Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bachata Kursu

Estetik ve Kıvrak… Bachata ile Parlamaya Hazır Olun!

Bachata’nın Zarafeti Bedeninizi Saracak! Sanat Akademi Bachata Kursu

İşinizden veya sorumluluklarınızdan biraz sıyrılmak mı istiyorsunuz? Kendinize vakit ayırarak yeni şeyler deneyimlemeye, yeni aktivitelerle mutluluğu keşfetmeye ihtiyacınız mı var? Bachata kursu tam size göre!

Eşli danslar arasında cazibesiyle büyüleyen dansların ilki bachata sizleri çağırıyor. Daha fazla vakit kaybetmeden bachata kursları ile kendinize ve bedeninize biraz vakit ayırın! Farkı kısa sürede hissedeceksiniz...

Sanat Akademi olarak her yaştan dans etmek, dans etmeyi öğrenmek, kendine eğlenceli bir hobi edinmek ve sosyalleşmek isteyenlere özel bireyselleştirilmiş bir bachata eğitimi sunuyoruz!

Bachata kursu özellikle bel çevresini hareket ettirmek isteyenler için birebir! BAchata estetik olduğu kadar bel çevrenizin incelmesini sağlayacak bir dans.

bachata kursu

Tüm Bachata Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Bachata Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel adım, stil ve dönüşler, bachata koreografileri, kostüm ve makyaj gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Bachata Kursu Sanat Akademi

Latin danslarının baş döndüren dünyasına bachata kursu ile adım atın, Latin müziklerinin kıpır kıpır enerjisiyle kendinizi yenileyin. Uzman bachata eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış bachata dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir bachata eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

bachata kursu eğitmenleri

Ünlü Bachata Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan bachata eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
bachata kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Bachata kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı bachata kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı bachata kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında bachata kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların bachata eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden bachata eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

bachata kursları

Dansın Heyecanı Bedeninizi Sarsın!

Hayatınıza farklılık katacak yeni heyecanlar mı arıyorsunuz? Farklı bir aktivite yapmak istiyor ancak hangi alana yöneleceğinizi bilemiyor musunuz?

Bedeninizi hareket ettirmeye, pasif bir yaşamdan sıyrılmaya ve keyifli bir ortamda sosyalleşmeye mi ihtiyacınız var? Kendinizi yenileyebileceğiniz bir alan, keyifle vakit geçirebileceğiniz özel bir atmosfer mi arıyorsunuz? Yeni deneyimler keşfetmek mi istiyorsunuz? Öyleyse sizleri Sanat Akademi bachata kursu ile tanıştıralım!

Bachata dansının kıvrak figürleri sizleri baştan yaratacak! Kendinizle vakit geçireceğiniz, sosyal bir ortamda eğlenebileceğiniz bir aktivite arıyorsanız bachata kursu ve cazibeli bachata müzikleri ile dans etmek tam size göre!

Kendinizi Daha Dinç Hissedin!

Arkadaşlarınızla buluşmaktan çok daha farklı, hareketli ve dinamik bir aktivite yapmak istiyorsanız Latin danslarının en kıvraklarından biri olan bachata sizi çağırıyor!

Özellikle kaslarınızın sıkılaşmasını sağlayacak, kıvrak figürleri ile sizleri daha esnek hale getirecek bachata ile siz de yenilenmeye hazır olun! Her bachata dersi ardından tazelendiğinizi hissedecek ve bir sonraki bachata eğitimini iple çekeceksiniz! Fark yaratan, ayrıcalıklı bir hobi için bachata kursu programlarımızı tercih edin!

Bachatanın heyecanı sizleri sarıp sarmalarken dans etmenin sizleri daha aktif ve dinamik bir hale getirdiğini hissedeceksiniz!

bachata eğitimi
bachata eğitimleri

Müziğe Kapılın, Ruhunuz Yenilensin!

Bachata müzikleri ile dans etmek ve bachata tekniklerini öğrenmek isteyen herkes için en kapsamlı programları sunuyoruz!

Bachata kursları ile yalnızca bedeninizi dinçleştirmiyor, stres ve üzüntülerden uzaklaşmanızı sağlayarak ruhunuzu da yeniliyoruz. İşleriniz çok yoğunsa, son dönemde gerginlikten başka bir şey hissedemez olduysanız, eskisinden daha öfkeli bir ruh haline sahipseniz bachata dersleri tüm bunları silip götürecek!

