Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yaratıcı Drama Kursu

Duygu ve Düşüncelerinize Yaratıcı Drama ile Yön Verin!

Hayal Gücünüzü ve Yaratıcılığınızı Geliştirecek Bir Eğitime Ne Dersiniz? Sanat Akademi Yetişkin Yaratıcı Drama Kursu

Ev ve iş hayatının yoğunluğu sizi bunalttı mı? Yaratıcı drama eğitimleri ile günlük hayatın stresinden kaçıp kendinize vakit ayırmaya ne dersiniz?

Yaratıcı dramanın boyutlarını ve ögelerini öğreneceğiniz, yaratıcı drama alanında eğitmenlik ve liderlik becerisi kazanacağınız, çocuk oyunlarına hakim olacağınız, özgüveninizi artıracak, yaratıcılığınızı geliştirecek ve kendinizi daha iyi ifade etmenize destek olacak yetişkin yaratıcı drama kursu sizi bekliyor!

Etkili iletişim kurabilen, kendini tanıyan ve sanat ruhu taşıyan bireyler olarak hayata daha mutlu bakacaksınız! Yaratıcı drama kursu ile estetik ve sanat algısı kazanın, işbirliğinin ve takım çalışmasının gücünü keşfedin, özgürce hareket etmenin tadını çıkarın…

Araştırmalara göre yaratıcı drama eğitimleri; odaklanma, ifade becerileri, sorumluluk bilinci, empati becerisi, sanatsal bakış açısı ve problem çözebilme konularında kişinin kendini geliştirmesine destek olmaktadır.

yaratıcı drama kursu

Tüm Yaratıcı Drama Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
32 Hafta 64 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Yaratıcı Drama Kursu; 5 seviye 50 haftadan oluşan bir programa sahiptir. İlk 4 aşama haftada 2 gün 3’er saatten oluşmaktadır. 5.aşama 10 hafta sürerken haftada 2 gün 3’er saatten planlanmaktadır. 6.aşamada öğrencilerimiz haftada 2 gün 3 saatten 8 haftalık bir programı tamamlarlar. Toplamda 300 saat süren bir yaratıcı drama liderliği eğitimi almış olurlar. Yaratıcı drama teknikleri, beden dili ve ritim, ifade becerileri, empati kurma, doğaçlama çalışmaları, yaratıcı drama planı oluşturma ve liderlik eğitimin temel konularıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Yaratıcı Drama Kursu Sanat Akademi

Yaratıcılığınızı artırmak, ifade becerilerinizi güçlendirmek, çocuk oyunlarının içeriğini öğrenerek eğitim projeleri geliştirmek istiyorsanız yetişkin yaratıcı drama kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel yaratıcı drama kursu programlarından yararlanın; öğrenme hızınıza, bilginize ve grup dinamiğine göre yaratıcı drama eğitimleri alın!

yaratıcı drama kursu eğitmenleri

Ünlü Drama Eğitmenleri

Her biri alanında ünlü, drama ve sahne sanatlarına kendini adamış, Türkiye’nin duayen isimlerinden yaratıcı drama eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
yaratıcı drama kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Yaratıcı drama kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyenler için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı yaratıcı drama kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaratıcı drama alanında eğitim aldığınızı belgeleyen MEB onaylı yaratıcı drama kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında yaratıcı drama kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların yaratıcı drama kursları vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden yetişkin yaratıcı drama eğitimi alarak suça ortak olmayın!

yaratıcı drama eğitimi

Rutin Hayatın Akışı Sizi Sıktı Mı?

Günlük hayatın yoğun temposu içinde hayal kurmaktan uzaklaştınız mı? Yaratıcı drama kursu ile hayal gücünün büyülü dünyasına adım atın!

Ev ve iş yaşamının rutin temposu içinde yeteneklerinize ve isteklerinize yer veremediğinizi mi düşünüyorsunuz? Cevabınız evetse kendiniz için ayrıcalıklı bir yaratıcı drama eğitimi almanın tam sırası! İş, okul ve sosyal hayatta kendini ifade etmekte zorlananlar, iletişim becerilerini güçlendirmek isteyenler, yaratıcı dramanın tekniklerini merak edenler, öğretmenler ve kişisel gelişimciler, yaratıcı drama kursu ile hayatınıza renk katın!

Yaratıcı drama kursu ile renkli bir dünyada kendinizi ifade etme şansı bulacak, çok eğlenecek ve yeni şeyler öğrenmenin hazzını yaşayacaksınız.

Yaratıcı Drama Dersleri İle Hayatınıza Eğlence Katın!

Kaygılarınızı, sınırlarınızı ve hayata bakış açınızı değiştirin! Sanatın büyülü yolcuğuna bir adım atarak kendinizi ödüllendirin!

Yaratıcı Drama Kursu ile iletişim becerilerinizi güçlendirecek, sosyalleşecek, rol yapma ve canlandırma yeteneğinizi keşfedecek, hayal gücünüzü besleyecek ve farklı sanat dallarını öğreneceksiniz. Hayatınızın rutin akışında körelen tüm duygularınız açığa çıkacak! Çocukların duygu ve düşüncelerini daha iyi anlayacak, doğaçlama çalışmalarıyla siz de onlar gibi hissedeceksiniz…

İsteyip yapamayacağınız hiçbir şey yok! Yaratıcı Drama Kursu ile sosyal becerileri kuvvetli ve renkli insanlar olarak hayatınızın keyfini çıkarın!

yaratıcı drama eğitimleri
yaratıcı drama dersi

Kariyerinizi ve Hayatınızı Değiştirin!

