Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

5 Yaş Gitar Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

5 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Çocuğunuz 5 yaşına girdi ve artık çoğu şeyi, daha iyi anlayıp idrak edebiliyor. Siz de onu algılarının en açık olduğu bu dönemde müzik ile buluşturmak istiyor ve iyi bir 5 yaş müzik kursu arıyorsunuz. İlk olarak çocuğunuzu müzik ile tanıştırmak için en ideal zamanda olduğunuzu söyleyerek sözlerimize başlayabiliriz. Uzmanlar, çocukların enstrüman çalması için en doğru yaşın 5 yaş olduğunu ve bu dönemin kesinlikle atlanmaması gerektiğini söylüyor.

Tabii ki bu süreç kolay olmuyor. 5 yaş gitar eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler ve ailelere düşen görevler bulunuyor. Çünkü bu yaşta çocuklar “eğitim” formatında olan bir yeniliğe pek fazla açık bulunmuyorlar. Bu yüzden 5 yaş gitar eğitimini çocuklara “eğlence” kılığında vermek ve onlara müziği sevdirmek, 5 yaş gitar eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında geliyor.

5 Yaş Müzik Kursunda Gitar Eğitimi Almak Doğru Bir Başlangıç mı?

Çocuklar 4-5 yaşlarındayken tekrarlanan hareketleri uygulama ve özümseme noktasında yetersiz kalabilir. Bu yüzden 5 yaş gitar eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, çocuklara müziği ve gitarı sevdirmek, sevdirerek öğretmek olmalıdır. 5 yaş gitar eğitimine katılan çocuk, kendisini bir oyuna katılıyormuş ve birazdan o oyunun bir parçası olacakmış gibi hissetmelidir. Bu noktada, doğru çocuk gitar kursunu bulmak ve çocuk için eğlenceli bir ortam yaratmak önemlidir. Çünkü 5 yaşındaki bir çocuk için dünya, yalnızca eğlence ve oyundan ibarettir. Oyun yoluyla gitar çalmayı öğrenme, çocuklar için kalıcı ve unutulmaz olacaktır. Dolayısıyla 5 yaş gitar eğitimi, doğru şekillerde verilirse çocuklar için iyi bir başlangıçtır.

5 Yaş Gitar Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

5 yaşındaki çocuklara gitar öğretmenin en iyi yolu, kısa ve eğlenceli dersler oluşturmaktır. Keskin kurallara bağlı olmayan, anlayışlı gitar eğitmenlerinden oluşan ve deneyimli bir çocuk gitar kursu bulmak, çok önemlidir. Ayrıca çocuklara görsel ağırlıklı olarak sunulacak kaynakçalar da 5 yaş gitar eğimini güçlendiren ve etkisini artıran etmenlerdendir. Çocuklar derslere ne kadar ilgi duyarsa eve gittiklerinde ailelerine ve arkadaşlarına öğrendiklerini aktarmaları da o kadar fazla olur. 5 yaş gitar eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de çalınacak parçalardır. Çocuklara, onlara hitap eden, günlük yaşamlarından aşina oldukları ve severek takip ettikleri çizgi filmlerin, şarkıcıların ve animasyonların müzikleri çaldırılmalıdır. Zor ya da çocuklar için hiçbir anlam ifade etmeyen parçalar, 5 yaş gitar kursundaki çocukların ilgilerinin kolayca dağılmasına neden olacaktır. 5 yaş müzik aletleri içerisinde en çok tercih edilenlerden biri olan gitar, müziğe başlangıç için ideal bir enstrümandır. Özellikle çocuklara özgü desenlerde ve renklerde üretilen 5-6 yaş için gitarlar, çok daha ilgi çekici ve merak uyandırıcı görünmektedir.

5 Yaş Müzik Eğitimi İçin En Doğru Zaman!

Çocuk gitar kursları, çocukların motor becerilerinin gelişme dönemi olan 4-5 yaş aralığını, onları müzikle tanıştırma ve yaşamlarına sanatı dahil etme çağı olarak tanımlamakta ve bu döneme özel 5 yaş gitar eğitimi programları oluşturmaktadır. Şunu unutmayın ki enstrüman çalmaya ve sanata olan ilgi, maruz kalmaktan gelir.

Çocuğunuz sanatla ve müzikle iç içe olursa 5 yaş gitar eğitimine katılmak için hevesi ve ilgisi de kendiliğinden oluşur. Dolayısıyla geleceğin harika müzisyenleri ve gitaristleri, yaşamlarının bu döneminde müzikle ve sanatla buluşan minikler arasından çıkar. Siz de çocuğunuzun sanatsever yönünün gelişmesini isterseniz onu, çocuk gitar kurslarına göndererek müzikle tanışmasını sağlayabilirsiniz.

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44