Bedeniniz, ruhunuz ve duygularınıza seslenen bachataya kulak verin! Ruhunuzu yenileyecek bachata kursu ile hayatınıza renk katmaya hemen başlayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Artık bu yoğunluktan ve stresten sıkıldım, kendime zaman ayıracağım keyifli bir aktiviteye ihtiyacım var, doyasıya eğlenmek benim de hakkım diyorsanız en doğru adrestesiniz! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun bachata kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir bachata eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun bachata kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre bachata eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bachata dersleri veriyoruz.

bachata kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi bachata dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Bachata kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Bachata eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Bachata Kursları Sizi Yepyeni Bir İnsan Yapacak! Bachata Kursu ile Dansın Eğlenceli Dünyasına Adım Atın!

Gündelik hayatın koşturmacaları yerine dans etmek istiyor, Latin müzikleri ve bachata adımları ile kendinizi hafiflemiş hissetmeyi arzuluyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size bachata eğitimi planınızı yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi bachata kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik bachata eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, ayrıcalıklı bir hobi kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
bachata kursları

Enerjinizi Tazeleyin!

Hareketsizliğin ve sağlıksız bir yaşam rutininin izlerini bedeninizden silin, bachata kursları ile kendinizi yenileyin, yaşamınıza hareket katın!

Kayıt Ol »

Özgürce Dans Et!

Eğlenirken öğreneceğiniz ve bedeninizin sınırlarını ortadan kaldıracağınız bir bachata kursu ile çekingenliğinizi aşın, dans ederek ışıldayın!

meb ruhsatlı bachata kursu

MEB Ruhsatlı Bachata Kursu

Sanat Akademi bachata eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir bachata kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun bachata dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız bachata eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı bachata dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Bachata kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Bachata Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız bachata kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı bachata dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, bachata kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir bachata kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı bachata eğitimi
bachata eğitimleri

Uluslararası Standartta Bachata Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan bachata eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 380’in üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bachata kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, bachata eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, bachata eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Türkiye’nin en iyi bachata kursu olarak ders içeriklerimizi Avrupa’nın ünlü dans okullarının müfredatlarıyla karşılaştırıyor, öğrencilerimizin taleplerine kulak vererek sizlere beklentilerinize en uygun bachata eğitimi programını sunuyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Bachata kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Bachata eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

bachata dersi
bachata dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Bachata eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece bachata kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için bachata kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Bachata Kursu Yorumları

Stresi ve Kederi Unutun!

Hayatın koşturmacalarına ve negatif yanlarına dansla biraz ara vermeye ne dersiniz?

Bachata ile Tanışın!

Bachata kursları ile ayrıcalıklı bir hobi edinin, dans etmenin tadını sonuna kadar çıkarın!

Bedeniniz Sizi Mutluluğa Götürsün!

Hayatınızı değiştirin, bachata kursu ile dünyanızı renklendirin, mutluluğu dansla keşfedin!

bachata kursu mezunları

380+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize bachata eğitimleri verdik.

Bachata dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel bachata kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye bachata dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir bachata kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Bachata kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta bachata eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Bachata kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

bachata eğitimleri
sosyal etkinlikler bachata kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi bachata kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir bachata dersi sunuyoruz!

Bachata kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi bachata kursu olarak öğrencilerimizin bachata başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Boş vakitlerinize değer katmak üzere bachata dersleri dışında da Sanat Akademi’nin keyifli atmosferinden istifade etmenizi sağlıyor, sosyal ve kültürel aktivitelerle hayatınıza renk katıyoruz...

Sanat Cafe

Bachata eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece bachata kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak bachata ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
bachata dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Bachata kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve bachata kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle bachata eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Bachata kursu ile usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik bachata eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik bachata eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

bachata workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Bachata eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Bachata Kursu Detaylı Eğitim Programı

Eşli Latin danslarının büyüsüne kapılmak, yaşamınızı dansla renklendirmek, yeni insanlarla tanışmak ve dansa olan ilginizi gerçek bir tutkuya dönüştürmek için en doğru adrestesiniz. Detaylı bachata eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden bachata kursu alma şansını kaçırmayın!

