Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Olur Mu? - Artıları & Eksileri Nelerdir?

Online Çocuk Fotoğrafçılık Kursları Hakkında Soru İşaretiniz Kalmayacak! – Yüz Yüze Eğitim Almaktan Ne Kadar Farklı?

Bir işi online kanallardan yapmanın fiziksel olarak gerçekleştirmekten çok daha avantajlı olduğunu hiç kuşkusuz en iyi yeni nesil bilecektir. Ancak söz konusu online çocuk fotoğrafçılık kursu programları olduğunda da bu durum tam anlamıyla geçerli midir? En azından anne babaların bu soruya kesin bir yanıt verememesinin nedenlerini anladığımızı söyleyebiliriz.

Biz de bu nedenle aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek için online çocuk fotoğrafçılık kursları ile çocuklarınızın edinecekleri avantajları ve karşı karşıya kalabilecekleri dezavantajları sıralamaya karar verdik. Eğer siz de online çocuk fotoğrafçılık kursu ile yüz yüze eğitim arasında ciddi bir fark olup olmadığını merak ediyorsanız yazımızı inceleyin!

Her Şeyden Önce Zamanlarını Daha Tasarruflu Kullanacaklar! – Online Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Avantajları

Online çocuk fotoğrafçılık kursu avantajları hakkında konuşmaya başlarken ilk değindiğimiz hususun zaman tasarrufu olması şaşırtıcı olmasa gerek! Online çocuk fotoğrafçılık kursları ile çocuklarınız okuldan arta kalan boş zamanlarının önemli bir bölümünü yolda harcamayacak ev veya farklı bir mekanda kolaylıkla eğitim alabilecekler. Ancak tek avantajın bu olduğunu söylemek haksızlık olur. Online çocuk fotoğrafçılık eğitimi ile gelen artıları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ev konforunda eğitim alabilecekler.

 • Eğitmenlerinden birebir eğitim alma şansları olacak.

 • Kendileri için en uygun zaman planlamasını yapabilecekler.

 • Pandemi korkusunun hala sürdüğü günümüzde bu tür endişeleri olmayacak.

 • Online çocuk fotoğrafçılık kursu fiyatları yüz yüze eğitimlere kıyasla daha uygun!

 • Ekstra yol masrafları olmayacak!

 • Kalabalık sınıflarda fotoğrafçılık dersleri alma riskleri olmayacak.

 • Boş zamanlarını en ideal şekilde planlayabilecekler.

Nelere Dikkat Etmelisiniz? – Online Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Yukarıda online çocuk fotoğrafçılık kursu avantajları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ancak bu avantajların gerçekten ortaya çıkabilmesi ve çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmesini sağlayacak bir eğitim alması için dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır. Online çocuk fotoğrafçılık kursu seçerken şu hususlara özellikle dikkat etmenizi öneririz:

 • Video dersler yerine canlı dersleri tercih edin. Böylece çocuğunuzun yüz yüze eğitime çok daha benzer bir deneyim yaşamasını sağlayabilirsiniz.

 • İnternet bağlantınızın hızlı ve stabil olmasını sağlayın.

 • Eğitmenin öğrenci sorularına hızlı geri dönüş yaptığından emin olun.

 • Kamera ve mikrofonunuzun iyi çalışıp çalışmadığını önceden deneyin.

 • Kurum ve eğitmenden hangi arayüz ve programı kullandıkları konusunda bilgi alın ve programı önceden deneyerek doğru çalıştığından emin olun.

Peki Ya Dezavantajları? – Online Çocuk Fotoğrafçılık Kursu Eksileri

Online çocuk fotoğrafçılık kursu avantajları ile birlikte birkaç dezavantajından da bahsetmek mümkündür. Bunun en başında da ekipman ihtiyacı gelir. Yüz yüze fotoğrafçılık eğitimlerinde kimi kurumlar öğrencilerine fotoğraf makinesi, lens vb. ekipman desteği sunabilmektedir. Ancak online çocuk fotoğrafçılık dersleri için böyle bir durum mümkün değildir.

Bununla birlikte online çocuk fotoğrafçılık dersi almak, çocuğunuzun kurumdaki sosyal ortam ve aktivitelerden de mahrum kalması anlamına gelir ki özellikle sosyal aktivitelere, fotoğraf gezilerine vb. organizasyonlara önem veren kurumlar söz konusu olduğunda bu önemi azımsanamayacak bir dezavantajdır.

Son olarak çocukların yüz yüze eğitimde daha yüksek bir odaklanma yakaladığını da göz ardı etmemek gerekir. Online çocuk fotoğrafçılık dersleri, özellikle evinizde dikkat dağıtan çok faktör varsa çocuklarınız için zaman zaman odaklanılması oldukça zor bir meşgaleye dönüşebilir. Bu nedenle Sanat Akademi olarak biz, bilhassa lise seviyesinden daha küçük çocuklar için yüz yüze eğitimin çok daha faydalı olduğuna inanmaktayız. Ancak yine de kurumumuza ulaşma şansı olmayan veya ulaşmakta zorlanan ve online çocuk fotoğrafçılık eğitimi almak isteyen çocuklarımız için online eğitim seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Online eğitimlerimizden yararlanmak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44