Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Özel Çocuk Resim Kursu

Yaratıcı ve Mutlu Çocukların Sırrı!

Her Çocuk Biraz Da Sanatçıdır! İçlerindeki Sanatçıyı Keşfedin!.. Sanat Akademi Özel Çocuk Resim Kursu

Bilişsel ve duygusal farkındalığı yüksek, sanat duyarlığı geliştirmiş çocuklar yetiştirmek istemez misiniz? Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızın kendilerine ve çevrelerine dair farkındalıklarını erken yaşta geliştirmemiz gerek!

Siz de çocuklarınızın sanatla iç içe büyümesini istiyor, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını açığa çıkarmayı arzuluyorsanız özel çocuk resim kursu tam size göre! Yarının sanatsever ve kendini gerçekleştirmiş bireylerini birlikte yetiştirelim…

Sanat Akademi ailesine katılın özel çocuk resim kursları ile çocuklarınızın gelişimini resim sanatının faydalarından yararlanarak destekleyin!

Özel çocuk resim eğitimi; çocukların erken yaşlardan itibaren duygularını yansıtmayı öğrenerek kendilerini daha sağlıklı bir şekilde ifade etmelerini desteklemektedir.

özel çocuk resim kursu

Tüm Özel Çocuk Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 40 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel çocuk resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup uygulamalı resim dersleri, karakalem çalışmaları, renk oluşturma çalışmaları, sulu boya teknikleri, yağlı boya teknikleri, soyut resim, desen yaratma, pastel boya kullanımı, perspektif, ışık ve gölge gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Çocuk Resim Kursu Sanat Akademi

Gelişimlerini bütüncül bir yaklaşımla ele aldığımız bir özel çocuk resim eğitimi ile çocuklarınıza sanatı sevdirmek ve yaratıcılıklarını açığa çıkarmak ister misiniz? O halde uzman özel çocuk resim kursu eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış özel çocuk resim eğitimi programımızla tanışın! Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu Sanat Akademi’de çocuklarınız öğrenme hızlarına, ilgilerine göre ve tamamen kendilerine özel çocuk resim eğitimi alsın…

özel çocuk resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere idol olan eğitmenlerden özel çocuk resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel çocuk resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel çocuk resim kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı özel çocuk resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın aldığı eğitimi belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı özel çocuk resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel çocuk resim kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların özel çocuk resim eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel çocuk resim eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

çocuklar için özel resim kursu

Özgür Düşünmeyi Öğrenecekler!

Sanatsever çocuklar yetiştirmek istiyor, çocuklarınızın hayal güçlerine daha fazla alan açmayı mı arzuluyorsunuz?

Eleştirel düşünmeyi ve sorgulamayı bilen, özgür ruhlu, yaratıcı çözümler üretme becerisine sahip çocuklar yetiştirmek için özel çocuk resim kursları en verimli aktivitelerden biri! Çocuklarınız bir yandan eğlenirken bir yandan da zihinsel becerilerini geliştirsin, kendilerini sanatla ifade etmeyi öğrensinler…

Özel çocuk resim dersleri ile minikler; yaratıcılıklarını tuvale aktarmaktan keyif alacak, sınırlarını aşacaklar!

Farkındalık Kazanacaklar!

Erken yaşta sanatla tanışan çocuklar hem kendilerine hem de çevrelerine dair daha yüksek farkındalığa sahip oluyor!

Siz de çocuklarınızın yeteneklerinin ve neler yapabileceğinin farkında büyümesini, çevrelerinde olan bitenleri kolaylıkla anlayarak analiz edebilmesini, gözlem yeteneklerinin gelişmesini istemez misiniz? Özel çocuk resim eğitimi yolculuğunun kısa sürede çocuklarınızın farkındalığını arttırdığını göreceksiniz!

Sanat Akademi ailesinde çocuklar daha mutlu ve yaratıcı! Siz de özel çocuk resim kursu ile ailemizin bir parçası olun!

çocuklar için özel resim kursları
özel çocuk resim kursları

Özgüvenleri Artacak!

Yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergilemeye imkan bulan çocuklar kendilerine güven kazanarak sosyal yaşamda öne çıkıyor!

