Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Resim Kursu Fiyatları 1250 TL'den Başlıyor! Resim Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuza Resim Eğitimi Olur Mu? Resim Dersi Kaç TL Olmalı?

Kimi zaman kafa dağıtmak, kimi zaman yeteneklerini geliştirmek isteyenler için sanat ve resim kursları günlük hayatın stresini geride bırakmaya ve yeni aktiviteler deneyimlemeye de imkan tanıyor. Dolayısıyla her yaştan insan kendilerine uygun resim kursları arıyor ve resim kursları arasından en uygun eğitimi verenler ile bir resim serveninie başlamak istiyor.

Ancak resim kursu seçimi yaparken çocuklarını resim kursuna göndermek isteyen ailelerin ve yeteneklerini geliştirerek keyifli vakit geçirmek isteyen genç ve yetişkinlerin düşündüğü ortak bir konu bulunuyor; resim kursu fiyatları.

Resim kursu fiyatları bütçesini düşünmek isteyen ve verdiği ücret karşılığında iyi bir eğitim almak isteyenlerin ortak noktası. Sektörde birçok resim kursu olmasına rağmen bu konu hakkında her resim kursu aynı fiyatı ve aynı eğitim kalitesini sunmuyor. Verilen hizmet karşısında sunulan resim kursu fiyatları da bu nedenle kurumdan kuruma değişkenlik gösteriyor.

Peki, hangi kriterler resim kursu fiyatları üzerinde etkili oluyor ve neden resim kursuna gitmek isteyen insanlar bu faktörlere dikkat etmeli? Bunun sebebi, resim kursu fiyatları üzerinde etkili olan bu maddelerin aynı zamanda alacağınız eğitimin de kalitesini etkilemesidir. Eğer ucuz resim kursu arıyorsanız alacağınız eğitimin kalitesi hakkında sorgulamanız gerekenler olabilir.

  • MEB Onayı
  • Deneyim süresi
  • Eğitmen niteliği
  • Lokasyon
  • Donanım ve Ekipman Yeterliliği
  • Hedef ve Seviyeniz

Bu gibi kriterler çoğaltılabilse de bir resim kursu fiyatları için en çok etki eden kriterler yukarıdaki gibidir. İyi bir resim kursu deneyimi için resim kursu fiyatları göz önünde bulundurulurken aynı zamanda bu ücretlerin hangi hizmetler karşılığında belirlendiği de önemlidir. Bu nedenle hem resim kursu fiyatları hangi kıstaslara göre belirleniyor hem de neden bu kriterler alacağınız eğitimin kalitesini etkiliyor bir göz atalım. Aynı zamanda resim kursu fiyatları ile ilgili ortalama rakamlar verelim...

1250 TL – 2000 TL Arası Resim Kursları – Standartların Altında Kalabilir!

Resim kursu fiyatları çok değişken çünkü her kursun imkanları ve ders programları farklı. İstanbul’da resim kursu fiyatları araştırması yaptığınızda karşınıza 1250 TL’den başlayan kurslar çıkacak. Bu düşük fiyatlar ise beraberinde az ders sayısı, deneyimsiz eğitmenler, uygulama eksikliği ve profesyonel olmayan bir kurum sunacak. Dolayısıyla tavsiyemiz ucuz diye resim dersi ücretleri düşük olan kurumları tercih etmemeniz. Beklediğiniz ilgi ve kalite burada olmayabilir.

2500 TL – 3000 TL Aralığındaki Resim Kursları İyi mi?

2500 – 3000 TL resim kursu ücretleri normal kabul edilebilir. Çünkü ortalama resim kursu fiyatları bu aralıkta olmalı. Bu kurumlar daha iyi eğitmen kadrosuna sahip, programında daha çok uygulama yapan, sınıfları daha az mevcutlu kurslardır. Dolayısıyla bütçenizi zorlamak istemiyorsanız bu kursları tercih edebilirsiniz. Özel imkanlar, rehberlik, ders telafi gibi avantajlar beklemeyin ama.

