Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Salsa Kursu

Eğlenceli, Hızlı, Ritmik: Salsanın Özgürlüğünü Keşfedin!

Latin Danslarının En Canlısı Salsa ile Hayatınıza Renk Katın! Sanat Akademi Salsa Kursu

Hayatınız çok mu sıradan gelmeye başladı? Gündelik hayatın hareketsiz ve sürprizsiz rutini içerisinde artık çok mu sıkıldınız? Yaşamınızda yeni renkler, yeni dokunuşlar, yeni anlamlar mı arıyorsunuz? Endişelenmeyin!

Salsa müzikleri ile keyifli vakit geçirebileceğiniz, kendinize değer katacağınız bir salsa kursu sizi bekliyor! Kendinize vakit ayırmak ve hayatınızı güzelleştirmek için daha fazla beklemeyin, hemen harekete geçin...

Sanat Akademi’de her yaştan bireye stresi ve sıkıntıyı dansla unutacağı keyifli bir salsa kursu sunuyoruz!..

Salsa kursu bedeni harekete geçirmesi ve kıvrak figürlerinin verdiği etki ile mutluluk hormonu salgılatıyor!

salsa kursu

Tüm Salsa Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Salsa Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı salsa ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, temel dans ve salsa bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle uyumlu hareket etme, beden ve nefes kontrolü, salsa adımları, dönüşleri, hareketleri ve koreografileri konularını içeren bir eğitim programıdır. Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Salsa Kursu Sanat Akademi

Hayatın monotonluğuna son veriyoruz! Latin danslarının en keyiflisi salsa ile yaşamınızda enerjik bir değişiklik yapmaya ne dersiniz? Uzman salsa eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış salsa dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir salsa eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

salsa kursu eğitmenleri

Ünlü Salsa Eğitmenleri

Alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan salsa eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
salsa kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Salsa kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı salsa kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı salsa kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında salsa kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların salsa eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden salsa eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

salsa kursları

Tekdüze Bir Hayat Size Göre Değil Mi?

Hayatınızın iş, ev ya da okul çevresinde aynı sıradanlıkla döndüğünü mü düşünüyorsunuz? En son ne zaman bu döngüden çıkıp kendinize iyilik yaptınız?

İşte size bir fırsat! Eğer hayatınızdan sıradanlığı uzaklaştırmak, kendinize farklı bir alan yaratmak isteyebilirsiniz; sizi harekete geçirecek ve eğlenmenizi sağlayacak bir hobi ile karşınızdayız: salsa kursu! Monoton geçen günlerini renklendirmek isteyenlerin pişman olmayacağı bir süreç geçirmek hiç de zor değil!

Sosyalleşmek, biraz eğlenmek, yeni şeyler deneyimlemek isteyenler için en keyifli eğitimlerden biri olan salsa kursu sizlere harika bir tecrübe olacak!

Harekete Geçin, Hayatınıza Renk Katın!

Monotonluğun ve her günü aynı geçen bir hayatın içerisinden çıkmak istiyorsanız vakit kaybetmeden salsa ile tanışmalısınız! Kendinizi salsa ile çok iyi hissedeceksiniz!

Hayatınıza biraz renk lazımsa ne duruyorsunuz? Hareketli müzikleri, capcanlı figürleri ile salsa adeta mutluluğun kaynağı! Hem zihninize hem de bedeninize olumlu etkiler bırakacak salsa aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak! Salsa yalnızca bir dans değil sizin için bir tutku olacak ve salsanın hareketli figürleri ile bedeninizin daha dinç bir hale geldiğini hissedeceksiniz!

Dans edemem diye düşünmeyin! Her zaman size uygun bir salsa eğitimi vardır… Eğlencenin doruklarına çıkacağınız salsa kursu günlerini kaçırmayın!

salsa eğitimi
salsa eğitimleri

Eğlenecek, Öğrenecek ve Hareketleneceksiniz!

Dans etmek isteyen herkes için Sanat Akademi’de bir eğitim var! Yaşınız kaç olursa olsun salsa kursu programları sizleri bekliyor!

