Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tango Kursu

Cazibenin Ritmi Ruhunuzu Saracak!

Aşkın Dansı Tango Sizleri Farklı Dünyalara Götürecek! Sanat Akademi Tango Kursu

Hayatınızın sıradanlığından bunaldınız ve yapacak yeni aktiviteler mi arıyorsunuz? Dans etmek sizin için gerçek bir mutluluk kaynağı mı? Aradığınızı ve çok daha fazlasını tango kursu programımızda bulacaksınız!

Eğer tangoya merak duyuyorsanız, kendinize keyif alacağınız bir hobi edinmek için dans etmeye hemen başlayın, tango ile havanız değişsin, zihniniz yenilensin! Kendinizi tango ile giderek çok daha iyi hissedin.

Tangoyu deneyimlemek isteyen, dansı öğrenmeyi amaçlayan, ya da dans ederek keyifli vakit geçirme peşinde olan herkes için özelleştirilmiş tango kursu programları Sanat Akademi’de!

Tango dansı özellikle dik duruş gerektirdiğinden omurga ve sırt ağrılarına neden olan duruş bozukluklarının düzeltilmesinde oldukça etkilidir.

tango kursu

Tüm Tango Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Tango Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel adım, stil ve dönüşler gibi konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Tango Kursu Sanat Akademi

Hayatın bunaltıcılığından kurtarmak, yepyeni bir insan olmak, mutluluğa ve kendinize daha fazla zaman ayırmak istiyorsanız uzman tango eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış tango dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir tango eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

tango kursu eğitmenleri

Ünlü Tango Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan tango eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
tango kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Tango kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı tango kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı tango kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında tango kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların tango eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden tango eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

tango kursları

Kendinizi Dansla İfade Edin!

Hayatınızda değişik yapmak istiyor, tekdüze bir yaşamdan sıyrılmayı amaçlıyorsanız; yeni aktiviteler ile zamanınızı verimli kullanmayı, kendinize değer katmayı amaçlıyorsanız dans etmeye ne dersiniz?

Tango kursu ile en keyifli yolculuklardan birine çıkacaksınız… Hayatınızdaki stres, koşturmaca ve monotonluğa biraz ara verin! Dans ederek kendini ifade etmek isteyen, bedeni ve ruhunu hareketlenerek dinlendirmeyi amaçlayan herkes için tango müzikleri ve gururlu figürleri en iyi cevap oluyor!

Sıradan olmak istemeyen herkes tango ile ayrıcalıklı ve çevresinde fark yaratacak bir hobiye sahip olacak! Kendinizi dansın en eşsiz yönüne hazırlayın, tango ile bambaşka bir dünya keşfediyoruz!

Farklı Yönlerinizi Keşfedin!

Dansa yeteneğinizin olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? Vaktinizi değerlendirirken dans etmeyi seçebilir ve kendinizi yeniden tanıyabilirsiniz! Tango kursu sizi bekliyor...

Farklı yönlerinizi bulacağınız ve vaktinizi en keyifli biçimde değerlendirebileceğiniz tango eğitimleri ile sizler de aşkın dansı tangoyu ve tango ruhunu deneyimleyeceksiniz! Kendinize değer katacaksınız ve sizi geri kalan herkesten ayıracak bir hobiniz olacak. Yaşam tutkusunu dansla hissetmenin tam zamanı değil mi?

Boş vakitlerinizi verimli geçirmek için daha ne bekliyorsunuz? Yeteneklerinizi keşfedin, kendinizi ve sevdiklerinizi şık dans figürlerinizle şaşırtın!

tango eğitimi
tango eğitimleri

Stresi Geride Bırakın!

Dans etmek herkesin hakkı! Siz de rahat bir atmosferde ve güvenli bir ortamda dans etmeyi öğrenmek ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız vakit kaybetmeyin, tango kursu kaydınızı yaptırın!

Tango kursları ile bir yandan bedeninizin enerjisini tazelerken bir yandan da zihinsel sorunlarınıza çözüm bulun, üzüntülerinizi, stresinizi ve hayal kırıklıklarınızı dans pistinin ardında bırakın. Tango yaparken üzüntüye yer yok! Yalnızca tutkumuzu ve mutluluğumuzu yansıtacak, tango figürleri ile ruhumuzu yenileyeceğiz.