Çocuğunuzun okul yaşamında adaptasyon sorunları yaşadığını mı düşünüyorsunuz? Başka insanlarla iletişim kurmakta, kendisini ifade etmekte zorlanıyor mu? Özel çocuk resim eğitimi ile özgüven kazanmasını sağlayın, hem okul yaşamında hem de okul dışında kendisine çok daha fazla güvenmeye başlasın!

Fark yaratan çocukların ortak adresi Sanat Akademi! Özel çocuk resim kursu ile çocuğunuzun gelişimini destekleyin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Geleceğin özgür ruhlu ve yaratıcı çocukları Sanat Akademi’den yetişiyor! Siz de özel çocuk resim dersleri ile çocuklarınızı yarına hazırlamak istiyorsanız gelin, sizi ve çocuklarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun özel çocuk resim kursu programını belirleyelim, gelişimlerini birlikte destekleyelim!

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun özel çocuk resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizi yapıyor, bilgi ve deneyimini ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle çocuklarınızın ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve hedeflerine göre özel çocuk resim kursu içerikleri hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında tamamen çocuklarınıza odaklanan özel çocuk resim dersleri veriyoruz.

özel çocuk resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla çocuklarınızın gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi dersler ve özel eğitimlerle çocuklarınıza öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Özel çocuk resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel çocuk resim kursu sonrası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarımızın gelişimine ve eksiklerini gidermelerine destek veriyoruz.

Özel Çocuk Resim Kursları ile Yaratıcılıklarını Sergilemekten Korkmayacaklar!

Hayal gücü gelişmiş, sanatla iç içe büyüyen çocuk yetiştirmek istiyor, onu farklı kılan aktivitelerle tanışmasını sağlamayı arzuluyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, çocuklarınızın nasıl bir kurumdan eğitim alacağını, dersliklerimizi, atölyelerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve özel çocuk resim kursu eğitmenlerimizle tanışın! Biz de çocuklarınız için en uygun özel çocuk resim eğitimi programını yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi özel çocuk resim kursu

Eğitimlerini Planlayalım!

Çocuklarınıza uygun ve ihtiyaçlarına yönelik özel çocuk resim eğitimi programını belirleyelim, yol haritalarını çizelim, iyi bir eğitim alsınlar!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel çocuk resim kursları

Kendilerini Keşfetsinler!

Neler yapabileceklerinin farkına varsınlar, özel çocuk resim kursları ile özgüvenleri artsın, kendilerini ifade etmekten korkmamaya başlasınlar!

Kayıt Ol »

Çocuklarınızı Geleceğe Hazırlayın!

Gelişimlerine göre planlanan bir özel çocuk kursu ile çocuklarınızı yarına hazırlayın, yaratıcı yönleri ve üretken ruhları ile her zaman öne çıksınlar!

meb ruhsatlı özel çocuk resim kursu

MEB Onaylı Özel Çocuk Resim Kursu

Sanat Akademi özel çocuk resim eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir sanat ve resim kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel çocuk resim kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden birebir eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun özel çocuk resim dersleri veriyoruz.

Çocuklarımızın beklentilerini, ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız özel çocuk resim eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları ve uygulamalı özel çocuk resim dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Özel çocuk resim kursu kapsamında uzman eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, en doğru eğitim metodu için öğrenme hızlarını ve ilgi alanlarını analiz etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Özel Çocuk Resim Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız özel çocuk resim kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı özel çocuk resim dersi anlatımları, tekniklerini geliştirecek ve öğrendiklerini pekiştirecek atölye çalışmaları ve ödevler, uzman eğitmenlerimizin, misafir ressam ve sanatçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunarak gelişimlerine destek oluyoruz!

Görsel algılarını ve çizim yeteneklerini geliştirecek çizim egzersizleri, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan yıl sonu sergileri ve özel çocuk resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz!

