Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

MEB Onaylı Özel Oyunculuk Kursu

Oyunculuk Yeteneklerinizi Görmezden Gelmeyin!

Oyuncu Olmak İstiyorum Diyenlere Sanat Akademi’den MEB Onaylı Özel Oyunculuk Eğitimi

Oyuncu olmayı düşünüyorum ancak yeteneğim var mı bilmiyorum diyorsanız ya da amatör olarak oyunculuk yapıyor ve mesleğinizin tüm detaylarını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz!

İster mesleki amaçlı oyunculuk eğitimi almak isteyin, ister sadece kendinizi geliştirmeyi düşünüyor olun, tamamen size özel oyunculuk dersleri ile sahnede deneyim kazanabilir, farklı rolleri canlandıracak bilgiye ve uzmanlığa ulaşabilir, mesleğinizin eğitimini almış bir oyuncu olarak kaliteli projelerde yer alabilirsiniz.

Performansıyla izleyenleri büyüleyen bir oyuncu olmak, yaratıcılığınızı ve özgüveninizi geliştirmek, oyunculuk mesleğinin size uygun olup olmadığını deneyimlemek için özel oyunculuk kursu avantajımızı değerlendirin!

Her yıl özel oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

özel oyunculuk kursu

Tüm Özel Oyunculuk Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 24 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel Oyunculuk Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, güzel konuşma ve etkili beden dili kullanımı, sahne heyecanını yenme, doğaçlama ve rol yapma, senaryo ve karakter deşifresi, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu konularını içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Oyunculuk Kursu Sanat Akademi

İçinizdeki oyuncuyu keşfetmek ve sağlam adımlarla kariyer yolculuğunuza başlamak, sahne deneyimi kazanmak ve daha iyi rol yapmak istiyorsanız özel oyunculuk kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel özel oyunculuk kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza göre oyunculuk eğitimi alın!

özel oyunculuk kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Oyuncular

Her biri alanında ünlü, oyunculuğa ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden özel oyunculuk eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel oyunculuk kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel oyunculuk kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı özel oyunculuk kursu

MEB Onaylı Sertifika

Mesleğinizle ilgili eğitim aldığınızı belgeleyen, oyunculukta uzmanlaştığınızın göstergesi olacak MEB onaylı özel oyunculuk kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel oyunculuk kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların özel oyunculuk eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel oyunculuk dersi alarak suça ortak olmayın!

özel oyunculuk eğitimi

Yeteneklerinizi Şekillendirin!

Taklit yeteneğiniz arkadaşlarınız tarafından övülüyor mu? Küçüklüğünüzden beri tiyatro sahnesinde mi yer aldınız? Tutkunu olduğunuz oyunculuğun ayrıntılarını öğrenmek ister misiniz?

Filmlerde ve tiyatro sahnesinde gördüğünüz oyunculara imreniyorsanız ve oyunculuğun size uygun olup olmadığını görmek istiyorsanız Sanat Akademi özel oyunculuk kursu ile tanışın! İster mesleki ister sadece hobi için oyunculuk eğitimi alıyor olun, diksiyondan beden diline, tiyatro oyunculuğundan kamera önü oyunculuğuna kadar oyunculuk mesleğine dair her şeyi öğreneceksiniz.

Sanat Akademi özel oyunculuk kursları ile hayallerinize vakit kaybetmeden yön verin, sahnenin büyüsüne kapılın…

Sahnede Olmanın Tadını Çıkarın!

Özel oyunculuk kursları, size merak ettiğiniz oyunculuk mesleğinin deneyimini kazandırırken iletişim becerilerinizden özgüveninize kadar tüm kişiliğinize ufak dokunuşlar yapacak.

Doğaçlama ve rol yapmayı, akıcı ve anlaşılır konuşmayı, sahnede beden dilinizi kullanarak izleyiciyi etkilemenin yollarını, kamera önünde heyecanlanmadan rolünüzü sürdürmeyi öğreneceğiniz özel oyunculuk kursu sayesinde iyi bir oyuncu olma yolunda ilerleyeceksiniz. Kişisel gelişiminize de katkısı olacak özel oyunculuk eğitimi ile duygu ve düşüncelerinizi sahnede canlandırabileceksiniz.

