Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Hareketli Çocuklar İçin Kurs Önerileri – Enerjilerini Bu Kurslarla Atsınlar!

Eğlensinler, Güzel Vakit Geçirsinler, Öğrensinler! – Hareketli Çocuklar İçin Kurslar

Anne babaların zaman zaman çocuklarının ne kadar yaramaz olduğundan şikayet ettiklerine birçoğumuz tanıklık etmişizdir. Hele ki çocuk, yaşıtlarına kıyasla biraz daha hareketliyse çoğu zaman anne babanın çocuğa ayak uydurması son derece zordur. Ancak unutmamak gerekir ki çocukların da enerjilerini atabilecekleri keyifli aktivitelere ve hobilere ihtiyaçları vardır.

Nitekim çocuk gelişimi açısından son derece faydalı çocuk kursları hareketli çocuklar için de iyi bir çözüm olabilir. Hareketli çocuklar için kurslar seçerek onları doğru aktivitelere yönlendirebilir, enerjilerini gelişimlerini destekleyecek şekilde atmalarını sağlayabilirsiniz. Peki hareketli çocuklar hangi kurslara yönlendirilmeli? Aşağıda sizlere hareketli çocuklar için kurs önerileri verdik. Eğer çocuğunuza ayak uydurmakta zorlanıyorsanız siz de hareketli çocuklara kurs önerileri listemize göz atın...

Bu Kursları Çok Sevecekler! – Hareketli Çocuklar İçin Kurs Önerileri

Elbette hareketli çocuklar için kurs önerileri verirken tıpkı diğer çocuklar için de olduğu gibi çocuğun ilgi alanlarına göre hareket etmek büyük önem taşır. Okuyucularımıza diğer yazılarımızda da sıklıkla hatırlattığımız gibi her çocuk özeldir ve gelişimlerini sağlıklı bir biçimde destekleyebilmek için onların ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve öğrenme hızlarına göre bir yaklaşım geliştirmek gerekir. Bu doğrultuda aşağıda hareketli çocuklara kurs önerileri sunduk, benim çocuğum tam olarak bu diyorsanız seçtiğiniz kursu deneyerek işe başlayabilirsiniz:

  • Dans Kursları – Hareketli Çocuklar İçin Kurslar

Hiç kuşkusuz hareketli çocuklara kurs önerileri verirken ilk akla gelen seçeneğin dans ve bale kursları olması son derece doğaldır. Dans kursları hem çocukların biriken enerjilerini atmalarına fırsat verir hem de fiziksel gelişimlerini destekleyerek sağlıklı bir kemik yapısına sahip olmalarına yardımcı olur.

  • Oyunculuk Kursları – Hareketli Çocuklar İçin Kurs Önerileri

Kabul etmek gerekir ki oyunculuk kursları dans ve bale kadar hareketlilik içermez. Yine de sahnede veya kamera önünde olmak için de ciddi bir enerji gerekir ve bu da çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak bir hobi ile enerjilerini atmaları için ciddi anlamda yeterlidir. Ayrıca oyunculuk kursları; çocukların özgüven kazanmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri ve yaratıcılıklarını açığa çıkarmaları açısından da önemlidir.

  • Fotoğrafçılık Kursları – Hareketli Çocuklar İçin Kurslar

Fotoğrafçılığın hareketli olmakla ne ilgisi var diye düşünebilirsiniz. Ancak burada, keyifli etkinliklerle dolu fotoğrafçılık kurslarını kastettiğimizi hemen söyleyelim. Panoramik şehir gezileri ve fotoğraf turları ile sokak sokak gezilen bir fotoğrafçılık kursu; çocuğunuzu evde tutmakta zorlanıyorsanız gerçekten tam da ona hitap edecek bir hobi anlamına geliyor olabilir...

  • Orff Kursları – Hareketli Çocuklar İçin Kurs Önerileri

Özellikle okul öncesi hareketli çocuklar için kurs önerileri verirken unutulmaması gereken bir diğer kurs da Orff kurslarıdır. Drama, müzik ve dansın bir araya geldiği Orff Schulwerk metodu; çocukların enerjilerini atmalarına sağladığı katkının yanı sıra sorumluluk, işbirliği, paylaşım, grupla birlikte hareket etme ve sosyal zekanın gelişiminde de önemli role sahiptir.

Sanat Akademi’de Çocukların İlgisini Çekecek Onlarca Aktivite Var!

Çocukların en sevdiği sanat merkezi Sanat Akademi olarak çocuklarımıza yalnızca çocuk kursu programları ile değil; sosyal alanlarımız, workshoplarımız, keyifli kurum içi ve kurum dışı etkinliklerimiz, kültürel ve sosyal aktivitelerimizle büyülü bir dünyaya adım atma fırsatı sunduğumuzu vurgulamak isteriz.

Çocuklarımızla birlikte fotoğraflar çekiyor, dans ediyor, müzik ve resim yapıyor, sahneye adım atıyor, sanatın ve hayatın farklı yönlerini sağlıklı ve yaratıcılığı açığa çıkarmaya teşvik eden bir atmosferde deneyimliyoruz. Siz de hareketli çocuklar için kurslar arıyor, çocuklarınıza ayrıcalıklı bir deneyim sunmak istiyorsanız kesinlikle Sanat Akademi ile tanışın!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44