Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Oyuncu Başvurusu Yapmak İsteyen Aileler Bu Yazıyı Mutlaka Okusun!

Dikkat, Çocuk Oyuncu Aranıyor…

İnternette sık sık çocuk oyuncu aranıyor ilanlarına denk geliyor, çocuğunuzun oyunculuk kariyerini başlatmak için harekete geçmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu belirtmekte fayda var. Çocuk oyunculuk ajanslarına kaydolan çocukların pek çoğu, güzel, sempatik veya yetenekli olduğu için tercih ediliyor.

Peki, yalnızca bu özellikler 7 yaş kız çocuk oyuncu ya da 7 yaş erkek çocuk oyuncu olmak için yeterli mi? Elbette hayır, küçük yaşlardan itibaren dizi, film ve reklam projelerinde gördüğümüz pek çok çocuk, ilk olarak bir çocuk oyunculuk kursuna başvuruyor ve burada yeteneklerini geliştirdikten sonra seçmelere katılıyor. Şimdi dilerseniz çocuk oyuncu olmak için neler yapılmasını gerektiğini ve çocuk oyunculuk kursunda ne gibi dersler işlendiğini adım adım inceleyelim…

7 Yaş Çocuk Oyunculuk Kursuna Gitmek Şart mı?

Çocuğunuzun diğer çocuklardan farklı bir özelliği olduğunu düşünüyor musunuz? Ya da şöyle soralım; çocuğunuz, çocuk oyuncu başvurusuna gelen binlerce adayın arasından sıyrılabilir mi? Çocuğunuz ne kadar yetenekli, ne kadar komik ya da ne kadar sevimli olursa olsun, seçmelerde her biri birbirinden değişik özelliklere sahip pek çocukla yarışacak. Dolayısıyla bir kişiyi bile geride bırakmak, oyunculuk kariyeri açısından önemli bir artı olacak. Çocuk oyunculuk kursunda edineceği pek çok deneyim ve beceri ise onun rakiplerinin arasında fark edilmesini sağlayacak. 

7 Yaş Çocuk Oyunculuk Kurslarının Faydaları Nedir?

7 yaş kız çocuk oyuncu ya da 7 yaş erkek çocuk oyuncu olmak için yetenek ve beceri kadar heyecanı korumayı, sahnede ve kamera önünde durmayı bilmek de önemli. Heyecanını kameraya yansıtan bir çocuk, ne kadar yetenekli olursa olsun, ajansların ve yapımcıların istenilen ilgiyi göstermemesine neden olabilir. Ya da nasıl duracağını bilmeyen, beden dilini kullanamayan, iletişimi güçlü olmayan bir çocuk, hiçbir projede kendine yer bulamaz. İşte 7 yaş oyunculuk eğitiminin faydaları, tam da burada devreye giriyor. Çocuklara çocuk oyunculuk kursu ile birlikte jest ve mimik kullanımı, diyafram kasını tanıma, nefes egzersizi yapma, sağlıklı iletişim kurma, duygularını ifade etme, çeşitli ses tınıları çıkarma, heyecanı kontrol etme, okunan metni oyunlaştırma, konsantrasyon geliştirme ve doğaçlama yapma gibi beceriler kazandırılıyor ve bu sayede onların yetenekleri, teknik detaylarla birleşerek ortaya kusursuz bir oyuncu adayı çıkıyor.

Çocuk Oyunculuk Kursları ile Çocuğunuzun Yeteneklerini Gün Işığına Çıkartabilirsiniz…

Çocukların oyunculuk yeteneklerini geliştirmelerini sağlayan, sanat dolu bir yaşam sürmelerini destekleyen ve hayal güçlerinin sınırlarını ortadan kaldıran 7 yaş oyunculuk kursu, bunun haricinde kendilerini rahatça ifade etmelerini, pozitif bir ortamda vakit geçirmelerini ve sanatın en keyifli dalı ile tanışmalarını da sağlıyor.

Çocuk oyunculuk kurslarına katılan her bir minik, sorumluluklarının bilincinde olmayı, empati yapmayı, farklılıklara saygı göstermeyi ve dinlemenin önemini öğreniyor. Çocuk oyunculuk kurslarında akranlarıyla birlikte eğlenceli vakit geçiren, hayata daha olumlu bakmayı öğrenen ve kendini değerli hisseden pek çok çocuğun gelişim süreci de aynı doğrultuda olumlu bir şekilde devam ediyor.

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44