Bachata kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Utangaçlığınızı aşmanıza yardımcı olur,
 • Hayatınıza dinamizm katar,
 • Daha aktif bir insan olursunuz,
 • İletişim becerilerinizi arttırır,
 • Özgüven kazanırsınız,
 • Sosyal yaşamda fark yaratırsınız,
 • Beden dilinizi daha iyi kullanarak sosyal yaşamda ve iş yaşamında öne çıkarsınız,
 • Kaslarınızı güçlendirir,
 • Uyku kalitenizi arttırır,
 • Zindelik katar,
 • Odaklanmanızı geliştirerek iş yaşamında performansınızı arttırır,
 • Stresi ve gerginliği azaltır,
 • Kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlar,
 • Dansa olan yeteneğinizi keşfedersiniz,
 • Kalori yakmanızı sağlar.

Bedenimizi hissediyor ve bachataya ilk adımı atıyoruz! Beden farkındalığı kazanıyor ve kendimizi bachatanın kıvrak hareketleri için hazırlıyoruz. 1.Hafta Bachata Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
1. hafta bachata dersleri sonunda bedeninizi bachatanın kendine özgü ritmine hazırlamış olacaksınız. Daha esnek bir vücutla bachata yapmaya başlayabilirsiniz!

Önce müzikleri tanıyoruz! Bachata için gerekli olan ritim duygusunu yakalamaya çalışıyor ardından bachata adımlarımızın temelini atıyoruz! 2. Hafta Bachata Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Bachata Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Bachata Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2. haftanın bachata eğitimi sonunda müziğin ritmine uyum sağlayacak, dans figürlerinizi ritmik bir biçimde sergilemeye başlayacaksınız.

Bachataya ruhunu verecek jest ve mimiklerimizi doğru kullanmayı öğreniyoruz! Dansımızı duygularımızla süslüyor ve dansa hakkını veriyoruz. 3. Hafta Bachata Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Bachata Tutuş Pozisyonları
 • Bachata’da Bel Kıvraklığının Önemi
 • Bachata Adımları
 • Bachata Dönüşleri
 • Bachata’da Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3.hafta bachata dersleri sonunda esnekliğiniz iyice artmışken bir de dansın duygusunu doğru yansıtmayı öğreneceksiniz!

Senkron, Pozisyon, tutuş ve adımdan çok daha fazlası, bu dansta aşk var! Bachatanın kıvrak figürleri ile yeteneklerinize hayran kalacaksınız. 4. Hafta Bachata Kursu Programı:
 • Bachata Walk (Bachata Yürüyüşü)
 • Bachata’da Tutuş Pozisyonları
 • Bachata’da Doğru Duruş
 • Bachata Partnerini Yönlendirme
 • Bachata Dansında Takip
 • Bel Kıvırma Pratikleri
 • Sağ ve Sol Kalça Atışları
 • Bachata Figürleri
  • Forward and Back Basic Figürü
  • Eşli Yarım Dönüş
  • Eşli Tam Tur Dönüş
  • Under Arm Turn (Kol Altından Dönüş)
4. hafta bachata eğitimi sonunda başlangıç seviyesinde dans edebilecek, doğru kalça atışlarını yakalayabileceksiniz.

Öğrendiğimiz tekniklerin üzerine yenilerini katarak bachatada adım adım ilerliyor ve dans ettikçe bachatanın kıvrak hareketlerine daha da alışıyoruz! 5. – 8. Hafta Bachata Kursu Programı:

Eşli Yarım ve Tam Tur Dönüş, Under Arm Turn (Kol Altından Dönüş), Dip ve Body Roll Figürü başta olmak üzere tüm Bachata figürlerinin esneklik alıştırmalarıyla gelişmesini sağlıyor, bol bol pratik yapıyoruz. Bachata dansında yöneten partner ve takipçinin birlikte hareket edebilme becerileri geliştirilerek; senkronize bir şekilde hareket etmelerini amaçlıyoruz. Latin danslarının en önemli ve fark yaratan stili “Shine” (Parlama) figürlerine geçiş yapıyoruz. Yaratıcılığımızı müzikle birleştiriyor, Shine bölümünde kendimize özgü koreografik hareketler ile dansımızı geliştiriyoruz. Öğrendiğimiz adım tekniklerini hızlandırarak yeni figürlerimize uyguluyoruz.

5. – 8. hafta bachata kursları sonunda teknikleriniz ile müzikle daha uyumlu hareket edecek ve kendinizi dansa çok daha hakim hissedeceksiniz.

