Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Swing Kursu

Dönem Danslarının En Keyiflisi Swing ile Tanışın!

Bedenimizi Hareketlendiriyor, Bacaklarımızı Çalıştırıyoruz! Sanat Akademi Swing Kursu

Caz müziklerine her zaman ilgi mi duydunuz? Peki kulaklarınızı şenlendiren caz müzikleri ile hayatınıza hareket katmaya ne dersiniz? Swing kursu ile hayatınızın en keyifli parçalarından biri için zaman ayırın!

1950’lerin dans piyasalarının altını üstüne getiren swing dansı ile keyifli ve güzel vakit geçirmek için daha fazla beklemeyin! Günlerinizin daha dinamik ve enerji dolu geçmesini istiyorsanız swing kursu yolculuğumuza katılın!

Sanat Akademi swing kursu sosyal ortamı ve sürprizlerle dolu ders içerikleri ile tam da hayatına renk katmak isteyenlere göre!

Swing kursu sosyalleşmek için birebir! Swing kursu ile keyifli caz müzikleri eşliğinde sizin gibi dansa ve müziğe ilgisi olan insanlarla tanışabilir, ölümsüz dostluklar kurabilirsiniz.

swing kursu

Tüm Swing Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 12 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Swing Kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel adım, stil ve dönüşler, swing koreografileri, dans kültürü gibi konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Swing Kursu Sanat Akademi

Swing Kursu ile caz ezgileri sizi de saracak! Hayatınıza caz müzikleri ile hareket katmak istiyorsanız en doğru adres Sanat Akademi! Uzman swing dansı eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış swing dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen bir swing eğitimi programını sizlere sunuyoruz.

swing kursu eğitmenleri

Ünlü Swing Eğitmenleri

Alanında uzman, Türkiye’nin başarılı dansçıları arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü dansçılardan swing eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
swing kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Swing kursu sonunda eğitimini tekrar etmek isteyen öğrencilere, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı swing kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı swing kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında swing kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların swing eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden swing eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

swing kursları

Caz Müziğin Ritmi Hayatınızı Değiştirecek!

Eğer uzun zamandır hayatınız size bunaltıcı geliyorsa, biraz hareketlenmek ve hayatınıza farklılık katmak istiyorsanız, rutin hayatınızdan biraz olsun kurtulmayı amaçlıyorsanız caz müziğin harika ritmi ile tanışın!

Hayatınıza swing dansının ritmini katın ve çok daha aktif, dinamik ve mutlu geçen günler sizinle olsun! Swing kursu ile kendinizi çok daha dinamik hissetmeye ve aktif bir hayata sahip olmaya hazırlanın! Eğlenceli bir serüvene atılacak ve kendinizi dans sahnesinde yeteneklerinize şaşırırken bulacaksınız! Hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz ve hayatınızı dansla değiştireceksiniz!

Bunaltıcı monotonluktan swing ile sıyrılacak, kendinizi hayal bile edemeyeceğiniz bir eğlencenin içerisinde bulacaksınız!

Yeni “Siz” Kendine Hayran Bırakacak!

Yeni aktiviteler denemeyi seven ve farklı hobiler edinmekten keyif alan biriyseniz sizleri caz müziğin efsane dansı swing ile tanıştıralım!

Müzik duyduğunuzda yerinizde duramıyorsanız, tüm ritimlere başınızla eşlik ediyorsanız swing kursu tam sizlere göre! Hareketli, renkli ve capcanlı temposunda yeteneklerinizi test edebilir ve kendinize harika bir dans hobisi ile zaman ayırabilirsiniz! Dansın kıpır kıpır dünyasında adım attığınız anda hayatınızdan sıradanlık ve rutin çıkacak!

Hem zihninizi hem bedeninizi rahatlatacak, yeteneklerinize çok şaşıracaksınız! Hayatınıza renk katacak swing kursu sizleri Sanat Akademi’de bekliyor!

swing eğitimi
swing eğitimleri

Dünyanız Dans Sahnesine Dönüşsün!

Bedeninize esneklik kazandırdığınız, ruhunuza canlılık getirdiğiniz swing kursu programını kaçırmayın! Hayatınızın temposunu yeteneklerinizi ortaya çıkaracak Sanat Akademi ile değiştirin!

Dans etmek isteyenlere Sanat Akademi’de her zaman yer var! İsteyin, gelin ve swing dansının renkli dünyasına birlikte adım atalım! Yeteneklerinize hayran kalmaya, hayatınıza yeni bir dönem açmaya hazır mısınız? Caz müziklerinin büyüsüne kendinizi bırakın, bedeninizin yeni bir dünyayı keşfetmesine izin verin!