Özel oyunculuk kursu programını sahne tutkusu olan ve oyunculuğu merak edenler için hazırladık. Gelin, siz de tutkunu olduğunuz bu sanatın dünyasına dahil olun…

özel oyunculuk eğitimleri
özel oyunculuk dersi

Başarılı Bir Oyuncu Olun!

Tiyatro sahnesinde ya da kamera önünde harikalar yaratan bir oyuncu olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden eğitiminize başlayın!

Oyunculuğun teorisinden pratiğine kadar ayrıntılarını öğrenmek, akılda kalıcı performanslar sergilemek, mesleğinizi hakkıyla yaparak kendinizle gurur duymak için özel oyunculuk eğitimine ihtiyacınız olacak… Eğitmeninizin bire bir ilgisiyle oyunculukta kendinizi çok geliştireceksiniz.

Uluslararası yapımlarda boy gösteren bir oyuncu olmayı düşlüyorsanız sahne deneyimi kazanmanız şart! Sanat Akademi sahnesinde size de yer ayırdık, gelin; yeteneklerinizle bizi büyülemeye başlayın…

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sahnede olmayı çok istiyorum ve oyunculuk yeteneğime güveniyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun özel oyunculuk kursu programını belirleyelim. Özel oyunculuk kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, ilgi alanınıza ve merakınıza göre özel oyunculuk eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size uygun özel oyunculuk eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel oyunculuk kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir özel oyunculuk eğitimi veriyoruz.

özel oyunculuk kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel oyunculuk eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Özel Oyunculuk Eğitimi Alarak İstediğiniz Gün ve Saatte, Eğitmeninizin Özel İlgisiyle, Sahnede Olmanın Tadını Çıkarın!

Türkiye’nin en çok tercih edilen özel oyunculuk kursu Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, oyunculuk atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Özel oyunculuk kursu programımızı inceleyin, tamamen size odaklanan bir oyunculuk eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi özel oyunculuk kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel oyunculuk kursu programını belirleyelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel oyunculuk kursları

Sahnedeki Yerinizi Alın!

Hayalini kurduğunuz oyunculuk mesleğini yapmak için bilgi ve deneyim edinin, kariyerinize sağlam adımlarla başlayın.

Kayıt Ol »

İzleyenleri Kendinize Hayran Bırakın!

Yeteneklerinizi geliştirerek tiyatro sahnesinde ya da beyazperdede izleyenleri büyüleyin, oyunculuğunuzla göz doldurun!

meb ruhsatlı özel oyunculuk kursu

MEB Ruhsatlı Özel Oyunculuk kursu

Sanat Akademi özel oyunculuk eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir özel oyunculuk kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel oyunculuk kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan özel oyunculuk eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan özel oyunculuk eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yılsonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Özel oyunculuk kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencimizin gelişimini takip ederek eksik kaldığı noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Özel Oyunculuk Eğitimi

Öğrencimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız özel oyunculuk kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı oyunculuk dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerden performanslarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Oyunculuk yeteneklerinizi sergileyeceğiniz sahne uygulamaları, yıl sonu gösterileri ve kariyer danışmanlığı ile her zaman yanınızdayız!

Özel oyunculuk kursları ile sahnede olmanın tadını çıkarırken deneyim kazanacak, kendinizi geliştirmenin avantajlarını sosyal hayatınızda da göreceksiniz.

uygulamalı özel oyunculuk eğitimi
özel oyunculuk eğitimleri

Uluslararası Özel Oyunculuk Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel oyunculuk eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 320’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel oyunculuk eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve beklentilerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB kriterleriyle birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, oyunculuk eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, özel oyunculuk eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Hem keyifli hem de güvenli bir ortamda özel oyunculuk eğitimi almanız için eğitim merkezimizin imkanlarını geliştirmeye ve çeşitlendirmeye özen gösteriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Özel oyunculuk kursu ile yeteneklerinizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmayı istiyorsanız size özel eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Özel oyunculuk eğitimi süresince bilgi ve becerilerinizi, yetkinliklerinizi ve uzmanlığınızı analiz ederek ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek oyunculuk mesleğine başlamanız için gerekli yönlendirmeleri gerçekleştiriyor, fotoğraf ve audition çekimleriyle sektöre hızlı bir giriş yapmanızı sağlıyoruz.

