Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğraf Gezileri ile Çocuğunuzun Fotoğraf Tutkusunu Desteklemeye Ne Dersiniz?

Hem Dünyayı Hem Fotoğrafçılığı Yakından Tanıyacaklar! – Çocuk Fotoğraf Gezileri

Fotoğrafçılığın hiç kuşkusuz en keyifli yanlarından biri de her zaman fotoğraf makinenizi yanınıza alarak bir fotoğraf gezisine çıkma şansınızın olmasıdır. Şehrin güzelliğini deneyimlemenize imkan veren fotoğraf gezileri aynı zamanda çok sayıda benzersiz görseli de arşivinize katmanıza olanak tanır. Bunu bir de çocukların enerjisiyle bir araya getirdiğinizde çocuğunuzla birlikte yapacağınız bir fotoğraf gezisi veya çocuk fotoğrafçılık kursu kapsamında çıkacakları çocuk fotoğrafçılık ekipleri onlar için de son derece keyifli olabilir.

Aşağıda çocuklarınızla birlikte katılabileceğiniz fotoğraf gezisi lokasyonları hakkında bilgi verdik ve çocuğunuzun bu fotoğraf gezileri ile neler kazanabileceğine değindik. Ayrıca Sanat Akademi olarak düzenlediğimiz çocuk fotoğraf gezisi duyurularımızı takip etmek için de sayfamızın sonunda yer alan duyuru listemize göz atabilirsiniz.

Çocuklar İçin Fotoğraf Gezileri Neden Önemli? – Çocuk Fotoğraf Gezileri ve Faydaları

Anne babaların en çok şikayet ettikleri konuların başında çocukların enerjisine ayak uydurabilmenin zorlukları gelir. Pek çok ebeveyn gün içerisinde enerjisini yeterince atamayan çocukların evde kendilerini ne kadar güç durumlarda bıraktığından bahseder. Tam da bu noktada çocuklar için fotoğraf gezisi gibi aktiviteler yapmak, çocukların enerjisini faydalı kullanmanın en iyi yollarından biridir. Üstelik çocuk fotoğraf gezileri ile çocukların edinebileceği pek çok kazanımdan bahsetmek mümkündür. İşte bunlardan bazıları:

 • Yaşadıkları şehrin güzelliklerini fark ederler.

 • Fotoğraf tekniklerinde kendilerini geliştirirler.

 • Okul dışı öğrenme fırsatları yakalarlar.

 • Farklı durumlarda doğru açıyı yakalamaya çalışarak problem çözme becerilerini geliştirirler.

 • Fotoğraf gezileri ile kendilerine ve yeteneklerine daha çok güvenmeye başlar, özgüven kazanırlar.

 • Fotoğraf sanatının inceliklerini öğrenirler.

 • Fotoğraf makinelerini ve ekipmanlarını daha iyi kullanmaya başlarlar.

 • Enerjilerini verimli bir şekilde atma şansı yakalarlar.

 • Yeni ve keyifli bir hobi edinirler.

Çocuk Fotoğraf Gezileri İçin İstanbul’un En Çok Tercih Edilen Semtleri – Nerelere Gidebilirsiniz?

Söz konusu fotoğraf gezileri olduğunda İstanbul, fotoğraf tutkunları için hiç kuşkusuz ayrıcalıklı bir şehirdir. Çocuk fotoğraf gezileri İstanbul’un pek çok farklı bölgesinde yapılabilir. Tarihi ve doğal güzellikleriyle şehrin bu anlamda hem çocuklara hem de yetişkinlere kucak açtığını söylememiz yanlış olmayacaktır. Bu lokasyonlardan bazılarını sıralamak gerekirse;

 • Galata Kulesi & Taksim Meydanı & İstiklal Caddesi – Çocuk Fotoğraf Gezileri

İstanbul’un kalbinin attığı mekanlardan biri olan Taksim, benzersiz insan manzaralarını fotoğraflamak, Galata Kulesi’nin eşsiz manzarasına kendi kadrajımızdan bakmak ve Taksim Meydanı’ndan geçen tek vagonlu tarihi tramvayı en güzel açıdan yakalamak için vazgeçilmez bir fotoğraf gezisi lokasyonu.

