Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Bale Eğitimlerine Giderken Çantada Neler Olmalı?

Çantalarına Bunları Koyduğunuza Emin Olun! – Bale Çantasında Neler Olmalı?

Çocuğunuzu bale kursu alması için ilk dersine göndermek üzeresiniz ve nelere ihtiyacı olabileceğinden emin değil misiniz? Bale çantasında neler olmalı sorusuna verecek kesin bir yanıtınız yok mu? Yoksa siz de çocuğunuz gibi ilk bale dersinin heyecanına biraz fazla mı kapıldınız?

Eğer çocuğunuzun bale dersleri için tam olarak hazırlıklı olmasını istiyorsanız yanlarında bulunmasına önem vermeniz gereken birkaç aksesuar ve eşya olduğunu hatırlatalım. Elbette bunların önemli bir bölümü kurs merkezi tarafından da sağlanabilir, ancak işini sağlama almak isteyen ebeveynlerdenseniz bale çantasında ne olmalı sorusuna gelin birlikte yanıt bulalım.

Bale Kursuna Ne Götürülür? Çocuklarınızın Bale Çantasında Ne Olmalı?

Çocuklarınızın bale çantasında neler olmalı diyorsanız karşılaşabilecekleri zorluklara yardımcı olacak araç-gereç ve malzemelerle işe başlayabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunlardan özellikle dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıraladık:

  • Yedek Kıyafet – Baleye Giderken Ne Götürülür?

Çocuklarınızın bale çantası içerisinde bulunması gereken malzemelerden biri yedek kıyafettir. Yedek kıyafet; özellikle terledikleri veya olası bir kazayla kıyafetin yırtılması, sökülmesi gibi durumlarda egzersizlerinde hiçbir aksaklık yaşamadan çalışmaya devam etmesini sağlar.

  • Yedek Çorap – Bale İçin Ne Alınır?

Bale çantasında neler olmalı sorusunun bir diğer yanıtı da yedek çoraptır. Bale çorap ve tozlukları gerek ısınma gerekse egzersiz sırasında çocukların rahat hissetmeleri ve bale hareketlerini daha kolay yapabilmeleri için son derece önemlidir. Bale çantasında yedek çorap bulunması olası aksiliklerde bile çalışmalarına çorapsız devam etmek zorunda kalmasının önüne geçer.

  • Su Şişesi – Çocuklarınızın Bale Çantasında Neler Olmalı?

Çocuklarınız bale kursu sırasında efor sarf eder ve susayabilirler. Bu nedenle çocuklarınızın yanında mutlaka onlara göre bir su şişesi bulundurmalısınız. 

  • Havlu – Bale Çantasında Ne Olmalı?

Kurs merkezi elbette çocuğunuz egzersiz arası ve sonlarında kurulanması için havlu temin edecektir, ancak kişisel hijyenine önem vermeniz açısından kendi havlusunu bale çantasına yerleştirmeniz daha faydalı olabilir. Böylelikle terlerinin kuruyup üşütmelerine neden olmamasını da sağlayabilirsiniz.

  • Bale Ayakkabısı – Baleye Giderken Ne Götürülür?

Çocuklarınızın baleye giderken götürmesi gereken en önemli malzemelerden biri bale ayakkabısıdır. Bale ayakkabısı çocuğunuzun ayağına tam olarak uygun olmalı ve dans ederken rahat etmesini sağlamalıdır. Bu nedenle kurs merkezi temin etse bile tam olarak uygun olmayan bir ayakkabı ile bale figürlerini yapabilmek son derece zordur. Bunun için çocuğunuzun bale kursu çantasını hazırlarken kesinlikle içerisinde bale ayakkabısı olduğundan emin olmalısınız!

Çocuklarınızı Sanata Motive Edin!

Uzmanlara göre çocuk bale eğitimlerine giderken bale çantalarının hazırlanması çocukların yalnızca eksiklerini telafi etmesi açısından değil, kursa motive olmalarını sağlamak açısından da son derece önemlidir! Bale kıyafetlerini ve çalışmalar sırasında yararlanabilecekleri malzemeleri çantasına yerleştirirken çocuklar, sanata ve dans etmeye daha çok bağlanmaktadır.

Hazırlıklarımız tamamlandıysa artık başlayabiliriz! Siz de çocuklarınızın temiz ve ferah sınıflarda, uzman eğitmenler eşliğinde gelişim ve öğrenme hızlarına uygun bir programla çocuk bale eğitimi almalarını istiyorsanız hemen Sanat Akademi ile tanışın, zarafetin dansı ile gelişimlerini erken yaşlardan itibaren destekleyin!

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44