Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10 Yaş Oyunculuk Kursu – Çocuklarınıza Sanat Sevgisi Aşılayın!

Sahnede Olmayı Çok Sevecekler! – 10 Yaş Çocuk Oyunculuk Kursları

Çocukların sağlıklı bir büyüme geçirmeleri için çocuk gelişimi uzmanlarının üzerinde durduğu en önemli konulardan biri sanata yönelik aktivitelerle tanışmalarını sağlamaktır. Yetişkinlerin hayatında da son derece önemli bir rolü olan sanat, çocuklar için birçok kazanımı bir araya getirmekte ve gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Nitekim 10 yaş oyunculuk kursu programları, çocukların hem fiziksel hem zihinsel hem de sosyal gelişimlerine fayda sağlayacak kazanımları barındırması için özel olarak düzenlenmekte, oyunla sanatı bir araya getiren çocuk oyunculuk dersi içerikleriyle oyunculuğa çok daha çabuk ısınmaları sağlanmaktadır. Böylelikle sanat sevgisi aşılanan çocuklar, gelecekte de çok daha özgür düşünceli ve yaratıcı bireyler olarak gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşamlarında farklarını göstermekte, kolaylıkla öne çıkabilmektedir.

Kişiliklerini Sanatla Şekillendirmelerine Fırsat Verin! – 10 Yaş Oyunculuk Eğitimi Programı

Çocukların öğrenme sürecinde çevresindeki taklit etmekten ne kadar çok yararlandığı bilinen bir gerçektir. 10 yaş oyunculuk eğitimleri, bu özelliğin gelişimsel açıdan kullanılabilir araca dönüşmesine imkan verir ve çocukların farklı rollere bürünerek kendilerini ifade etmesine, yeni dünyaları deneyimlemesine imkan verir. Bu yönüyle çocuklar için keyifli bir oyun gibi olan 10 yaş oyunculuk kursu programları genellikle şu konuları içerir:

 • Çocukların daha iyi bir Türkçe ile konuşmasını sağlamak için diksiyon çalışmaları yapılır,

 • Sesletim ve hecelemeye yönelik egzersizler gerçekleştirilir,

 • Tiyatro metinleri üzerinden ezberleme ve sahneleme çalışmaları yapılır,

 • 10 yaş oyunculuk kursları ile çocukların bedensel farkındalığını arttırmak için basit fiziksel egzersizlere yer verilir,

 • Beden dili kontrolüne yönelik uygulamalar gerçekleştirilir,

 • Ses ve nefes egzersizleri yapılarak seslerine daha hakim olmaları sağlanır,

 • Sahne ve kamera önü çalışmaları ile çocukların erken yaşta oyunculuk deneyimi kazanması hedeflenir.

Neden 10 Yaş Oyunculuk Kursu Almalılar? – 10 Yaş Oyunculuk Eğitimi ve Faydaları

Çocukların genellikle içe kapanmaya başladıkları ve kendilerini ifade edebilme noktasında sıkıntı yaşayabildikleri bir dönem olan 10 yaş oyunculuk kursu programları ebeveynlerin endişelenmesine neden olabilmektedir. Bu noktada çocuk oyunculuk kursları; çocuklara kendilerini ifade edebilecekleri ve yeteneklerini sergileyebilecekleri yeni, sağlıklı ve güvenli bir alan sunarak bu dönemi çok daha verimli atlatmalarına yardımcı olmaktadır. Elbette 10 yaş çocuk oyunculuk kursu faydaları yalnızca bundan ibaret değildir. Bunun dışında özellikle aşağıdaki konuların da önemli olduğunu unutmamak gerekir:

 • Erken yaşta sanatsal duyarlılık kazanırlar,

 • Daha yaratıcı ve olumlu bir kişilik geliştirirler,

 • Hayata pozitif bakmaya başlarlar,

 • Farklı sosyal ortamlara daha kolay adapte olurlar,

 • İletişim becerileri artar,

 • Yaratıcılıkları gelişir,

 • Üretkenlikleri artar,

 • İç disiplin ve sorumluluk gibi değerler edinirler,

 • Okul başarıları artar,

 • Ekip halinde çalışmayı öğrenirler,

 • Sanat sevgisi edinirler,

 • Daha önce keşfetmedikleri yeteneklerinin farkına varırlar.

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 10 Yaş Oyunculuk Kursu Nasıl Olmalı?

Eğer çocuklarınızın yüksek standartlarda bir çocuk oyunculuk eğitimi alarak geleceğe hazırlanmasını sağlamak veya yeteneklerini keşfederek sahnelerin en parıltılı oyuncularından birine dönüşmesini desteklemek istiyorsanız 10 yaş oyunculuk kursları için nitelikli kurum ve eğitmenleri tercih etmeniz gerektiğini unutmayın!

Öncelikle hatırlatmak isteriz ki MEB ruhsatı bulunmayan kaçak ve merdiven altı kurumları hiçbir zaman tercih etmeyin ve çocuklarınızın geleceğini tehlikeye atmayın! Bunun dışında gerçekten beklentilerinizi karşılayacağından emin olmak için 10 yaş oyunculuk kursu eğitmenleri hakkında önceden bilgi almaya çalışın, kurum hakkında yapılan geçmiş öğrenci yorumlarına göz atın ve kurumun sektördeki bilinirliğini inceleyin. Kalabalık, hijyenik ve güvenli olmaktan uzak sınıflarda çocuklarınızı eğitim almaya mahkum etmek yerine gelişim düzeylerine ve hızlarına, eğitsel ve gelişimsel ihtiyaçlarına yanıt veren çocuk oyunculuk dersleri için paket oyunculuk eğitimi düzenleyen firmalardan uzak durun!

Sanat Akademi olarak çocuklarımızın kendilerine en uygun çocuk oyunculuk kursunu alabilmesi için eğitim danışmanlarımızla yetenek analizlerini gerçekleştiriyor, onlar için en faydalı olacak çocuk oyunculuk kursu programını anne babalarla birlikte hareket ederek hayata geçiriyoruz.

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44