Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Seslendirme Dublaj Kursu

Seslendirme Sanatçısı Olmayı mı Hayal Ediyorsunuz?

Sesinin Rengini Beğenenlere ve Yeni Bir Kariyer Fırsatı Arayanlara Sanat Akademi’den MEB Onaylı Seslendirme Dublaj Kursu

Ses tonunuzu beğeniyor ve diksiyonunuzla dikkat mi çekiyorsunuz? Yeteneklerinizi geliştirmek ve yeni bir kariyer sahibi olmak ister misiniz? Seslendirme dublaj kursları sizi bekliyor…

Seslendirme dublaj sanatçılığını meslek edinmek istiyorsanız, sesinizle TV ve sinema karakterlerine can vermek, kamera arkasının büyülü atmosferini solumayı düşlüyorsanız akıcı ve anlaşılır konuşma becerisinden karakter okumaya, stüdyo ekipmanlarını kullanmaktan nefes kontrolüne kadar mesleğinizi başarıyla yapmanız için ihtiyacınız olan her şeyi öğreneceksiniz.

Alanında uzman eğitmenlerden, stüdyoda uygulamalı derslerle ister sesinizin sınırlarını zorlayacağınız bir deneyim yaşayın, isterseniz mesleki bilgi ve beceri kazanarak işinizi tutkuyla yapın!

Her yıl seslendirme dublaj eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

seslendirme dublaj kursu

Tüm Seslendirme Dublaj Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
16 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Seslendirme Dublaj Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve stüdyo uygulamalarını içinde bulunduran, doğru diksiyon ve telaffuz, seslendirme ekipmanlarının kullanımı, metin okuma ve oyunlaştırma tekniği, stüdyoda seslendirme çalışmaları konularını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Seslendirme Dublaj Kursu Sanat Akademi

Hem sosyalleşeceğiniz hem de seslendirme dublaj alanında mesleki bilgi edineceğiniz bir eğitim sizi bekliyor! Türkiye’nin en güncel seslendirme dublaj kursu programlarından yararlanın, öğrenme hızınıza, ilgi alanınıza ve grup dinamiğine göre seslendirme dublaj eğitimi alın!

seslendirme dublaj kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Eğitmenler

Alanında deneyimli, seslendirme ve dublaj sanatına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden seslendirme dublaj eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
seslendirme dublaj kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Seslendirme dublaj kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyenler için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı seslendirme dublaj kursu

MEB Onaylı Sertifika

Eğitim aldığınızı belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak MEB onaylı seslendirme dublaj kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında seslendirme dublaj eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların seslendirme dublaj kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden seslendirme dublaj kursu alarak suça ortak olmayın!

seslendirme dublaj eğitimi

Sesinizle Fark Yaratmak İstemez Misiniz?

Başarılı bir seslendirme sanatçısı olmak istiyor ve kendinizi ünlü projelerde mi hayal ediyorsunuz? Cevabınız evetse seslendirme dublaj eğitimleri almanın tam sırası!

Sesinizin etkileyici ve dikkat çekici olduğunu düşünüyor, sesinizle para kazanmayı istiyorsanız TV ve sinemanın en çok izlenen yapımlarının arka planında yer alan seslerden biri olmanızı sağlayacak, yeteneklerinizi geliştireceğiniz ve mesleki deneyim kazanacağınız seslendirme dublaj kursu fırsatını kaçırmayın!

Sevilen karakterlerin sesi olacağınız, sesinizi eğiterek kariyerinizi şekillendireceğiniz seslendirme dublaj eğitimleri sosyal becerilerinizi de geliştirecek!

Seslendirme Dublaj Kursu İle Yeteneklerinizi Açığa Çıkarın!

Seslendirme sanatçısı olmak için kaliteli eğitim şart! Yeteneklerinizi geliştireceğiniz bir eğitim programı ile ünlü projelerde yer almak hayal değil!

Seslendirme dublaj eğitimimizle akıcı ve anlaşılır konuşma becerisi kazanacak, stüdyoda metin okuma tekniklerini öğrenecek, TV ve sinema yayınları için kaliteli işlere imza atacaksınız! Ses tonunuz ile sizi dinleyenleri etkilemek için ilk adımı Sanat Akademi ile atın! Yolcuğunuzda size destek olalım, sesinizi en iyi şekilde eğitelim!

