Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu

Senin Kadrajın, Senin Hikayen! Fotoğrafla Anlat!

İstediğiniz Gün ve Saatte Eğitim Alma Ayrıcalığını Yaşayın! Sanat Akademi Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu

Günlük rutinlerinizden çıkmak ve kalıplarınızı yıkmak mı istiyorsunuz? Yeni bir hobi edinerek yeteneklerinizi görmek, tutkunu olduğunuz fotoğrafta meslek edinmek mi hedefiniz?

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu ile ister hobi ister kariyer amaçlı fotoğraf çekmek isteyin, eğitmeninizin bire bir ilgisi ile fotoğraf çekmeyi tüm ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Fotoğraf makinelerinden ışığa, kompozisyondan anı yakalamaya kadar merak ettiğiniz her şeyi eğitmeninize sorarak etkileşimli ve yoğun uygulamalı derslerle fotoğraf çekmekten daha çok zevk alırsınız.

Hayatınızı renklendirmeye ihtiyacınız varsa tamamen size özel hazırlanan bir programla fotoğraf çekmeyi öğrenin, mutluluklara, hüzünlere ve hayata kadrajınızdan bakın…

Özel fotoğrafçılık kursu; grup eğitimlerinden verim alamayacağını düşünen, daha çok uygulama yapmak ve öğrendiklerinin pekişmesini sağlamak isteyen fotoğraf tutkunlarının kaçırmaması gereken bir eğitim!

özel pro fotoğrafçılık kursu

Tüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
9 Hafta 22,5 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel Pro Fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 9 haftalık bir özel program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim Programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Sanat Akademi

Profesyoneller gibi fotoğraf çekmek istiyor ancak doğru eğitimi arıyorsanız size özel planlanan Sanat Akademi Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu ile tanışın! Türkiye’nin en güncel özel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

özel pro fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları ve başarılı akademisyenlerinden özel pro fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel pro fotoğrafçılık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel pro fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı özel pro fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı özel pro fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel pro fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların fotoğrafçılık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel pro fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

özel pro fotoğrafçılık eğitimi

Yeni Bir Hobi Edinin!

Fotoğraf çekmenin nasıl bir his olduğunu merak ediyorsanız, amatör olarak fotoğraf çekiyorsanız ya da daha önce hiç fotoğraf çekmediyseniz özel pro fotoğrafçılık kursu fırsatını kaçırmayın!

Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız ve hayatınızda bir hobiye yer açmak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Özel pro fotoğrafçılık kursu ile temel fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek kendinizi fotoğraf sanatında geliştirebilir, stresten uzaklaşabilirsiniz. Kendinize vakit ayırarak hayatınızın seyrini değiştirmeye ne dersiniz?

Özel pro fotoğrafçılık kursları sayesinde fotoğrafın büyülü dünyasında kendinize yer bularak sanatla iç içe bir hayatın sizi ne kadar değiştireceğini görebilirsiniz.

Hayatı Fotoğrafla Anlatın! Gezin, Görün, Çekin!

Eğitmeninizle bire bir alacağınız özel pro fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf çekmeyi çok sevecek, kendinizi fotoğrafla ifade edeceksiniz.

Özel pro fotoğrafçılık kursları sayesinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim alarak fotoğraf çekmeyi öğrenirken çevrenizdeki eşsiz güzellikleri, çocukların oyunlarını, işçilerin emeklerini, sevgililerin aşklarını fotoğraflarınızla anlatabilirsiniz. Fotoğraf gezilerine katılarak öğrendiklerinizi pekiştirebilir, sosyalleşme ve yeni bir çevre oluşturma fırsatı bulabilirsiniz.

Fotoğrafları konuşulan bir fotoğrafçı olmak için temellerinizi özel fotoğraf kursu ile sağlam atın, öğrenmediğiniz hiçbir şey kalmasın!

özel pro fotoğrafçılık kursları
özel pro fotoğrafçılık eğitimleri

Fotoğrafçılıkta Kariyer Yapın!