Swing kursu programı ile hem sosyalleşecek hem de çok kapsamlı bir dans eğitimi alacaksınız! Sanat Akademi’de dans gecelerinden sahne şovlarına kadar farklı aktiviteler ile zenginleştirilmiş bir program sizleri bekliyor!

Türkiye’nin En Kapsamlı Dans ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yaşamına renk katmak, dansın baş döndüren dünyasına adım atmak ve keyifli bir hobi edinmek isteyen tüm dans severler Sanat Akademi’de buluşuyor! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun swing kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir swing eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun swing kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre swing eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan swing dersleri veriyoruz.

swing kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi swing dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Swing kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Swing eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Dönem Danslarının En Keyiflisini Swing Kursları ile Öğreniyor, Cazın Büyüsüne Kapılıyoruz!

Eşli dansların en eğlencelilerinden biri olan swing dansını keyifli bir ortamda, eğlenceli swing dersleri ile keşfetmek istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, dans salonlarımızı, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size swing eğitimi planınızı yapalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi swing kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik swing eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, sağlıklı bir yaşam alışkanlığı kazanın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
swing kursları

Kendinizi Ritme Bırakın!

Caz müziklerinin harekete geçirici ritimlerine bedeninizle eşlik edin, yorulmak bilmeden dans edin, eğlenin, figürlerinizi sergileyin!

Kayıt Ol »

Hayata Yeni Bir Boyut Katın!

Ayrıcalıklı ve sosyal bir ortamda alacağınız swing kursları ile gündelik yaşamın sıkıcı rutinini geride bırakın, yeni ve büyüleyici bir deneyime yelken açın!

meb ruhsatlı swing kursu

MEB Ruhsatlı Swing Kursu

Sanat Akademi swing eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir dans kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir swing kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, dans aksesuarları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun swing dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız swing eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı swing dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Swing kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Swing Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız swing kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı swing dersi anlatımları, dans tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek dans egzersizleri ve ödevler, uzman dansçılarımızın yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Dans yeteneklerini geliştirecek koreografi çalışmaları ve öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dans gösterileri ve sahne çalışmaları, swing kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Dans etmek en iyi dans pistinde öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir swing kursu için sizlere, sosyal ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, günün stresini dansla atmanızı sağlıyoruz.

uygulamalı swing eğitimi
swing eğitimleri

Uluslararası Standartta Swing Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan swing eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 410’un üzerinde öğrenci mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz swing kursu programımızda öğrenme hızınıza, dans geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, swing eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, swing eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Öğrencilerimize en iyisi swing kursu deneyimini sunduğumuzdan emin olmak üzere Avrupa’nın öne çıkan dans okullarını ve uygulamalarını yakından takip ediyor, ders içeriklerini ülkemize uyarlayarak sizlere standartların üstünde bir swing eğitimi sağlıyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Swing kursu ile dansa yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen dans tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Swing eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Türkiye’nin önde gelen dansçıları, koreografları ve ajanslarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, dans ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

swing dersi
swing dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Swing eğitimi sonrası sanata ve dansa gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece swing kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta dans olmak üzere bale, müzik, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için swing kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

Swing Kursu Yorumları

Eğlenceli Bir Serüvene Atılın!

Hayatın rutin döngüsünden biraz olsun sıyrılmak ve yeni deneyimler keşfetmek istemez misiniz?

Zihniniz De Bedeniniz De Rahatlasın!

Stresi, üzüntüyü, gerginliği unutun, swing kursları ile yalnızca dans etmeye ve eğlenmeye odaklanın!

Kendinizi Cazla Keşfedin!

Bedeninizin ve hayal gücünün sınırlarını cazla keşfedin, swing kursu ile kendinizi yeni baştan tanıyın!

swing kursu mezunları

410+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize swing eğitimleri verdik.

Swing dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel swing kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye swing dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir swing eğitimi arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Swing kursları dışında yeni aktiviteler keşfetmek isteyen öğrencilerimize ayrıcalıklı bir hobi edinebilecekleri ve sanatın büyüsünü tanıyacakları eğitimler sunuyoruz.

Başta swing eğitimi olmak üzere danstan baleye, müzikten oyunculuğa, resimden fotoğrafçılığa kadar farklı sanat dallarında 50+ sanat eğitimi, konservatuara hazırlık kursları ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile Türkiye’nin en kapsamlı sanat okulu olarak sanat tutkunlarının yanında olmayı sürdürüyoruz.