Sanat Akademi ailesine vakit kaybetmeden katılın, hayatınızı değiştirecek ve vazgeçemeyeceğiniz bir hobi ile çok geçmeden tanışın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yeni ve eğlenceli bir aktivite keşfetmenin ve kendinize daha fazla vakit ayırmanın artık zamanı gelmedi? Eğer cevabınız evetse Sanat Akademi ile tanışın, gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun tango kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir tango eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun tango kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre tango eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan tango dersleri veriyoruz.

tango kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi tango dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Tango kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Tango eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Dans Etmeyi En Keyifli Tango Kursu ile Öğretiyoruz!

Hızla akan hayatın içerisinde bedeninizi daha etkili kullanmanızı sağlayacak, müzikleriyle sizlere farklı dünyaların kapılarını açacak dans eğitimleri mi arıyorsunuz? Eğer yanıtınız evetse gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size tango eğitimi planınızı yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi tango kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik tango eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
tango kursları

Kendinize Zaman Ayırın!

Sorumluluklarınıza daha sonra yine vakit ayırabilirsiniz, biraz da kendinizle ilgilenin, tango kursu ile kendinize eğlenceli bir hobi armağan edin!

Kayıt Ol »

Bedeninizi Yeniden Tanıyın!

Tango kursu ile bedeninizin esnekliğini ve kaslarınızın gücünü arttırın, vücudunuz yapabildikleriyle sizi şaşırtsın, zincirlerinizi kırın ve sınırları tango figürleriyle geride bırakın!

meb ruhsatlı tango kursu

MEB Ruhsatlı Tango Kursu

Sanat Akademi tango eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir tango kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun tango dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız tango eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı tango dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Tango kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Tango Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız tango kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı tango dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, tango kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir tango kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı tango eğitimi
tango eğitimleri

Uluslararası Standartta Tango Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan tango eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 300’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz tango kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, tango eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, tango eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Tango kursları ile sizlere kusursuz bir deneyim sunmak için Avrupa’nın en iyi dans okullarının müfredat ve uygulamalarını yakından takip ediyor, tango dersi içeriklerimizi sürekli güncel tutarak boş vaktinize değer kattığımızdan emin oluyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Tango kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Tango eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

tango dersi
tango dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Tango eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece tango kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için tango kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Tango Kursu Yorumları

Tabularınızı Yıkın!

Dans ederek zincirlerinizi kırmak, kendinizi ritmin özgürlüğüne bırakmak istemez misiniz?

Zindeliğinizi Arttırın!

Beden sağlığınızı tango kursları ile destekleyin, enerjinizi tazeleyin, hayatınıza dinamizm katın!

Hayata Karışın!

Yeni bir sosyal çevreye merhaba deyin, tango kursu ile sosyalleşin, unutulmaz anılar biriktirin!

tango kursu mezunları

300+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize tango eğitimleri verdik.

Tango dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel tango kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye tango dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir tango kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Tango kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta tango eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Tango kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

tango eğitimleri
sosyal etkinlikler tango kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi tango kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir tango dersi sunuyoruz!

Tango kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi tango kursu olarak öğrencilerimizin tango başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

En eğlenceli tango eğitimi için tango dersleri ve uygulamalı dans egzersizlerimizle yetinmiyor, dans ve sanata dair etkinlikler gerçekleştiriyor, sosyal aktivitelerle tango kursu programımızın her anına sürprizler sıkıştırıyoruz!

Sanat Cafe

Tango eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece tango kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak tango ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
tango dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Tango kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve tango kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle tango eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Tango kursu ile usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik tango eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik tango eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

tango workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Tango eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Tango Kursu Detaylı Eğitim Programı

Tangonun cazibesine kapılmaya hazır mısınız? Ayrıcalıklı bir hobi ile yaşamınızdaki gri havayı renklendirmek, sosyal bir sanat merkezinde enerjinizi yenilemek istiyorsanız detaylı tango eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden tango kursu alma şansını kaçırmayın!