İster hobi amaçlı ister mesleki bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için eğitim alın, yetişkin yaratıcı drama kursları ile hem kariyeriniz hem hayatınız şekillenecek.

Yaratıcı drama kursu sayesinde kendini rahatça ifade edebilen biri olacak, özgüven kazanacak ve hayal gücünüzü geliştireceksiniz. Ayrıca yaratıcı drama liderliği yapabilecek deneyime ulaşacak, fikir üretmede ve problem çözmede ustalaşacak, mesleğinizi daha iyi yapacaksınız. Hayatınızın her alanında dikkat çeken ve renkli bir birey olmak istemez misiniz?

Yaratıcı Drama Kursu ile sorumluluk almayı, disiplinli olmayı ve orijinal fikir üretmeyi öğreneceksiniz. Doğaçlama becerileriniz hem sosyal hem mesleki ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyecek. Yetişkinler için yaratıcı drama kursu fırsatını değerlendirin.

Türkiye’nin En Kapsamlı Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yaratıcı dramanın farkındalık yaratan etkisini yaşamak, yeteneklerinizi keşfetmek, sosyalleşmek ve özgüven kazanarak ifade becerilerinizi geliştirmek doğru yerdesiniz! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun yaratıcı drama kursu programını belirleyelim ve yaratıcı drama eğitimi içeriğimizi tüm detaylarıyla anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre yetişkinlere özel yaratıcı drama eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun yaratıcı drama eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre yaratıcı drama kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan bir yaratıcı drama eğitimi veriyoruz.

yaratıcı drama kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi yaratıcı drama dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Yaratıcı drama kursu sonrası eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Yaratıcı drama eğitimleri sonrasında ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Yetişkin Yaratıcı Drama Kursları Sizi Bekliyor! Yaratıcı Drama Tekniklerini Merak Ediyorum, Bu Alanda Kariyer Yapmak İstiyorum Diyorsanız Sanat Akademi En Doğru Adres!

Türkiye’nin en çok tercih edilen yaratıcı drama kursu olan Sanat Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, yaratıcı drama atölyemizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Yaratıcı drama kursu programımızı inceleyin, size özel yaratıcı drama eğitimi planlayalım!

sanat akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
sanat akademi yaratıcı drama kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik yaratıcı drama eğitimi programını belirleyelim, hedeflerinizi gerçekleştirmenize destek olalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
yaratıcı drama kursları

Yaratıcı Drama İle Değişin!

Hayal gücünüzü geliştirecek yaratıcı drama kursları ile duygu ve düşüncelerinizi sahnede ifade edin, kendinizi daha özgüvenli hissedin.

Kayıt Ol »

Ruhunuzu Özgürleştirin!

Düşünme becerilerinizden konsantrasyonunuza, rol yapmadan konuşmaya kadar kişisel gelişiminize katkı sağlayacak yetişkin yaratıcı drama eğitimi ile ruhunuz, bedeniniz, düşünceleriniz yenilenecek!

meb ruhsatlı yaratıcı drama kursu

MEB Ruhsatlı Yaratıcı Drama Kursu

Sanat Akademi yaratıcı drama eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir yaratıcı drama kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir yaratıcı drama kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan yaratıcı drama eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan yetişkin yaratıcı drama eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için sahne çalışmaları, yıl sonu gösterileri ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Yaratıcı drama kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Yaratıcı Drama Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız yaratıcı drama kurslarımızda teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı yaratıcı drama dersi anlatımları, öğrencilerimizin derslerde öğrendiklerini pekiştirecek yaratıcı drama ödevleri, eğitmenlerinden performanslarına yorumlar ve kaçırdıkları derslerin telafisini sunuyoruz.

Yaratıcı drama becerilerini sergileyecekleri sahne uygulamaları, yaratıcı drama kursu sonrası eğitim danışmanlığı ve yetenek analizleriyle yaratıcı drama alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin yanındayız!

Yaratıcı drama eğitimleri ile öğrencilerimizin doğaçlama bilgi ve deneyimi kazanmasını, yaratıcı drama liderliği yapabilecek uzmanlığa ulaşmasını sağlıyoruz.

uygulamalı yaratıcı drama eğitimi
yaratıcı drama eğitimleri

Uluslararası Yaratıcı Drama Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan yaratıcı drama eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz yaratıcı drama eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, yaratıcı drama eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, yaratıcı drama eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Yetişkinler için yaratıcı drama eğitimi ile hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi fark edeceğiniz, özgüven kazanarak duygularınızı daha rahat dile getireceğiniz bir program sunuyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Yaratıcı drama kursu ile yaratıcı drama eğitmenliği ya da liderliği yapmak isteyen öğrencilerimize özel eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Yetişkin yaratıcı drama dersleri süresince başarılı öğrencilerimizin ve kariyer hedeflerini yaratıcı drama liderliği üzerine yapmak isteyenlerin bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına ve seviyelerine göre ek eğitim planı yapıyor, kariyer planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyoruz.