Swing kursu sonrası ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, yaşamınızda sanata yer ayırın!

swing eğitimleri
sosyal etkinlikler swing kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi swing kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinlikle dolu bir swing dersi sunuyoruz!

Swing kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; dans gecesi etkinlikleri, sahne gösterileri ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi swing kursu olarak öğrencilerimizin swing başta olmak üzere farklı dans türlerinde ün kazanmış dünya çapında dansçılarla tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve dans gösterileri ile amatör dansçıları profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Kursiyerlerimizin yalnızca swing dersleri ile dans etmeyi öğrenmelerini sağlamakla yetinmiyor, gerçek bir sanat merkezi olarak kültürel ve sosyal aktiviteler düzenleyerek hayatın ve sanatın farklı yönlerini deneyimlemelerini sağlıyoruz.

Sanat Cafe

Swing eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece swing eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak swing ve dans dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
swing dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi dansçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Swing kursu öğrencilerimizin dans koreografilerini ünlü dansçılar ve swing kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle swing eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü dansçıları, koreografları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi dansın ustalarıyla destekliyoruz.

Usta dansçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik swing eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika dans performansları sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü dansçılar ve eğitmenlerden dans etmenin püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik swing eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını dansa adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Dans etmeyi ustasından öğreniyoruz!

swing workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Swing eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Swing Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yaşamınıza cazın büyüsünü ve hareketli swing adımlarının dinamizmini katmanın zamanı geldi! Siz de swing kursu ile enerjinizi tazelemek istiyorsanız detaylı swing eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman dans eğitmenlerinden swing kursu alma şansını kaçırmayın!

Swing kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Sizi monotonluktan kurtarır,
 • Sosyalleşmenize imkan verir,
 • Eğlenceli dakikalar geçirirsiniz,
 • Vücudunuzu şekle sokarsınız,
 • Duygularınızı dansla ifade edersiniz,
 • Stres atarak iş ve sosyal yaşamınızda daha mutlu olabilirsiniz,
 • Müzik kulağınızı ve ritim algınızı geliştirir,
 • Kalori yakarak kilo vermenizi sağlar,
 • Hareketsizliğin getirdiği olumsuzlukları vücudunuzdan siler,
 • Boş vaktinize değer katar,
 • Kendinizi özel hissettirir,
 • Keyifli bir hobi kazanırsınız,
 • Ruh halinizi olumlu yönde etkiler,
 • Hafızayı güçlendirir,
 • Odaklanma ve dikkat sürenizi arttırır,
 • Performans ve çalışma verimliliğinizi arttırır,
 • Özgüven kazandırır.

Esneme hareketleri ve solunum tekniklerini öğrenerek bedenimizi tanıyor ve kendimizi swing dansın dinamik ruhu için hazırlıyoruz! 1. Hafta Swing Kursu Programı:
 • Anatomi Bilgisi
 • Doğru Duruş ve Postür Nedir?
 • Temel Duruş Şekilleri
 • Duruş Çalışması
 • Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi
 • Bedensel Farkındalık
 • Nefes ve Hareket Koordinasyonu
 • Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları
 • Bedensel Terbiye
 • Bedeni Esnetme Hareketleri
 • “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu
 • Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Tek Tek Çalışmalar
  • Uzuvlar Üzerine Bütünsel Çalışmalar
 • Stretching / Jimnastik
 • Yürüyüş Eğitimi
 • Doğru Dönüş Yöntemleri
 • Ritimli ve Doğru Yürüme
 • Sahne Nasıl Kullanılır?
 • Sahnede Duruş Nasıl Olmalı?
1.hafta swing eğitimi sonunda köklerini Avrupa ve Afrika kökeninden alan bu dans için bedeninizi hazırlamış olacak ve doğru teknikler ile ilk adımlarınızı atmaya başlayacaksınız!

Caz müziğin en güzel ifadelerinden biri olan swing için kulaklarımızı dört açıyor ve müziği bedenimizde hissetmeye başlıyoruz! 2. Hafta Swing Kursu Programı:
 • Müzik Nasıl Algılanır ve Yorumlanır?
 • Müzik Kulağının Gelişimi
 • Temel Müzik ve Ritim Bilgisi
 • Müziği Dinleme ve Ritim Tutma
 • Müziğe Göre Adımlama Nasıl Yapılır?
 • Adım Sayma ve Ritim Tutturma
 • Müzikle Yürüyüş ve Dönüş Şekilleri
 • Swing Müzikleri
 • Müzikle Uyumlu Adım Atma
 • Nefes Kontrolü
 • Warm Up (Isınma)
 • Derse Hazırlık
 • Temel Swing Adımları
 • Temel Dönüşler
 • Temel Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
Swing eğitimleri ile geçen 2 hafta sonunda müziği yalnızca duymayacak, hissetmeye başlayacak ve adımlarınızı ritme uyduracaksınız!

