Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Özel Resim Kursu

Duygularınızı Renklerle Anlatmaya Ne Dersiniz?

Keyifli Bir Hobi Edinmek İsteyenlere Sanat Akademi’den Özel Resim Eğitimi

Resim yapıyorum ancak yeterince iyi değilim diyorsanız, yeni ve farklı bir hobi edinmeyi amaçlıyorsanız özel resim kursları tam size göre…

Hem kendinize vakit ayırmanızı sağlayacak hem de yeteneklerinizi geliştirmenize olanak tanıyan özel resim eğitimi ile grup eğitimlerinin karmaşasından uzak, eğitmeninizin özel ilgisiyle resim yapmayı tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz. İş ve okul hayatına kısa bir mola vererek stres ve kaygılarınızdan resimle uzaklaşabilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

Yaptığınız resimlerle dikkat çekmek, duygularınızı resim sanatının renkleri ve çizgileriyle anlatmak, sıradan hayatın döngüsünden çıkmak için özel resim kursu avantajlarından yararlanın.

Özel resim dersleri; kişiye farklı perspektifler katarak hayata farklı pencerelerden bakmayı öğretir, zihnini ve ruhunu rahatlatır, kaygılarını azaltır, özgür düşünmesini sağlar.

özel resim kursu

Tüm Özel Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 40 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel Resim Kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık uygulama ağırlıklı bir program olup temel çizgiler ve bilek hareketleri, resimde kompozisyon, perspektif, karakalem tekniği, sulu boya tekniği, yağlı boya tekniği ve akrilik tekniği konularını içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Resim Kursu Sanat Akademi

Hayatınızı renklendirecek, yıllarca sürdürebileceğiniz bir hobi edinmenizi sağlayacak, yeteneklerinizi açığa çıkaracak özel resim kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel özel resim kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza göre resim eğitimi alın!

özel resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı sanatçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü ressamlardan resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel resim kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı özel resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı özel resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel resim kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların resim eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel resim eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

özel resim kursları

Yeteneklerinizi Şekillendirin!

Resim yapma yeteneğinize güveniyor musunuz ya da yeterince iyi olup olmadığınızı görmek mi istiyorsunuz? Özel resim kursu ile resme olan ilginizi canlandırın…

Sıradan ve sıkıcı bir hayata resim sanatının rengarenk tonlarıyla biraz hareket katmaya ne dersiniz? Sanat Akademi özel resim kursları ile temel düzeyde resim yapmayı öğrenerek duygularınızı ve düşüncelerinizi tuvalinize yansıtın, sanatın penceresinden hayata bakarak kendinizi geliştirin.

Sanat Akademi özel resim kursları ile hayallerinize vakit kaybetmeden yön verin, resim yapmanın rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisiyle tanışın.

Hisleriniz Tuvalinize Yansısın!

Özel resim kursları, size merak ettiğiniz resim sanatının detaylarını öğretirken ifade becerilerinizi ve yaratıcılığınızı da geliştirecek.

Resim yaparken zihninizin nasıl canlandığını ve yaratıcılığınızın arttığını gözlemleyecek, duygularınızın ve düşüncelerinizin tuvaliniz üzerinde renklere ve şekillere evrildiğini göreceksiniz. İçe kapanık yapınızdan sıyrılacak, doğaya ve insana karşı olan duyarlılığınız artacak, hayatınızın monoton akışını kıracaksınız.

Özel resim kursu programını resim yapma tutkusu olan ve resim sanatını merak edenler için hazırladık. Gelin, siz de tutkunu olduğunuz renklerin dünyasına dahil olun…

özel resim dersi
özel resim dersleri

Dikkat Çekici Resimlere İmza Atın!

Yeteneklerinizin şekillenmesine adım adım tanık olacak, karakalemden suluboyaya kadar farklı tekniklerle birbirinden güzel resimler yapacaksınız.

Resim yapmanın teorik ve pratik tüm ayrıntılarını öğrenecek, ilgi görecek resimler yapacak, hobinizi yıllarca büyük bir hevesle sürdürmenizi sağlayacak motivasyonu edineceksiniz. Eğitmeninizin bire bir ilgisiyle resim yapmada kendinizi çok geliştireceksiniz. Hayal gücünüz ve özgün stiliniz sanatınıza yansıyacak…

Sanat Akademi özel resim kursu fırsatlarından yararlanarak tuvalinize hayat vermeye başlayın, vazgeçemeyeceğiniz bir hobi edinin.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Resim yapmayı çok istiyorum ve çizim yeteneğime güveniyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun özel resim kursu programını belirleyelim. Özel resim kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, ilgi alanınıza ve merakınıza göre özel resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel resim kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel resim dersleri veriyoruz.

özel resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Özel resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Özel Resim Kursu Programımızı İncelemek ve Atölyemizi Görmek İsterseniz Sizleri Sanat Akademi’ye Bekliyoruz!

