Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

250 TL'den Başlayan Dans Kursu Fiyatları - Dans Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Dans Kursu Ücretleri Nasıl Belirleniyor? Aylık 250 TL'ye Dans Kursu Olur mu?

Kimi zaman hayatın gidişatını değiştirmek kimi zaman bir hedefe ulaşmak için insanlar kendilerine uygun bir dans kursu arayışına girebilir. Dans eğitimi sektöründe birbirinden farklı birçok kurs bulunmaktadır. Ancak her bir eğitim merkezinin dans kursu fiyatları farklı olduğu gibi dans eğitimi ücretleri üzerinde etkili olan bazı kriterler de bulunmaktadır.

Sizin için dans kursu seçimi sürecinde her ne kadar eğitim kalitesi ön plana çıksa da bütçe de dans kursu tercihiniz üzerinde etkili olan bir diğer kriterdir. Dolayısıyla dans kursuna belirli bir ücret ödeyecek öğrenciler aynı zamanda iyi bir eğitim kalitesi ile eğitimlerini tamamlamak ister. Bu nedenle aslında dans kursu fiyatları üzerinde etkili olan birçok kıstas, sizlerin de nasıl bir eğitim alacağını belirleyebilir.

Dans kursu ücretleri şu unsurlardan etkilenir;

  • Konum
  • Hedefleriniz ve seviyeniz
  • Özel ders ve grup dersi farkı
  • Kurumda uzman eğitmenler bulunması
  • MEB ruhsatı gibi başlıca kriterler dans kursu ücretleri üzerinde etkili olmaktadır. Peki dans kursu fiyatları ne olmalıdır? İyi bir dans dersi ücreti ucuza olur mu? Beraber bakalım...

250 - 750 TL Dans Kursu Ücretleri Ucuz mu?

Dans kursları en çok talep gören hobi eğitimleri olduğu için sektörde oldukça fazla rekabet var. Özellikle İstanbul'da dans kursu seçenekleri çok. Haliyle dans kursu fiyatları da değişkenlik gösteriyor. 250 TL'den başlayan aylık dans kursları görebiliyorsunuz. Peki 250 TL'ye dans kursu olur mu? Elbette olur ancak 250 TL ödeyeceğiniz bir dans kursundan çok fazla imkan beklememelisiniz. Ucuz fiyat veren dans kurslarının MEB ruhsatının olmadığı ve kaçak eğitimler verdiği söylenebilir. Ya da eğitmenleri deneyimsiz, sınıfları küçük, olanakları sınırlıdır. Şehrin merkezinden uzak konumda olan bu kurslara ulaşmak için zahmet çekebilir, güvenli olmayan bir ortamda eğitim alabilirsiniz. 

Dans kursu fiyatları uygun diye bir kurs seçmek doğru değildir. Dans dersi ücretleri öncesinde yapmanız gereken kurumun MEB ruhsatlı olup olmadığını ve sektördeki deneyimini araştırmaktır. 

1000 - 2000 TL Aralığındaki Dans Kursları Ne Sunuyor?

1000 TL'den başlayan dans kursu fiyatları da ortalama standartlarda bir eğitim alacağınızın göstergesi. Çok deneyimli olmayan dans eğitmenleri, teknik donanımı zayıf sınıflar ve kalabalık dans salonları sizi bekleyen dezavantajlardan olabilir. Dans kursu ücreti 1000 - 2000 TL arasındaki dans kursları, size özel ilgi ya da program sunmaz, ayrıntılı uygulamalar içermez, üstünkörü bir eğitim alırsınız. Yine de bütçenizi zorlamak istemiyor ve sadece başlangıç düzeyde dans etmeyi öğrenmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz. 

2250 - 4500 TL Dans Kursu Fiyatları Yüksek mi?

İyi bir dans kursu ucuza eğitim vermez! Dans kursu fiyatları 2250 - 4500 TL arası olmalıdır, hatta bu rakamlardan fazla da dans kursu ücreti talep eden kurumlar olacaktır, bu durum normaldir. Bu dans kursu fiyat aralığında olan kurumlardan ders aldığınızda sertifikalı program beklemelisiniz, özel rehberlik ve danışmanlık dışında ders telafisi, sosyal etkinlikler ve dans geceleri gibi imkanlar bulmalısınız. Dans kursu fiyatları yüksek olan kurumlarda eğitmenler daha deneyimli, sınıflar ferah ve dans dersi vermeye uygun, kurs ulaşılabilir konumda ve sosyalleşme imkanı sunacak alanlara sahip olmalıdır.

Aylık ödeyeceğiniz 2250 - 4500 TL arasındaki dans kursu fiyatları normaldir, sadece yapmanız gereken kaliteli bir eğitim ortamı sunup sunmadıklarını incelemektir.

MEB Onaylı Dans Kursu 5000 TL'den Başlıyor!

Profesyonel anlamda dans dersleri almak istiyorsanız MEB onaylı dans kurslarını tercih edebilirsiniz. MEB dans kursu sertifikası veren bu kurslar ise 5000 TL'den başlayan aylık ücretler talep ederler. Dans etmeyi tüm ayrıntıları ile kariyer odaklı öğreneceğiniz bu dans kurslarında kendinizi geliştirme imkanı bulursunuz. Sertifikalı dans eğitimleri ucuza olmaz...