Diksiyonunuz ile dikkatleri üzerinize toplamak, sesiniz ile fark yaratmak istiyorsanız seslendirme dublaj eğitimleri ile kendinizi gösterme zamanı!

seslendirme dublaj eğitimleri
seslendirme dublaj kursu meb

Yeni Bir Kariyere Adım Atın!

Mesleğinizin size uygun olmadığını düşünüyorsanız ya da hayatınızı değiştirecek yeni bir kariyer fırsatına ihtiyacınız varsa hayalinize giden ilk adımı Sanat Akademi ile atın!

Seslendirme ve dublaj tekniklerini en ince ayrıntılarına kadar öğrenerek yönetmenlerin ve oyuncuların çalışmak isteyeceği bir seslendirme sanatçısı olmak için uluslararası standartlarda hazırlanmış Sanat Akademi seslendirme dublaj kursu ile hayatınıza güzel bir dokunuş yapın! Sosyal ve mesleki çevreniz değişsin, hayata daha mutlu bakın

Sevdiğiniz işi yaparsanız hiç yorulmazsınız! Seslendirme dublaj sanatçılığı hayaliniz imkansız değil, Akademi’de her şey mümkün…

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Hem sosyal ilişkilerinizi geliştirmek, hem özgüveninizi arttırmak hem de meslek edinmek istiyorsanız gelin, sizi yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun seslendirme dublaj kursu programını belirleyelim. Seslendirme dublaj kursu içeriğimizin detaylarını anlatalım, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre seslendirme dublaj eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun seslendirme dublaj kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle beklenti ve kariyer hedeflerinize göre seslendirme dublaj eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle, özel olarak hazırlanmış eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir seslendirme dublaj dersleri veriyoruz.

seslendirme dublaj kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi seslendirme dublaj dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Seslendirme dublaj mesleğinize sağlam adımlarla başlamanız için kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarınızı gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Seslendirme dublaj eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Mesleğinizi Başarıyla Yapmak İstiyorsanız İlk Adımı Eğitim Alarak Atın! Seslendirme Dublaj Kursları Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen seslendirme dublaj kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, seslendirme dublaj stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Seslendirme dublaj kursu programımızı inceleyin, tamamen size özel bir seslendirme dublaj eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi seslendirme dublaj kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik seslendirme dublaj kursu programını belirleyelim, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
seslendirme dublaj kursları

Mesleğinize Adım Atın!

Seslendirme dublaj sanatçısı olmak için ihtiyacınız olan tüm bilgi ve deneyime ulaşın, sektöre sağlam bir giriş yapın.

Kayıt Ol »

Kariyerinizi Şekillendirin!

Seslendirme dublaj eğitimleri ile film ve dizilerde seslendirmen olarak kendinize yer bulun, hem yaptığınız işten keyif alın hem farkındalık kazanın.

meb ruhsatlı seslendirme dublaj kursu

MEB Ruhsatlı Seslendirme Dublaj Kursu

Sanat Akademi seslendirme dublaj eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir seslendirme dublaj kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir seslendirme dublaj kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan seslendirme dublaj eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan seslendirme dublaj eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için stüdyoda seslendirme çalışmaları ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Seslendirme dublaj kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Seslendirme Dublaj Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız seslendirme dublaj kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı seslendirme dublaj dersi anlatımları, derslerde öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, eğitmenlerden performanslarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Seslendirme ve dublaj yapmadaki becerilerinizi sergileyeceğiniz stüdyo kayıt uygulamaları, seslendirme dublaj kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve kariyer fırsatlarıyla her zaman yanınızdayız!

Seslendirme dublaj eğitimi ile hem yeteneklerinizi değerlendirme fırsatı bularak kariyer hedeflerinizi belirleyecek hem de kendinize vakit ayıracaksınız.

uygulamalı seslendirme dublaj eğitimi
seslendirme dublaj eğitimleri

Uluslararası Seslendirme Dublaj Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan seslendirme dublaj eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 485’in üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz seslendirme dublaj eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB kriterleriyle birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, seslendirme dublaj eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, seslendirme dublaj eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Hem keyifli hem de güvenli bir ortamda seslendirme dublaj eğitimi almanız için eğitim merkezimizin imkanlarını geliştirmeye ve çeşitlendirmeye özen gösteriyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Seslendirme dublaj kursu ile yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlarken seslendirme dublaj sanatçılığını daha iyi öğrenmeniz için eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Başarılı bir seslendirme ve dublaj sanatçısı olmayı isteyen ancak hangi adımları atması gerektiğini bilmeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle kariyerlerine sağlam adımlarla başlamalarına yardımcı oluyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Dizi ve film projeleri, reklam ve tanıtım filmi dublaj fırsatları hakkında bilgi vererek öğrencilerimizin sektöre girmesini sağlıyoruz.

meb seslendirme dublaj
seslendirme dublaj dersi

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize seslendirme dublaj eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece seslendirme dublaj kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Mesleklerinde ve hayatlarında fark yaratmak isteyen öğrencilerimize dans, müzik, resim, fotoğraf ve oyunculuk eğitimlerimiz hakkında bilgi veriyoruz.