Reklam ve dizi projeleri, cast ajansı işbirlikleri, dizi ve sinema oyuncu seçmeleri gibi projeler hakkında bilgi vererek sizi sahneye kazandırıyoruz.

özel oyunculuk dersi
özel oyunculuk dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Özel oyunculuk eğitimi sonrası sahnede olmayı çok seven öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece özel oyunculuk kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Mesleklerinde ve hayatlarında fark yaratmak isteyen öğrencilerimize dans, müzik, resim, fotoğraf ve diğer oyunculuk eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Özel oyunculuk eğitimi sonrasında da sizlere değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Özel Oyunculuk Kursu Yorumları

Oyuncu Olmak mı İstiyorsunuz?

Oyunculuk mesleğinin size uygun olup olmadığını merak mı ediyorsunuz?

Eğitiminizi Vakit Kaybetmeden Alın!

Özel oyunculuk eğitimleri ile oyunculuk yeteneklerinizi geliştirin, sahne deneyimi kazanın.

Sahnenin Yıldızı Olun!

Birbirinden etkileyici performanslarla sahnelerde parlayın, oyunculuğunuzla dikkat çekin.

özel oyunculuk kursu mezunları

320 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize oyunculuk eğitimleri verdik.

Özel oyunculuk dersleri için özenle hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah özel oyunculuk kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulan Türkiye’nin en güncel oyunculuk eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye sahne sanatlarının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Eğitmeninizle bire bir oyunculuk eğitimi alarak zamanınızı verimli değerlendirmek ve daha çok deneyim kazanmak istiyorsanız Sanat Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayın.

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Özel oyunculuk eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Oyunculukla birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için yetişkinlere özel bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, ister özel ders alın, Sanat Akademi’de yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek, özgüveninizi ve ifade becerilerinizi artıracaksınız!

İlgi duyduğunuz ve merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, özel oyunculuk kursu sonrası mesleki ve sosyal anlamda kendinizi geliştirmeye devam edin.

özel oyunculuk eğitimleri
sosyal etkinlikler özel oyunculuk kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat Akademi özel oyunculuk kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Özel oyunculuk kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve akademimizde eğitim gören diğer kursiyerlerimizle kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile sergi ve atölye çalışmaları düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin ünlü oyuncular ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Sadece size özel bir oyunculuk eğitimi alsanız dahi Sanat Akademi’nin sosyal ortamından yararlanmanızı istiyoruz!

Sanat Cafe

Özel oyunculuk eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sıcak ve samimi ortamıyla yeni dostlukların adresi olan Sanat Cafe’de herkese yer var!

Öğrencilerimizin sadece özel oyunculuk eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle tanışarak ortak paylaşımlarda bulunabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak oyunculuk dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Özel oyunculuk kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
özel oyunculuk dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi oyuncularından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksiklerinizi usta önerilerle tamamlıyoruz!

Özel oyunculuk kursu öğrencilerimizin tiyatro sahnesi performansları, kamera önü rol çalışmaları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanlarında uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Eğitmenlerinin ve usta oyuncuların özel yaklaşımı ile oyunculuk becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, daha çok çalışarak adlarını başarılı oyuncular arasına yazdırıyor; bizler de onlara destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, oyuncu koçları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyoruz!

Usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik özel oyunculuk kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan oyunculuk tekniklerini ve püf noktalarını öğreneceğiniz oyunculuk eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Özel oyunculuk eğitimi alan öğrencilerimizi deneyimli isimlerle bir araya getirerek mesleklerine dair farkındalık kazanmalarını sağlıyoruz.