Mutlu olduğu işi yapmayı kim istemez! Kariyer hedefiniz fotoğrafçılıksa sizin için en doğru eğitim Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu!

Amatörden profesyonele uzanacak bir eğitim serüveniyle temel fotoğraf çekme becerileri kazanacak, mesleğiniz için gereken bilgi ve deneyime ulaşacaksınız. Özel fotoğrafçılık kursu ile daha çok uygulama yapma fırsatı bularak öğrendiklerinizi kalıcı hale getirecek, deneyim kazanarak mesleğinize emin adımlarla başlayacaksınız.

Tutkularınızı kariyeriniz haline getirmek, sevdiğiniz işi yaparak para kazanmak istiyorsanız fotoğraf sanatına olan ilginizi görmezden gelmeyin! Özel fotoğrafçılık kursu ile potansiyelinizi açığa çıkarın, hobinizi meslek edinin.

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Fotoğraf çekmeyi öğrenmek ve hobi edinerek kendimi geliştirmek istiyorum ama fotoğraf çekmek için yeteneğim var mı bilmiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre en uygun özel fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve özel pro fotoğraf eğitimi içeriğimizi anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre fotoğrafçılık kursu alın…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel pro fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel pro fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel pro fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

özel pro fotoğrafçılık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Eğitim Programınızı Kendiniz Planlayın, Eğitmeninizin Tüm İlgisi Sizde Olsun! Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu

Türkiye’nin en çok tercih edilen özel pro fotoğrafçılık kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Özel pro fotoğrafçılık kursu ile temellerinizi sağlam atın!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi özel pro fotoğrafçılık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel pro fotoğrafçılık kursları

Temeliniz Sağlam Olsun!

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi ile fotoğraf çekmeyi özel derslerle öğrenin, hobinizi profesyonel düzeyde yapın, fotoğrafçılığa ısının.

Kayıt Ol »

Fotoğraflarınızla Konuşulun!

Fotoğraf tutkunuzu yönlendirecek, fotoğraf çekmeyi hayatınızın bir parçası haline getirecek özel fotoğrafçılık kursları ile mükemmel fotoğraflara imzanızı atın.

meb ruhsatlı özel pro fotoğrafçılık kursu

MEB Ruhsatlı Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu

Sanat Akademi özel pro fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan fotoğraf eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklentinize ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanan özel pro fotoğrafçılık eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Özel pro fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, gelişiminizi takip ederek eksik kaldığınız noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Özel Pro Fotoğrafçılık Eğitimi

İhtiyaçlarınızı düşünerek hazırladığımız özel pro fotoğraf eğitimi dersliklerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı özel pro fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, özel pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf sanatı en iyi sahada öğrenilir! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak özel pro fotoğrafçılık eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

uygulamalı özel fotoğrafçılık eğitimi
özel fotoğrafçılık eğitimleri

Uluslararası Fotoğrafçılık Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 750’nin üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel pro fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza ve bilginize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB kriterleriyle birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, özel pro fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu ile hem keyif alacağınız bir hobi edinirken hem de fotoğraf çekmede uzmanlaşacağınız uygulama deneyimleri elde edeceksiniz. Fotoğraf sevginiz yüksek standartlarımızla daha da büyüyecek.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan özel pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı özel pro fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçeceksiniz.

özel fotoğraf kursu
özel pro fotoğrafçılık

Fotoğraf Gezileri

Sanat Akademi fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Özel pro fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Eğitiminizi özel alırken grup fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizle fotoğraf gezilerine katılarak yeni arkadaşlıklar kurabilir, eğlenceli bir ortamda fotoğraf çekebilirsiniz.

Sosyal Etkinlikler

Sanat Akademi özel pro fotoğrafçılık kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyal ve eğlenceli bir eğitim ortamı sunuyoruz!