Seslendirme dublaj eğitimi sonrasında da sizlere değer katmaya devam ediyor, tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Seslendirme Dublaj Kursu Yorumları

Hayallerinize Sınır Koymayın!

Seslendirme – dublaj sanatçısı olmayı hayal ediyorsanız ve iyi bir eğitim arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Mesleğinizin Eğitimini Alın!

Seslendirme dublaj kursları ile dizi ve filmlerin arka plandaki aktörleri olun…

Geleceğinize Yatırım Yapın!

Yeteneklerinizin farkına varın, kariyer hedefleriniz arasına seslendirme dublaj sanatçısı olmayı da ekleyin.

seslendirme dublaj kursu mezunları

485 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize seslendirme dublaj eğitimleri verdik.

Seslendirme dublaj dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah seslendirme dublaj kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulmuş Türkiye’nin en güncel seslendirme dublaj eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye seslendirme dublaj sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen seslendirme dublaj eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Seslendirme dublaj eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Seslendirme dublaj ile birlikte diğer sanat dallarını da merak eden öğrencilerimiz için bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, yaratıcı drama ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster grup eğitimlerine katılın, ister özel ders alın, Sanat Akademi’de yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştirecek, özgüveninizi ve ifade becerilerinizi artıracaksınız!

Seslendirme dublaj kursu sonrası merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz bir akademide olduğunuzu unutmayın, sanatla iç içe olmaya devam edin…

seslendirme dublaj eğitimleri
sosyal etkinlikler seslendirme dublaj kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi seslendirme dublaj kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Seslendirme dublaj kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; film gösterimleri ve keyifli geziler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi seslendirme dublaj kursu olarak öğrencilerimizin ünlü seslendirme dublaj sanatçıları ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, hayatın stresinden ve koşturmacasından uzaklaşacağınız bir eğitim ortamı yarattık. Gelin, siz de Sanat Akademi ayrıcalıklarından yararlanın.

Sanat Cafe

Seslendirme dublaj eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece seslendirme dublaj eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak seslendirme dublaj dışında farklı alanlarda da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Seslendirme dublaj kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
seslendirme dublaj dersleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi seslendirme dublaj sanatçılarından kursiyerlerimizin performanslarına ve çalışmalarına yorumlar alıyor, eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Seslendirme dublaj kursu öğrencilerimizin stüdyo kayıt performansları ve eğitim süresince yer aldıkları tüm projeleri alanında ünlü isimlerle yorumluyor, bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak mesleklerinde uzmanlaşmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle seslendirme dublaj eğitimi yöntemlerimizi güncelliyor, seslendirme dublaj yeteneklerini mesleki olarak sürdürmek isteyenlere duayenlerle birlikte destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü seslendirme dublaj sanatçıları ve duayen isimleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirmenize destek oluyoruz!

Ustaları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik seslendirme dublaj kursu düzenliyoruz. Ünlü film ve dizilerde dublaj yapmış, akıllara kazınan reklam ve tanıtım filmlerine ses vermiş, TV ve sinemanın başarılı seslendirme dublaj sanatçılarından mesleğinizin püf noktalarını öğreneceğiniz seslendirme dublaj eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Alanında deneyimli isimlerden seslendirme dublaj sanatçılığı kariyerinize yol gösterecek öneriler alarak sektörde tercih edilen ve beğenilen bir profesyonel olmanıza yardım ediyoruz.

seslendirme dublaj workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Seslendirme dublaj eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin stüdyo kayıt çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Seslendirme Dublaj Kursu Detaylı Eğitim Programı

İster sadece vakit geçirmek için, isterseniz mesleki amaçlı seslendirme dublaj eğitimi alın, Sanat Akademi’de seslendirme dublaj sanatçılığının tüm sırlarını öğreneceksiniz. Seslendirme dublaj eğitimi programımızın detaylarını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak alanında uzman eğitmenlerden seslendirme dublaj kursu almanın tadını çıkarın!

