Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Hip Hop Kursları - İlgi Alanlarına Göre Dans Dersi Alsınlar!

Yeni Hobiler Edinmelerine Fırsat Verin! – Çocuk Hip Hop Kursu

Günümüzün çocuklarına ve gençlerine Hip Hop denilince akan sular deniyor. Çoğunun dinlediği veya ilgi duyduğu müzikler arasında; Hip Hop dans müzikleri olarak da kullanılan Rap, R&B ve K-Pop gibi türler bulunuyor ve izledikleri klipler, hayran oldukları isimlerin dans figürleri genelde Hip Hop üzerine kurulu. Tüm bu etkileşim içerisinde çocuklarınızın Hip Hop dansına ayrıca bir ilgi duymasını doğal karşılamak gerekiyor.

Peki çocuklarınızın bu ilgisini biraz daha fazla desteklemeye ne dersiniz? Çocuk Hip Hop kursları ile bırakın kendilerini hayran oldukları müzisyenler ve dansçılar gibi hissetsinler, dans becerilerini Hip Hop dansının serbest stile dayanan figürleri ile geliştirsinler, kas ve kemikleri güçlenirken aynı zamanda yaratıcılıklarını arttırsınlar ve özgüven kazansınlar.

Neden Çocuk Hip Hop Kursu Almalısınız? – Çocuk Hip Hop Kursu Faydaları

Elbette çocuk Hip Hop kursları yalnızca minik dansçıların ilgi alanlarına daha fazla yönelmelerini sağlamak için değil, sunduğu pek çok kazanımla da anne babaların kesinlikle değerlendirmesi gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Erken yaşlarda çocuklarınızın enerjisini doğru yönlendirerek elde etmesini sağlayacağınız kazanımlar, beceriler ve alışkanlar tüm yaşamları boyunca çok mutlu, sağlıklı ve başarılı bireyler olmalarına katkı sağlar. Peki çocuk Hip Hop kursu yararları içerisinde neler yer alıyor? İşte çocuk Hip Hop kursu faydaları:

 • Bedensel farkındalıkları artar,

 • Duruş ve yürüme bozuklukları giderilir,

 • Sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanırlar,

 • Okul dışı aktiviteler edinirler,

 • Okul öncesi dönemde aile dışı sosyalleşmeyi öğrenirler,

 • Zihinsel ve ruhsal olgunlaşmaya yardımcı olur,

 • Yaşıtlarıyla güvenli bir ortamda sosyalleşirler,

 • Beden dillerini daha etkili kullanırlar,

 • Sanata ilgileri artar,

 • Merak ve keşif duyguları güçlenir,

 • Yaratıcılıkları gelişir,

 • Kendilerine daha fazla güven duymaya başlar,

 • Sorumluluk bilinci kazanırlar,

 • Hayata daha pozitif bakarlar,

 • Grupla uyumlu hareket etmeyi öğrenirler.

Çocuk Hip Hop Kurslarında Neler İşleniyor? – Çocuk Hip Hop Eğitim İçeriği

Çocukların yaş gruplarına ve gelişim düzeylerine uygun olarak hazırlanan çocuk Hip Hop kursları; başta fiziksel gelişimleri olmak üzere zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak çok yönlü programlar olarak düzenlenmiştir. Başlangıçta bedensel farkındalığa, duruş ve yürüyüş çalışmalarına odaklanan çocuk Hip Hop kursu programı; çocuğun öğrenme hızına bağlı olarak giderek dans figürlerinde beceri kazanmasını ve kendisini geliştirmesini hedeflemektedir. Çocuk Hip Hop eğitim içeriği ve konularını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bedensel Terbiye Egzersizleri – Çocuk Hip Hop Kursu Programı

Çocuk Hip Hop kursu programı başlangıcında genellikle çocukların fiziksel egzersizlerle dansa hazırlanması sağlanır. Bunun için temel duruş, adımlama ve esneklik egzersizleri yapılarak çocukların kendi beden hakimiyetlerini arttırmaları, çevresel ve bedensel farkındalıklarını geliştirmeleri beklenir.

 • Müzikle Çalışma – Çocuk Hip Hop Eğitim İçeriği

Çocuk Hip Hop kursları için bedensel terbiyenin ardından ikinci sırada müzik kulağının geliştirilmesi vardır. Müzikle birlikte adımlama ve hareket etmeyi öğrenen çocukların bu sayede bedensel koordinasyonları da gelişir.

 • Beden Dili Kullanımı – Çocuk Hip Hop Kursu Programı

Çocuk Hip Hop kursu yararları açısından son derece önemli olan beden dili kullanımı; çocuklara dans sırasında jest ve mimiklerinden nasıl yararlanabileceklerini öğreterek sözsüz iletişim becerilerini geliştirir.

 • Nefes Çalışmaları – Çocuk Hip Hop Eğitim İçeriği

Nefes çalışmaları ile devam eden çocuk Hip Hop eğitimi, çocukların bedenlerinde daha fazla hakimiyet geliştirerek dans etmelerinin yanı sıra daha sağlıklı bir yaşam için de gerekli olan nefes pratikleri yapar.

 • Dans Koreografileri ve Grupla Çalışma – Çocuk Hip Hop Kursu Programı

Yukarıda saydığımız ısınma ve hazırlık egzersizlerinin ardından çocuğun öğrenme hızına bağlı olarak Hip Hop dans koreografilerine geçilir ve grupla birlikte yapılan çalışmalarla ortaya etkileyici bir koreografi çıkarmak hedeflenir.

Sanat Akademi’de Her Çocuğun Özel Olduğunu Unutmuyoruz!

Okul dışı öğrenmelerini ve sosyalleşmelerini destekleyecek, yeni aktiviteler keşfetmelerini sağlayacak, yaşıtlarıyla iletişim kurmalarını kolaylaştıracak, bedensel farkındalıklarını arttıracak ve gelişimlerini destekleyecek çocuk Hip Hop kursları için doğru adrestesiniz!

Sanat Akademi’de çocuk Hip Hop kursu programı ve kazanımlarını belirlerken çocuklarımızın ihtiyaçlarını, öğrenme hızlarını ve gelişim düzeylerini göz önünde bulunduruyor, onlara en uygun kurs programını anne babalarla birlikte düzenleyerek gelişimlerine katkı sağladığımızdan emin oluyoruz…

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44