Türkiye’nin en çok tercih edilen özel resim kursu Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Özel resim kursu programımızı inceleyin, tamamen size odaklanan bir resim eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi özel resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik resim eğitimi programını belirleyelim, yeni ve keyifli bir hobi edinmenizi sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel resim kursları

Mükemmel Resimler Yapın!

Yaratıcılığınızı geliştirerek çarpıcı ve özgün resimlere imzanızı atın, hayatı tuvalinize yansıtmanın tadını çıkarın.

Kayıt Ol »

Yeteneklerinizle Büyüleyin!

Yaşamın sıradanlığından kurtulmanızı sağlayacak özel resim kursları ile yeteneğinizi sergileme fırsatı bulun, yaptığınız resimlerle herkesin beğenisini kazanın.

meb ruhsatlı özel resim kursu

MEB Ruhsatlı Özel Resim Kursu

Sanat Akademi özel resim eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir resim kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel resim kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ders ekipmanlarımız ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun özel resim dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız resim eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sergiler, atölye çalışmaları ve sergi organizasyonları ile pekiştirmekteyiz.

Özel resim kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencimizin gelişimini takip ederek eksik kaldığı noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Özel Resim Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız özel resim kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı özel resim dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerden yaptığınız resimlere yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Görsel becerilerini ve el yatkınlıklarını geliştirecek atölye çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan resim sergileri, özel resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Türkiye’nin en aktif resim kursu olarak özel resim eğitimleri sırasında deneyim kazanmanızı önemsiyor, öğrenirken güzel vakit geçirmenizi amaçlıyoruz.

uygulamalı özel resim eğitimi
özel resim eğitimleri

Uluslararası Özel Resim Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan özel resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB kriterleriyle birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, resim eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Hem keyifli hem de güvenli bir ortamda özel resim eğitimi almanız için eğitim merkezimizin imkanlarını geliştirmeye ve çeşitlendirmeye özen gösteriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Özel resim kursu ile yeteneklerinizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmayı istiyorsanız size özel eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Özel resim eğitimi süresince bilgi ve becerilerinizi, yetkinliklerinizi ve uzmanlığınızı analiz ederek ihtiyaçlarınıza ve seviyenize göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerinizi yönlendiriyor, güzel sanatlar fakültelerinin resim bölümüne sizleri hazırlıyoruz.

Türkiye’nin başarılı ressamları ya da resim eğitmenleri arasında yer almanız için yetenek sınavlarında başarılı olmanın yollarını sizlere gösteriyoruz.

özel resim dersleri
özel resim dersi

Eğitim Sonrası Destek

Özel resim eğitimi sonrası resim yapmayı çok seven öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece özel resim kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; müzik, yaratıcı drama, dans, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için özel resim kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Özel Resim Kursu Yorumları

Resim Yapmayı Çok mu Seviyorsunuz?

Amatör düzeyde resim yapıyor ve yeteneklerinizi şekillendirecek bir kurs arıyorsanız doğru adrestesiniz!

Hobi Edineceğiniz Bir Kurs mu Arıyorsunuz?

Hayatın sıradan rutinleri sizi bunaltıyorsa ve kendinize vakit ayırmayı istiyorsanız tam olmanız gereken yer burası!

Yolunuz Sanat Akademi Özel Resim Kursuna Çıkacak!

İster amatör resim yapıyor olun, isterseniz daha önce hiç denememiş olun, özel resim kursları ile hem hobi edinecek hem de daha iyi resimler yapacaksınız.

özel resim kursu mezunları

400+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize resim eğitimleri verdik.

Özel resim dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulan Türkiye’nin en güncel özel resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye resim sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Eğitmeninizle bire bir resim eğitimi alarak zamanınızı verimli değerlendirmek ve daha çok deneyim kazanmak istiyorsanız Sanat Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayın.

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimleri

Özel resim eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Resimle birlikte diğer sanat dallarını da merak eden öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, oyunculuk ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, ister özel ders alın, Sanat Akademi’de yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek, özgüveninizi ve ifade becerilerinizi artıracaksınız!

İlgi duyduğunuz ve merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, özel resim kursu sonrası mesleki ve sosyal anlamda kendinizi geliştirmeye devam edin.

özel resim eğitimleri
sosyal etkinlikler özel resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat Akademi özel resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Özel resim kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve akademimizde eğitim gören diğer kursiyerlerimizle kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri ile sergi ve atölye çalışmaları düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin ünlü ressamlar ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Sadece size özel bir resim eğitimi alsanız dahi Sanat Akademi’nin sosyal ortamından yararlanmanızı istiyoruz!

Sanat Cafe

Resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sıcak ve samimi ortamıyla yeni dostlukların adresi olan Sanat Cafe’de herkese yer var!