Seslendirme dublaj kursunun kazandıracakları;
 • Kurallarına uygun, akıcı ve anlaşılır konuşma becerisi kazandırır,
 • Kişinin kendini etkili bir biçimde ifade edebilmelerine destek olur,
 • Kişiye soluğunu denetleme becerisi kazandırır,
 • Seslerini eğitmesini ve etkili biçimde kullanabilmesini sağlar,
 • Yazı dili ve konuşma dili arasındaki farkları kavramayı sağlar,
 • Seslendirme ve dublaj meslek becerisi elde etmeyi sağlar,
 • Mikrofonla çalışma teknikleri ile ilgili beceri kazandırır,
 • Monitörden metin takibi, diyalog metin takibi yapabilmeyi öğretir,
 • Konsantrasyonu geliştirir,
 • Seslendirme dublaj metni okumayı ve oyunlaştırabilmeyi öğretir,
 • Belgesel, fragman ve reklâm seslendirmeleri yapma becerisi kazandırır,
 • Seslendirme ve dublajı meslekî etik, yasa ve kurallara uygun gerçekleştirmelerini sağlar,
 • Özgüven kazandırır,
 • Konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir,
 • Yaratıcılık ve estetik bakış açısı sağlar,
 • Empati kurma becerisi kazandırır,
 • Eleştirel düşünce becerilerini geliştirir,
 • Kişinin sorumluluk bilincini geliştirir,
 • Bir topluluğun parçası olmayı ve toplulukla hareket etmeyi öğretir,
 • İşbirliği yapmayı öğretir,
 • Sosyalleşme imkanı sunar,
 • Kariyer hedeflerini belirlemeye yardımcı olur.

İlk 2 hafta diksiyonumuzu geliştirmeye odaklanıyoruz. İyi bir seslendirme dublaj sanatçısı olmanız için sesinizi bir enstrüman gibi kullanmalısınız! 1. – 2.Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
 • Diyafram Kasını Geliştirme Uygulamaları
 • Diyaframın Kullanımı
 • Sesin Niteliklerinin ve Rezonans Bölgelerinin Tanımlanması
 • Artikülâsyon Organlarının Tanımlanması
 • Ses Eğitimi
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Çeşitli Ses Tınılarıyla Metin Değerlendirme
 • Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma Uygulamaları
 • Doğru Sesletimin Önemi
 • Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
2.hafta seslendirme dublaj eğitimi sonunda doğru konuşma becerileri kazanmış olacak, ünlü ve ünsüz harfleri doğru şekilde kullanarak diksiyonunuzu kusursuzlaştırmak için çalışacaksınız.

Farklı metinler üzerinden tonlama ve vurgu çalışmaları yaparak konuşma becerilerimizi geliştiriyoruz. 3. – 4. Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
 • Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Farklılıklar
 • Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma Dili (İstanbul Ağzı) Kuralları
 • Akıcı ve Anlaşılır Konuşma Çalışmaları
 • Tekerlemelerle Artikülâsyon Çalışmaları
 • Süre
 • Tonlama
 • Ezgi
 • Vurgu
 • Ulama
 • Kavşak
 • Durak
 • Çeşitli Duygularla Metin Okuma Çalışmaları
4.hafta seslendirme dublaj kursları sonunda seslendirme dublaj metinlerini rahatlıkla seslendirecek diksiyona sahip olacaksınız. Karakterinizin duygu ve düşüncelerine ses vereceksiniz.

Seslendirmenin tarihine yakından bakalım… Seslendirme ve dublaj yapmak için nelere ihtiyacımız olduğunu öğreneceğiz. 5.– 6.Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Güzel ve Etkileyici Konuşmanın Önemi ve Temel İlkeleri
 • Jest ve Mimiklerin Önemi ve Doğru Kullanılması
 • Çeşitli Olayların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Çeşitli Duyguların Yaşanması ile İlgili Uygulamalar
 • Duyguların İfadesi
 • Doğaçlama Çalışmaları
 • Seslendirme ile İlgili Genel Bilgiler
 • Türkiye’de ve Dünyada Seslendirme, Seslendirmenin Ortaya Çıkışı ve Önemi
 • Bir Filmin Seslendirme Aşamaları, Kayıt Sonrası İşlemler
 • Yurt Dışından Gelen Yabancı Film Kaseti ile İlgili Genel Bilgiler
 • İyi Bir Seslendirme Sanatçısında Bulunması Gereken Özellikler
 • Resmî ve Özel Stüdyolarla İlgili Genel Bilgiler
 • Sektördeki Sanatçı İlişkileri - Seslendirme Sanatçıları Birliği
Seslendirme dublaj eğitimi 6.haftasıyla birlikte seslendirme sanatının gelişimine yakından bakarken seslendirme uygulamaları yapmaya başlayarak öğrendiklerinizi deneyimleyeceğiniz ilk adımlarınızı atacaksınız.