Özel pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve akademimizde eğitim gören diğer kursiyerlerimizle kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile sergi ve atölye çalışmaları düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin ünlü fotoğrafçılar ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Eğitmeni ile bire bir fotoğraf eğitimi alan kursiyerlerimizin sosyalleşmelerine destek oluyor, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferinden yararlanmalarına olanak tanıyoruz.

sosyal etkinlikler özel pro fotoğrafçılık kursu

Özel Pro Fotoğraf Kursu Öğrenci Yorumları

Fotoğrafa Merak mı Saldınız?

Fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyor ancak sürekli bu isteğinizi erteliyor musunuz?

Eğitiminizi Özel Olarak Alın!

Özel pro fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf çekmeyi bire bir ve uygulamalı derslerle öğrenin.

Fotoğraf Çekmeyi Çok Seveceksiniz!

Amatör tutkunuzu canlandıracak özel fotoğraf dersleri ile profesyoneller gibi fotoğraf çekeceksiniz.

özel pro fotoğrafçılık kursu mezunları

750 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize özel pro fotoğrafçılık eğitimleri verdik.

Özel pro fotoğrafçılık kursları için hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah fotoğrafçılık kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilginize ve yeteneklerinize göre özel pro fotoğrafçılık eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Fotoğraf dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan ve eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Fotoğraf ile birlikte sanatın diğer dallarına da merak salan öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve müzik kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, Sanat Akademi’de yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, hayal gücünüzü genişletecek, başarma güdünüzü artıracak eğitimler sizi bekliyor.

Özel pro fotoğraf kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve hedeflerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatla her zaman iç içe olun.

özel fotoğrafçılık eğitimleri
bakırköy sanat cafe

Sanat Cafe

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sıcak ve samimi ortamıyla yeni dostlukların adresi olan Sanat Cafe’de herkese yer var!

Öğrencilerimizin sadece özel pro fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle tanışarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Özel pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Özel pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında başarılı bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Eğitmenlerinin ve usta fotoğrafçıların özel yaklaşımı ile fotoğraf çekme becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, geleceğin dikkat çeken sanatçılarından biri olmanın adımlarını atıyorlar.

özel pro fotoğrafçılık
özel pro fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ve fotoğrafın duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Özel fotoğrafçılık eğitimi alan öğrencilerimizi deneyimli fotoğraf sanatçıları ile bir araya getirerek fotoğraf çekim becerilerini ve tekniklerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere özel fotoğrafçılık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi özel fotoğrafçılık kursu olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız!

özel fotoğrafçılık dersi
özel pro fotoğrafçılık dersi

İş İmkanı

Amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu sonrası mesleki fotoğrafçılık kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Sanat bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı sunuyor, kendi işlerini yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Akademimizde eğitmen ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve daha iyi fotoğraf çekmeye hevesli olan tüm öğrencilerimize özel pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece özel pro fotoğrafçılık kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere kişisel ve mesleki gelişimlerine katkısı olacak eğitim planları yapıyoruz.

özel pro fotoğrafçılık dersleri
özel pro fotoğrafçılık kursu fiyatları

+500 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Fotoğrafçılık eğitimi alan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Özel pro fotoğraf eğitimi ve mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi bitirerek sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Özel fotoğrafçılık kursları ile beklenti ve hedeflerine göre eğitim alan kursiyerlerimiz kariyerlerinde hızla ilerleyerek adlarından söz ettiriyorlar.

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel pro fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Hem temel fotoğraf çekme bilgisi edinmek hem de bolca uygulama yaparak deneyim kazanmak istiyorsanız özel pro fotoğrafçılık kursu ile tanışın. Özel pro fotoğrafçılık kursu programımızı inceleyerek beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillenen özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Özel pro fotoğrafçılık kursunun kazandıracakları;
 • Temel düzeyde fotoğraf çekme bilgi ve deneyimi kazandırır,
 • Fotoğraf makinesi ve ekipman kullanımı hakkında bilgi edindirir,
 • Kişinin hobi edinmesini sağlar,
 • Sanatsal bakış açısı ve yaratıcılık kazandırır,
 • Kişinin kendini daha rahat ifade etmesine yardımcı olur,
 • Kişiye özgüven kazandırır,
 • Dinleme ve anlama becerilerini geliştirir,
 • Stres ve gerginlikten uzaklaştırır,
 • Zihinsel becerileri artırır, hızlı karar verme yetisi kazandırır,
 • Eleştirel bakma ve düşünme becerilerini geliştirir,
 • Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır,
 • Sanat formlarına karşı duyarlılık oluşturur,
 • Sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Üretmenin önemini fark ettirir,
 • Kişinin yeteneklerini keşfetmesini sağlar,
 • Kariyer hedefleriyle ilgili bilinçlendirir.