3500 TL – 4500 TL Resim Kursu Fiyatları – Kaliteli Bir Eğitim Almak İsteyenler İçin İdeal!

Hem kendiniz hem çocuklarınız için iyi bir resim kursu arıyorsanız resim kursu fiyatları bütçenizi geniş tutmalısınız. 3500 TL’den başlayan resim kursları için ortalama 4500 TL’ye kadar bir rakam ödeyebilirsiniz. Kursun kalitesini ise MEB ruhsatına sahip olup olmamasına, eğitmen deneyimine, sınıf ve ekipman imkanlarına, eğitim danışmanlarının ilgisine, özel ders sunup sunmamasına, merkezi konumda olmasına göre sorgulayabilirsiniz. Resim kursu fiyatları ya da resim dersi ücretleri açısından baktığınızda aylık ödeyeceğiniz bu rakam, eğitiminizin kalitesini karşılıyorsa gayet uygundur.  

Resim Kursu Ücreti Yaşa Göre Değişir mi? Çocuk ve Yetişkin Resim Kursu Fiyatları

Çocuk ve yetişkin kurslarında grup eğitimleri ortalama aynı fiyatlarla başlasa da kişinin yaşına ve seviyesine göre farklı ücretler talep edilebilir. Yetişkin resim kursu fiyatları genellikle 4000 TL'den başlar. Çocuk resim derslerinin de 4000 – 4500 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bunlar grup eğitimi ücretleri. Özel resim dersi fiyatları ise aylık 6500 – 7000 TL olabiliyor. Ders başı 1250 – 1500 TL rakamlar gayet normal kabul ediliyor. Bu dersler hem birebir olması hem de daha öğretici olması nedeniyle tercih ediliyor.

Resim kursu fiyatları üzerinde etkili olan diğer faktörler ise;

MEB Onayı Resim Kursu Fiyatları İçin Önemli

Bir kurumun MEB onaylı olması resim kursu fiyatları için niçin etkilidir? Bunun sebeplerinden biri, resim kursu fiyatları ile eğitim kalitesinin ilişkisidir. Nasıl mı? MEB onaylı bir kurum, eğitim kalitesini ve kurumun fiziksel yeterliliğini kanıtlamış demektir. Dolayısıyla sahip oldukları bu resmi nitelik de resim kursu ücretleri üzerinde etkili olmaktadır. Kaçak resim kursu veren kurumlar ise sizlere eğitim içerikleri ve dolayısıyla kalitesi hakkında güven vermez. Her ne kadar bu tarz kurumlar nispeten ucuz olsa bile resim kursu fiyatları ile eğitim kalitesi birbirini karşılamadığında paranızı ve zamanınızı boşa harcamış olursunuz.

Deneyim Süresi Resim Kursu Ücretleri Üzerinde Etkili

Resim kursu ücretleri üzerinde etkili olan bir diğer kriter de resim eğitimi alacağınız kurumun resim eğitimi sektöründeki deneyim süresi ve tecrübeleridir. Deneyimsiz kurumlar resim kursu fiyat belirleme aşamasında sizlere ucuz resim kursu gibi gelse de deneyimsiz kurumların sizlere sunduğu olanaklar, deneyimli kurumların sundukları kadar ihtiyaçlarınıza yönelik olmayabilir.

Resim Kursu Fiyatları İçin Eğitmen Niteliği

Bir resim kursu fiyat belirleme aşaması için önemli olan kriterlerden bir tanesi de yine kurum ve eğitmenler ile ilgilidir. Resim kursu ücretleri belirlenirken eğitmenlerin kim olduğu, nasıl başarılarının bulunduğu ve sertifikaları oldukça önemlidir. Merdiven altı resim kursları sizlere resim kursu fiyatları açısından daha uygun gelse de eğitmenlerinizin kim olduğu, sertifikaları ya da deneyimleri hakkında net bir güvenceye sahip olamazsınız. Ancak MEB onaylı resim kursları, bünyelerinde alanında uzman sertifikalı resim eğitmenlerini bulundurma zorunluluğu olduğundan bu kurumları tercih edebilir ve eğitmen donanımına güvenebilirsiniz.