Mikrofon kullanımını uygulamalı metin okuma çalışmalarıyla gerçekleştiriyoruz. 7.– 8.Hafta Seslendirme dublaj Kursu Programı:
 • Diksiyon – Artikülâsyon – Fonetik – Seslendirme Bağlantısı
 • TV ve Radyo Programlarındaki Dilin Kullanım Yanlışları ve Seslendirme Hataları
 • Yazım Dili, Türkçenin Öyküsü, Dil Bilinci
 • Sözcük ve Deyim Yanlışları
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Eserin Seslendirme Uygulaması
 • Mikrofonun Doğru ve Etkin Kullanılması İçin Gerekli Kurallar
 • Çeşitli Duygularla Ses Kullanımı Çalışmaları, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Şiir, Masal ve Düz Metin Okuma Çalışmaları, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Reklâm Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Eserin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
8.hafta seslendirme dublaj kursu sonunda farklı metin türlerini başarıyla seslendirmeyi ve mikrofon kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

Seslendirme için gerekli monitör ve kulaklık gibi ekipmanlar hakkında bilgi edinerek eğitimimize devam ediyoruz. 9. – 10.Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Seslendirmede Genel Terimler, İşaretler ve Anlamları
 • Monitörün Doğru ve Etkin Kullanılması İçin Gerekli Kurallar ve Mikrofon Çalışmaları
 • Kulaklığın Doğru ve Etkin Kullanılması İçin Gerekli Kurallar ve Mikrofon Çalışmaları
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Eserin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Stüdyoda Kayıt Sırasında Uyulması Gereken Kurallar ve Yapılması Gereken Davranışlar
 • Diyalog Metninin Takibi ve İncelenmesi, İşaretlerin Alınması, Oyunlaştırma Tekniği
 • Mikrofon Önünde Metin Okuma Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Eserin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
10.hafta seslendirme dublaj kursu sonunda monitörden metin okumayı öğrenecek, kulaklık ve mikrofon gibi ekipmanlardan yararlanarak diyaloglarınızı kesintisiz şekilde okuma becerisi kazanacaksınız.

Seslendirme yaparken konsantrasyonunuzu korumayı, yerli ve yabancı filmlerin seslendirmesini nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. 11. – 12. Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Yabancı Film – Yerli Film Seslendirmesi Arasındaki Farklar
 • Senkron Kavramının Öğrenimi
 • Seslendirmede Bilgisayarlı Sistem, Kanal Uygulaması, Üst Konuşma ve Görüntü Dışı Seslendirme Kavramlarının Öğrenilmesi
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Eserin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Metin Okurken Mantık Değer Vurgusunun Doğru ve Etkili Kullanımı Uygulamaları
 • Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 • Mikrofon Önünde Metin Okuma Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Eserin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
12.hafta seslendirme dublaj eğitimi sonunda metin okurken karakterin ruhuna bürünerek yüksek konsantrasyonla işinizi yapmayı öğrenmiş olacaksınız.

Radyo tiyatrosu seslendirmeyi öğreniyoruz! Radyo için seslendirme yaparken nelere dikkat edeceğimizi fark ediyoruz. 13. – 14. Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Kaydı Yapılan Metnin Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
  • Tiyatro Kavramı
  • Radyo Tiyatrosu
 • Oyunlaştırma Tekniği
 • Radyo Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Belgeselin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Seslendirme Yaparken Edilmesi Gereken Kurallar
  • Belgesel
  • Reklam
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Belgeselin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Reklam Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
14.hafta seslendirme dublaj dersi sonunda radyo tiyatrosu, belgesel ve reklam seslendirmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Son haftamızı bolca uygulama yaparak kapatıyoruz. Seslendirme dublaj sanatçısı olmak isteyen öğrencilerimizin kariyer yolculuklarını destekliyoruz. 15. – 16.Hafta Seslendirme Dublaj Kursu Programı:
 • Seslendirme Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
  • Fragman Tanıtımı
 • Fragman Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
 • Önceden Eğitmenler Tarafından Seçilmiş Bir Belgeselin Seslendirme Uygulaması, Sesin Kaydedilmesi, Dinlenmesi ve Değerlendirilmesi
16 haftalık seslendirme dublaj kursu sonunda mesleğinin tüm ayrıntılarına sahip, alanında bilgi ve deneyim kazanmış bir seslendirme dublaj sanatçısı olarak aramızdan ayrılacaksınız. Başarılı bir kariyer sizi bekliyor!