Tango kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Ayrıcalıklı bir hobi edinirsiniz,
 • Dans etmeyi öğrenirsiniz,
 • Latin müzikleri ve kültürüyle tanışırsınız,
 • Güzel vakit geçirirsiniz,
 • Boş vakitlerinize değer katarsınız,
 • Vücudunuzu forma sokarsınız,
 • Fazla kilolarınızdan kurtulursunuz,
 • Kas ve kemik yapınızı güçlendirirsiniz,
 • Enerjinizi tazelersiniz,
 • Stresten uzaklaşırsınız,
 • Hayatınıza neşe katarsınız,
 • Sosyalleşir, yeni arkadaşlar edinirsiniz,
 • Bedeninizi esnetirsiniz,
 • Vücudunuzun sınırlarını keşfedersiniz,
 • Yeteneklerinizi açığa çıkarırsınız.

İlk önce bedenimizi esnetiyor, kendimizi dansa hazırlıyoruz! Tango için gerekli olan uygun postürü tanıyor ve kendimizi alıştırıyoruz! 1. Hafta Tango Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
1.hafta tango eğitimi sonunda tangonun mağrur duruşu için bedeninizi hazırlamış ve esnetmiş olacaksınız! Şimdi dans etmeye başlayabilir ve tangodan keyif alabilirsiniz.

Tango müziklerini tanıyor ve ritimlerine aşina olmaya çalışıyoruz! Müzik kulağımızı geliştiriyor ve adımlarımızı tango müziklerine uydurmaya çabalıyoruz. 2. Hafta Tango Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Tango Müzikleri
 • Arjantin Tango Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Tango Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
2.hafta tango eğitimleri sonunda tangonun temellerini atmış, müziklerini tanımış ve kendinize bir tango ritmi tutturmuş olacaksınız!

Aşkın, gururun, hırçınlığın dansı tango için jest ve mimiklerin etkin kullanılması çok önemli! Tüm bedenimizi tango yapmaya adıyor ve beden dilimiz ile duygularımızı yansıtıyoruz! 3. Hafta Tango Kursu Programı:
 • Temel Tango Adımları
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Partner ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Tango Tutuş Pozisyonları
 • Tango Adımları
 • Tango Dönüşleri
 • Tango’da Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3.hafta tango eğitimi sonunda adeta bir tiyatrocu gibi dans figürlerinizle duygularınızı aktaracak, kendinizi dansla ifade edeceksiniz.

Partner uyumu tango için çok önemli! Dansın aurasını yakalamak için partnerimizle doğru dans etmeyi öğrenecek ve tango figürlerimizi ilerleteceğiz. 4. Hafta Tango Kursu Programı:
 • Partner Yönlendirme ve Takip
 • Tango Walk
 • Progressive Side Step
 • Brush Tap
 • Closed Promonade
 • Open Promonade
 • Back Corte
 • Basic Reverse Turn
 • Open Reverse Turn
 • Rock On Left Foot
 • Rock On Fight Foot Figürü
4. hafta tango eğitimleri sonunda tango adım ve figürlerini partnerlerimiz ile birlikte doğru uygulamayı ve tango müziklerinde ritim ile uygun hareket etmeyi öğrenmiş olacağız.

Arjantin tangoya giriş yapıyoruz. Tangonun adımlarını bu kez daha farklı atıyor, yeni figürler öğrenmeye devam ediyoruz! 5. - 8. Hafta Tango Kursu Programı:
 • Arjantin Tango Temel Adımları
 • Arjantin Tango Duruş ve Tutuş Pozisyonu
 • Arjantin Tango Dansında Yönlendirme ve Takip
 • Arjantin Tango Figürleri
 • Ocho Adalente
 • Ocho Adelante Con Salida
 • Ocho Atras
 • Gancho
 • Ocho
 • Cortada
 • Boleo
 • El Calecita
 • Planeo
 • Giro Enrosque
 • Lapiz
 • Sacaa
 • Barrida
 • Volcada
 • Soltada
 • Colgada
 • Arjantin Tango Figürlerini Birleştirme
 • Tango Dansında Yaratıcı Figür Kombinasyonları
Arjantin tango eğitimi ile geçen 4 haftalık bu bölümden sonra yerinizde duramayacak, bedeninizi Latin rüzgarından çekip alamayacaksınız!