Yaratıcı drama liderlik mesleğinin yeterlik alanlarını bilmelerini sağlıyor, çocuk oyunlarını uygulama konusunda becerilerini geliştiriyoruz. Çocuk gelişimcileri, okul öncesi ve sınıf öğretmenleri için özel eğitimler veriyoruz. Sanat Akademi tam kapsamlı bir eğitim merkezi!

yaratıcı drama dersi
yaratıcı drama dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Yaratıcı drama eğitimi sonrasında öğrendiklerini uygulamada deneyimleme fırsatı bulan öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Sanat Akademi olarak sadece yaratıcı drama kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, akıllarına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirerek mesleki ve sosyal hayatına değer katmak isteyenlere özel diksiyon, beden dili, iletişim, oyunculuk, müzik, dans ve zarafet eğitimleri veriyoruz.

Yaratıcı Drama Kursu Yorumları

Yaratıcı Drama ile Tanışın!

Sıkıcı ve sıradan bir hayatın yaratıcılığınızı köreltmesine izin vermeyin…

Kendinizi Özgürce İfade Edin!

Yaratıcı drama kursu ile kendinizi özgürce ifade edin, özgüveninizi tazeleyin, hayatı sanatla öğrenin.

Kariyerinizi Şekillendirin!

Yaratıcı drama liderliği yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşın, kariyer hedeflerinizi koyun.

yaratıcı drama kursu mezunları

500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize yaratıcı drama eğitimleri verdik.

Yetişkin yaratıcı drama dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah yaratıcı drama kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak oluşturulan Türkiye’nin en güncel yaratıcı drama eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye yaratıcı dramanın tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen yaratıcı drama eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılın!

6 Dal 50+ Branşta Sanat Eğitimi

Yaratıcı drama eğitimi dışında sanatın farklı branşlarına ilgi duyan öğrencilerimiz için birbirinden keyifli kurslar hazırladık!

Yaratıcı drama ile birlikte diğer sahne sanatlarını merak eden öğrencilerimiz için yetişkin bale ve dans eğitimleri, resim ve fotoğraf kursları, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık eğitimlerimiz var. İster özel ders alın, ister grup eğitimlerine katılın, Sanat Akademi’de hayal güçlerinizi geliştirecek, farkındalık yaratacak, eğlenceli eğitimler ile hayata bambaşka bir pencereden bakacaksınız.

Yaratıcı drama kursu sonrası farklı ilgi alanlarınız ve yeteneklerinize uygun diğer eğitimlerimiz ve atölyelerimizden yararlanın, sanatın büyülü dünyasında olmanın tadını çıkarın.

yaratıcı drama eğitimleri
sosyal etkinlikler yaratıcı drama kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Sanat Akademi yaratıcı drama kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Yaratıcı drama kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; tiyatro ve film gösterimleri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi yaratıcı drama kursu olarak öğrencilerimizin ünlü yaratıcı drama duayenleri ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla seminerler ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Kendinize vakit ayıracağınız, huzurlu ve eğlenceli bir yaratıcı drama kursu atmosferi yarattık! Gelin, siz de Sanat Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Yaratıcı drama eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece yaratıcı drama eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak yaratıcı drama dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’de her yer sanat! Yetişkin yaratıcı drama kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
yaratıcı drama dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi yaratıcı drama sanatçılarından öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, eksik kaldığınız yanları usta önerilerle tamamlıyoruz!

Yetişkin yaratıcı drama kursu öğrencilerimizin sahne çalışmalarını alanında ünlü yaratıcı drama sanatçıları ve yaratıcı drama eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle yetişkinler için yaratıcı drama eğitimimize şekil verirken bakış açınızı genişletmenize yardımcı oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü tiyatro ve sinema oyuncuları, yaratıcı drama sanatçıları ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, öğrencilerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Yaratıcı drama kursu ile usta sanatçıları sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik yaratıcı drama kursu düzenliyoruz. Tiyatro sahnesinde harika performanslar sergilemiş, beyaz perdedeki rolleriyle izleyenleri büyülemiş, TV’nin en çok izlenen dizilerinde kamera karşısına çıkmış oyunculardan yaratıcı drama tekniklerini ve püf noktalarını öğreneceğiniz yaratıcı drama eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü drama sanatçılarından yaratıcı drama eğitimleri ile hayatınızın her alanında kullanacağınız bilgiler edinmenize ve ufkunuzu genişletmenize destek oluyoruz.

yaratıcı drama workshop

Sanat Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Yaratıcı drama eğitimlerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ortamını yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Sanat Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Yaratıcı Drama Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sosyalleşerek kendinize zaman ayıracağınız, yaratıcı drama ile ilgili bilgi ve deneyim kazanacağınız, yeteneklerinizi fark edeceğiniz, Türkiye’nin en çok tercih edilen yaratıcı drama kursu ile tanışın! Yetişkin yaratıcı drama eğitim programını inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman eğitmenlerden eğitim almanın tadını çıkarın!