Swing ritimleriyle uyumlu şekilde dans etmeyi öğrenirken jest ve mimiklerimize, kol ve bacaklarımızın koordinasyonuna dikkat ediyoruz! 3. Hafta Swing Kursu Programı:
 • Doğru ve Etkin Beden Dili Kullanımı
 • Etkili Bir Beden Dilinin Püf Noktaları
 • Jest ve Mimikler
 • Bakışlar
 • Göz Teması
 • El-Kol Koordinasyonu
 • Ellerin, Ayak ve Bacakların, Yüzün ve Başın
 • Verdiği Mesajlar
 • Dansta Zamanlama
 • Eş ile Doğru İletişim Kurma ve Uyumlu Dans Etme
 • İmaj Kırıcılar
 • Kıyafet ve Aksesuar Taşıma
 • Dans Türüne ve Vücuda Uygun Kıyafet Seçme
 • Swing Adımları
 • Swing Dönüşleri
 • Swing’de Koreografi
 • Cool Down (Soğuma)
 • Vücudu ve Nefesi Dengeleme Hareketleri
3. hafta swing kursları sonunda esnekliğiniz giderek artarken Swing ruhunu yansıtan figürleri çok daha kontrollü ve estetik yapmayı öğrenmiş olacaksınız.

Kadın ve erkek partnerlerin farklı hareketlerine yoğunlaşıyor ve her biri için farklı detayları dansımıza ekliyoruz! Temel hareketlerimizi ilerletiyor, swingden keyif alıyoruz! 4. Hafta Swing Kursu Programı:

Swing kursu 4. Hafta programında; en temel hareket olan “yavaş – yavaş, hızlı-hızlı” olarak nitelendirilen 4 temel adımı öğrenecek, 4 temel adımda eşlerin duruşu, tutuşu ve koordinasyonunu gözlemleyerek uygulamalı öğreneceksiniz. Temel adımların ardından Swing dansının dönme hareketlerinin temelini oluşturan Ayrışma hareketini öğrenecek, her dönüşünüzde doğru Ayrışma pozisyonunu uygulamak için pratikler yapacaksınız. Ayak, el-kol ve kalça hareketleri için vücudunuzu serbest bırakma alıştırmaları yapacak, ritme uyarak dönüşleri gerçekleştirme alıştırmaları yapacaksınız. Koreografi içerisinde Swing dansının figürlerini ve adım tekniklerini öğreneceksiniz.

4. hafta swing eğitimi ile dansın dönüş ve kalça hareketlerini, dönüş ve tutuş pozisyonlarını, adımlarını ve eşli swing dansını öğrenmiş olacaksınız.

Swing dansının alt türlerini öğrenmeyi ihmal etmiyor, Solo Jazz ve Lindy Hop figürleri ile tekniğimizi zenginleştiriyoruz. 5. – 8. Hafta Swing Kursu Programı:

5. – 8. Hafta Swing kursu programında; Kadın ve Erkek figürlerinin farklılıklarını öğrenecek, kendinize en uygun kombinasyonları ortaya çıkararak doğru teknikleri geliştireceksiniz. Harika Twistler ile dansınızı süslemeyi öğreneceksiniz. Eşli ve Tek Dönüşleri detaylandıracak; Nefes Kontrolü, Heyecan ve Stres Kontrolü, Zamanlama ve Koordinasyon, Partneri Yönlendirme, Eş ve Grupla Doğru Dans Etme Pratikleri ile dana kontrollü bir dans geliştireceksiniz. Swing figürleri ile koreografiler geliştiriyor, müziğin ritmiyle tekniklerimizi ilerletiyoruz.

8. hafta swing kursları sonunda kadın ve erkek figürlerinin farklılıklarını ve bu farklılıklara uygun dans etmeyi öğrenmiş olacak swingin hareketli ezgilerinden keyif duyacaksınız!

Swing ile hayatın sıradanlığından sıyrılmak için son bir adım! Koreografimizi hazırlıyor ve muhteşem bir dans gösterisinde yeteneğimizi göstermek için çalışmalara devam ediyoruz. 9. – 12. Hafta Swing Kursu Programı:

9. – 12. Hafta Swing Kursu programımızda; Caz festivali havasında bir dans gösterisi düzenliyoruz. Swing figürlerimizle yeri yerinden oynatıyor, enerjimizle herkesi coşturuyoruz. Eşsiz koreografimiz için figürlerimizi detaylandırıyor, figür birleştirme ve çeşitlerine odaklanarak dansımızda devamlılığı sağlıyor, beden koordinasyonumuzu güçlendirerek rengarenk bir gösteri için hazır duruma geliyoruz. Kıyafetlerimizi giyiyor ve hazır bir provayla heyecanımızı atıyoruz.