Teoriği değil pratiği öğretiyor, uygulamalı özel çocuk resim kursları ve pedagojik bir yaklaşımla çocuklarımızın ihtiyaç duydukları eğitimi aldıklarından emin oluyoruz…

uygulamalı özel çocuk resim eğitimi
çocuklar için özel resim eğitimi

Uluslararası Standartta Özel Çocuk Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan özel çocuk resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 600’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel çocuk resim kursu programımızda çocuklarınızın öğrenme hızına, bilgisine ve yeteneklerine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, özel çocuk resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, özel çocuk resim eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Çocuklarımızın hayatına anlamlı bir dokunuşta bulunmak üzere uzman eğitmenlerimiz ve eğitmen danışmanlarımızla dünyanın en iyi sanat ve resim okullarının müfredatlarını yakından takip ediyor, ders içeriklerimizi çocuklarımız için en iyisini sunacak şekilde sürekli güncelliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Özel çocuk resim kursu ile genç yeteneklerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen öğrencilerimize eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Özel çocuk resim eğitimi süresince öğrencimizin bilgi ve becerilerini analiz ediyor, gelişimini yakından takip ediyor, ihtiyacına ve seviyesine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışması gerçekleştiriyor ve yolunu aydınlatıyoruz.

Çocuklarımızın Türkiye’nin önde gelen sanat atölyeleri, ajansları, tasarım stüdyoları ve markalarıyla çalışmasını istiyorsanız, gelin, yeteneklerini birlikte yönlendirelim ve sanat dünyasına kazandırılmalarını sağlayalım…

çocuklar için özel resim eğtimleri
özel çocuk resim eğitimleri

Eğitim Sonrası Destek

Özel çocuk resim eğitimi sonrası sanata gönül veren ailelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece özel çocuk resim kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, ailelerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Çocuklarının farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen ailelere; başta resim olmak üzere dans, bale, müzik, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Özel çocuk resim eğitimi sonrasında da çocuklarınıza değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Özel Çocuk Resim Kursu Yorumları

Sanatla İç İçe Büyüsünler!

Sanatsal duyarlığa ve estetik algıya sahip yetenekli ve özgür ruhlu çocuklar yetiştirmek istemez misiniz?

Görsel Farkındalıkları Artsın!

Özel çocuk resim kursları ile konsantrasyon sürelerini arttırın, farkındalığı yüksek çocuklar yetiştirin!

Yaratıcılıklarını Açığa Çıkarın!

Dünyaya sanatın penceresinden bakmayı özel çocuk resim kursu ile öğrensinler, üretmeyi sevsinler!

özel çocuk resim kursu mezunları

600+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize özel çocuk resim eğitimleri verdik.

Özel çocuk resim eğitimi için hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel çocuk resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye özel çocuk resim dersleri verdik.

Tamamen çocuğunuza özel, ilgi alanlarına, öğrenme hızına ve yeteneklerine göre şekillenen bir özel çocuk resim eğitimi arıyorsanız Sanat Akademi ile tanışmasını sağlayın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Özel çocuk resim eğitimi dışında yeni aktivitelerle tanışacakları ve sanatın büyüsünü keşfedecekleri onlarca keyifli kurs çocuklarımızı bekliyor!

Başta çocuklar için özel resim kursu olmak üzere görsel sanatlar ve sahne sanatlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için çocuklara özel dans ve bale kursları, resim ve fotoğraf eğitimi, tiyatro ve oyunculuk dersleri, müzik kursu ve güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyor, Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanatsever nesiller yetiştiriyor, çocuklarımızın dünyaya sanat penceresinden bakmalarını sağlıyoruz!

Özel çocuk resim kursu sonrası çocuğunuzun ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla iç içe büyümesine destek olun.

özel çocuk resim dersi
sosyal etkinlikler özel çocuk resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi özel çocuk resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta bir program sunuyor, özel çocuk resim dersleri dışında sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştiriyoruz!

Özel çocuk resim kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve diğer kurslarımızdan öğrencilerimizle kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyalleşmeye açık bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi özel çocuk resim kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunu çocuklarımızı profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Özel çocuk resim kursları ile minikler yalnızca keyifli bir sanatın inceliklerini yakından tanıma fırsatı yakalamakla kalmıyor, Sanat Akademi’nin oyunla sanatı bir araya getiren ayrıcalıklı ortamında yeni deneyimlere yelken açıyor!