Yaratıcı drama kursunun yararları;
 • Yaratıcı dramanın tekniklerine hakim olursunuz,
 • Yaratıcı dramanın eğitim, sanat ve diğer disiplinlerle ilişkisini kavrarsınız,
 • Yaratıcı dramayı eğitim yöntemi olarak kullanırsınız,
 • Yaratıcı drama liderlik mesleğinin yeterlik alanlarını öğrenirsiniz,
 • Yaratıcı drama alanında eğitmenlik ya da liderlik uygulama becerisi kazanırsınız,
 • Çocuk oyunları konusunda uygulama becerisi kazanırsınız,
 • Benlik farkındalığı edinirsiniz,
 • Sosyal ve psikolojik olarak daha duyarlı olursunuz,
 • Dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştirirsiniz,
 • Rol yapma ve doğaçlama becerilerinizi geliştirirsiniz,
 • Sözel olmayan iletişim becerilerinizi artırırsınız,
 • Duygu ve düşüncelerinizi daha rahat ifade edersiniz,
 • Stres ve kaygılarınızdan uzaklaşırsınız,
 • Yaratıcılık ve estetik bakış açısı kazanırsınız,
 • Sanat formlarına karşı duyarlı olursunuz,
 • Sorumluluk bilinci kazanırsınız,
 • Grup içinde işbirliği özellikleriniz gelişir.

Beden farkındalığı ile başlıyoruz! Kendinizi ifade etmeyi ve sağlıklı iletişim kurabilmeyi en keyifli şekilde öğretiyoruz! 1. – 5. Hafta Yaratıcı Drama Kursu Programı;
 • TANIMA VE TANIŞMA ETKİNLİKLERİ
  • Kendini Tanıma
  • Başkalarını Tanıma
 • İLETİŞİM VE ETKİLEŞİM ETKİNLİKLERİ
  • Kişinin Kendisi ile Kurduğu Sağlıklı iletişim
  • Başkaları ile Kurulan Sağlıklı iletişim
  • Yeni Girilen Ortam ve Durumlara Uyum Sağlanması
 • ISINMA, UYUM VE GÜVEN ETKİNLİKLERİ
  • Kişinin Kendisi ile Kurduğu Sağlıklı iletişim
  • Başkaları ile Kurulan Sağlıklı iletişim
  • Bireysel ve Grup Etkinliklerinde Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Dayanışma ve Sorumluluk Bilinciyle Hareket Edilmesi
  • DUYULARA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Bireysel Özellikler ile Duyu Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
  • Günlük Yaşamda Duyularını Kullanmaya İsteklilik
 • ALGI EĞİTİMİ VE EMPATİK GELİŞİM ÇALIŞMALARI
  • Kişinin Kendisi ve Başkaları ile Kurduğu Sağlıklı iletişim
  • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
  • Duyu ve Algı Eğitimi Konusundaki Kavramlar
 • İLETİŞİM BECERİLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Yapılan iletişim
  • Kişinin Kendisi ve Başkaları ile Kurulan Sağlıklı İletişim
  • Olay, Olgu ve Sorunlarda Kendini Başkalarının Yerine Koyma
 • OYUN VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama İle İlgili Kavramlar
  • Oyunun Özellikleri
  • Çocuk Oyunlarının Önemi
  • Oyun Yoluyla Öğrenme
 • DOĞAÇLAMA ÇALIŞMALARI
  • Yaratıcılığın Ortaya Konulması ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
  • Türkçe'nin Doğru ve Düzgün Konuşulması
  • Doğaçlamalarla Grup Etkinlikleri Arasındaki ilişkiler
 • TİYATRO VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Oyunculukla İlgili Temel Becerilerin Yaratıcı Drama Sürecinde Kullanılması
  • Canlandırmaya Uygun Sahne Oluşturulması
 • HAREKET, SES VE NEFES ÇALIŞMALARI
  • Bedensel Devinim Yoluyla Kişinin Kendini İfade Etmesi
 • YARATICI DRAMANIN TEMEL KAVRAMLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Kavramlar
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Kavramlar Arasındaki ilişkiler
  • Yaratıcı Dramanın Eğitimdeki Önemi
Yaratıcı dramanın hem sosyal hem mesleki faydalarını göreceğiniz, yaratıcılığınızı geliştirecek, özgüveninizi artıracak ve yaratıcı drama lideri olmak için gerekli deneyimi kazandıracak bir eğitim sizi bekliyor.

Yaratıcı dramanın canlandırma tekniklerini ve diğer sanat türleri ile ilişkisini öğreniyoruz. 6. – 8. Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • YARATICI DRAMANIN AŞAMALARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Dramanın Kuramsal Boyutu ile Atölye Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
 • SANAT TÜRLERİ VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Kavramlar Arasındaki İlişkiler
 • SOSYAL ÖĞRENME VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama ile Sosyal Sorunların Çözümü Arasındaki İlişkiler
  • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimleri
 • SAHNE BİLGİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama Çalışmaları ile ilgili Sahne Bilgileri
  • Canlandırma Yaparken Sesin Etkili Kullanılması
  • Canlandırma Yaparken Bedenin Etkili Kullanılması
 • ETİK VE YARATICI DRAMADA ETİK KAVRAMLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Etik İlkeler
  • Yaratıcı Drama Çalışmaları ile İlgili Etik İlkeler
 • GENEL DEĞERLENDİRME
  • Yaratıcı Dramanın Eğitimdeki Önemi
  • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimleri
  • Eleştiriye Açık Olma
Yetişkin yaratıcı drama kursu 1.aşamasının sonunda uluslararası drama öğretim metotlarını öğrenecek, başarılı bir eğitmen olacaksınız. Çocuklar sizden çok şey öğrenecek!

