Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Salsa Kursu Almak İçin En Uygun Yaş Nedir?

Latin Ezgileri ile Enerjilerini Atmalarını İstemez Misiniz? – Çocuk Salsa Kursları

Anne babalar çoğu zaman çocuklarının, özellikle okul tatillerinde evde daha fazla zaman geçirmeye başladıkları zaman, enerjilerine yetişemedikleri için hareket etmeden duramayan bu hallerinden şikayet etmeye yatkındır. Halbuki bu enerji doğru yönlendirildiğinde çocukların gelişimleri için oldukça katkı sağlayabilir. Bunun için özellikle kıpır kıpır ezgileriyle çocuk salsa kursu programları en iyi seçenek olabilir.

Peki salsa kursu almak için en uygun yaş nedir? Çocuklarınızı kaç yaşından itibaren çocuk salsa eğitimi almaya yönlendirmelisiniz? Bu soruya yanıt verebilmek için öncelikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine daha yakından bakmak gerekir. Gelin, çocuk salsa kursu başlama yaşı neymiş birlikte bakalım…

Her Çocuğun Gelişim Hızı Farklıdır! – Salsa Kursu Almak İçin En Uygun Yaş Nedir?

Salsa kursu kaç yaşında alınır sorusuna yetişkinler için yanıt veriyor olsak herhangi bir yaş sınırından bahsetmenin mümkün olmadığını söylerdik. Ancak söz konusu çocuklar olduğunda durumun biraz değiştiğini kabul etmek gerekir. Çocuk salsa dersleri için çocuğun yeterli fiziksel ve zihinsel gelişim düzeyine ulaşmış olması şarttır. Burada fiziksel gelişimden kastedilen çocukların dans edebilecek kadar kemik ve kas gelişimine ulaşmış olmasıdır. Zihinsel gelişimden kasıt ise söylenileni algılayabilecek ve yaşıtlarıyla birlikte aktiviteler gerçekleştirebilecek olgunluk düzeyidir.

Eminiz böyle söyleyince aklınızda daha ileri yaşlar canlansa da aslında tüm bu gelişim işaretlerinin 3 yaşından itibaren gözüktüğünü söylememiz yanlış olmayacaktır. 3 yaşından itibaren çocukların salsa eğitimi alması mümkündür. Yine de elbette salsa kursu almak için en uygun yaş hakkında konuşurken her çocuğun gelişim hızının farklı olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Bu tür gelişimsel farklar daha geç veya daha erken yaşlarda da çocuk salsa kursları için uygun oldukları anlamına gelebilir.

Neden Erken Yaşta Salsa Kursu Almalılar? – Çocuk Salsa Kursu ve Faydaları

Salsa kursu almak için en uygun yaş hakkında bilgi verdiğimize göre çocuk salsa kursları ile çocukların edindiği kazanımlara biraz göz atabiliriz. Gerek okul öncesi gerekse okul döneminde çocukların yönelebileceği en eğlenceli ve faydalı aktivitelerden biri olan çocuk salsa eğitimi programları, miniklerin fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerini aynı anda desteklemekte, yaşamları boyunca yararlanabilecekleri kazanımlar edinmelerini sağlamaktadır:

 • Neşeli Latin ezgileri ile çocuk salsa kursları miniklerin ruh haline katkıda bulunur.

 • Yaşıtlarıyla sağlıklı ve eğlenceli bir ortamda sosyalleşmelerini sağlar.

 • İletişim becerilerini güçlendirir.

 • Kas ve kemik gelişimini hızlandırır.

 • Esnekliği arttırarak daha fazla hareket kabiliyetine sahip olmalarını sağlar.

 • Beden koordinasyonunu arttırarak çocukluk döneminde ortaya çıkan sakarlıkları azaltır.

 • Okul döneminde sınav kaygısını daha az hissetmelerini sağlar.

 • Okul öncesi dönemde sosyal adaptasyon becerilerini geliştirerek okul yaşamına daha hızlı alışmalarına yardımcı olur.

 • Yeni arkadaşlar edinirler.

 • Sorumluluk bilinci ve iç disiplin kazanırlar.

 • Yeni bir hobi edinirler.

Çocuk Latin Dans Kurslarımıza Göz Attınız Mı?

Sanat Akademi’de çocuklarımızla Latin dünyasına yolculuğa çıkıyoruz! Başta salsa olmak üzere Rueda’dan Merengue’ye, Cha Cha Cha’dan Bachata’ya kadar farklı dans türlerini çocuklarımızla buluşturuyor, kıpır kıpır Latin ezgileri ile hem enerjilerini atmalarını sağlıyor hem de gelişimlerini destekliyoruz.

Siz de çocuklarınızın ayrıcalıklarla dolu bir eğitim merkezinde güzel vakit geçirirken kendilerini geliştirebilecekleri bir çocuk salsa kursu almasını istemez misiniz? O halde Sanat Akademi ile tanışmanızın tam zamanı! Gelin, çocuğunuz için en uygun kurs programını birlikte planlayalım ve geleceği çocuklarımızla inşa edelim.

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44