Seslendirme Dublaj Kursu Programı – 485’in Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 485’in üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi Seslendirme Dublaj Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz seslendirme dublaj kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Seslendirme Dublaj Kursu Programı

Seslendirme dublaj sanatçısı olmak istiyorsanız ilk adınızı Sanat Akademi ile atın, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edin!

Seslendirme Dublaj Kursu; haftada 1 gün 4 saatten 16 haftalık bir program olup teorik dersleri ve stüdyo uygulamalarını içinde bulunduran, doğru diksiyon ve telaffuz, seslendirme ekipmanlarının kullanımı, metin okuma ve oyunlaştırma tekniği, stüdyoda seslendirme çalışmaları konularını içeren bir eğitim programıdır.

Bu program; seslendirme dublaj sanatçısı olmak isteyen, sosyalleşmeyi ve kendini geliştirmeyi, özgüvenini ve ifade becerilerini arttırmayı amaçlayan her yaştan katılımcı için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl seslendirme dublaj eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

seslendirme dublaj eğitimi

Seslendirme Dublaj Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak Seslendirme Dublaj Kursu sonunda MEB Onaylı Sertifika veriyoruz. MEB Onaylı Sertifika alma şartları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Elbette. Seslendirme Dublaj Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Seslendirme Dublaj Kursu eğitmen kadromuz; seslendirme – dublaj sanatçısı olarak yurt içi ve yurt dışı TV ve sinema yapımlarını seslendiren, üniversitelerde akademisyenlik yapan, seslendirme ve dublaj alanında mesleki bilgi ve deneyime sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Ayrıca diksiyon eğitmenleri ve oyunculardan oluşan geniş bir seslendirme dublaj eğitim kadromuz var.

Seslendirme dublaj kursu eğitim programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, eğitimden beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Seslendirme dublaj kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Seslendirme dublaj kursu fiyatlarımız ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun seslendirme dublaj kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Seslendirme dublaj kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi seslendirme dublaj eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Seslendirme dublaj kursu Florya, seslendirme dublaj kursu Bahçelievler, seslendirme dublaj kursu Ataköy, seslendirme dublaj kursu Yeşilköy, seslendirme dublaj kursu Zeytinburnu, seslendirme dublaj kursu Avcılar olarak hizmet veren seslendirme dublaj kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Seslendirme dublaj kursu, kariyer hedefi oluşturmak isteyen, mesleğinin kendine uygun olmadığını düşünen, yeteneklerini değerlendirmeyi amaçlayan herkes için uygundur. Dolayısıyla ilk olarak mesleki bilgi ve deneyim kazanırsınız. Seslendirme dublaj sanatçılarının sahip olması gereken diksiyon ve konuşma becerilerini edinir, kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Günlük hayatın stresinden uzaklaşarak keyifli bir ortamda sosyalleşir, yeni dostluklar kurar, iletişim becerilerinizi geliştirirsiniz. Sosyal ve mesleki hayatınızda aldığınız seslendirme dublaj eğitiminin faydalarını görür, daha sakin, yaratıcı, motivasyonu yüksek bir insan haline gelirisiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
seslendirme dublaj kursu fiyatları

Seslendirme Dublaj Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Seslendirme Dublaj Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Seslendirme dublaj kursu sonrası öğrencilerimiz, hem mesleki deneyim kazanacakları hem de sosyalleşecekleri farklı eğitimler almaya devam ediyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, kendinizi geliştirmeye devam edin.

Seslendirme Dublaj Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Seslendirme dublaj kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo kayıt çalışmalarımızı, etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Seslendirme dublaj kursu merkezimizi, dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Seslendirme dublaj eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi seslendirme dublaj kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Seslendirme dublaj kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

485+

Mezun Öğrenci

Seslendirme dublaj kursu ile mesleki bilgi ve beceri kazanan yüzlerce başarılı öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

602

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 3.010 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44