Enerjinizi biraz yenilemeye, hayatınıza dinamizm katmaya ve yaşadığınızı hissetmeye ihtiyacınız varsa en doğru adrestesiniz! Beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış bir salsa eğitimi ile hem Latin figürlerinin inceliklerini öğrenecek hem de keyifli bir aktiviteyle unutulmaz anılar biriktirecek, doyasıya eğleneceksiniz!

Bedeninizin daha zinde, zihninizin daha ferah olacağı salsa kursları sonunda siz de kendinizdeki değişimi farkedecek ve daha aktif bir hayata merhaba diyeceksiniz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Kendimi son zamanlarda pek zinde hissetmiyorum, yaşamıma hareket katacak keyifli bir hobiye ihtiyacım var diyorsanız Sanat Akademi en doğru adres! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun salsa kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir salsa eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun salsa kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre salsa eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan salsa dersleri veriyoruz.

salsa kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi salsa dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Salsa kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Salsa eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Latin Rüzgarı Hayatınızı Değiştirecek! Salsa Kursları ile Eğlenmenin ve Mutlu Olmanın Yeni Bir Yolunu Keşfedin!

Sorumluluklarınızın stresinden bir an olsun kurtulmaya, kendinizi hafiflemiş ve mutlu hissetmeye ne dersiniz? Eğer yanıtınız evetse gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, salsa kursu dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size salsa eğitimi planınızı yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi salsa kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik salsa eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, doyasıya eğleneceğiniz bir hobi kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
salsa kursları

Doyasıya Eğlenin!

Gündelik hayatın stresini dans pistinin ardında bırakın, salsa kursları ile doyasıya eğlenin, dans edin, hayatınıza yeni bir boyut katın!

Kayıt Ol »

Enerjinizi Yenileyin!

Hareketsiz bir yaşam döngüsünün vücudunuzda bıraktığı olumsuz etkileri salsa kursu ile silin, bedeninizi ve ruhunuzu tazeleyerek hayata yeniden başlayın!

meb ruhsatlı salsa kursu

MEB Ruhsatlı Salsa Kursu

Sanat Akademi salsa eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir salsa kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun salsa dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız salsa eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı salsa dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Salsa kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Salsa Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız salsa kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı salsa dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, salsa kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir salsa kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı salsa eğitimi
salsa eğitimleri

Uluslararası Standartta Salsa Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan salsa eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz salsa kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, salsa eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, salsa eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Salsa kursu ile öğrencilerimizin keyifli bir deneyim yaşadığından emin olmak üzere ders içeriklerimizi kursiyerlerimizin beklenti ve isteklerine göre güncelliyor, ayrıntılara önem vererek ihtiyacınız olan salsa kursunu sizlerle buluşturuyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Salsa kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Salsa eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

salsa dersi
salsa dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Salsa eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece salsa kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için salsa kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Salsa Kursu Yorumları

Stres Atın!

Biraz olsun nefes almak ve yenilenmek için kendinize vakit ayırmak istemez misiniz?

Eğlenin, Dans Edin!

Salsa kursları ile eğlenceli Latin figürlerini öğrenin, yaşamınızı renklendirin!

Yeni İnsanlarla Tanışın!

Sanat Akademi’nin keyifli ortamında sosyal bir salsa kursu ile yeni arkadaşlar edinin!

salsa kursu mezunları

500+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize salsa eğitimleri verdik.

Salsa dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel salsa kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye salsa dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir salsa kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Salsa kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta salsa eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Salsa kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

salsa eğitimleri
sosyal etkinlikler salsa kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi salsa kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir salsa dersi sunuyoruz!

Salsa kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi salsa kursu olarak öğrencilerimizin salsa başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Salsa dersleri dışında da güzel vakit geçirmenizi sağlamak için ilgi çekici sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştiriyor, Sanat Akademi’nin büyüleyici atmosferinde farklı sanat dallarından misafirler ağırlıyoruz.

Sanat Cafe

Salsa eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece salsa kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak salsa ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
salsa dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Salsa kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve salsa kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle salsa eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Salsa kursu ile usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik salsa eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik salsa eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

salsa workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Salsa eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Salsa Kursu Detaylı Eğitim Programı

Latin figürleriyle yaşamınıza renk katmak, bedeninizi harekete geçirmek, monoton gündelik rutininizi kırmak ve sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmak istiyorsanız detaylı salsa eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden salsa kursu alma şansını kaçırmayın!

