Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Oyuncu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuğunuzun Kaçırılmayacak Bir Yetenek Olduğunu Mu Düşünüyorsunuz?

Oyunculuk, her yaştan insanın katkı sağladığı eşsiz bir meslek. Zor ve zor olduğu kadar da eğlenceli. Bu yüzden çocukların da gözdesi. Ama çocuklardan çok aileler çocuk oyuncu başvurusu nasıl yapılır diye soruyorlar. Çünkü aileler çocuklarının başarılı ve sevilen birer oyuncu olmasını istiyor. Bebek oyuncu başvurusu ya da çocuk oyuncu başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız doğru yazıdasınız!

Çocuk oyuncu başvurusu yapmak, reşit olmadıkları için çocukların ailelerinin yapması gereken bir işlem. Çocuk oyuncu olması istenen çocukların ve bebeklerin başvuruları cast ajansa yapılarak oyuncu olmaları sağlanıyor. Peki ama, çocuk oyuncu başvurusu nasıl yapılır, nereden başvurulur, her çocuk için başvuru yapılabilir mi?

Bebek Oyuncu Başvurusu ve Çocuk Oyuncu Başvurusu Nereye Yapılır?

Oyuncu olmasını istediğiniz bir bebeğiniz ya da çocuğunuz varsa bir cast ajansa çocuğunuz adına velisi olarak çocuk oyuncu başvurusu yapmanız gerekir. Reşit olmayan çocuğunuzun tüm oyunculuk sorumluluğu size ait olacak şekilde başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Çocuk oyuncu başvurusu nasıl yapılır diye soruyorsanız, öncelikle ajansla iletişime geçmeli, başvuruları nereden kabul ettiklerini öğrenmelisiniz. Cast ajansların bir çoğu ön başvuruları sanal ortamdan isteyecektir. 

Bebek oyuncu başvurusu öncesi bebeğiniz için herhangi bir hazırlık sürecine girmenize gerek yok. Bir projeye seçilmesi için muhtemelen bebeğinizin sadece bebek olması, uysal olması ve dış görünüşü önemli olacaktır. Bebek olduğu için herhangi bir yetenek değerlendirmesine de girmeyecektir. Böylece bebek oyuncu başvurusu kolaylıkla yapılabilir. 

Çocuk oyuncu başvurusu yapmadan önce çocuğunuzun yeteneklerini tartabilirsiniz. Hatta çocuk oyunculuk eğitimi almasını sağlayabilir, yeteneklerini konuşturmayı öğrenmesini kolaylaştırabilirsiniz. 

Çocuk Oyuncu Başvurusu Hangi Yaşta Yapılır?

Çocuk oyuncu başvurusu nasıl yapılır diye soruyorsanız çocuğunuzun 4 yaşından sonra her yaşta çocuk oyuncu başvurusu adı altında yapabilirsiniz. Yani 11 yaş oyunculuk başvurusu ile 12 yaş, 13 yaş oyunculuk başvurusu arasında herhangi bir fark yoktur. Cast ajansla iletişime geçerek başvuru yapmak istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Onlar da sizin bir formu doldurmanızı istiyorlar. Veli olarak çocuğunuz adına bir form doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Bebek oyuncu başvurusu yapmak istiyorsanız yaş aralığı 0-4 olacaktır. Bebeğiniz için de aynı yöntemle başvurunuzu yapabilirsiniz ve seçildiğinde onu ekranlardan izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Çocuğunuzun Değerlerini Göz Önünde Bulundurun!

Çocuğunuzun ünlü olma ihtimali sizi bir anlığına fena halde heyecanlandırmış olabilir. Ancak şunu aklınızdan çıkarmamanızda fayda var; çocuğunuz henüz reşit değil ve kendi isteklerinden emin olabilecek yaşta değil. Siz onun sorumluluğunu üstlenerek böyle bir karar verdiğinde belki de tüm geleceğini iyi ya da kötü anlamda etkileyeceksiniz. Bu yüzden çocuğunuzun değerlerini korumalı, çocuk oyuncu projelerini iyice gözden geçirmeli ve onun açısından bakabilmelisiniz. 

Eğer çocuğunuzun becerikli ve profesyonel bir çocuk oyuncu olmasını istiyorsanız yeteneklerini de beslemelisiniz. Size göre çok yetenekli, özgüvenli ve hoş görünebilir, ancak kamera karşısına geçtiğinde kekelemeye başlayabilir. Buna benzer riskleri almamak için çocuk oyunculuk eğitimi alması için onu teşvik etmelisiniz. Böylece kamera önünde neler yapması gerektiğini doğru bir şekilde bilir. İyi bir çocuk oyunculuk eğitimi önerisi istiyorsanız Sanat Akademi olarak verdiğimiz çocuk oyunculuk eğitimlerini inceleyebilir, detayları öğrenmek için eğitim danışmanlarımızdan bilgi isteyebilirsiniz. 

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44