Fotoğrafın tarihinden fotoğraf makinelerine uzanan ilk haftamızla keyifli bir eğitime başlıyoruz. Eğitmeninizle bire bir fotoğraf çekmeyi öğreneceksiniz. 1.Hafta 1.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinelerinin Çalışma Prensibi
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekeceğiniz Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modelleri Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
En çok tercih edilen fotoğraf makineleri hakkında bilgi sahibi olarak özel fotoğrafçılık eğitiminize başlarken tamamen size odaklanan bir programın tadını çıkaracaksınız.

Fotoğraf makineleri ve ekipmanları hakkında detaylı bilgi edinmeye devam ediyoruz. 1.Hafta 2.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1. hafta özel pro fotoğrafçılık kursu sonunda çekim tarzınıza ve çekmek istediğiniz fotoğraflara uygun bir fotoğraf makinesi seçebilecek, ekipman bilgisi edinerek ihtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi ekipmanlarını alacaksınız.

Temel makine ayarlarından ISO, diyafram ve enstantane bilgisi edinerek eğitiminize devam edeceksiniz. Bu hafta fotoğrafçılığa giriş haftanız olacak. 2.Hafta 1.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ne İşe Yarar, Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır ve Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • RGB - Srgb Renk Uzaylarından Hangisi Kullanılmalı Ve Neden?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir, Daha Keskin Ve Doygun Fotoğraflar İçin Sahneye Göre Hangisi Tercih Edilmeli?
 • HDR Modu Nedir Ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • Görüntü Kalitesi RAW Mı Jpeg Mi Olmalı?
 • Dual Pixel Raw Nedir?
Özel pro fotoğrafçılık kursu 2.haftasıyla makinenizin temel ayarlarını yapmayı öğrenecek ve ilk fotoğraflarınızı çekmeye başlayacaksınız.

Çekim modlarının fotoğrafa kattığı anlamı keşfediyorsunuz. Doğru pozlama yapmayı öğreneceksiniz. 2.Hafta 2.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Pozlama Nedir, + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 Ve 1:1 Nedir ve Fotoğraf Çekiminde Hangisi Kullanılmalı?
 • AF İşletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus Nedir?
 • Çekilecek Sahnenin Türüne Göre Hangisi Kullanılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Pan, Zoom İn – Zoom Out Teknikleri
2.hafta özel pro fotoğrafçılık eğitimi sonunda iyi fotoğrafların sırrı olan doğru pozlama tekniklerine hakim olarak çekim modlarını başarıyla kullanacaksınız.

İlk 2 haftada öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dökme zamanı! 3.hafta özel fotoğrafçılık kursu başlıyor…

Özel pro fotoğrafçılık kursu 3.haftası; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama dersini içermektedir. Fotoğraf stüdyomuzda farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Ayrıca konuya göre ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

Eğitmeninizin ilgisiyle yoğun bir uygulama dersi geçirecek, öğrendiklerinizi deneme fırsatı bulurken eksik kaldığınız yerleri telafi edecek, yanlış bildiklerinizi düzelteceksiniz.

Stüdyoda özel temel fotoğrafçılık kursu çekim uygulaması devam ediyor. Fotoğrafları netlemeyi, alan derinliği oluşturmayı ve görüntü dondurmayı öğreniyorsunuz.