Özel Dans Kursu Fiyatları Ders Başı 1250 - 1500 TL!

Kalabalık sınıflarda öğrenemiyorum diyenler ya da partneri ile dans dersi almak isteyenler özel dans derslerini tercih edebilirler. Özel dans dersi ücretleri de alınacak eğitimin türüne, süresine ve seviyesine göre değişebilir. Özel dans dersi ücretleri yaklaşık 1 ders 1250 - 1500 TL arasındadır. Ayda 4 ders aldığınızı düşündüğümüzde 6500 - 8000 TL arası özel dans kursu fiyatı ödemesi yapmanız normaldir. Bu derslerde tamamen size özel bir programla ilerler ve daha detaylı öğrenme imkanı bulursunuz. Özel dans derslerinin kalıcılığı daha yüksektir. 

Dans dersleri genel olarak başlangıç, ileri ve profesyonel seviye olarak verilir. Dans kursu fiyatları da bu duruma göre belirlenir. 12 hafta yani 3 aylık periyodlarla ilerleyeceğiniz dans kurslarının ücretleri aynı zamanda bahsettiğimiz kurum standartlarından da etkilenir. Peki bunlar tam olarak neler, bakalım... 

Konum Dans Kursu Ücretleri İçin Önemli

Kurs konumu dans kursu fiyatları için önemli bir kriterdir çünkü seçtiğiniz dans kursunun sizlere hangi ulaşım imkanı sunduğundan başlayarak sizlere sunduğu her bir hizmeti üzerinde etkili olmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve çevre güvenliği dans eğitim merkezinin lokasyonu ile ilgilidir ve dans eğitimi almak isteyenler için de önemlidir. Dolayısıyla iyi bir lokasyonda bulunan dans kursları ile nispeten ücra yerlerde bulunan dans kurslarının dans eğitimi fiyatları da aynı olmayacaktır.

Dans Kursu Fiyatları Hedefleriniz ve Seviyenizden Etkileniyor

Dansı yalnızca bir hobi olarak mı yoksa kendiniz için başarılı bir dans kariyeri oluşturmak için mi istediğinize göre dans kursu ücretleri değişkenlik göstermektedir. Hobi amaçlı verilen dans dersleri ile kariyer amaçlı verilen dans dersleri birbirlerinden farklı süre ve içeriklere sahip olduğu için dans kursu fiyatları da bu bağlamda çeşitlenmektedir. Dolayısıyla dans eğitimi fiyatları üzerinde etkili olan önemli kriterler arasında hedefleriniz ve seviyenizi de bulundurabiliriz.

Özel Dans Dersleri ve Grup Dersleri Ücret Açısından Birbirinden Ayrılıyor

Dans dersi fiyatları üzerinde etkili olan kriterlerin başında aynı zamanda aldığınız eğitimin işleniş biçimi de gelmektedir. Bir özel dans dersi alıyorsanız fiyatları grup dans dersi fiyatları ile aynı olmayacaktır. Dolayısıyla eğitmen ilgisinin yalnızca sizin üzerinizde olduğu ve sizlere özel ayarlanmış bir dans eğitimi ücreti ile farklı kişiler ile aynı saatte aldığınız dans eğitimi fiyatı aynı olmayacaktır.

Eğitmenlerinizin Yeterliliği ve MEB Ruhsatı

Dans dersi ücretleri üzerinde etkili olan önemli kriterlerden biri de dans eğitim aldığınız ismin ne kadar profesyonel bir eğitmen olduğuna göre değişmektedir. Ucuza dans dersi verdiğini iddia eden kurumların eğitmenleri sertifikalı mı, deneyimleri var mı bilemeyebilirsiniz. Bunun sebeplerinden bir tanesi kurumların MEB ruhsatlı olup olmaması ile alakalıdır. MEB ruhsatı bulunmayan kurumlarda dans dersi veren eğitmenlerin sertifikalarından emin olamazsınız ancak MEB ruhsatına sahip kurumlar bünyelerinde sertifikalı eğitmenler bulundurmak zorundadır. Dolayısıyla dans kursu fiyatları üzerinde eğitmenler ve MEB ruhsatı gibi kriterler de önemlidir.

En Kapsamlı Dans Dersleri En İyi Fiyatlarla Sanat Akademi’de!

Dans dersi fiyatları üzerinde etkili olan ölçütler aynı zamanda szilerin nasıl bir eğitim alacağında da etkili olmaktadır. Bu sebeple, ucuza dans dersi veridiğini iddia eden kurumlar kendilerini öncelikle kalite ve eğtiim politikalarında kanıtlamalılardır. Paket fiyatlar ile dans eğitimi veren kurumlarda istek ve ihtiyaçlarınıza, seviyenize göre bir eğitim bulamayabilirsiniz. Ancak dans kursu fiyat politikasını öncelikli tutmayan, eğitim kalitesine önem veren kurumlar da bulunmaktadır.

Sanat Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı dans eğitimi planlarımızı her zaman öncelikli tutuyor ve öğrencilerimizin en kapsamlı dans derslerini almalarını sağlıyoruz. Dans kursu fiyatları değil, eğitim kalitesi önceliğimizdir!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44