 • Eminönü & Süleymaniye & Sultanahmet – Çocuk Fotoğraf Gezisi Önerileri

Tarihi sur içi İstanbul olarak da adlandırabileceğimiz Eminönü – Sultanahmet arası; ihtişamlı tarihi camiler, saraylar, medreseler ve şadırvanlarla dolu ve çocuk fotoğraf gezileri ile keşfedilmek için minik fotoğrafçıları bekliyor.

 • Balat Sahili – Çocuk Fotoğraf Gezileri

Rengarenk evleri ve uçsuz bucaksız sahil parkları ile Balat, çocuklarınızın hem eğlenebileceği hem de gerçekten yeteneklerini keşfedebileceği en iyi çocuk fotoğraf gezisi lokasyonlarından biri.

 • Emirgan – Çocuk Fotoğraf Gezisi Önerileri

Sahili ve Emirgan Korusu ile mükemmel güzelliğe sahip olan Emirgan; korudaki Sarı, Pembe ve Beyaz Köşk ile de çocuk fotoğraf gezisi sonucunda kusursuz fotoğraflar çeken çocuklarınızın mutluluğuna tanıklık etmenizi sağlayabilir.

 • Nişantaşı & Ihlamur Kasrı & Maçka Parkı – Çocuk Fotoğraf Gezileri

Çocuk fotoğraf gezileri için unutulmaz bir yolculuk da Nişantaşı’na doğru yapılabilir. Teşvikiye’den başlayan fotoğraf yolculuğunuzda Ihlamur Kasrı’na uğradıktan sonra Maçka Parkı’na geçebilir, yeşilliğin içinde tarihi yapıların nasıl muhteşem gözüktüğünü fotoğraflayabilirsiniz.

 • Büyükada ve Adalar – Çocuk Fotoğraf Gezisi Önerileri

Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Adalar, fotoğraf tutkunu İstanbulluların elbette vazgeçilmezlerinden. Siz de çocuk fotoğraf gezileri ile erkenden çocuklarınızın Adalar güzelliklerini keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

 • Rahmi Koç Müzesi – Çocuk Fotoğraf Gezileri

İstanbul’daki pek çok lisenin çocuk fotoğraf gezileri için ilk akla gelen mekanlarından biri olan Rahmi Koç Müzesi, aynı zamanda çocuklarla birlikte keyifli bir kültürel aktivite yapmak için de iyi bir fikir olabilir.

 • Atatürk Arboretumu – Çocuk Fotoğraf Gezisi Önerileri

Eğer çocuklarınızla birlikte doğayla iç içe bir fotoğraf gezisi yapmak istiyorsanız İstanbul’da bulabileceğiniz en iyi seçeneklerden biri de Atatürk Arboretumu. Tripod kullanmadığınız sürece birbirinden harika fotoğraflar çekmenize izin veriliyor.

Sanat Akademi Çocuk Fotoğraf Gezileri İçin Duyurularımızı Takip Edin! – Fotoğraf Gezileri 2022

Sanat Akademi ailesi olarak öğrencilerimizin gerçekten unutulmaz bir macera yaşadığından emin olmak için çocuklarımıza yalnızca kurs binamızda fotoğrafçılık eğitimleri vermekle yetinmiyor, öğrendiklerimizi pratiğe dökebilmek için İstanbul’u birlikte keşfediyor, çocuk fotoğraf gezileri düzenliyoruz.

Siz de 2022 fotoğraf gezileri programlarımız hakkında bilgi almak için sayfamızı belli aralıklarla kontrol etmeyi unutmayın. Sık sık bu sayfa üzerinden güncel fotoğraf gezisi programlarımız hakkında duyurularımızı aktaracak, öğrencilerimizi ve okuyucularımızı buradan çocuk fotoğraf gezileri hakkında bilgilendireceğiz. İşte Sanat Akademi fotoğraf gezileri 2022 programı:

Güncellenmektedir…

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44