özel oyunculuk workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel oyunculuk eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin eğitmenleri ile rol çalışmalarını, akademi ortamımızı ve sosyal etkinliklerimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Oyunculuk Kursu Detaylı Eğitim Programı

Kendine özgü bir oyunculuk eğitimi almak, aklındaki tüm soruları sormak, sürekli sahnede olmak ve deneyim kazanmak isteyenler, özel oyunculuk kursu sizler için hazır! Özel oyunculuk kursu programımızı inceleyin, hayalini kurduğunuz eğitimi alın, adınızı başarılı oyuncular arasına yazdırın…

Özel oyunculuk kursunun kazandıracakları;
 • Tiyatro ve kamera önü oyunculuk hakkında bilgi ve deneyim kazandırır,
 • Sahnede performans sergileme deneyimi kazandırır,
 • Topluluk önünde rahat hareket etme becerisi kazandırır,
 • Heyecan ve stres kontrolü sağlamayı öğretir,
 • Benlik bilinci ve beden farkındalığı oluşturur,
 • Kişinin yaratıcı ve eleştirel düşünmesini sağlar,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir,
 • Sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini geliştirir,
 • Kişinin kendini daha doğru ve sağlıklı ifade etmesini sağlar,
 • Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlar,
 • Güven duygusunu geliştirir,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Gelecek hedeflerini oyunculuk üzerine şekillendirmesine yardımcı olur.

Özel oyunculuk eğitimimiz diksiyon çalışmaları ile başlıyor! Sahnede iyi bir performans sergilemek için akıcı ve anlaşılır konuşmanız şart! 1. - 2.Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tanışma ve Tanıma Etkinlikleri
 • Bireysel Özelliklerini Tanıma
 • Kendine Dair Farkındalık Geliştirme
 • Başkalarını Tanıma
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Nefes Geliştirme Teknikleri
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
2.hafta özel oyunculuk kursu sonunda diyaframınız güçlenmiş olacak, sesleri doğru çıkarabilecek ve daha iyi konuşmaya başlayacaksınız.

Tiyatro ve hikaye metinleriyle diksiyonumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. 3. – 4.Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Tiyatro Metinleri Okuma Çalışmaları
 • Uzun Cümlelerle Konuşma Çalışmaları
 • Şiir ve Hikayelerle Konuşma Çalışmaları
 • Doğal Konuşma
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
 • Yan Yana Çeşitli Seslerden Yapılan Yanlışlar Üzerine Çalışmalar
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
4.hafta özel oyunculuk kursu sonunda kusursuz bir diksiyona sahip olarak diyaloglarınızı zorlanmadan sürdürebilecek ve izleyiciye aktaracaksınız.

Beden dili eğitimimiz başlarken sahnede nasıl hareket etmeniz gerektiğini özel dersin avantajlarından yararlanarak daha detaylı öğreneceksiniz. 5.Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • Diksiyon – Artikülasyon – Fonetik – Oyunculuk Bağlantısı
 • Bedensel Plastiği Keşif Çalışmaları
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
 • Duruş ve Postür
 • Beden Koordinasyonu
 • Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Etkili Beden Dili Kullanımı
 • Sahnede Duruş ve Yürüyüş Şekilleri
 • Oturma ve Kalma Şekilleri
 • El ve Kolların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Ayak ve Bacakların Kullanımı, Verdiği Mesajlar
 • Bakışlar ve Göz Teması
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Mimik Çalışmaları
 • Bir Olayın Bulunması ve Yorumlanması
 • Çeşitli Olaylara Tepkiler
 • Duyguların İfadesi
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
5.hafta oyunculuk dersi sonunda oturuşunuzdan yürüyüşünüze, bakışınızdan el-kol hareketlerinize kadar beden dilinizi etkili şekilde kullanabileceksiniz.

Topluluk önünde nasıl rol yağacağım diyorsanız bu hafta heyecanınızı kontrol etmeyi öğreneceksiniz… 6.Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • Topluluk Karşısında Heyecanın Nedenleri
 • Heyecanın Kontrol Altında Tutulması Çalışmaları
 • Topluluk Önünde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Konuşma Sesinde Olması Gereken Özellikler
 • Serbest Konuşma Denemeleri, Konuşmaların Kaydedilmesi, Dinlenmesi
 • Okunan Metinlerin Karakterlerine Uygun Tonlama Çalışmaları
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları
 • Şiir, Masal ve Düz Metin Okuma Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
 • Çeşitli Oyunlardan Serbest Rol Çalışmaları (Midas’ın Kulakları, Oedipus)
 • Kısa Oyun ve Parça Çalışmaları (Karaların Mehmetleri, Kumarcılar)
 • Kısa Oyun Çalışmaları (Kibarlık Budalası, Cengiz Han’ın Bisikletleri)
6.hafta özel oyunculuk dersleri sonunda kısa tirat çalışmaları ile oyunculuğa ısınacak ve izleyici karşısında heyecanlanmadan rol yapabileceksiniz.