Peki ya sahneye çıkmaya ne dersiniz? Bachata kursu yolculuğumuzun son bölümünde sahne hazırlığı yapmaya başlıyoruz. 9. - 12. Hafta Bachata Kursu Programı:

9. – 12. Hafta Bachata kurs programında; Öğrendiklerimizle koreografiler oluşturuyor, Bachata’nın tadına varıyoruz! Bachata’da her öğrencimiz “Shine” tekniğiyle yaratıcılığını sergileyebiliyor, müziğin ritmiyle figürlerine özgünlük katıyor, figürlerini çeşitli adım oyunları ile yorumlayarak ortaya büyüleyici bir dans gösterisi çıkarıyor! Yalnızca bununla kalmıyor, kıyafetlerimizi giyiyor, makyajımızı yapıyor ve sahnede ışıldıyoruz! Bachata’nın tüm figürlerini bütünleştirerek dans edebilen, yaratıcı kombinasyonlar ve mükemmel senkronizasyonlarıyla izleyenleri büyüleyecek öğrenciler yetiştiriyoruz. Bachata figürlerini en doğru tekniklerle sergileyen ve akıcı bir dans performansı sunan öğrencilerimizle kostümlü dans gösterimiz için hazırlanıyoruz!

12 haftalık bachata eğitimi ile bedenimizi özgürleştiriyor, dansın inceliklerini öğrenirken çekingenliği üzerimizden atıyoruz!

Bachata Kursu Programı – 380’in Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 380’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Bachata Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bachata kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Bachata Kursu

Ritmik kalça atışları ile sizleri kendine çekecek bachata ile Dominik Cumhuriyeti’nin ezgilerini sahnede yaşatma imkanı bulacaksınız! Esnek ve estetik dans tekniklerinin hakim olduğu bachata bedeninizi dinamik bir hale getirecek, sizlere kıvraklığı ile yeni bir siz sunacak!

Bachata kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel adım, stil ve dönüşler, bachata koreografileri, kostüm ve makyaj gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Bachata kursu programı; dansa olan ilgisini tutkuya ve ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürmek, yaşamına renk katmak için keyifli bir aktivite gerçekleştirmek isteyen her yaştan birey için özel olarak hazırladık!

Bachata eğitimi ile sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanan insanların eklem, bel ve sırt ağrılarının önemli ölçüde azaldığı gözlemlenmiştir.

bachata eğitimi

Bachata Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi bachata kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Bachata kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı bachata kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Bachata Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak bachata kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Bachata kursu eğitmen kadromuz; bachata başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak bachata eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Bachata kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Bachata kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Bachata kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi bachata kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan bachata kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Bachata kursu Florya, bachata kursu Bahçelievler, bachata kursu Ataköy, bachata kursu Yeşilköy, bachata kursu Zeytinburnu, bachata kursu Avcılar olarak hizmet veren bachata kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Bachata kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak bachata kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi bachata kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Bachata kursu alarak yaşamınıza dinamizm katabilir, sağlıksız bir yaşam tarzına sahipseniz, hareketsizlikten şikayet ediyorsanız tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca eşli bir dans olan bachata kursları sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak için de en iyi yollardan biridir. Sizin gibi dansa ilgi duyan insanlarla birlikte gündelik hayatın stresinden ve koşturmacalarından uzaklaşabilir, bedeninizle birlikte ruhunuza da yenileyebilirsiniz.

Dominik kökenli bir dans olan Bachata, dünyanın farklı bölgelerinde farklı tarzlara sahiptir. Küba kalça hareketi ve adımlamalara dayanan dans, ritmik bir yapı sunar. Salsa gibi diğer Latin danslarının aksine daha sade figürlerin olduğu bachata dansını kısa süreli bachata eğitimi ile öğrenmek mümkündür. Elbette dansta ustalaşmak için daha uzun süreli bir bachata eğitimi almak gerekir. Ancak hobi seviyesinde dans etmek ve güzel vakit geçirmek için bachata kursu ile dans geçmişinize de bağlı olarak daha ilk haftalardan temel figürleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
bachata kursu fiyatları

Bachata Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Bachata Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Dans tutkusunu bachata kursları ile dışa vuran, hayatın monotonluğunu geride bırakan ve yaşamına dinamizm katan öğrencilerimiz sıkıcı bir yaşam döngüsüne geri dönmek istemiyor ve yeni ilgi alanları keşfetmeyi sürdürüyor. Siz de bachata kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Bachata Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Bachata kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, bachata kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Bachata eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında bachata kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Bachata kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

380+

Mezun Öğrenci

Bachata kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

172

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 860 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44