Kurum Lokasyonu

Araştırdığınız resim kursları arasından tercih yaparken ulaşımı kolay ve merkezi resim kursları mı ilginizi çeker yoksa merkezden uzak ve nispeten ulaşım zorluğu yaşayabileceğiniz kurumlar mı? İşte bu yüzden resim kursu ücret belirleme aşaması için önemli olan kriterlerden bir tanesi de resim kursunun bulunduğu konumdur. Merkezi bir konumda bulunan resim kursları sizlere çevre açısından daha iyi imkanlar sunacağından resim kursu ücretleri bu durumdan etkilenir.

Donanım ve Ekipman Yeterliliği

Bir sanat merkezi ya da resim kursu için en önemli ve gerekli özelliklerden bir tanesi resim kursu donanımı ve öğrencilerine kurum içinde neler sağladığıdır. Resim kursları ekipman açısından zengin olmalı ve öğrencisine ihtiyacı olan her nesneyi eksiksiz şekilde sunmalıdır. Dolayısıyla resim kursu ücretleri belirlenirken bu durum da dikkate alınır.

Resim Kursu Fiyatları Seviye ve Hedefleriniz İçin Etkili

Resim kursu ücretleri yalnızca resim eğitimi veren merkezlerin özelliklerine değil sizin seçim ve isteklerinize göre de değişkenlik gösterir. Resim kurslarında seviyeniz ilk aşamada ölçülür ve uygun eğitim programı hazırlanır. Dolayısıyla her seviye için aynı eğitim programının hazırlanması ve aynı ders saatlerinin uygulanması mümkün değildir. Bu nedenle resim kursu fiyatları açısından bakıldığında eğitimlerin ücreti sizlerin seviye, istek ve ihtiyaçlarınıza göre özel olarak şekillenebilir. Resim kursu fiyatları seviyenize göre ayarlanmalı, hedefleriniz gözetilmelidir. Bir hobi kursu ile bir güzel sanatlar resim bölümü hazırlık kursu eğitim içeriği aynı olamayacağı gibi, resim kursu ücretleri de aynı olamaz. Bu nedenle sizlere uygun eğitim programı düzenlemeyen kurumlardan tercih yapmamalısınız.

Yeteneğinizi Tutkuya En İyi Fiyatlarla Dönüştürün!

Resim yeteneğiniiz geliştirmek ya da başlangıçtan itibaren resim çizebilmeyi öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle kendinize uygun bir resim kursu ararken bakacağınız kriterlere de dikkat etmelisiniz. Sizler için resim kursu ücretleri her ne kadar bütçenizi korumak amacıyla önemli olsa da alacağınız ucuz resim kursu eğitimi ile verimli saatler  geçiremezseniz vaktinizi ve paranızı boşa harcamış olursunuz. Dolayısıyla resim kursu ücretleri belirlenirken kurumların öne sürdüğü kriterlere dikkat etmeli ve fiyat kıyaslaması yaparken hangi kurum size neler sunuyor göz önünde bulundurmalısınız.

Sanat Akademi olarak bireyselleştirilmiş eğitim programlarımız ile resim tutkusu olanların sanat sevgisine cevap veriyor ve uzman eğitmenlerimiz ile öğrencilerimize 15 yıllık deneyimlerimizi aktarıyoruz. Avrupa standartlarında uygulamalı resim eğitimi programları ile öğrencilerimizin hobilerinden keyif almalarını sağlıyor ve her geçen gün sanat merkezimizi daha ileriye taşıyoruz!

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44