Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Resim Yapmanın Faydaları – Ruhunuza ve Zihninize İyi Gelecek!

Çocuk, Genç ve Yetişkin… Her Yaş Grubunun En Keyifli Aktivitesi!

Sorumluluklar, ev ve iş hayatı ve okul kaygısı… Her biri günlük yaşantımızdan keyif almamızı engelliyor ve günlerimizin nasıl geçtiğini anlayamıyoruz. Dolayısıyla kimi zaman hem çocuklarımızın okul kaygısı azalsın hem de keyif alacakları bir hobileri olsun diye kimi zaman da yetişkinler olarak bizlerin bir hobi edinmek için tercih ettiğimiz sanat kursları bulunuyor. Bu sanat kursları arasında ise en sık tercih edilen ve keyifli bir hobi ile hayatınızın geri kalanını geçirebileceğiniz bir beceri sunan resim kursları bulunuyor.

Resim yapmanın faydaları nelerdir peki? Resim yapmak yalnızca keyifli bir hobi midir? Yoksa boş zamanlarınızı değerlendirirken aynı zamanda zihninizi ve bedeninizi de geliştirebilir misiniz? Resim yapmak, sadece boş zamanlarınızı zenginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda iş veya okul yaşamınızda karşılaştığınız zorluklarla daha kolay mücadele etmenize yardımcı olur, resim yaparak stresten uzaklaşır ve kendinize bir alan açmış olursunuz.

Dolayısıyla resim yapmak yalnızca keyifli bir hobi değildir. Resim yapmanın yararları hem çocuklar hem de yetişkinler için farklılık gösterse de oldukça çeşitlidir. Gelin, boş zamanlarda resim yapmanın faydaları nelerdir yakından bakalım ve neden vakit kaybetmeden kendiniz ya da çocuklarınız için bir resim kursu araştırmalısınız anlatalım!

Çocuklar Sanat İle Büyüsün! - Resim Yapmanın Çocuğa Yararları

Resim yapmanın çocuğa faydaları aslında saymakla bitmez. Çocuklarınız resim yaparak çok yönlü bir gelişim gösterirler. Yalnızca yaratıcılıkları ve özgüvenleri gelişmez, aynı zamanda küçük kas becerileri ve el göz koordinasyonları da belirgin oranda gelişir.

Ancak resim yapmanın çocuğa yararları yalnızca bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Çocuk gelişiminde en destekleyici aktivitelerden biri olan resim yapmanın çocuğa faydaları daha başka neler olabilir bir bakalım…

 • Resim yaparak kendi yeteneklerini keşfeden çocuklar potansiyellerini de açığa çıkarır.
 • Resim yapmanın çocuğa faydaları arasında özgüveni arttırması vardır.
 • Resim yapan çocukların odak süreleri diğerlerine oranla daha uzundur. Resim yapmak odak sorunu karşısında tercih edilebilecek en yararlı aktivitedir.
 • Resim yapan çocuklar problem çözme yetilerini daha iyi kullanırlar.
 • Resim yapmak sanılanın aksine okul başarısını düşürmez, onu destekler.
 • Çocuk resim kursları ile çocuklarınıza erken yaşta sanat sevgisi kazandırırsınız.
 • Resim yapmanın faydaları arasında çocukların el- göz ve beyin koordinasyonlarını belirgin ölçülerde geliştirmesi bulunmaktadır.

Resim yapmanın çocuğa faydaları aslınd daha da sıralanabilir ancak kısaca bahsedelim; resim kursları ile erken yaşta sosyalleşmeye başlayan çocuklarınız kendine güvenen ve ifade becerileri gelişmiş bireyler olarak büyürler. Özellikle resim kursları ile onların çok yönlü gelişimini destekleyebilir, sosyalleşmelerini sağlayabilir ve farklılığı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Hayatın Stresinden Resim İle Arının! - Resim Yapmanın Yetişkinlere Faydaları

Resim yapmanın faydaları denildiğinde yetişkinleri de unutmamak gerekir çünkü resim yalnızca çocuk gelişimini desteklemez aynı zamanda yetişkinlerin de çok yönlü bir değişim ve gelişim sağlar. Ev ve iş hayatının sizlere getirdiği sorumluluklardan sıyrılıp kendinize bir vakit ayırmak istemez misiniz? Hem gelişmenizi hem de stresten uzaklaşmanızı sağlayacak en keyifli aktivitelerden bir tanesi de resim yapmak!

Yetişkinler için resim kursunun yararları hakkında kısaca bir liste yapalım ve neler kazanabileceğinizi görelim…

 • Resim yaparak sanat ile iç içe bir yaşama adım atabilir ve kendinize biraz zaman ayırabilirsiniz.
 • Resim yaparak hayatınızdaki olumsuzluklardan uzaklaşabilirsiniz.
 • Resim yapmak monoton yaşam döngünüzü kırmanızı sağlayacaktır!
 • Resim yapmanın yararları arasında sanata bakışınızı geliştirmek de bulunmaktadır. Sanat eserleri ve resim teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak sizlerin artık bir usta eseri gördüğünüzde yorumlamanızı sağlar.
 • Yetişkinler için resim yapmanın yararları arasında yalnızca duygusal ve zihinsel faaliyetler bulunmuyor. Resim yaparak aynı zamada el - göz koordinasyonunuzu da daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz.
 • Resim dersleri ile odaklanmanızı geliştirebilir, iş hayatında daha başarılı bir birey haline gelebilirsiniz.

Resim yaparak hayatınıza renk katabilir ve kendinizi daha farklı ifade etmek için yeni yollar deneyebilirsiniz. Sosyal çevrenizde yeteneğinizle öne çıkabilir ve daha sağlıklı insan ilişkileri kurarak keyifli günler geçirebilirsiniz.

Resim Kursları İle Hayatınızı Sanat Akademi’de Değiştirin!

Resim ile hayatınızı değiştirmeye ne dersiniz? Gündelik telaşlarınızı bir kenara bırakıp kendinizi iyi hissedeceğiniz bir aktivite yapmak istemez misiniz? Resim yapmanın faydaları ile hayatınız değişecek! Tutkularınızın peşinden giderek hemen değişime başlayabilirsiniz!

Sanat Akademi olarak her yaştan öğrencimize resim kursu programlarımız ile yeteneklerini geliştirmeleri adına resim eğitimleri veriyor ve tutkularını besliyoruz! Keyif alabileceğiniz uygulamalı resim dersleri ile tanışmak e uzman resim eğitmenlerinden ders almak için Sanat Akademi ailesi ile hemen tanışın!

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44