Oyun yoluyla öğretmenin tekniklerini öğreniyor, müzik ve ritim çalışmalarıyla yaratıcı dramaya ısınıyoruz. 9. – 12.Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • İLETİŞİM VE ETKİLEŞİME YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Kendini ve Başkalarını Tanımaya İsteklilik
  • Kişinin Kendisi ve Başkaları ile Kurduğu Sağlıklı İletişim
  • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Sözlü ve Sözsüz Olarak Yapılan İletişim
 • ISINMA, UYUM VE GÜVENE YÖNELİK AYRINTILI ÇALIŞMALAR
  • Grupla Birlikte Yapılan Hareketler
  • Kişinin Başkaları ile Kurduğu Güvenli İlişkiler
  • Bedensel Enerjiyi Harekete Geçirerek Yapılan Sözlü ve Sözsüz İletişim
 • DRAMATİK KURGUNUN BİLEŞENLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Kavramlar
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Kavramlar Arasındaki İlişkiler
 • SES VE NEFES ÇALIŞMALARI
  • Bireysel Özellikler ile Duyu Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
 • OYUN VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELIK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama ile İlgili Kavramlar Arasındaki İlişkiler
  • Oyunun Özellikleri
  • Çocuk Oyunlarının Önemi
  • Oyun Yoluyla Öğrenme
 • MÜZİK VE RİTİM ÇALIŞMALARI
  • Müziğin Yaratıcı Dramada Kullanılması
  • Ritmin Yaratıcı Dramada Kullanılması
 • DOĞAÇLAMA ÇALIŞMALARI
  • Yaratıcılığın Ortaya Konulması ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
  • Türkçe'nin Doğru ve Düzgün Konuşulması
  • Doğaçlamalarla Grup Etkinlikleri Arasındaki İlişkiler
  • Doğaçlamalarda Odak Noktası/Gerilimin Düzenlenmesi
12.hafta yaratıcı drama kursu sonunda yaratıcı drama grup etkinliklerini yönetmeyi öğrenecek, doğaçlama çalışmalar yaparak beden dilinizi ve Türkçeyi etkin kullanacaksınız.

Yaratıcı dramanın öğrenme ve öğretme süreçlerine dair bilgi edinerek farklı mekanlarda yaratıcı drama çalışmalarının nasıl yapıldığını inceliyoruz. 13. – 16. Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • YARATICI DRAMA TEKNİKLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama Etkinliklerinde Kullanılan Teknikler
  • Yaratıcı Drama Tekniklerinin Kullanılması
 • YARATICI DRAMADA ÖĞRENME VE ÖĞRETME SÜREÇLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Dramanın Öğrenme-Öğrenme Süreçleri
  • Yaratıcı Drama Etkinliklerinde Aktif Öğretim Yöntemlerinin Kullanılması
 • PLASTİK SANATLAR VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama Sürecinde Plastik Sanatlar
 • DANS, DEVİNİM VE RİTÜELLERİN YARATICI DRAMADA KULLANIMINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Ritüeller
  • Ritüeller-Sözlü Anlatılan Yaratıcı Drama Sürecinde Kullanılması
  • Dans-Devinimden Yararlanarak Ritüellerin Yaratıcı Drama Sürecinde Canlandırılması
 • FARKLI MEKANLARDA YARATICI DRAMA ÇALIŞMALARI
  • Sınıf Dışındaki Ortamlarda (Müze, Kütüphane vb.)
  • Yaşantıya Dayalı Öğrenmeler
  • Sınıf Dışındaki Ortamlarda (Müze, Kütüphane vb.)
  • Uygulanabilecek Atölye Çalışmaları, Planlar ve Düzenlemeler
 • GENEL DEĞERLENDİRME
  • Yaratıcı Dramanın Eğitimdeki Önemi
  • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimleri
  • Eleştiriye Açık Olma
2.aşama yaratıcı drama kursu sonunda yaratıcı dramayı diğer sanat dallarıyla birlikte kullanabilecek beceriye sahip olacak, sosyal hayatta karşılaştığınız problemleri yaratıcı drama deneyimleri ile çözeceksiniz.

3.aşama yetişkinler için yaratıcı drama kursu başlarken çağdaş sanat akımlarını yakından tanıyacak, yaratıcı drama ve tiyatro arasındaki ilişkiyi keşfedeceksiniz. 17. – 20. Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • SANAT DÖNEMLERİ, AKIMLARI VE KURAMLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Sanat Eğitimi ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
  • Sanat Tarihi ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
  • Sanat Kuramları ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
 • SANAT EĞİTİMİ VE YARATICI DRAMA İLİŞKİSİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Sanat Terimleri Hakkında Yaratıcı Drama Etkinlikleriyle Bilgi Sahibi Olunması
  • Çağdaş Sanat Akımları ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
 • YARATICI DRAMA VE TİYATRO ARASINDAKİ İLİŞKİYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Oyunculukla ilgili Temel Becerileri Yaratıcı Drama Sürecinde Kullanma
  • Canlandırmalara Uygun Sahne Oluşturma
 • ÖĞRETİM YÖNTEMİ OLARAK YARATICI DRAMA ÇALIŞMALARI
  • Öğretim Yöntemi Olarak Yaratıcı Dramanın İlkeleri
  • Yaratıcı Dramanın Aşamaları
  • Yaratıcı Dramanın Öğrenme-Öğretme Süreçleri
 • MASKE VE KUKLA ÇALIŞMALARI
  • Bedensel Devinim Yoluyla Kişinin Kendini İfade Etmesi
  • Maske/ Kukladan Yola Çıkarak Oyun Geliştirme
  • Yaratıcı Dramada Kullanılacak Araç-Gereçlerin Hazırlanması
 • SÜREÇSEL DRAMA ÇALIŞMALARI
  • Süreçsel Drama Etkinliklerinde Kullanılan Teknikler
  • Kazanımlara Yönelik Atölye Çalışması
  • Süreçsel Drama Teknikleri
  • Bir Yaratıcı Drama Dersini Katılımcı Olduğu Atölye Süreci İçinde Yapılandırma
  • Yaratıcı Drama Dersi Tasarımı Oluşturma ve Geliştirme
Yetişkin yaratıcı drama kursları sayesinde başarılı bir yaratıcı drama lideri olurken sahne, dekor, maske ve kukla kullanarak yaratıcı drama etkinlikleri yönetmeyi öğreneceksiniz.