Salsa kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Dans yeteneklerinizi açığa çıkarır,
 • Vücudunuzu harekete geçirir,
 • Sizi forma sokar,
 • Kalori yakmanızı sağlar,
 • Bedeninizi şekillendirir,
 • Bel ve basenlerdeki yağları azaltır,
 • Sosyalleşmenize imkan verir,
 • Stresten uzaklaşmanızı sağlar,
 • Vücudunuzdaki gerginliği azaltır,
 • Kas ve kemik ağrılarının önüne geçer,
 • Beden koordinasyonunuzu arttırır,
 • Hafızanızın güçlenmesine katkı sağlar,
 • Ayrıcalıklı bir hobi edinirsiniz,
 • Boş zamanlarınıza değer katarsınız,
 • Eğlenmenin yeni yollarını keşfedersiniz.

Salsanın kıvrak figürleri için bedenimizi ısıtıyoruz! Kendimizi iyi hissetmek ve beden farkındalığı kazanmak için bedensel terbiye çalışmalarıyla başlıyoruz! 1. Hafta Salsa Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
1.hafta salsa dersleri sonunda bedeninizi daha iyi kontrol etmeyi öğrenecek ve salsa için gerekli olan ön hazırlığı yapmış olacaksınız!

Dansın olmazsa olmazı müzik bilgimizi geliştirerek ritme ayak uydurmayı öğreniyoruz. Salsa müzikleri ile hareketleniyor, hareketlendikçe eğlenmeye başlıyoruz! 2. Hafta Salsa Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Salsa Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Salsa Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2. hafta salsa kursları sonunda müzikleri yalnızca duymayacak aynı zamanda dinlemeyi ve uyumlu adımlar atmayı da öğrenmiş olacaksınız.

En tiyatral danslardan biri olan salsa için bedenimizi etkili kullanma çalışmaları yapıyor ve dansımıza jest ve mimiklerimizi de ekliyoruz! 3. Hafta Salsa Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Eş İle Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Salsa Adımları
 • Salsa Dönüşleri
 • Salsada Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3.hafta salsa eğitimi sonunda tüm bedeninizi salsanın kıvrak figürlerine uydurmayı ve koreografi içerisinde duygularınızı da dansınıza dahil etmeyi öğrenmiş olacaksınız!

Salsa adım ve dönüşleri olmadan nasıl dans edelim? Tekniklerimizi ilerletiyor ve kendimizi salsanın kıvrak ruhuna teslim ediyoruz! 4. Hafta Salsa Kursu Programı:
 • Temel Salsa Adımları
 • Salsa Stilleri
  • Porto Riko Stili
  • New York Stili
  • Mambo Stili
  • Küba Stili
  • Miami Stili
 • Salsa Duruş ve Postür Çeşitleri
 • Sahne Kullanımı
 • Salsa Temel Adımları
 • Vuruşlar
 • Müzik ve Ritim Olgusu
 • Cross Body Lead Teknikleri
  • Cross Body Inside Turn ve Varyasyonları
  • Cross Body Outside Turn ve Varyasyonları
  • Swing Turn (Coca Cola) ve Varyasyonları
4. hafta salsa eğitimleri sonunda salsada figür varyasyonlarının temelini öğrenmiş ve uyguluyor olacaksınız!

Eşli dans etmenin detaylarını öğreneceğiniz bu haftada koreografi içerisinde nasıl daha uyumlu olabileceğinizi anlatıyoruz! 5. – 8. Hafta Salsa Kursu Programı:
 • Erkek ve Kadın Figürleri
 • Temel Tutuşlar
 • Temel Dönüşler
  • Sağdan ve Soldan Dönüş
  • Inside Turn
  • Outside Turn
  • Adios
 • Cross Body Lead (Yer Değiştirme)
 • Beden Hareketleri
  • Ayak Hareketleri
  • El ve Kol Hareketleri
  • Kalça Hareketleri
  • Omuz Hareketleri (Shoulder Check)
 • Sombrero (Şapka Kombinasyonu)
 • Nefes Kontrolü
 • Heyecan ve Stres Kontrolü
 • Zamanlama ve Koordinasyon
 • Partneri Yönlendirme
 • Eşli Çalışmalar
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
8. hafta salsa eğitimi sonunda grupla daha uyumlu dans etme becerisi kazanacak ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Yeteneklerinizin geliştiğini ve dansınızın güzelleştiğini hissedeceksiniz!