3.hafta fotoğraf dersimizde konuya göre ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.haftanın sonunda; diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızı daha etkili hale getirmek için fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve beyaz ayarının ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız.

Fotoğrafçının ışık kaynaklarını öğrenerek doğal ve yapay ışıkta fotoğrafın nasıl çekildiğine odaklanıyoruz. 4.Hafta 1.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi Ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve DüşÜk (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir Ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
4.hafta özel pro fotoğrafçılık kursu sonunda fotoğrafın gücünü arttıran ışık kaynaklarını nasıl kullanacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Etkili bir fotoğraf için iyi bir kompozisyon gerek! Kompozisyon kurallarına odaklanmaya başlıyoruz… 4.Hafta 2.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta özel pro fotoğrafçılık dersi sonunda ışığı ve kompozisyon tekniklerini doğru kullanarak dikkat çekici fotoğraflar çekebileceksiniz.

Fotoğrafta kompozisyon ve ışık uygulamamız başlıyor. 5.hafta özel pro fotoğrafçılık kursları ile stüdyoda uygulamalı çekim yapıyoruz.

5.hafta özel pro fotoğrafçılık kursu programında; stüdyomuzda ışıklarımızı yerleştiriyor, ışığın yönüne ve parlaklığına göre makine ayarlarını yaparak fotoğraf çekiyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyor, hayalimizdeki fotoğraf karesi için makinemizin arkasına geçiyoruz.

5.hafta özel pro fotoğrafçılık kursu stüdyo uygulaması sayesinde özgün kompozisyon oluşturmayı, ışığı doğru kullanarak fotoğraflarınızın anlamını değiştirmeyi deneyimlemiş olacaksınız.

Sultanahmet’te ışık ve kompozisyon tekniklerinin dış mekan uygulamasını yaparak fotoğraf çekmede deneyim kazanmanızı sağlıyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu çekim gezimize Sultanahmet Meydanı’nda yer alan Alman Çeşmesi’nde öğrencimizle buluşarak başlıyoruz. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, Yılanlı Sütun, Örme Dikiltaş, Sultanahmet Camii, Arasta Çarşısı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Müzesi, III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini Kilisesi, Darphane-i Amire, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi güzergahımız oluyor. Makine ayarlarımızı yaptıktan sonra turistleri, tarihi yapıları, sokak satıcılarını kadrajımıza alıyoruz. Farklı ışık teknikleriyle portre, panoramik ve mimari fotoğraflar çekiyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi ile anlık olarak karşılaştığımız güzellikleri doğru tekniklerle fotoğraflarımıza yansıtmayı öğreniyoruz.

6.hafta uygulamalı fotoğraf çekim gezimiz kompozisyon temalarını kullanarak devam ediyor. Çocukları, yaşlıları, kedileri, sokak satıcılarını fotoğraflarla anlatıyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu çekim gezimizde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Sokak Satıcıları temalarını kullanarak Öfke, Kızgınlık, Üzüntü, Sevgi, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları fotoğraflarımıza aktarıyor; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kritik An, Renk, Kontrast gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak etkileyici fotoğraflar çekiyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi sayesinde eğitmeninize dilediğiniz kadar soru sorabilecek, fotoğrafta ışık ve kompozisyonla ilgili bolca uygulama yapabileceksiniz.

Stüdyo ve dış mekanda çektiğiniz fotoğrafları değerlendirerek 7.hafta özel fotoğrafçılık eğitimleri başlıyor.

7.hafta özel pro fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek temel fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Eğitmeninizden mükemmel fotoğraf karelerinin sırrını öğrenecek, ilk haftadan 7.haftaya kadar kendinizi ne kadar geliştirdiğinizi göreceksiniz.

