Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Resim Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler – Hangi Kriterler Önemli?

En İyi Resim Kursları Öğrencilerine Nasıl İmkanlar Sunuyor?

Sanatın hayatı nasıl güzelleştirdiğinin farkında olanlar ve sanat dallarına ilgi duyanlar yeteneklerinin olduğunu düşündükleri ya da tutkuyla öğrenmek istedikleri sanat alanlarına yönelebilir ve kendilerine ugyun bir sanat eğitimi arayabilirler. Resim kursları da bu alanlardan en çok tercih edilenler arasındadır.

Bir resim kursu ile resim tekniklerinin inceliklerini ve detaylarını öğrenmek isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve kendine bir değer katmak için keyifli bir aktivite arayanların her biri kendilerine en iyi resim kursu deneyimini yaşatacak bir resim kursu arayabilirler. Sanat ve resim eğitimi alanında sektörde çok fazla resim kursu bulunmasına rağmen, her biri aynı yaklaşım ile hizmet vermez ve bu durum da resim eğitiminden alacağınız verimi etkilemektedir.

Hal böyleyken, resim kursları arasından bir seçim ypamak isteyenlerin aklında bir soru belirir; resim kursu nasıl seçilir? En iyi resim kursu deneyimini yaşamak için resim kursu seçerken dikkat edilecek kriterler nelerdir?

En iyi resim kursu sürecini yaşamanız için resim kursu seçerken dikkate almanız gereken temel faktörlerden kısaca bahsederek ardından bunları detaylandıralım;

  • MEB ruhsatı
  • Kurum Deneyimi
  • Eğitmen kadrosu
  • Sınıf mevcudu
  • Ders içerikleri
  • Etkinlik ve organizasyonları
  • Kurumun bulunduğu konum

Eğer kaliteli bir resim eğitimi ve dolu dolu geçen bir kurs süreci yaşamak istiyorsanız sizler de resim kursu seçerkn öncelikle bu kriterlere dikkat etmelisiniz. Tercihleriniz sizlere hem iyi bir eğitim sunmalı hem de hobinizden giderek daha fazla keyif almanızı sağlamalıdır. GElin, yakından bakalım, sizlere bir resim kursu bünyesinde hangi imkanlar sunulmalıdır?

1. Kurumun MEB Ruhsatı Var Mı?

Bir resim eğitimi merkezi ilk olarak MEB ruhsatına sahip olmalıdır. MEB ruhsatına sahip kurumlar Milli Eğitim Bakanlığı’nca denetlemeye tabii tutulan ve MEB standartlarını karşıladığını ispat ettiği takdirde eğitim vermeye devam edebilen kurumlardır. Dolayısıyla eğer en iyi resim kursu deneyimi için heyecan duyuyorsanız merdiven altı resim kursları değil, MEB onaylı ve resim eğitimi konusunda deneyimli kurumlar sizlerin ilk tercihleri arasında olmalıdır.

MEB ruhsatına sahip bir kurum sizlere hem kaliteli eğitim içerikleri, hem keyifli sosyal aktiviteler hem de yeteneklerinizi geliştirecek sanat etkinlikleri sunar. Kapsamlı bir eğitim planı ile yaklaşır ve her öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına cevap vermeye uğraşır. Kısaca, resim kursu nasıl seçilir sorusunun en kesin cevaplarından bir tanesi, MEB onaylı kurumlardır.

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Resim kursu seçerken nelere dikkat edilir merak edenlerin aklına belki de gelmeyecek bir faktör söyleyelim şimdi de; kurum deneyimi. Resim kursları sizler için her ne kadar iyi bir ücret sunsa da deneyimsiz olmaları onları malesef yetersiz kılar. Eğitim programları oturmamış ve öğrencilerinin istek ve ihtiyaçlarını doğru analiz edemeyen deneyimsiz resim kursları sizlere iyi bir resim kursu deneyimi veremeyecektir.

