Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Daha Zeki Olmanızı Sağlayacak Etkileyici 4 Hobi

Zekayı Geliştiren Hobiler Edinmek Mümkün!

Zekanızın gücünü herkese fark ettirmek ister misiniz? Size önereceğimiz, daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler ile fark edilebilir olmaya ne dersiniz? Doğumunuzdan bu güne kadar gösterdiğiniz gelişme sayesinde zeka seviyeniz belirli bir noktaya ulaştı. Peki ama, sizce zeka seviyeniz yerinde sayıyor mu?

Yapılan araştırmalar, genetik faktörlerle veya birikimlerimizle edindiğimiz zekamızın zaman içerisinde birkaç puan azalabileceğini veya artabileceğini ortaya koyuyor. Öyleyse daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler edinerek gelişmenizin mümkün olduğunu bilmelisiniz. Zeka geliştiren hobiler neler, zeka geliştirici hobiler nasıl bulunur diye merak ediyorsanız vereceğimiz önerilerle daha akıllı olmanızı sağlayacak hobiler arasından seçim yapabilirsiniz. 

İşte Daha Zeki Olmanızı Sağlayacak Hobiler ve Nedenleri

Hobiler eğlenceli, eğitici ve üretkenliği artırıcı güzel uğraşlardır. Zeka üzerinde etkilerinin olmasına şaşırmamak gerekir. Üstelik matematiksel, mantıksal, sözel, duygusal, içsel ve dışsal, işitsel, görsel zeka türlerinin hepsini veya birkaçını aynı anda geliştirebilecek güçtedirler. Seçeceğiniz hobinin size katkı sağlamasını istiyorsanız öncelikle zeka geliştiren hobiler neler bunları öğrenmelisiniz. Daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler bularak kendinizi çok başka değerlendirebilir, özgüveninizi artırabilirsiniz. Üstelik becerilerinizi başkalarına da sergileyerek keyifli anların mimarı olabilirsiniz.

1. Bir Enstrüman Çalmak

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamak ve zeka seviyenizi artırmak istiyorsanız kesinlikle bir müzik aleti çalmayı öğrenmelisiniz. Daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler arasına ilk sırayı çekinmeden verebileceğimiz enstrüman çalma uğraşı, hem kas becerilerinizi hem de matematiksel becerilerinizi geliştirmenin yanında sağ ve sol beyninizi etkin bir şekilde kullanabilmenizin yolunu açacak. Zekayı geliştiren hobiler arıyorsanız kesinlikle bir müzik kursu eğitimi almalısınız. 

2. Hareket Etmek ve Denge Çalışmaları

Vücudu kullanmanın zekayla ne alakası var demeyin! Bedenini tanımayan kişilerin zeka puanı düşük kalabiliyor. Sporcular, dansçılar ve sıklıkla hareket gerektiren meslekleri icra eden kişiler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki hareket kabiliyeti zeka seviyesini artırıyor. Daha akıllı olmanızı sağlayacak hobiler ararken hareket etmenin önemiyle karşılaşmayı beklemiyorduysanız size dans kursları almanızı öneriyoruz. Koreografiler öğrenerek hafızayı güçlendirmek, vücudu tanıyarak kasları hareket ettirmek ve daha nice yararlarıyla hip hop kursu, salsa kursu veya modern dans kursu zekayı geliştiren hobiler arasında sayılabilir. Daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler arıyorsanız Sanat Akademi’nin eğitim sayfalarından tüm dans kurslarını inceleyebilirsiniz. 

3. Yeni Bir Dil Öğrenmek

Öğrenmenin gücü hiçbir zaman yadsınamaz. Özellikle yabancı bir dil öğrenmek, yeni bir kültür hakkında fikir sahibi olmak zeka geliştirici hobiler arasında sayılabilir. Dil öğrenme sürecinizi hobi gibi değerlendirin ve eğlenerek öğrenmeye çalışın. Aksi takdirde bu süreç sizi zorlayabilir. Daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler işte böyle güçlü etkinlikleri kapsamalı.

4. Beyin Egzersizleri Yaptıran Aktiviteler

Beyninizi sürekli aktif tutmanız gerekiyor. Böylece zekanızı geliştirme şansınız yükselecek. Bulmaca çözmek, yap-boz yapmak, kelime oyunları oynamak, yeni eğitimlere katılmak gibi aktiviteler beyin gelişimi sağlayabilir. Daha zeki olmanızı sağlayacak hobiler ve beyin egzersizleri için öneri vermemiz gerekirse, bu kategoriye verebileceğimiz öneri kesinlikle yaratıcı drama kurslarıdır. Sanat Akademi yaratıcı drama kursları ile beyninizi aktif tutabilir, yeni fikirler üretebilirsiniz. Sosyalleşirken aynı zamanda da zeka geliştirici hobiler arasından en ilgi çekicisine başlamış olursunuz. 

Zekanızı Geliştirebilecek Hobinizi Seçtiniz Mi?

Hem sizi gerçekten iyi hissettirecek hem de zekanızı geliştirecek hobiler edinmeye karar verdiğinizde çok daha fazla seçenek bulabilirsiniz. Biz sizin için en etkililerini seçmek istedik. Bu hobiler arasından dilediğinizi seçerek yapmaya başlarsanız zekanıza nasıl etkileri olacağını keşfedebilirsiniz. Eğer bu hobiler ilginizi çekmiyorsa kendi tercihinize göre zeka geliştiren etkinlikler bulabilir, bunlara başlayabilirsiniz. 

Sanat Akademi bünyesinde yer alan ve gelişmenize katkı sağlayacak olan hobi kursları hakkında bilgi almak isterseniz eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

[widget-186]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44