Müzik ve dansın yaratıcı drama etkinliklerindeki önemini fark ederek hareket kabiliyetimizi artıracak, tiyatrodan yararlanarak ifade becerilerimizi geliştireceğiz. 21. - 24.Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • FORUM TİYATROSU ÇALIŞMALARI
  • Eğitimde Tiyatronun Kullanılması
 • DİKSİYON, PANTOMİM VE MİM ÇALIŞMALARI
  • Pantomim ve Mim ile İlgili Uygulamalar
  • Yaratıcı Drama Çalışmaları Sırasında Diksiyon Kuralları
  • Kişinin Beden Diliyle (EI, Kol, Yüz Hareketleri) Kendini İfade Etmesi
 • MÜZİK, DANS VE DEVİNİM ÇALIŞMALARI
  • Müzik-Ritim ile Dans-Devinimin Yaratıcı Drama Sürecinde Kullanılması
 • RİTÜELLER VE SÖZLÜ ANLATI ÇALIŞMALARI
  • Ritüeller
  • Ritüellerin ve Sözlü Anlatıların Yaratıcı Drama Sürecinde Kullanılması
 • YARATICI DRAMANIN DÜNYADAKİ TARİHSEL GELİŞİMİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Dramanın Tarihi
 • DRAMATURGİYE GİRİŞ ÇALIŞMALARI
  • Tiyatro Metinlerini inceleme Ölçütleri
  • Rol Kartı Yazma
 • DOĞAÇLAMA ÇALIŞMALARI
  • Yaratıcılığın Ortaya Konulması ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
  • Türkçe'nin Doğru ve Düzgün Konuşulması
  • Doğaçlamalarla Grup Etkinlikleri Arasındaki İlişkiler
  • Doğaçlamalarda Gerilim Noktasının Düzenlenmesi
 • GENEL DEĞERLENDİRME
  • Yaratıcı Dramanın Eğitimdeki Önemi
  • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimleri
  • Eleştiriye Açık Olma
3.aşama yetişkin yaratıcı drama kursları sonunda akıcı ve anlaşılır bir diksiyonla müzik ve tiyatrodan yararlanarak yaratıcı dramanın öğretici yanlarını keşfedeceksiniz.

Yaratıcı drama liderliği için bir yaratıcı drama dersini nasıl tasarlayacağınızı bilmeniz gerek! Yaratıcı drama ders planı hazırlamadan uygulamaya kadar her şeyi öğreneceksiniz. 25. – 28.Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • TİYATRO TARİHİ, DÖNEMLERİ VE AKIMLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Tiyatro Tarihi ile Yaratıcı Drama Arasında İlişkiler
 • RİTÜELLER VE MİTOLOJİYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Ritüellerin- Sözlü Anlatıların Yaratıcı Drama Sürecinde Kullanılması
  • Mitolojiden Yararlanarak Yaratıcı Drama Etkinliğinin Hazırlanması
 • BİR YARATICI DRAMA DERSİNİ TASARLAMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Bir Yaratıcı Drama Dersinin Katılımcı Olduğu Atölye Süreci İçinde Yapılandırılması
  • Yaratıcı Drama Dersi Tasarımı Oluşturma ve Geliştirme Becerisi
  • Hayal Gücünün Kullanılarak Özgün Yaratıcı Drama Örnekleri
  • Program Geliştirme Kavramları ve Süreçleri
  • Program Geliştirmedeki Temel Kavramlar
  • Program Geliştirme Sürecinin Temel Ögeleri
  • Program Geliştirme Sürecindeki Öğelerin Birbirleri İle İlişkileri
 • DERS YA DA YÖNTEM VE TEKNİKLERİN KULLANIMINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Öğretim Yöntemi Olarak Yaratıcı Dramanın İlkeleri
  • Yaratıcı Dramanın Öğrenme-Öğretme Süreçleri
 • DRAMA TEKNİKLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama Etkinliklerinde Kullanılan Teknikler
  • Yaratıcı Drama Teknikleri Uygulamaları
 • YARATICI DRAMA VE ETİK ÜZERİNE ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama Liderliğiyle İlgili Etik Davranışlar
  • Yaratıcı Drama Araştırma Etiğiyle ilgili Davranışlar
 • YARATICI DRAMANIN TÜRKIYE'DEKİ TARİHSEL GELİŞİMİ ÜZERİNE ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Dramanın Türkiye'deki Tarihi
 • YARATICI DRAMADA ARAÇ GEREÇ HAZIRLIĞI VE KULLANIMI ÜZERİNE ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Drama Etkinliklerinde Yararlanılan Araç ve Gereçler
  • Yaratıcı Dramada Kullanılacak Araç-Gereçlerin Hazırlanması
Yetişkinler için yaratıcı drama kursu sayesinde drama etkinliklerine yönelik araç gereç bilgisinden öğretme tekniklerine kadar ihtiyacınız olan tüm bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