Artık daha zorlu figürlere geçebiliriz. Tango dersleri ile son bölümümüzde sahneye çıkma hazırlıkları yapıyor, yeteneklerimizi sevdiklerimizle paylaşmaya başlıyoruz! 9. - 12. Hafta Tango Kursu Programı:
 • Ocho Adalente
 • Ocho Adelante Con Salida
 • Ocho Atras
 • Gancho
 • Ocho
 • Cortada
 • Boleo
 • El Calecita
 • Planeo
 • Giro Enrosque
 • Lapiz
 • Sacaa
 • Barrida
 • Volcada
 • Soltada
 • Colgada
 • Arjantin Tango Figürlerini Birleştirme
Yeteneklerimizi sahnede sergilemenin zamanı geldi! Tango kursu programımızın sonunda saçımızdan makyajımıza, kıyafetimizden ayakkabımıza hazırlanıyor ve kusursuz bir gösteriye imza atıyoruz.

Tango Kursu Programı – 300’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 300’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Tango Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz tango kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Tango Kursu

Tango dansının ateşi ve zarafetini tatmak, duygularınızı dans ederek açığa çıkarmak, yeni heyecanlara kapılmak için Sanat Akademi tango kursu programını vakit kaybetmeden deneyin, havanız tango figürleri ile değişsin!

Tango kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel adım, stil ve dönüşler gibi konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Tango kursu programı; yaşamını dansla renklendirmek, keyifli bir hobi edinmek, yeni insanlarla tanışmak ve dans ederek gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak isteyen her yaştan dans sever için özel olarak hazırlanmıştır.

Tango, kendini tanımanın ve ifade etmenin en güzel yoludur. Yeşim Narter

tango eğitimleri

Tango Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi tango kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Tango kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı tango kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Tango Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak tango kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Tango kursu eğitmen kadromuz; tango başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak tango eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Tango kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Tango kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve uygun eğitim programının düzenlenmesi için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Tango kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi tango kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan tango kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Tango kursu Florya, tango kursu Bahçelievler, tango kursu Ataköy, tango kursu Yeşilköy, tango kursu Zeytinburnu, tango kursu Avcılar olarak hizmet veren tango kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Tango kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak tango kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi tango kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Tango kursu keyifli bir hobi olarak her şeyden önce boş vakitlerinizi eğlenceli bir aktiviteyle doldurmanıza olanak tanır. Bunun dışında tango eğitimi fiziksel ve zihinsel faydaları ile de öne çıkmaktadır. Araştırmalar; tangonun faydaları arasında MS ve buna benzer sağlık sorunlarını en aza indirdiğine dair veriler sunmaktadır. Bunun yanı sıra tango eğitimi; bedeninizin zindeliğini arttırarak kas ve eklem ağrılarını da azaltır. Ayrıca eşli bir dans olan tango kursu ile yeni insanlarla tanışabilir, yeni arkadaşlarınızla unutulmaz anlar paylaşabilirsiniz.

Tango; doğaçlamaya olanak tanıyan tekniğiyle öğrenmesi son derece keyifli danslardan biridir. Latin ritimlerinin kendisine has tarzı, eğlenceli müzikleri, postürleri ve adımları ile tango dansı; erkek ve kadın arasında güçlü bir iletişime dayanır. Elbette dansta gerçek anlamda ustalaşmak için uzun süreli bir dans ve tango eğitimi gerektiğini unutmamak gerekir. Yine de kısa süreli bir tango kursu ile hobi seviyesinde keyifle dans etmeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
tango kursu fiyatları

Tango Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Tango Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Sanatın büyülü ve baş döndüren dünyasını tango kursu ile keşfeden öğrencilerimiz farklı sanat ve hobi kursları ile kendilerine değer katmaya devam ediyor! Siz de tango kursu dışında ayrıcalıklı bir sanat kursu ile kendinizi geliştirmek, yeni deneyimlere yelken açmak ve yaşamınıza renk katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Tango Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Tango kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, tango kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Tango eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında tango kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Tango kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

300+

Mezun Öğrenci

Tango kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

273

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.365 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44