Eğitmeninizle diyalog sürdürerek oyunculuk becerilerinizi geliştireceksiniz. Sahne çalışmaları size deneyim kazandıracak. 7.Hafta Özel oyunculuk kursu Programı:
 • Diyalog, Çeşitli Oyun Sahneleri
 • Oyunculuk Yeteneği
 • Hayal Edilen Bir Nesneyle Olan İlişkiler
 • Gözlem Alıştırmaları
 • Dikkati Toplama Alıştırmaları
 • Hayal Gücü Alıştırmaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Eğitmeniyle Yapılan Sahne Uygulaması
 • İlk Karşılaşma ve Rolü Devam Ettirme Teknikleri
 • Diyalog Kurma ve Çeşitli Oyun Sahnelerini Canlandırma
 • Türk Oyunlarından Diyalog Çalışmaları (Katip Çıkmazı, Mikado’nun Çöpleri)
 • Yabancı Oyunlardan Diyalog Çalışmaları (Macbeth, Othello)
 • Küçük Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
7.hafta özel oyunculuk kursları sonunda konsantrasyonunuzu arttırmanın yollarını öğrenerek sahne devamlılığı hakkında bilgi ve deneyim kazanacaksınız.

Karakteri analiz ederek onunla bütünleşmeyi öğreneceğiniz ve rol yapmaya devam edeceğiniz 2 haftamız var! 8. – 9. Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • Metin Okurken Mantık Değer Vurgusunun Doğru ve Etkili Kullanımı Uygulamaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Davranışların Oynanması
 • Eğitmeniyle Yapılan Doğaçlamalar
 • İlk Karşılaşma
 • Hareketlerden Söze
 • Karakter Analizi
 • Karakteri Anlama ve Hissetme
 • Metin Okuma ve Yorumlama
 • Okunan Metni Oyunlaştırma Tekniği
 • Rolün Temel Özellikleri
 • Role Girme Teknikleri
 • Fiziksel ve İçsel Aksiyon Çalışmaları
 • Duygu Egzersizleri İle Role Giriş
 • Doğaçlama Rol Yapma Teknikleri
 • Kurgulanmış Rol Yapma Teknikleri
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
9.hafta özel oyunculuk kursu sonunda senaryo okuma ve anlama becerileriniz gelişecek, bir karakteri tüm ayrıntılarıyla incelemeyi öğreneceksiniz.

Bir tiyatronun nasıl sahnelendiğini, oyuncunun ve set ekibinin görev ve sorumluluklarını öğrenerek sahneye çıkacaksınız. 10. – 11. Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • Tiyatro Sanatındaki Öğeler (Yazar, Yönetmen, Oyuncu vb.)
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Toplu Yaratım Sürecinin İşleyişi
 • Dekor Hazırlıkları
 • Kostüm Seçimi
 • Makyaj Hazırlıkları
 • Işık Hazırlıkları
 • Reji Ekibinin Hazırlıkları
 • Sahne İçin Son Kontroller
 • İlk Oyuncunun Hareketi
 • Soluk Alma ve Duruş İle Heyecanı Yenme
 • Role Girme ve Sürdürme Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
 • Pandomim
 • Tiyatro İçin Küçük Skeç ve Monologlar
 • Sahne Çalışmaları
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
11.hafta özel oyunculuk kursları ile sadece sahnede değil sahne arkasında da neler yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Kamera önü oyunculuğuna geldi sıra... Başarılı bir oyuncu hem sahnede hem kamera önünde rol yapar! 12.Hafta Özel Oyunculuk Kursu Programı:
 • TV, Sinema Gibi Görsel Medya ile Tiyatro Arasındaki İlişkiler
 • Kamera Önü Oyunculuk Nedir?
 • Kamera Karşısında ve Sahnede Oynamanın Farkları
 • Film ve Dizi Yapım Süreçleri
 • Senaryo Nasıl Yazılır?
 • Karakterler Nasıl Oluşturulur?
 • Rejide Kimler Var?
 • Yönetmen – Yardımcı Yönetmen – Görüntü Yönetmeni – Sanat Yönetmeni İlişkileri
 • Kamera Önü Oyunculuğunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
 • İyi Bir Oyuncuda Bulunması Gereken Özellikler
 • Görünüm, Giyim-Kuşam, Makyaj, Zarafet
 • Davranış, Mimik ve Jestler
 • Konuşma Yeteneği, Diksiyon – Ses – Soluk – Fonetik
 • Etkili Tonlama, Vurgu Kullanımı
 • Kamera Karşısında Heyecanı Yenmenin Yolları
 • Seyredilme Bilinciyle Baş Etme
 • Eğitmenler Tarafından Önceden Seçilen Bir Oyundan Tirat Çalışmaları
Özel oyunculuk kursu sonunda; rol becerileriniz gelişmiş, oyunculuğun mesleki bilgi ve deneyimine sahip, sahnede başarıyla performans sergileyecek bir oyuncu olarak sizi mezun ediyoruz.

