Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Oyunculuk Eğitimi Fiyatları

Oyunculuk Kursu Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Oyunculuğa ilgisi ve yeteneği olanlar, oyunculuğu hobi olarak yapmak isteyenler eğitim almak için oyunculuk kurslarını tercih etmektedir. Oyunculuk kursu fiyatları da tam olarak oyunculuk eğitimi almak isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu ve araştırdığı konulardandır.  Oyunculuk eğitimi fiyatları kurumların kalitesine, eğitmen kadrosuna ve eğitim saatlerine göre değişiklik göstermektedir. Sektörde deneyimli olan, tanınmış oyunculuk eğitmenlerimin eğitim verdiği, MEB onaylı sertifika veren kurslarda eğitim fiyatları bu kriterleri karşılayamayan oyunculuk kurslarına göre farklılık göstermektedir. 

Yazımızın devamında oyunculuk kursu almak isteyenlerin sorduğu ve merak ettiği konulardan olan oyunculuk eğitimi fiyatları ve eğitim veren kursların fiyatları arasındaki farkın nedenlerini açıklayacağız. Siz de oyunculuk eğitimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak oyunculuk kursu ücretleri konusunu belirleyen kriterleri görebilirsiniz.

1. Kurumun Sektördeki Tecrübesi – Oyunculuk Kursu Fiyatları

Kurumun deneyimi, oyunculuk kursu fiyatları söz konusu olduğunda sektördeki farklılıklara neden olan en önemli faktörlerden biri olmaktadır. Kalite ve fiyat bakımından aralarındaki büyük farkın yanı sıra yeni açılan bir eğitim merkezi daha fazla öğrenci çekebilmek adına farklı kampanyalar planlamak zorundadır. Buna karşılık 15 yıldır aynı sektörde hizmet veren bir oyunculuk kursu çoğu zaman insanlara sadece yarattığı güvenle bile ulaşabilir.

2.  Alanında Uzman Eğitmen Kadrosu – Oyunculuk Kursu Fiyatları

Oyunculuk kursu programının tam anlamıyla verimli olabilmesinde en etkili faktörlerin başında eğitmenlerin alanındaki uzmanlığı ve deneyimi gelir. Alanında başarılarını duyurmuş eğitmenlerin daha yüksek ücretlerle çalışmasını doğal karşılamak gerekir. Oyunculuğa yıllarını vermiş ve pek çok oyuncu yetiştirmiş eğitmenlerle çalışan oyunculuk kursu fiyatları bakımından da bu nedenle biraz daha yüksek olabilir.

3. Kurumun MEB Onaylı Olması – Oyunculuk Kursu Fiyatları

Bir oyunculuk kursunun MEB onayı alabilmesi için yerleşim planı, derslikler, uygulama atölyeleri, acil çıkışlar, deprem dayanıklılık raporu ve buna benzer pek çok standardı karşılaması gerekir. Tüm bunlar Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile zorunlu hale getirilmiştir. Dolayısıyla bir eğitim kurumunun tüm bu maliyeti karşılayabilmek için ciddi bir maliyet ödemesi söz konusudur. Bu nedenle oyunculuk kursu fiyatları da kaçak eğitim kurumlarına kıyasla daha yüksek olmaktadır.

4. Lokasyon – Oyunculuk Kursu Fiyatları

Oyunculuk kursunun şehir merkezine ve ulaşım alternatiflerine yakın olup olmaması da oyunculuk kursu fiyatları açısından önemlidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan kurslar daha ucuz kurs fiyatları sunabilirler. Fakat ulaşımı rahat ve merkezi konumda olan oyunculuk kursu fiyatları ulaşım kolaylığı nedeniyle fiyatlarını diğer kurumlara göre daha farklı tutacaktır.

5. Sınıf Mevcudu – Oyunculuk Kursu Fiyatları

Verimli bir eğitim için eğitmen kadrosu kadar eğitimin nasıl bir ortamda gerçekleştiği de oldukça önemli bir konudur. Oyunculuk kursu ücretleri arasındaki farkların öne çıkan nedenlerinden biri sınıf mevcududur.  Sınıf mevcudunu kalabalık tutan kurumlar öğrenciler ile bireysel olarak ilgilenmeye vakit bulamazlar bu sebeple sınıf mevcudunu az tutan öğrenci ile bireysel olarak ilgilenebilen kurumlar fiyatlarını daha yüksek tutarlar.

Sanat Akademi’de Başarılı Oyuncular Yetiştiriyoruz!

Uluslararası standartlarda uygulamalı oyunculuk kursu sistemimizle Sanat Akademi olarak oyunculuk alanında ilerlemek ve başarılı bir oyuncu olmak isteyen öğrencilerimize oyunculuk hakkında tüm teorik ve pratik bilgileri edinmelerini sağlıyoruz.

Oyunculuk kursu fiyatları değil, eğitim kalitesi önceliğimiz ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen her bir öğrencimize uzman eğitmen kadromuzla kaliteli oyunculuk eğitimleri veriyoruz.  Hayallerinizi gerçekleştirmek için bir adım atın!

[widget-183]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44