Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ortaokul Fotoğraf Gezileri – Fotoğrafçılık En İyi Sokakta Öğrenilir!

Hem Dünyanın Güzelliklerini Hem De Yeteneklerini Keşfedecekler! – Ortaokul Fotoğraf Gezileri

Fotoğrafçı olmanın en güzel yanı nedir diye fotoğrafçılara sorsak muhtemelen önemli bir bölümünden alacağımız cevap, fotoğraf makinenizi omzunuza alarak fotoğraf gezisine çıkabilme şansı olacaktır. Yolculuk ve keşif tutkusunun birlikte ilerlediği sanatlardan biri olan fotoğrafçılık çocuklar için de oldukça uygundur. Hele ki İstanbul gibi tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir şehir söz konusu olduğunda ortaokul fotoğraf gezileri gibi aktivitelerle çocukların hem şehirlerinin güzelliğini hem de yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak oldukça kolaydır.

Nitekim her geçen yıl ortaokul fotoğraf gezisi organizasyonlar düzenleyen eğitim kurumlarının sayısı artmaktadır. Birçok eğitim kurumu öğrenciler, öğretmenler ve idarecileriyle birlikte ortaokul fotoğraf gezileri düzenlemekte, İstanbul’un en güzel lokasyonlarında çektikleri fotoğraflarla bakanları hayran bırakmaktadır. Peki ortaokul fotoğraf gezileri İstanbul’un en çok hangi semtlerinde keyifli? Fotoğraf gezileri ortaokul çocuklarına neler katıyor? Tüm bu sorulara aşağıda yanıt verdik...

Ortaokul Fotoğraf Gezileri ile Detayları Görmeyi Öğrenecekler! – Ortaokul Fotoğraf Gezileri ve Faydaları

Çocukların enerjisini ve dört duvar arasında kapalı kalamama dürtüsünü doğru kanallara yönlendirmek için değerlendirilebilecek en iyi seçeneklerin başında ortaokul fotoğraf gezisi gibi etkinlikler gelir. Fotoğraf gezileri ortaokul düzeyi çocuklar için hem eğlenmek ve sosyalleşmek için iyi bir fırsattır hem de fotoğrafçılığı uygulamalı öğrenmenin en doğal yoludur. Üstelik ortaokul fotoğraf gezileri ile yalnızca fotoğrafçılığa yönelik beceriler edinmediklerini de vurgulamak gerekir. Bunun dışında;

 • Ortaokul fotoğraf gezileri erken yaşta yaşadıkları şehri keşfetmelerini sağlar.

 • Doğal ve tarihi güzellikleri yakından görür, fotoğraflarını çekerler.

 • Yaşıtlarıyla okul dışı sosyalleşme imkanı bulurlar.

 • Kültürel bir aktivite gerçekleştirerek sanat sevgisi edinirler.

 • Yaşamları boyunca keyiflerini yerine getirecek bir hobi kazanırlar.

 • Özgüvenleri artar.

 • Okul dışı öğrenmeyi öğrenirler.

 • Fotoğrafçılık tekniklerini geliştirirler.

Ortaokul Fotoğraf Gezileri İçin İstanbul’un En İyi Semtleri – Nerelere Gidebilirsiniz?

Fotoğraf gezileri ortaokul çocukları için ne gibi avantajlar barındırıyor sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Peki ortaokul fotoğraf gezileri İstanbul’un en çok hangi lokasyonlarında daha keyifli olur, dilerseniz bu soruya yanıt vermek için İstanbul’un en çok tercih edilen ortaokul fotoğraf gezisi lokasyonlarını birlikte keşfedelim:

 • Galata Kulesi & Taksim Meydanı & İstiklal Caddesi – Ortaokul Fotoğraf Gezileri

İstanbulluların buluşma noktalarından biri olan Taksim, Galata Kulesi ve yüzlerce insanı fotoğraf karelerine sığdırabileceğiniz İstiklal Caddesi ile ortaokul fotoğraf gezileri için son derece cazip bir mekandır.

 • Eminönü & Süleymaniye & Sultanahmet – Ortaokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

Tarihi sur içinde bulunan birçok okulun ortaokul fotoğraf gezisi için tercihi Eminönü, Sultanahmet ve Süleymaniye rotasında yer alan yüzlerce yıllık tarihi yapılardır.

 • Balat Sahili – Ortaokul Fotoğraf Gezileri

Rengarenk binaların masmavi deniz ve yemyeşil geniş park alanları ile bir araya geldiği Balat Sahili, ortaokul fotoğraf gezileri ile çocuklara unutulmaz bir gün vadeder.

 • Emirgan – Ortaokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

Emirgan Korusu ve içerisindeki tarihi yapılar, ortaokul fotoğraf gezisi için iyi bir seçimdir. Ayrıca sonrasında sahile inerek fotoğraflarınıza bir de günbatımını ekleyebilirsiniz.

 • Nişantaşı & Ihlamur Kasrı & Maçka Parkı – Ortaokul Fotoğraf Gezileri

Ihlamur Kasrı, Teşvikiye ve Maçka Parkı gibi mekanlara uğrayabileceğiniz bir ortaokul fotoğraf gezisi eminiz çocukların son derece mutlu ayrılacağı bir organizasyon olur.

 • Büyükada ve Adalar – Ortaokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

İstanbul’un yanı başındaki el değmemiş güzelliğiyle Adalar, yalnızca ortaokul fotoğraf gezileri için değil, tüm fotoğraf tutkunları için vazgeçilmez bir adrestir.

 • Rahmi Koç Müzesi – Ortaokul Fotoğraf Gezileri

Ortaokul fotoğraf gezileri dendiğinde İstanbul’daki pek çok eğitim kurumunun ilk tercihlerinden biri olan Rahmi Koç Müzesi, çocuklara müze kültürü aşılamak için de iyi bir fikir olabilir.

 • Atatürk Arboretumu – Ortaokul Fotoğraf Gezisi Önerileri

Atatürk tarafından özel olarak yaptırılan Atatürk Arboretumu, tripod kullanmadığınız sürece ortaokul fotoğraf gezileri için seçebileceğiniz en huzur verici güzelliklerden biridir.

Sanat Akademi Fotoğraf Gezilerini Takip Etmeyi Unutmayın!

Fotoğrafçılık yalnızca teorik fotoğrafçılık dersleri ile öğrenilmez! Sanat Akademi olarak çocuklarımıza fotoğrafçılık tekniklerini uygulamalı ve eğlenceli bir şekilde öğretmek için sokaklara çıkıyor, Sanat Akademi’nin dört duvardan bağımsız olduğunu herkese gösteriyoruz.

Eğitmenlerimizin önerileri ve uyarıları ile fotoğraf gezilerimizde her öğrencimizin kusursuz kareler yakalamasını sağlıyor, kendi fotoğrafçılık yöntemlerini geliştirmelerini destekliyor, unutulmaz anılar ve bakmaya doyacağınız fotoğraflarla keyifli bir macera yaratıyoruz. Siz de Sanat Akademi fotoğraf gezilerinden vaktinde haberdar olmak istiyorsanız sayfamızı takipte kalın.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44