Sanat Cafe

Özel çocuk resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, çocuğunuzun nasıl eğlendiğine tanıklık edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece özel çocuk resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında kendilerini rahatça ifade edebileceği, eğitmenlerimiz ve diğer kurs programlarımızdan yararlanan öğrencilerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçireceği bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
özel çocuk resim dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi ressamlarından ve görsel sanatların diğer alanlarında öne çıkan isimlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, çocuklarımızın eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Özel çocuk resim kursu öğrencilerimizin çizimlerini ünlü ressamlar, tasarımcılar ve özel çocuk resim kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, atölye çalışmalarını, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle özel çocuk resim eğitimi yolculuğumuza şekil verirken çocuklarınızın da bakış açılarını genişletmelerine destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, çocuklarınızın gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik özel çocuk resim eğitimleri düzenliyoruz. Resim sergileri ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını çocuklarınızın da öğrenebileceği butik özel çocuk resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından özel çocuk resim kursları almalarını sağlayarak yaşamları boyunca yararlanacakları bilgiler edinmelerine imkan veriyoruz!

özel çocuk resim workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Çocuklar için özel resim eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Çocuk Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

İçlerindeki sanatçıyı açığa çıkarmak için en doğru adrestesiniz! Çocuklarınızın gelişimsel ihtiyaçlarına yönelik, eğlenceli olduğu kadar öğretici bir özel çocuk resim eğitimi ile ayrıcalıklı bir hobi edinmesini istiyorsanız detaylı özel çocuk resim kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak çocuklarınızın ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden özel çocuk resim eğitimi almalarını sağlayın!

Özel çocuk resim kursu programının öğrencilerimize kazandıracakları;
 • Sanat sevgisi aşılar,
 • Yaratıcılıklarını gösterebilecekleri bir alan sağlar,
 • Zihinsel gelişimlerine destek olur,
 • Özgüven kazandırır,
 • Eleştirel düşünme becerisi edinirler,
 • Sorgulamayı öğrenirler,
 • Görsel farkındalıkları artar,
 • Analiz etme becerisi kazanırlar,
 • El becerileri gelişir,
 • Üretmekten keyif almayı öğrenirler,
 • İç disiplin kazanırlar,
 • Yeni şeyler öğrenmeye istekleri artar,
 • Adaptasyon sorunu yaşamazlar,
 • Görsel sanatlara olan yatkınlıklarını keşfederler.

İlk bölümümüzde öğrencimizin yeteneği ve seviyesine göre resim sanatının temellerine göz atıyoruz. 1. – 2. Hafta Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İki haftalık özel çocuk resim eğitimi sonunda çocuğunuz kullanacağı malzemeleri tanıyarak eğlenceli bir yolculuğa hazırlanacak!

4 haftalık bu bölümümüzde karakalem çalışmaları yapıyor, çizim yeteneğimizi geliştiriyoruz. 3. – 6. Hafta Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Özel çocuk resim dersleri ile geçen 6 haftanın sonunda resim sanatında kompozisyonu öğrenecek, çizimlerimizde temel kurallara dikkat etmeye başlayacağız.

Bu bölümde de karakalem çalışmaları yapmayı sürdürecek, farklı türlerde çizimlerle tekniğimizi geliştireceğiz. 7. – 8. Hafta Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Özel çocuk resim dersleri ile 2 ayın sonunda artık verili bir objeyi rahatlıkla çizebilecek seviyeye ulaşacağız!

Bir aylık bu bölümümüzde ise sulu boya kullanımını öğreneceğiz. 9. – 12. Hafta Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
Sulu boya çalışmaları ile geçen özel çocuk resim eğitimi programımızın bu bölümünde renkleri tanıyor, renk oluşturmayı öğreniyoruz.

Artık tuvalimizde daha kalıcı izler bırakabiliriz. Bu bölümümüzde yağlı boyalara giriş yapacağız. 13. – 16. Hafta Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Özel çocuk resim eğitimi programımızın bu bölümünde yağlı boyalarımızla desenler yaratıyor, soyut resme giriş yapıyoruz.

Son ayımızı pastel boyalara ayıracak, öğrendiğimiz tekniklerle eğlenceli temalar yaratacağız. 17. – 20. Hafta Özel Çocuk Resim Kursu Programı:
 • Pastel Boya Malzemeleri
 • Kauçuk Fırça Kullanımı
 • Pastel Boya Kağıtları
 • Uygulama Alanının Saptanması
 • Renk Oluşturma
 • Derinliğe Göre Ton Kullanımı
 • Pastel ve Yağlı Boyanın Birlikte Kullanımı
 • Pastel Boya Tekniğinde Detay Çizimleri
 • Serbest Konulu Çalışmalar
5 ay süren özel çocuk resim eğitimi ile çocuğunuzun gelişimini davranışsal açıdan kolaylıkla gözlemleyebileceksiniz.