Öğrencilerimizin sadece resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle tanışarak ortak paylaşımlarda bulunabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
özel resim dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi ressamları ve görsel sanatların uzmanlarından öğrencilerimizin resimlerine yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Özel resim kursu öğrencilerimizin çizim ve boyama becerilerini, çalışmalarını ve projelerini, ünlü ressamlar, çizerler ve özel resim kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Eğitmenlerinin ve usta ressamların özel yaklaşımı ile resim yapma becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, daha çok çalışarak mükemmel resimlere imza atıyorlar.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, çizerleri ve görsel sanatların farklı alanlarında kendisini kanıtlamış duayen isimleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi sanatın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta ressamların sadece eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik resim eğitimleri düzenliyoruz. Özel resim kursları ile adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden sanatın ve resim yapmanın püf noktalarını öğrenmenizi sağlıyoruz.

Özel resim eğitimi alan öğrencilerimizi deneyimli isimlerle bir araya getirerek resim sanatına dair farkındalık kazanmalarını sağlıyoruz.

özel resim workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel resim eğitimi ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yaratıcılığınızı sergilemek, duygu ve düşüncelerinizi tuvale aktarmak, hayatınıza renk katmak istiyorsanız özel resim eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden özel resim kursu alma şansını kaçırmayın!

Özel resim kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Temel resim yapma becerisi kazandırır,
 • Eğitmenin bire bir ilgisi ile daha çok uygulama yapma, anlaşılmayan konuların tekrarı gibi avantajlar sunar,
 • Görsel algınızı geliştirir,
 • Detayları çok daha kolay fark edersiniz,
 • Yıllarca keyifle sürdürebileceğiniz bir hobi edinirsiniz,
 • Resim yapmak yaratıcılığınızı arttırır,
 • Eleştirel düşünme becerisi kazanırsınız,
 • Kişinin kendini daha doğru ve sağlıklı ifade etmesini sağlar,
 • Zihninizin ve ruhunuzun rahatlamasını sağlar,
 • Doğa ve çevre duyarlılığı kazandırır,
 • Sanata dair ilginiz uyanır,
 • İş hayatında motivasyonunuz artar,
 • Daha mutlu bir insan olursunuz,
 • Kendinize güveniniz artar.

İlk olarak temel resim tekniklerini öğreniyor, çizgi ve çizim egzersizleri ile başlıyoruz. 1.Hafta Özel Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Çizgi Hareketleri
 • Daire Hareketleri
 • Elips Hareketleri
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Özel resim dersi ile eğitmeninizle bire bir çalışma imkanı bularak resim tekniklerine hakim olacak, yeteneklerinizi daha hızlı geliştirme imkanı bulacaksınız.

Karakalem eğitimimize başlıyoruz! Resim becerilerimizin temelini bu haftalarda atacak, el becerilerimizi geliştireceğiz. 2. – 5.Hafta Özel Resim Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
5.hafta özel resim kursu sonunda karakalem tekniğine hakim olacak, farklı ve dikkat çekici karakalem çalışmalarına imza atacaksınız.

Perspektif ve doku çalışmaları ile yaratıcılığımızın sınırlarını zorluyoruz! Eğitmeninize dilediğiniz kadar soru sorabilir, öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. 6. – 8.Hafta Özel Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
8.hafta özel resim kursları sonunda farklı objelerin çizimlerinde ustalaşacak, oran ve denge bilgisi kazanacak, perspektif algınızı geliştireceksiniz.

Sulu boya çalışmaları ile renk ve tuval kullanım bilgisi edinmeye başlayacaksınız. 9. – 12.Hafta Özel Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
12.hafta özel resim kursları sonunda sulu boya tekniğini başarıyla uygulayacak bilgi ve uzmanlığa ulaşmış olacaksınız.

Özel dans dersimizde salsa figürlerine devam ediyoruz. Zorlu dönüşler ve keyifli ritimlerle dans etmek size çok yakışacak! 6. – 7. Hafta Özel sosyal Latin Dans Kursu Programı:
 • Temel Salsa Dans Bilgisi Tekrarı
 • Erkek ve Kadın Figürleri
 • Temel Tutuşlar
 • Temel Dönüşler
 • Sağdan ve Soldan Dönüş
 • Inside Turn
 • Outside Turn
 • Adios
 • Cross Body Lead (Yer Değiştirme)
 • Beden Hareketleri
  • Ayak Hareketleri
  • El ve Kol Hareketleri
  • Kalça Hareketleri
  • Omuz Hareketleri (Shoulder Check)
 • Sombrero (Şapka Kombinasyonu)
 • Nefes Kontrolü
 • Heyecan ve Stres Kontrolü
 • Zamanlama ve Koordinasyon
 • Partneri Yönlendirme
 • Eşli Çalışmalar
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • Dansta İfade Becerileri
 • Beden Dili ile Duygu Aktarımı
 • Jest ve Mimik Kullanımı
 • Salsa Styling
 • Salsa Kıyafetleri ve Aksesuarları
 • Farklı Kombinasyonlarla Çalışmalar
Özel sosyal Latin dans kursları ile merak ettiğiniz salsa dansının tüm tekniklerini öğreneceksiniz. Eğitmeninizle dans edeceğiniz için profesyoneller gibi salsa yapabileceksiniz.