Özel Oyunculuk Kursu Programı – 320’nin Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 320’nin üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi özel oyunculuk kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel oyunculuk kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Özel Oyunculuk Kursu Programı

Oyuncu olmayı hayal ediyor ve yeteneklerinizi yönlendirecek iyi bir eğitim mi arıyorsunuz? Sanat Akademi özel oyunculuk kursları ile ilk adımınızı atın!

Özel oyunculuk kursu; haftada 1 gün 2 saatten 12 haftalık bir program olup teorik dersleri ve sahne uygulamalarını içinde bulunduran, güzel konuşma ve etkili beden dili kullanımı, sahne heyecanını yenme, doğaçlama ve rol yapma, senaryo ve karakter deşifresi, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu konularını içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Bu program; oyunculuğa ilgi duyan ve temel oyunculuk becerisi edinmek isteyen, yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan, özgüven ve sahne deneyimi kazanmayı hedefleyen tüm oyunculuk tutkunları için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl özel oyunculuk eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

özel oyunculuk eğitimi

Özel Oyunculuk Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak özel oyunculuk kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Özel oyunculuk kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Özel oyunculuk kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Özel oyunculuk kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak oyunculuğu amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediklerine, ilgi ve meraklarına göre almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. özel oyunculuk kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Özel oyunculuk kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun özel oyunculuk kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Özel oyunculuk kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi oyunculuk eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel oyunculuk kursu Florya, özel oyunculuk kursu Bahçelievler, özel oyunculuk kursu Ataköy, özel oyunculuk kursu Yeşilköy, özel oyunculuk kursu Zeytinburnu, özel oyunculuk kursu Avcılar olarak hizmet veren özel oyunculuk kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Özel oyunculuk kursları; eğitiminizin tamamen size göre planlanmasını sağlar, istediğiniz gün ve saatte eğitim alma fırsatınız olur. Bununla birlikte daha çok soru sorma ve uygulama yapma imkanına sahip olursunuz. Bu da öğrendiklerinizin pekişmesini ve kalıcı olmasını kolaylaştırır. Özel oyunculuk dersleri ile sahnede rol yapma becerilerinizi geliştirir, diksiyonunuzu düzeltir, beden dilinizi etkili şekilde kullanırsınız. İyi bir oyuncu olmak için gereken tüm bilgi ve deneyime ulaşarak mesleğinize sağlam adımlarla başlarsınız.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
özel oyunculuk kursu fiyatları

Özel Oyunculuk Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim

Hemen Kayıt Ol

Özel Oyunculuk Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Profesyonel oyuncu olmak isteyenler ya da sahnede olmayı sevenler özel oyunculuk eğitimi sonrasında farklı eğitimlerimizi de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği özel oyunculuk kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Özel Oyunculuk Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel oyunculuk kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Özel oyunculuk kursu merkezimizi, eğitim salonlarımızı, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel oyunculuk eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi özel oyunculuk kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel oyunculuk kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

320+

Mezun Öğrenci

Özel oyunculuk eğitimi alarak mesleğine hızlı bir giriş yapan yüzlerce başarılı oyuncu.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

231

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.155 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44