Özel Çocuk Resim Kursu Programı – 600’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 600’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Özel Çocuk Resim Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel çocuk resim kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Özel Çocuk Resim Kursu Programı

Hayal dünyalarını sergilemelerini, duygularını yansıtmalarını arzuluyor, eğitmenlerinden birebir alacakları eğitimlerle çocuklarınızın sanatın büyülü dünyasına adım atmasını istiyorsanız özel çocuk resim kursu programımıza göz atın…

Özel çocuk resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup uygulamalı resim dersleri, karakalem çalışmaları, renk oluşturma çalışmaları, sulu boya teknikleri, yağlı boya teknikleri, soyut resim, desen yaratma, pastel boya kullanımı, perspektif, ışık ve gölge gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Özel çocuk resim kursu programı; çocuklarımıza resim ve sanat sevgisi aşılamak, görsel farkındalıklarını arttırmak, yeni bir hobi edinmelerini sağlamak, yaratıcılıklarını ve gelişimlerini desteklemek üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Özel çocuk resim eğitimi; merak duygusunu ve öğrenme arzusunu güçlendirerek çocukları kendi öğrenme hızlarını ve yöntemlerini keşfetmeye teşvik etmektedir.

özel çocuk resim dersi

Özel Çocuk Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Özel ocuk resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı özel çocuk resim kursu sertifikası aldıkları eğitimi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Özel Çocuk Resim Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak özel çocuk resim kursu için öğrencimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Özel çocuk resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak özel çocuk resim eğitimi programlarımızı; öğrencimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediğine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istediği alan için alması gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Çocuklar için özel resim kursu programımızı öğrencimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Özel çocuk resim kursu fiyatları ise öğrencimizin ne kadar süre eğitim alacağına, beklentilerine, hedeflerinin ne olduğuna, alması gereken eğitimlere ve diğer tüm özel faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Çocuklarınızın seviyelerinin ölçülmesi ve uygun eğitim programının eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, özel çocuk resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi özel çocuk resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan çocuklar için özel resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel çocuk resim kursu Florya, özel çocuk resim kursu Bahçelievler, özel çocuk resim kursu Ataköy, özel çocuk resim kursu Yeşilköy, özel çocuk resim kursu Zeytinburnu, özel çocuk resim kursu Avcılar olarak hizmet veren özel çocuk resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Özel çocuk resim kursu ve diğer özel çocuk kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğitim danışmanlarımızla görüşerek çocuğunuzun yaşına ve gelişimsel ihtiyaçlarına en uygun özel çocuk resim kursu programını belirleyebilirsiniz.

Özel çocuk resim kursu ile çocuklarınızın resme olan yatkınlığını ve yeteneğini keşfedebilir, eğlenceli bir hobi edinmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca özel çocuk resim kursları çocukların gelişimine çok yönlü katkı sağlayan aktivitelerden biridir. Özel çocuk resim eğitimleri ile minikler hem yaratıcılıklarını açığa çıkarma şansı bulur hem el becerilerini ve el-göz koordinasyonlarını arttırır hem de duygusal anlamda kendilerini çok daha iyi hisseder. Özel çocuk resim kursu ile grup eğitimlerine kıyasla daha hızlı ve verimli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlayabilir, gelişimine ve kazanımlarına odaklanacağı keyifli bir eğitim almasını destekleyebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
özel çocuk resim kursu fiyatları

Özel Çocuk Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Özel Çocuk Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel çocuk resim kursları ile çocuklarını sanatla tanıştıran aileler, çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi’nin olanaklarından yararlanmaya devam ediyor! Siz de çocuğunuzun gelişimi için farklı kurslar arıyorsanız ailelerin çocukları için seçtikleri diğer kurslarımıza göz atın!

Özel Çocuk Resim Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel çocuk resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, özel çocuk resim kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sergilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel çocuk resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında özel çocuk resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel çocuk resim kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

600+

Mezun Öğrenci

Özel çocuk resim kursu ile yeni ilgi alanları keşfetmiş yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

277

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.385 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44