör 9’lu Arpejinin Minör 9’lu Arpejinin Çalışılması
Keyifli bir şan kursu yolculuğunun sonunda sahne performansımızla büyülüyor, vokalimizle neler yapabildiğimizi gösteriyoruz.

MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz şan kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – MEB Onaylı Şan Kursu Programı

Sesinizle her zaman övgüleri topluyor, iyi bir şarkıcı olabileceğinize dair öneriler mi duyuyorsunuz? Şan ve solfej kursu ile yeteneklerinizi geliştirmeye ne dersiniz? Potansiyelinizi açığa çıkarmak için daha fazla beklemeyin!

Şan kursu haftada 1 gün 2 saatten 32 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, nefes egzersizleri, doğru solunum, diyafram kullanımı, gamlar ve arpejler, oktav çalışmaları, LCM vokal metodu, inici ve çıkıcı gam egzersizleri, piyano eşliğinde şarkı söyleme uygulamaları gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

MEB onaylı şan eğitimi programımızı vokalini müzikle eğitmek, potansiyelini açığa çıkarmak, daha güzel şarkı söylemek ve daha iyi bir iletişimci olmak isteyen tüm sanatseverler için özel olarak hazırladık.

Şan ve solfej kursu programı; nefes kontrolü, doğru solunum ve diyafram kullanımına yönelik egzersizlerle daha sağlıklı bir solunum gerçekleştirmeyi öğrenmenizi sağlar!

şan eğitimi

Şan ve Solfej Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Şan kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı şan kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı şan kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Şan Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak şan kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Şan kursu eğitmen kadromuz; müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, vokal koçları, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak şan eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir şan eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Şan kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Şan kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Şan kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi şan kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan şan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Şan kursu Florya, şan kursu Bahçelievler, şan kursu Ataköy, şan kursu Yeşilköy, şan kursu Zeytinburnu, şan kursu Avcılar olarak hizmet veren şan kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Şan kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Şan kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi şan kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Şan kursu, elbette öncelikle güzel şarkı söylemek ve vokal yeteneklerinizi geliştirmek için son derece faydalıdır. Pek çok insan güzel şarkı söylemenin doğuştan gelen bir yetenek olduğunu düşünür, ancak bu pek de doğru değildir. İyi planlanmış bir şan eğitimi ile şarkı söyleme yetisi geliştirilebilir. Buna ek olarak şan eğitimleri yalnızca müzikal kazanımlardan ibaret değildir. Müziğin yanı sıra şan dersleri ile kısa sürede ses kullanımınızı ve iletişim becerilerinizi geliştirebilir, iş ve sosyal yaşamınızda ses tonunuz, konuşma yetenekleriniz ve etkili iletişiminizle öne çıkabilir, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
şan ve solfej kursu fiyatları

MEB Onaylı Şan ve Solfej Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Şan Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

MEB onaylı şan kursu ile şarkı söyleme yeteneklerini ve iletişim becerilerini geliştirerek sesleriyle öne çıkan kursiyerlerimiz sanatın diğer alanlarını Sanat Akademi ayrıcalığıyla keşfetmeyi sürdürüyor! Siz de şan kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Şan Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Şan kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, şan kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Şan eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında şan kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Şan kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Şan kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

335

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.675 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44