3. Eğitmen Kadrosu Deneyimli Mi?

Eğitmen kadrosu bir resim kursu seçerken dikkat edilecekler arasında ilk sıralardadır. Eğitmenlerinizin deneyimli, nitelikli ve öğrenciye yaklaşmasını bilen özelliklerde olması sizlerin de resim eğitimi sürecinizden keyif almanız için oldukça önemlidir. Eğitmen kadrosu sertifikalı olmayan merdiven altı resim kursları ile resim dersleri almak sizler için hayal kırıklığı olabilir. Dolayısıyla bu tip kurumları değil, MEB onaylı kruumları ve mutlaka sertifikalı eğitmenleri seçmelisiniz.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Sınıf mevcudu, resim kursu seçerken dikkat edilecekler arasında ilk sıralarda yer alır. Eğtimenlerinizin resim eğitimi sırasında sizlerle daha iyi ilgilenebilmesi ve tekniklerinizi kalabalık ve karmaşık sınıflarda geliştirmek istemezsiniz. Dolayısıyla sınıf mevcudu maksimum 12 kişi olmalıdır. Kimi resim kursları sürümden kazanmak adına resim dersi kalitesine önem vermeden gereğinden fazla öğrenciyi bir ders saatine alırlar. Bu durumda hem eğitmen ilgisi bölünür hem de kalabalık sınıflarda rahat edemezsiniz. Dolayısıyla bu kurumları tercih etmemelisiniz.

5. Ders İçerikleri Nasıl?

Ders içerikleri bir resim kursu için oldukça önemli. Resim kursu seçerken sizlere sunulan programı gözden geçirmeli ve seviyenize ve hedeflerinize göre bir ders programı sunuluyor mu kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda ders içeriği yoğunluğunu da önemsemeli ve sizlere en çok bilgiyi katacak resim kursu ile yola devam etmelisiniz. En iyi resim kursu sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun, bireyselleştirilmiş bir programla eğitim veren resim kursudur. Öğrenmek istemediğiniz, ihtiyaç duymadığınız ders içerikleriyle vakit kaybetmenize gerek yok

6. Etkinlikler Düzenliyor Mu?

Resim kursu seçerken dikkat edilecekler arasında sizler için ne kadar sosyallik sunduğu da yer almalıdır. Çeşitli etkinlikler ile resim eğitimi desteklenmeli ve öğrencilerin motivasyonu sağlanmalıdır. Eğitmenleriniz ve sınıf arkadaşlarınızla kaynaşacağınız eğlenceli turnuva ve yarışmalar düzenleyen, network organizasyonları hazırlayan kurslara gidin.

7. Lokasyonu Nerede?

Bir resim kursu seçerken dikkat edilecekler arasında kurum konumu önemli yer tutuyor. Bunun sebebi ise sizlerin resim tutkunuza olan motivasyonunuzun hem ulaşım zorluğu olan bir kurumda yitip gitmemesi hem de güvenlik açısından merkezi lokasyonların çok daha tercih edilebilir olmasıdır. Dolayısıyle en iyi resim kursu deneyimini yalnızca kurum içi imkanlardan değil, dışında bulunan avantajlardan dolayı da yaşayabileceğinizi unutmayın!

Uzmanlar Uyarıyor: Kaçak Kurslara Dikkat!

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek ve boş zamanlarınızı renklendirmek için aradığınız resim kursu bir anda sizin için bir eziyete dönüşebilir… Dolayısıyla resim kursu seçerken bahsettiğimiz kriterlere özen gösteren kurumları tercih etmeli ve keyifli bir resim eğitimi serüvenine bu tarz kurumlarda başlamalısınız.

Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle öğrencilerimizi uzman eğitmenlerimiz ile destekliyor ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyoruz. MEB ruhsatlı bir eğitim kurumu olarak eğitim standartlarını karşılıyor ve öğrencilerimizin en kaliteli ders içerikleri ile sosyal bir ortamda tanışmasını sağlıyoruz.

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44