Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Okul Fobisi İçin Eğlenceli Kurslar – Okul Fobisini Yenmenin Yolları

Okul Fobisi Olan Çocuklarınıza Eğlenceli Kurslarla Okulu Sevdirmek İster Misiniz?

Tüm çocuklar bazen okula gitmek istemeyebilir. Böyle durumlarda “kar yağsa da okullar tatil olsa” diyen çocukları duymuşsunuzdur. Fakat süreklilik bulan okul kaygısı mutlaka çözülmeli. Okul fobisi için eğlenceli kurslar bularak çocuğunuzun okul fikrini düzeltebilirsiniz.

Okul fobisini yenmenin yolları hakkında bilgi sahibi olduğunuzda çocuğun güven duygusu hissetmesini sağlayabilirsiniz. Vereceğimiz okul fobisi için kurs önerileri sayesinde çocuğunuzun eğlenerek odaklanma becerileri kazanmasını, beyin gelişimini tamamlayarak okul derslerinde başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece okuldan korkmasına gerek kalmaz ve severek okula gidebilir. Ama önce çocuğunuzun okul fobisinin kaynağını öğrenmeniz gerekir. 

Okul Fobisi İçin Ailelere Öneriler

 Okul fobisi için eğlenceli kurslar hakkında bilgi edinmeden önce çocuğunuzun neden okula gitme korkusu yaşadığını anlamalısınız. Okul fobisi için ailelere öneriler vermek gerekiyorsa öncelikle bunu tavsiye ederiz. Okul fobisinin birçok sebebi olabilir. Sizin çocuğunuzda oluşan okula gitme korkusu neden kaynaklanıyorsa bunu bilmeli, okul fobisi için eğlenceli kurslar seçerken bu bilgiyi göz önünde bulundurmalısınız. Öyleyse okul fobisi nedenleri ne olabilir?

 • Küçük yaş grubu çocuğunuzda oluşan okula gitme korkusu genelde ayrılık kaygısı yaşadığı için olabilmektedir. Tüm çocuklarda görülebilir. Aileden ayrılma endişesi yaşayan çocuk okul fobisi geliştirir.
 • Yalnızlık duygusu da çocuklarda okula gitme korkusu olarak ortaya çıkar. Arkadaş edinemeyen çekingen çocuklarda görülebilir.
 • Yeni deneyimler yaşamaktan korkan çocuklar da okul fobisi geliştirebilir. Yeni insanlarla tanışmak, derslerde yeni konulara geçmek endişe uyandırır. 
 • Ailenin yüksek beklentilerinden çekinmek de bir diğer okul fobisi nedenleri arasındadır. Başarısız olmaktan korkan çocuk okula gitmek istemeyebilir. Özellikle lisede okul fobisi oluşması bu sebeple artabilir, çünkü çocuk üniversite sınavlarında başarısız olmaktan çekinebilir. 
 • Akran zorbalığına, alaya ve aşağılanmaya maruz kalma durumları da çocuğunuzun okuldan soğumasına neden olabilir. Ergenlerde okul fobisi oluşma oranları bu nedenle artış gösterebilir.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı okula gitme korkusu yaşayan çocuklarınız için yapabileceğiniz onları anlamak, onlarla karşılıklı açık bir iletişimde bulunmak, güvenli bir ortam sağlamak, sorunlarını birlikte çözmeyi teklif etmek, okul fobisi için eğlenceli kurslar bulmak ve teşvik etmek, gerekiyorsa yardım almak olacaktır. Okul Fobisini Yenmenin Yolları Eğlenceli Kurslar Almaktan Geçiyor!

Size önereceğimiz seçenekler arasından okul fobisi için eğlenceli kurslar bulabilirsiniz. Böylece çocuklarınızın eğlenceli aktivitelerle okula sevgi duymasını sağlayabilirsiniz. Okul fobisi için kurs önerileri öncesinde kursların nasıl çözüm bulduğundan bahsedelim. Nasıl olacak diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, şöyle özetleyelim:

 • Yalnızlık duygusuna bağlı olarak okula gitme korkusu yaşayan çocuğunuz için sosyalleşme imkanı yaratırsınız. 
 • İletişim becerilerini geliştirmeleri için eğlenceli kurslardan yararlanabilirler.
 • Ailelerinin yüksek beklentilerinden çekinen çocuklar eğlenceli kurslar aldığında başarmanın hazzını yaşayabilirler. 
 • Okul dışında da bir hayat olduğunu fark edebilirler.
 • Streslerini ve olumsuz duygularını geride bırakabilirler.
 • Özgüven kazanarak kendilerinden emin bir duruş sergileyebilirler ve okul fobilerini yenebilirler.

Okul Fobisini Yenmek İçin En Etkili ve Eğlenceli Kurslar Hangileri?

Okul fobisi için kurs önerileri arıyorsanız dikkat! Her yaş grubu için özel olarak hazırlanmış eğitimlerle birçok eğlenceli kurs bulabilirsiniz ve çocuğunuzun okul fobisini yenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

 • Çocuk Yaratıcı Drama, Tiyatro Ve Oyunculuk Kursları

En iyi sosyalleşme ve iletişim becerileri geliştirme kursları arasında yer alan çocuk yaratıcı drama kursları ve oyunculuk kursları, çocuğunuzun kendini ifade edebilme becerilerini geliştirecek. Karşılıklı iletişimde pasif kalmamayı ve kendini doğru anlatabilmeyi başaran çocuğunuz özgüven geliştirecek ve okula gitme korkusu ortadan kalkacak. 

 • Çocuk Fotoğraf Kursları ile Dış Dünyayı Fark Ederler

Çocuk fotoğraf kursları sayesinde dışarıda da bir dünya olduğunu fark edecek, sosyalleşerek öğrenecek. Fotoğraf çekmeyi öğrenirken herhangi bir yüksek beklenti kaygısı oluşmayacak ve gerçekten eğlenecek. Okul fobisi için eğlenceli kurslar arıyorsanız fotoğraf kurslarını mutlaka düşünün. 

 • Ergenlerde Okul Fobisi İçin Çocuk Dans Kursları

Lisede okul fobisi geliştiren çocuğunuz varsa çocuklara ve gençlere hitap eden dans kurslarıyla enerjisini atmasını ve eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Okula deşarj olmuş bir şekilde gittiğinde endişeleri de yok olacak ve kaygı hissetmeyecek. 

Çocuğunuz için en doğrusuna karar verebileceğinizi biliyoruz. Tüm bunları yaparken onu zorlamamaya, sıkmamaya özen gösterin. Sizden uzaklaşmasını istemiyorsanız sorununu paylaşması için zorlamayın ve seçimlerini yaparken baskıcı olmayın. Örneğin önereceğiniz kurslardan birini kendi seçebilir. Zorla yapacağı herhangi bir etkinlik ters etki yaratabilir. Kurslar hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44