Koreografimiz içinde bir yıldız gibi parladığınız figürlerinizle sevdiklerinizi yeteneğinize hayran bırakacağınız bir dans gösterisi ile swing kursu programımızı sonlandırıyoruz!

Swing Kursu Programı – 410’un Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 410’un üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 öğrenci memnuniyeti sağlayan Sanat Akademi Swing Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz swing kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Swing Kursu

Kimi zaman hızlanıp kimi zaman yavaşlayan temposu ile swing hayatınızın en keyifli parçalarından biri olacak! 1950’lerin dans salonlarına keyifli bir yolculuğa çıkacağınız swing kursu programına siz de vakit kaybetmeden kayıt olun; daha dinamik geçen günlerin mutluluğu ile dolun!

Swing kursu programı; haftada 1 gün 1 saatten 12 haftalık bir program olup duruş ve postür şekilleri, müzik ve ritim algısı, beden farkındalığı, sahne kullanımı, jest ve mimiklerle ifade becerileri, temel adım, stil ve dönüşler, swing koreografileri, dans kültürü gibi konu başlıklarını içeren bir eğitim programıdır.

Swing kursu programı; gündelik yaşamın koşturmacalarına ara vermek, iş hayatının stresinden uzaklaşmak, keyifli bir hobi edinmek, yeni insanlarla tanışmak ve sosyal bir ortamda güzel vakit geçirirken dans etmeyi öğrenmek isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

2. Dünya Savaşı sonrasında Amerikan halkının savaşın kederini üzerinden atmasını sağlayan aktivitelerden biri olan swing dansı, uzmanların ruh halini olumlu yönde değiştirmek isteyenlere en çok önerdiği hobilerin başında geliyor!

swing eğitimi

Swing Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Swing kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı swing kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Swing Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Sanat Akademi olarak swing kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Swing kursu eğitmen kadromuz; swing başta olmak üzere dans söz konusu olduğunda alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü dansçılarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan dans uzmanları, koreograflar, sahne tasarımcıları ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Sanat Akademi olarak swing eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde dans etmek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, danstan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Swing kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Swing kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, swing kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi swing kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan swing kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Swing kursu Florya, swing kursu Bahçelievler, swing kursu Ataköy, swing kursu Yeşilköy, swing kursu Zeytinburnu, swing kursu Avcılar olarak hizmet veren swing kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Swing kursu ve diğer sosyal dans kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak swing kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve dans geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi swing kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Swing kursu; büyüleyici caz müzikleri eşliğinde dans ederek kendinize vakit ayırmanız ve gündelik yaşamın koşturmacalarından uzaklaşmanız için iyi bir fırsattır. Eşli bir dans olan swing dansı ile sosyalleşebilir, yeni arkadaşlar edinebilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Ayrıca swing kursları ile yaşamınıza dinamizm katarak daha sağlıklı bir yaşam tarzına geçiş yapabilir, zindeliğinizi arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra swing dersleri ile ruh halinizi olumlu yönde değiştirebilir, swing dansının neşeli figürlerinden psikolojik anlamda da yararlanabilirsiniz.

1920’lerin caz figürlerinin 50’li yıllarda yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkan swing dansı, ABD kökenli danslardan biridir. Eşli danslar arasında olan swing, eşlerin karşılıklı sergiledikleri figürlere ve vuruşlara dayanır. Caz müzikleri ile sergilenen dansın temposu değişkendir. Elbette swing dansında ustalaşmak için ciddi bir dans geçmişi ve swing eğitimi gerekir. Ancak keyifli bir hobi edinmek için kısa süreli bir swing kursu ile daha ilk haftalarda bile temel figürleri öğrenmeniz oldukça kolaydır.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
swing kursu fiyatları

Swing Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Swing Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri de Aldı!

Caz müziklerini yalnızca dinlemekle yetinmeyerek dans figürleriyle eşlik eden kursiyerlerimiz ilgi alanlarına göre farklı sanat ve hobi kursu programlarımızdan yararlanmaya devam ediyor. Siz de swing kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Swing Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Swing kursu salonlarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, swing kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, dans gösteri çalışmalarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Swing eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında swing kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Swing kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

410+

Mezun Öğrenci

Swing kursu ile enerjisini tazeleyen yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

186

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 930 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44