Sokak fotoğrafçılığı hakkında bilgi sahibi olarak, sokakta nasıl fotoğraf çekileceğini öğrenerek devam ediyoruz. 7.Hafta 2.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığı Nedir?
 • Nasıl Ortaya Çıktı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Günümüzde Ulaştığı Nokta Nedir? Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
 • Sokak Fotoğrafçısının Sahip Olması Gereken Beceriler Neler?
 • Sokakta Olmanın Avantajı ve Dezavantajları Nelerdir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı İçin Tercih Edilen Makineler Hangileri?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Filtre Ve Lens Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Çantamızda Neler Olması Gerek?
 • Çekimler Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye
 • Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Işık Kaynakları Neler?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı Çekimlerinde Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Gün Işığında Nasıl Çekim Yapılır?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
Sokak fotoğrafçılığının teorik ve pratik bilgilerini edineceğiniz özel fotoğrafçılık eğitimi sonunda karşınıza çıkan anları unutulmaz kılacak deneyiminiz olacak.

Sokak fotoğrafçılığında kompozisyon oluşturmayı ve anı yakalamayı öğreneceksiniz. 7.Hafta 3.Bölüm Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Gözlem Becerisi Nasıl Gelişir Ve Hangi Teknikleri Kullanmalıdır?
 • Hikaye Ve Kurgu Nasıl Yaratılır?
 • Hikayeler Fotoğrafa Nasıl Aktarılır?
 • Sokak Fotoğrafı Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Ve Mekan Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Etiğin Önemi Nedir?
 • Sokakta Çekim Yaparken İletişim Kurma Süreci Nasıl İşler?
 • Tanımadığımız İnsanları Nasıl Fotoğraflarız?
 • Duyguları Fotoğraflamanın Yolları Nelerdir?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Sokak Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Sokak Hayvanlarının Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Renkli Mi Siyah Beyaz Fotoğraflar Mı?
 • Raw Çekmenin Önemi Nedir?
 • Altın Saatlerde Sokak Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Nasıl İncelenir?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
 • Fotoğraflar Photoshop Ya Da Lightroom’dan Geçmeli Mi?
Özel pro fotoğrafçılık kursu 7.hafta sonunda tanımadığınız insanların fotoğraflarını nasıl çekeceğinizi, sokakta fotoğraf çekmenin tekniklerini öğrenmiş olacaksınız.

Balat’ta sokak fotoğrafçılığı uygulama dersi yapıyoruz. Eğitmeninizle İstanbul’un en güzel noktalarından birindesiniz…

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi 8.haftasında; öğrencimizle birlikte Balat’ta sokak fotoğrafçılığı eğitimimizin uygulamalı çekim dersini gerçekleştiriyoruz. Çekim güzergahı hakkında bilgilendirmeden sonra makine ayarlarımızı yaparak Aya Yorgi Rum Patrikhane Kilisesi, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi, Sancaktar Yokuşu, Fener Rum Lisesi, Mesnevihane Camii, Tevkii Cafer Mektebi Sokak, Çimen Sokak, Panagia Paramythia Kilisesi, Kiremit Caddesi, Köroğlu Sokak, Merdivenli Yokuş Sokak, Vodina Caddesi, Meteoroloji Kilisesi, Yıldırım Caddesi ve Bulgar Ortodoks Kilisesi güzergahında ilerleyerek Balat’ın tarihi dokusunu ve mimarisini fotoğraflarımıza yansıtmaya başlıyoruz.

Balat’ta fotoğrafçılık becerilerinizi geliştireceğiniz bu haftada; tarihi evlerin ve sokakların fotoğraflarını çekecek, çocukların gülümsemelerini özgün stilinizle fotoğraflarınıza yansıtacaksınız.

Balat’ta sokak fotoğrafçılığı çekimlerimiz devam ediyor. Işık ve kompozisyon kurallarını kullanarak deneyim kazanmayı sürdürüyoruz…

Sokak fotoğrafçılığı uygulama haftamızda Balat evlerinin, sokak satıcılarının, top oynayan çocukların, insan manzaralarının fotoğraflarını; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Cadde ve Sokaklar, Pazarlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler temalarından yararlanarak; Öfke, Umutsuzluk, Üzüntü, Huzur, Şefkat, Sevgi, Kaygı, Çaresizlik, Sevinç, Heyecan, Mutluluk duygularıyla ve Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Boşluklar, Ritim, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarıyla çekiyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi sokak fotoğrafçılığı uygulamasıyla çekim tekniklerinizi geliştirerek kişisel tarzınızı ve özgün fotoğraf stilinizi bulmuş olacaksınız.