Yağlı boya tekniğiyle sınırlarımızı zorlamaya başlıyoruz. Özel ders almanın en güzel yanı hatalarınızı hemen giderebilmeniz oluyor! 13. – 16.Hafta Özel Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
16.hafta özel resim eğitimi sonunda yağlı boya kullanarak resim yapmayı öğrenmiş olacak, hayal gücünüzü tuvale yansıtmanın tadını çıkaracaksınız.

Akrilik boya kullanarak özgün ve ilgi uyandıracak resimler yapmaya başlıyoruz! Yaptığınız resimleri eğitmeninizle birlikte değerlendirme fırsatı da bulacaksınız. 17. – 20. Hafta Özel Resim Kursu Programı:
 • Akrilik Boya Tekniği
 • Akrilik Boya Malzemeleri
 • Akrilik Fırçalarının Özellikleri
 • Akrilik Altı Dolgu Malzemeleri
 • Spatula ve Palet Kullanımı
 • Temizlik Bezleri
 • Akrilik Boya İçin Tuval Hazırlama
 • Tuval Gerginliği
 • Palet Üzerinde Renk Oluşturma Egzersizleri
 • Akrilik Boya İle Uygulama Çalışmaları
 • Yapılan Resimlerin Değerlendirilmesi
Özel resim kursu sonunda temel düzeyde resim yapma becerisi edinmiş, yeteneklerinizi şekillendirmiş ve birbirinden güzel resimlere imza atmış bir şekilde akademiden mezun olacaksınız.

Özel Resim Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi özel resim kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz özel resim kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Özel Resim Kursu Programı

Durgun ve sıradan hayatınızı renklendirecek bir hobiye ihtiyacınız varsa Sanat Akademi özel resim kursu ile tanışmanızın tam zamanı!

Özel resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık uygulama ağırlıklı bir program olup temel çizgiler ve bilek hareketleri, resimde kompozisyon, perspektif, karakalem tekniği, sulu boya tekniği, yağlı boya tekniği ve akrilik tekniği konularını içeren ayrıntılı bir eğitimdir.

Özel resim kursu programı; resim sanatının inceliklerini keşfederek keyifli bir hobi edinmek, boş vakitlerine değer katmak, iş ve okul yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyen sanatseverler için özel olarak hazırlanmıştır.

Özel resim eğitimi; sadece resim sanatının teknik ve uygulama becerilerini kazanmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda düşünme becerilerinizi arttırır, ruhsal ve duygusal rahatlama sağlar.

özel resim eğitimi

Özel Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Özel resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. MEB Onaylı Özel Resim Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak özel resim kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Özel resim kursu eğitmen kadromuz; ülkemizin başarılı ressamları arasında yer alan isimlerden, yıllardır resim eğitmenliği yaparak genç yetenekleri resim sanatına kazandırmış uzmanlardan, akademisyenlerden ve sanatçılardan oluşmaktadır.

Sanat Akademi olarak özel resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Özel resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Özel resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Özel resim kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi özel resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan özel resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel resim kursu Florya, özel resim kursu Bahçelievler, özel resim kursu Ataköy, özel resim kursu Yeşilköy, özel resim kursu Zeytinburnu, özel resim kursu Avcılar olarak hizmet veren özel resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Özel resim kursu öncelikle eğitmeninizle bire bir resim yapma fırsatı tanıdığı için öğrendiklerinizin kalıcı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca daha çok soru sorma ve uygulama yapma fırsatı bulursunuz. Özel resim dersleri ile keyifli bir hobi edinebilir, resim yapmanın inceliklerini öğrenirken zihninizi ve ruhunuzu stresten arındırabilir, sanatsal bakış açısı kazanabilirsiniz. Kendinizi resim yaparak ifade eder, özgüveninizi geliştirirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
özel resim kursu fiyatları

Özel Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim

Hemen Kayıt Ol

Özel Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel resim kursu ile hayatını renklendiren, sanatın büyüsünü keşfeden ve boş vakitlerine değer katan öğrencilerimiz Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de özel resim kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Özel Resim Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel resim kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Özel resim kursu merkezimizi, eğitim salonlarımızı, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında özel resim kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel resim kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

400+

Mezun Öğrenci

Özel resim kursu ile resim yapma becerilerini geliştiren yüzlerce mezunumuz.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

404

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.020 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44