Yaratıcı drama dersleri için liderlik becerilerinizi geliştireceksiniz. İyi bir yaratıcı drama eğitmeni olmayı hedefliyorsanız özgüven kazandıracak bu eğitimi kaçırmayın! 29. – 32.Hafta Yaratıcı Drama Programı:
 • ÇAĞDAŞ SANAT AKIMLARININ YARATICI DRAMA İLE İLİŞKİSİ ÜZERİNE ÇALIŞMALAR
  • Sanat Eğitimi ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
  • Çağdaş Sanat Akımlarında ve Dramada Kullanılan Kavramların Anlam Boyutunda Karşılaştırılması
 • SANAT EĞİTİMİ VE GÖSTERİ OLARAK YARATICI DRAMA ÇALIŞMALARI
  • Sanat Eğitimi ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
  • İhtiyaç Hâlinde Gösteriye Yönelik Çalışmaların Hazırlanması
 • YARATICI DRAMADA ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMEYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Yaratıcı Dramadaki Temel Ölçme ve Değerlendirme Yaklaşımları
 • DOĞAÇLAMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR
  • Doğaçlamalarda Odak Noktasının/Gerilimin Düzenlenmesi
  • Yaratıcılığın Ortaya Konulması ve Geliştirmede Hayal Gücünün Kullanılması
 • LİDERLİK DENEMELERİ
  • Liderlik Mesleği
  • Liderlik Becerisi
 • LİDERLİK DENEMELERİ
  • Liderlik Mesleği
  • Liderlik Becerisi
 • GENEL DEĞERLENDİRME
  • Yaratıcı Dramanın Eğitimdeki Önemi
  • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimleri
  • Eleştiriye Açık Olma
Yaratıcı drama kursu ile çağdaş sanat akımları hakkında bilgi sahibi olacak, 42.haftayı liderliğin sırlarını öğrenerek noktalayacaksınız. Öğrencilerinizin örnek alacağı bir karaktere sahip olacaksınız!

5.aşama yaratıcı drama kursu 10 haftalık bir programa sahip! Yaratıcı drama projeleri geliştirerek liderlik denemeleri yapacağız… 33. – 43. Hafta Yaratıcı Drama Kursu Programı:
 • YARATICI DRAMA BİLGİSİ
  • Yaratıcı Drama ile ilgili Kavramlar
  • Yaratıcı Dramanın Kuramsal Boyutu İle Atölye Çalışmaları Arasındaki İlişkiler
 • YARATICI DRAMA İLE İLGİLİ PROJE ÖRNEKLERİNİ İNCELEME
  • Program Geliştirme Kavramları ve Süreçleri
  • Program Geliştirmedeki Temel Kavramlar
  • Program Geliştirme Sürecinin Temel Öğeleri
  • Program Geliştirme Sürecindeki Öğelerin Birbirleri ile İlişkisi
 • PROJE İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR
  • Program Geliştirme Kavramları ve Süreçleri
  • Program Geliştirmedeki Temel Kavramlar
  • Program Geliştirme Sürecinin Temel Öğeleri
  • Program Geliştirme Sürecindeki Öğelerin Birbirleri ile İlişkisi
 • KÜLTÜR PEDAGOJİSİ VE DRAMANIN KULLANILDIĞI DEĞİŞİK ORTAMLAR ÜZERİNE ÇALIŞMALAR
  • Sınıf Dışındaki Ortamlarda (Müze, Kütüphane vb.) Yaşantıya Dayalı Öğrenmeler
 • EĞİTİM PROJELERİ GELİŞTİRME
  • Sanat Eğitimi ile Yaratıcı Drama Arasındaki İlişkiler
  • Program Geliştirme Kavramları ve Süreçleri
  • Program Geliştirmedeki Temel Kavramlar
  • Program Geliştirme Sürecinin Temel Öğeleri
  • Program Geliştirme Sürecindeki Öğelerin Birbirleri İle İlişkisi
  • Proje Yazım Teknikleri
 • LİDERLİK DENEMELERİ
  • Liderlik Mesleği
  • Liderlik Becerisi
 • PROJELERİN GRUPLA PAYLAŞILMASI
  • Eleştiriye Açık Olma
  • Hazırladığı Yaratıcı Drama Projesine Yönelik Düşüncelerin Hoşgörüyle Karşılanması
  • İzlediği Liderlik Denemeleri Projeleriyle İlgili Görüşler
  • Liderlik Denemelerine İlişkin Farklı Görüşlere Saygı Duyulması
 • GENEL DEĞERLENDİRME
  • Yaratıcı Dramanın Eğitimdeki Önemi
  • Karşılaştığı Sorunların Çözümünde Yaratıcı Drama Deneyimleri
  • Eleştiriye Açık Olma
43.hafta yaratıcı drama kursu sonunda tam bir yaratıcı drama lideri olacak, yaratıcı drama ile ilgili proje üretecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

Yavaş yavaş vedalaşıyoruz… Bol uygulamalı, program geliştirerek ve hayata geçirerek tamamlanacak olan yaratıcı drama eğitiminin son aşamasındayız!