Sahneye çıkmanın zamanı geldi! Salsa kursları ile son bölümümüzde koreografilerimizi sahnede sergileyeceğiz. 9. - 12. Hafta Salsa Kursu Programı:
 • Open Break
 • Koplex Kol
 • Under Arm Turn
 • Stop on X ve Varyasyonları
 • Walkaround Combination ve Varyasyonları
 • Trick Varyasyonları
 • Akrobatik Varyasyonları
 • Ara Ritim Varyasyonları
 • Salsa Dönüş Teknikleri
 • Shine Tekniği
 • Salsada Koreografi
Salsa dersleri ile son bölümümüzde koreografimizi geliştiriyor, sahnede olmanın heyecanını birlikte yaşıyoruz.

Salsa Kursu Programı – 500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Salsa Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz salsa kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Salsa Kursu

Monoton bir yaşam size göre değilse hemen salsa kursu programlarımıza katılın! Kendinizi iyi hissedeceğiniz bir atmosferde en keyifli salsa dersleri sizleri bekliyor. Hayatınızda fark yaratmanın tam zamanı...

Salsa kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup teorik derslerle uygulamalı salsa ve koreografi çalışmalarını bir araya getiren, temel dans ve salsa bilgisi, müzik ve ritim kulağı, müzikle uyumlu hareket etme, beden ve nefes kontrolü, salsa adımları, dönüşleri, hareketleri ve koreografileri konularını içeren bir eğitim programıdır.

Salsa kursu programı; her yaştan bireye dans ederek güzel vakit geçirebilecekleri bir ortam sunmak, ayrıcalıklı bir hobi ve stres atmanızı sağlayacak bir aktivite yapmanızı sağlamak üzere özel olarak hazırlanmıştır.

Salsa kursu gibi tempoya dayalı ritmik danslar, fiziksel katkılarının yanı sıra hayatın stresini atmanıza ve ruh halinizi pozitif yönde değiştirmenize katkı sağlıyor.

salsa eğitimleri

Salsa Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi salsa kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Salsa kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı salsa kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Salsa Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak salsa kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Salsa kursu eğitmen kadromuz; salsa başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak salsa eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Salsa kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Salsa kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Salsa kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi salsa kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan salsa kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Salsa kursu Florya, salsa kursu Bahçelievler, salsa kursu Ataköy, salsa kursu Yeşilköy, salsa kursu Zeytinburnu, salsa kursu Avcılar olarak hizmet veren salsa kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Salsa kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak salsa kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi salsa kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Salsa kursu hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle ortaya çıkabilen kas ve kemik ağrılarını azaltır, duruş ve postür bozukluklarını düzeltir, hareketsizliğin vücuttaki olumsuz etkilerini en aza indirgeyerek kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Ayrıca salsa kursları ile renkli Latin müzikleri eşliğinde güzel vakit geçirebilir, stresten uzaklaşarak hayata pozitif bakmayı öğrenebilir, hayata karışarak sizin gibi dansa ve salsaya ilgi duyan insanlarla tanışabilirsiniz.

Latin Amerika kökenli bir dans olan salsa öğrenmesi kolay ve ayrıca eğlenceli dans türlerinden biridir. Küba, New York, Porto Riko gibi farklı stilleri olan salsanın ritmik ve tempoya dayalı bir dans olduğunu söyleyebiliriz. Elbette ustalaşmak için salsa ve dans tekniklerine ciddi ölçüde zaman ayırmak gerekir. Ancak hobi düzeyinde bakıldığında doğaçlamaya dayanan pek çok figürü kısa süreli bir salsa eğitimi ile yapmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
salsa kursu fiyatları

Salsa Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Salsa Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Keyifli bir hobiyle hayatına renk katmak isteyen, sanata olan ilgisini ayrıcalıklı bir aktiviteye dönüştürmeyi arzulayan her yaştan birey için farklı eğitimler sunuyoruz. Salsa kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Salsa Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Salsa kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, salsa kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Salsa eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında salsa kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Salsa kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Salsa kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

194

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 970 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44