Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

8 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olmalı?

8 Yaş Gitara Başlamak İçin Uygun mu?

8 yaş gitar eğitimi, okul döneminden kalan zamanlarda ailelerin en sık tercih ettiği kurslardan biri oluyor. Çocuklar gerek hafta sonlarını gerekse de yaz tatillerini faydalı bir aktiviteyle doldurarak gelişimlerini destekleyici bir hobi ediniyor ve zararlı alışkanlıklardan uzak duruyorlar.

8 yaş gitar kursunda; çocukların derslerden keyif almasını sağlayacak keyifli çocuk gitar şarkıları çalınıyor ve birbirinden güzel etkinlikler yapılıyor. Öğrencilerin derslere bir zorunluluk gözü ile değil; eğlence gözüyle bakması sağlanıyor. Bu sayede de çocuklar müzik ile tanışarak sanatsal faaliyetlere ağırlık veriyor.

8 Yaş Gitar Dersine Başlamak İçin Geç mi?

Uzmanlar, çocukların gitar dersine başlamaları için en ideal yaş olarak 6-7 aralığını veriyor ancak öğrenmenin aktif olduğu 8 yaş da gitar eğitimine başlamak için ideal bir zaman olarak değerlendirilebilir. Çocuk gitar kursu derslerine düzenli olarak katılım sağlandığında 8 yaş gitar dersi, 3. ayda çocukların basit ezgileri çalabilmesini sağlamakta; 6. ayda ise onları orta zorlukta çocuk şarkılarına uygun hale getirmektedir.

8 Yaş Gitar Seçimi – Hangi Özellikler Daha Uygun?

Çocuğunu 8 yaş gitar eğitimine yönlendirmeyi düşünen aileler, kursun başlaması ile birlikte 8 yaş gitar seçimi için eğitmenlerden sık sık yardım istemektedir. Çocuklar için gitar seçimi yaparken değerlendirilecek ölçütler şu şekildedir:

 • İlk olarak, enstrüman yaşa uygun olmalıdır. Yeni yürümeye başlayan veya daha küçük çocukları gitarla tanıştırmak için ilk planda gerçekçi bir oyuncak gitarı deneyebilirsiniz.
 • Daha büyük çocuklar için gerçek ama küçük bir gitar seçebilirsiniz.
 • Yerleşik Tuner özelliğine sahip gitarlar ile çocukların öğrenirken en çok zorlandığı akort etme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.
 • 110-130 cm boylarındaki 8-11 yaş aralığı çocuklar için 3/4-Boy (Üç Çeyrek) gitarları satın alabilirsiniz.
 • Başlangıç gitarı için bilindik ve kaliteli markaları tercih edebilirsiniz.

8 yaş klasik gitar modellerinden tercih edebilecekleriniz;

 • Valencia VC102 ½
 • Almira MG917-JR-WA ¾
 • Fender Başlangıç Akustik Gitar Seti
 • Andres Krem Çocuk Gitar
 • Rogue Başlangıç Akustik Gitar 
 • Barcelona LC 3600 BB / ¾
 • Martinez MC-18S JU

 8 Yaş Gitar Kursları ile Çocuğunuzun Yaşamına Müzik Katın!

Çocuk gitar kursları, çocuklarınızın hayal gücünü geliştirerek popüler şarkılara kendi notaları ile hayat vermelerini sağlayan hem keyifli hem de faydalı bir eğitimdir. Dilerseniz çocuğunuz için bir yaz tatili aktivitesi dilerseniz hafta sonu dinlencesi olarak tercih edebileceğiniz 8 yaş gitar dersi, onları müziğin büyülü dünyasında yolculuğa çıkarmakta ve özgüvenlerini artırmaktadır.

Sanat Akademi, 8 yaş gitar kursları ile çocuğunuzun ismini geleceğin başarılı gitar sanatçıları arasına yazdırabilir, ona hayatı boyunca vazgeçemeyeceği eşsiz bir hobiye sahip olma fırsatını tanıyabilirsiniz.  8 yaş gitar fiyatları ve 8 yaş gitar eğitimi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44