50 hafta süren Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği programımız son uygulama derslerimiz ve proje çalışmalarının değerlendirilmesi ile son buluyor. Yaratıcı drama programına katılan kursiyerler, program boyunca gösterdikleri kişisel gelişim ve ortaya koydukları ürünlerle bir bütün olarak değerlendiriliyorlar. Yaratıcı drama kurs bitirme sınavı yapılarak başarılı olan öğrencilerimize yaratıcı drama eğitmenliği sertifikaları veriliyor.

Oyunla hayatı, hayalle gerçeği birleştirdiğimiz yaratıcı drama eğitiminin sonunda Yaratıcı Drama Eğitmeni/Lideri olarak profesyonel kariyerinize başlayacak, gelecek nesillere yön vereceksiniz! Bu eğitimi kaçırmayın…

Yaratıcı Drama Kursu Programı – 500’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 500’ün üzerinde öğrenci mezun eden Sanat Akademi Yaratıcı Drama Kursu, Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz yaratıcı drama kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Yaratıcı Drama Kursu Programı

Yaratıcı drama hayatınıza yön verecek! Türkiye’nin en iyi yaratıcı drama kursu ile tanışın, kendinizi geliştirerek yeni kariyer fırsatlarını değerlendirin!

Yaratıcı Drama Kursu; 5 seviye 50 haftadan oluşan bir programa sahiptir. İlk 4 aşama haftada 2 gün 3’er saatten oluşmaktadır. 5.aşama 10 hafta sürerken haftada 2 gün 3’er saatten planlanmaktadır. 6.aşamada öğrencilerimiz haftada 2 gün 3 saatten 8 haftalık bir programı tamamlarlar. Toplamda 300 saat süren bir yaratıcı drama liderliği eğitimi almış olurlar. Yaratıcı drama teknikleri, beden dili ve ritim, ifade becerileri, empati kurma, doğaçlama çalışmaları, yaratıcı drama planı oluşturma ve liderlik eğitimin temel konularıdır.

Yaratıcı drama kursu programı; yaratıcı drama liderliği ya da eğitmenliği yapmak isteyen, yaratıcı dramayı merak eden ve kendini bu alanda geliştirmeyi düşünenler için hazırlanmıştır.

Her yıl yaratıcı drama eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için hayallerinden vazgeçiyor.

yaratıcı drama eğitimi

Yaratıcı Drama Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi yaratıcı drama kursu Sanat Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. 7 – 9 Yaş Yaratıcı Drama Kursu, 10 – 12 Yaş Yaratıcı Drama Kursu, 13 – 14 Yaş Yaratıcı Drama Kursu ve Yaratıcı Drama Eğitmenliği Kursu için MEB Onaylı Sertifika vermekteyiz.

Elbette. Yaratıcı Drama Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Yaratıcı drama kursu eğitmen kadromuz; yaratıcı drama, oyunculuk, tiyatro ve konservatuvara hazırlık gibi sahne sanatları ile görsel ve işitsel sanat dallarında deneyimli, yerli ve yabancı yapımlarda rol almış Türkiye’nin ünlü oyuncuları, sanat direktörleri ve drama koçlarından oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan, beyaz perdenin ve TV’nin sevilen yüzleri arasında olan uzman bir ekibe sahibiz.

Sanat Akademi olarak yetişkinler için yaratıcı drama eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak ilgi ve meraklarına göre almaları gereken eğitimlere, beklentilerine ve hedeflerine bağlı olarak oluşturmaktayız. Yetişkin yaratıcı drama kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Yaratıcı drama kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentinize göre en uygun yaratıcı drama kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Yaratıcı drama kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Sanat Akademi yetişkinler için yaratıcı drama eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Yaratıcı drama kursu Florya, yaratıcı drama kursu Bahçelievler, yaratıcı drama kursu Ataköy, yaratıcı drama kursu Yeşilköy, yaratıcı drama kursu Zeytinburnu, yaratıcı drama kursu Avcılar olarak hizmet veren yaratıcı drama kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Yaratıcı drama eğitimi; yaratıcı drama tekniklerini ve uygulamalarını öğrenmenizi sağlayan, yaratıcı drama eğitmenliği ve liderliği hakkında deneyim kazandıran bir eğitimdir. Yaratıcı drama kursu sonunda edindiğiniz bilgi ve tecrübe ile okul öncesi eğitim kurumlarında, kreşlerde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim merkezlerinde Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak görev yapabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

sanat akademi iletişim
yaratıcı drama kursu fiyatları

Yaratıcı Drama Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Yaratıcı Drama Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yaratıcı drama kursu sonrası öğrencilerimiz hem kendini geliştirmek hem de sosyalleşmek için bu eğitimleri de alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Yaratıcı Drama Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Yaratıcı drama kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Sanat Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Sanat Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Yaratıcı drama kursu merkezimizi, yaratıcı drama kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, sahne çalışmalarımızı ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Yaratıcı drama eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Sanat Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Sanat Akademi yaratıcı drama kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Yaratıcı drama kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Yaratıcı drama kursları ile sosyalleşen, eğlenen, mesleki deneyim kazanan yetişkinler.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

324

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.620 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44