Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları

Gitar Çalmak Faydalı mı? Gitar Çalmanın Çocuklar İçin Sunduğu Artılar

Bir enstrüman çalmak denince herkesin aklına ilk olarak gitar gelir. Gitar, diğer enstrümanlara göre daha kolay öğrenilebilen ve daha keyifle çalınabilen bir müzik aleti olduğu için özellikle de çocuklar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Hayran olunan sanatçılara ya da müzik zevklerine göre akustik, bas, caz ve klasik gitar gibi pek çok türde tercih edilebilen gitar, 7’den 70’e herkesin gözdesi olan bir alettir. Peki, gitar çalmanın çocukların gelişimine sunduğu katkılar nelerdir, gitar çalmak çocuklar için faydalı mıdır? Gelin, birlikte bakalım…

Çocuklar İçin Gitar Eğitiminin Faydaları

Çocuklarınıza mutlu ve başarılı bir yaşam bırakmak için elinizden geleni yaptığınızı biliyoruz. Bu amaçta attığınız en önemli adımlardan biri de çocuğunuzu gitar eğitimlerine yönlendirmek. En kısa sürede çocuğunuzda etkilerini gözlemleyebileceğiniz gitar kursları şöyledir:

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Konsantrasyon

Çocuğunuz gitar eğitimlerinde iken belirli bir göreve odaklanması gerektiğinden, konsantrasyon becerilerini geliştirecek; bu sayede eğitim hayatında da çok daha dikkatli ve başarılı olacak.

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Sosyallik

Çocuğunuz kendi yaş grubu ile birlikte kültür ve sanat dolu bir ortamda bulunacak ve doğru arkadaşlıklar edinecek. Sosyal gelişiminin önemli olduğu çocukluk döneminde yanlış alışkanlıklar edinmek yerine, doğru insanlarla sosyal bir ortamda bulunacak.

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Sanatseverlik

Erken dönemde müzikle tanışan çocukların %89’unun ilerleyen dönemlerde de yaşamında müziğe yer vermeye devam ettiği görülmektedir. Yani bir çocuk gitar kursu ile geleceğin ünlü müzik insanlarından birinin başarısına ortak olabilirsiniz.

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Özgüven

Gitar çalmaya eşlik eden yaratıcılık ve kendini ifade etme pratiği, çocuklarda özgüven ve öz saygının oluşmasını destekleyecek, bu sayede de çocuklar, sosyal yaşamda kendini çok daha iyi ifade etmenin yollarını keşfedecek.

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Hafıza

Gitar çalmanın çocuğunuzun hafıza kapasitesini artırdığını biliyor muydunuz? Öğrendiği akor, nota ve melodileri hafızasında tutmaya çalışan çocuğunuz, zamanla güçlü bir hafızaya ve zihinsel kapasiteye sahip olacak.

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Koordinasyon

 El-göz koordinasyonunu geliştiren gitar çalma aktivitesi, çocuklardaki ince ve kaba motor becerilerinin gelişimini destekler, bu sayede çocuklar çok daha koordine ve çok yönlü olmayı öğrenir.

Gitar Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları: Disiplin Bilinci

Gitar çalmayı öğrenme süreci, sıkı ve düzenli çalışma gerektirir. Zaten gitar çalmanın faydaları da kendini en çok bu noktada gösterir. Çocuk gitar kursları ile sistemli çalışma alışkanlığını kazanan çocuklar, okul hayatlarında çok daha başarılı ve çalışkan olur.

Çocuklar İçin Gitar Çalmanın Faydaları – Sanatsever Nesiller Yetişiyor!

Çocuklarda gitar eğitiminin faydalarından söz ettiğimiz yazımız ile gitar çalmak faydalı mı kaygılarınızı giderdiğimizi düşünüyoruz. Gitar, müziğin her alanı ve aletinde olduğu gibi çocukların zihinsel, sosyal, ruhsal ve kültürel gelişimini destekleyen bir enstrümandır.

Dolayısıyla çocuklarınızın çok daha aydın, entelektüel, sosyal ve kültürlü biri olarak gelişmesini, yaşamında müziğe ve sanata yer vermesini istiyorsanız çocuklar için gitar eğitimlerinin faydalarını gözlemleyebileceğiniz bir çocuk gitar kursuna başvurmanız yeterli. Haydi, ne duruyorsunuz?

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44