Son haftamızda eğitmeniniz bugüne kadar çektiğiniz fotoğrafları değerlendirerek 1,5 aylık mezuniyet projesi hakkında bilgilendirme yapıyor.

9.hafta özel pro fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Ayrıca öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe aktaracağınız, kendinizi geliştireceğiniz, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız, bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız 1,5 aylık Mezuniyet Özel projesi hakkında bilgi veriyoruz. Farklı fotoğraf temaları, duygu ve kompozisyon kurallarını kullanarak kişisel tarzınızı ortaya koymanız için fırsat sunuyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu sonunda amatör düzeyde fotoğraf çekme bilgi ve deneyimine sahip olmuş bir şekilde sizleri mezun ediyoruz.

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı – 750’nin Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Özel pro fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel fotoğrafçılık kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı

Fotoğraf tutkunuzu canlandırmak için Sanat akademi özel pro fotoğrafçılık kursu ile tanışın, kadrajınızdan hikayeler anlatın!

Özel pro fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 9 haftalık bir özel program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim Programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alırsınız.

Bu özel program; fotoğrafçılığa olan ilgisini keşfetmiş ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen, hobi olarak temel ve ileri düzeyde fotoğraf çekmeyi düşünen, mesleki fotoğrafçılık eğitimleri için temellerini sağlam atmayı amaçlayan fotoğraf tutkunları ve amatör fotoğrafçılar için hazırlanmıştır.

Özel fotoğrafçılık eğitimleri; eğitmenin bire bir öğrenci ile ilgilenmesine ve daha çok uygulama yapmasına imkan verdiği için öğrenilenlerin kalıcılığını arttırmaktadır.

özel pro fotoğrafçılık eğitimi

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak özel pro fotoğrafçılık Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Özel pro fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Özel pro fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış özel profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Özel pro fotoğrafçılık kursu eğitim özel programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya özel profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Özel pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Özel pro fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve özel profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs Programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Özel pro fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi özel pro fotoğrafçılık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra fotoğraf eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel pro fotoğrafçılık kursu Florya, özel pro fotoğrafçılık kursu Bahçelievler, özel pro fotoğrafçılık kursu Ataköy, özel pro fotoğrafçılık kursu Yeşilköy, özel pro fotoğrafçılık kursu Zeytinburnu, özel pro fotoğrafçılık kursu Avcılar olarak hizmet veren özel pro fotoğrafçılık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Özel pro fotoğrafçılık kursları için eğitimin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencimizle birlikte uygulamalı fotoğraf çekimi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

Fotoğrafçılık eğitiminizi özel derslerle alarak grup eğitimlerine nazaran daha çok fayda sağlarsınız. Eğitmeniniz sadece sizle ilgileneceği için daha çok soru sorma ve uygulama yapma imkanınız olur. Ayrıca fotoğraf çekmenin ayrıntılarını daha iyi öğrenirsiniz. Özel fotoğrafçılık dersleri ile sahada fotoğraf çekme deneyimi kazanır, hobi edinir, kendinizi geliştirirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi fotoğrafla anlatma fırsatı bulursunuz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
özel pro fotoğrafçılık kursu fiyatları

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim

Hemen Kayıt Ol

Özel Pro Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel pro fotoğrafçılık kursu sonrasında öğrencilerimiz, yeteneklerini geliştirecekleri ve fotoğrafçılık mesleğini yapmaları için gerekli olan deneyimi kazanacakları mesleki eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Özel Pro Fotoğrafçılık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, özel pro fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel pro fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi özel pro fotoğrafçılık kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

750+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf tutkusuna kulak vermiş, fotoğraf çekmeyi çok seven yüzlerce mezun.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

199

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 995 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44